Podsumowanie sezonu 2023/2024

Przyszedł czas podsumowań.

jak dla mnie sezon 8/10
niby nieco powyżej oczekiwań, ale jednak spory niedosyt. Od wyjazdów na United coś padło w drużynie i niestety nie udało się ugrać więcej niż Carbao. JEdnak daliśmy świetne spotkania z City i Arsenalem u siebie, gdzie zabrakło szczęścia(decyzji sędziów), aby wygrać, a kto wie jak wtedy by się potoczył sezon.

Zawodnik sezonu - Macca
(jak dla mnie do świętej trójcy - Salah, VVD, Ali to dołącza jako czwarty niepodważalnie zajebisty transfer ery Jurka, a do tego za stosunkowo drobne. NAjlepszy okres przypadał oczywiście od połowy lutego do początku kwietnia, gdzie po prostu fenomenalny występ gonił fenomenalny występ. Macca wyrósł w trakcie sezonu na jednego z moich ulubieńców i nie wyobrażam sobie drużyny bez niego. Mam nadzieję, że następny sezon będzie miał co najmniej równie udany.

niedoceniony piłkarz - Elliott-
sam Jurek wypowiadał się, że żałuje, iż nie dał Harveyowi więcej grać w tym sezonie. Jak dla mnie bardzo widać, jak dojrzewa i jaką różnice potrafi zrobić. Crossy, wychodzenie na pozycję, strzały, dla mnie jest to materiał na zawodnika klasy światowej. Często wchodząc na końcówki robił różnicę. Ostatnie tygodnie bardzo dobre, są w końcu liczby. Myślę, że w następnym sezonie będzie stałym bywalcem pierwszego składu.

Najlepszy mecz- ze względu na pokazany charakter to przegrana z Totkami (zepsuta przez słabe sędziowanie)
Najgorszy mecz- wyjazd z Arsenalem/Atalanta na Anfield

Oczywiście w międzyczasie wyszło pożegnanie Jurka. Wielka strata dla klubu, ale wydaje mi się, że może rzeczywiście nie być w tym drugiego dna. Po prostu facet dał z siebie wszystko, chcę trochę odpocząć od futbolu. Jak dla mnie niepodważalna legenda, najlepszy manager Liverpoolu za mojego życia, a dla mnie osobiście najciekawszy manager XXI wieku i z chęcią bym zobaczył go jeszcze raz w klubie, choćby epizod.
Co do zastępcy, to wydaje się ciekawą opcją młody, ofenswyny styl, wysoki pressing i wyniki powyżej oczekiwań. Jednak czas pokaże, czy przeskok nie będzie za wielki.

wracając do moich przewidywań

top 3 odhaczone, MAcca i Endo chyba bezduskysyjnie racja :slight_smile:

W LE no niestety Atalanta trafiła na nasz słaby okres i nas zdeklasowała na Anfield.
Co do Darwina, coś się nam pogubił i trochę w liczbach brakło, końcówka naprawdę słaba.
Szobo początek mega, jednak do double-double wiele zabrakło w każdym razie rozbudził spory apetyt, a później opadł. Miejmy nadzieję, że wróci silniejszy.
Ryan to jak na razie chyba potwierdza moje obawy jednak też chciałbym mu dać jeszcze sezon pod rodakiem, aby mógł przekonać do siebie, czy też pogrzebać wszelką nadzieję.

Dla mnie sezon max 7/10.

To nie tak miało być, nie takie pożegnanie wielkiego człowieka. Pożegnanie właściwe powinno nastąpić 22 maja rozpoczynając wielki finał o 21 godzinie. Drużyna zawaliła sprawę całkowicie, położyli wszystko co się dało, nie dali kibicom się nacieszyć dodatkowymi meczami z Jurgenem, a zupełnie inaczej by to wszystko smakowało gdyby Jurgen podniósł kilka dzbanków na koniec, ale to już nieistotne. Ważne, że Jurgen ten last time próbował jeszcze raz pójść po pełną pulę i dał kibicom powód by uwierzyć, by z pełnym kibicowskim zaangażowaniem śledzić ostatni sezon w wykonaniu Jurka. Ten sezon miał być magiczny i taki był, bo zakończył się smutnym pożegnaniem pięknej powieści, niczym odejście Bilbo, Gandalfa i Frodo do nieśmiertelnych krain. I dlatego właśnie teraz uronię kolejne łzy gdy to piszę.

3 polubienia

Ja bym dał takie 6/10. W lidze zrobiliśmy TOP3, cel przedsezonowy spełniony. Nawet dość długo liczyliśmy się o coś więcej, ale ostatecznie kryzys formy dopadł nas w kwietniu. W europejskich pucharach nieco rozczarowująco, zameldowaliśmy się w fazie, w której powinniśmy być, by występ uznać za przyzwoity. Styl w jakim odpadliśmy z Atalantą chwały nam nie przyniósł. W Pucharze Anglii podobnie, dotarliśmy na tyle daleko, by nie mieć czego się wstydzić. Tylko porażka w gorzkich okolicznościach. Mamy jeszcze ten wygrany Puchar Ligi. Cieszy, ale to tylko Puchar Ligi. Do początku kwietnia sezon zapowiadał się na 9/10, ale wszystko się załamało i nadal we mnie jest poczucie sporego niedosytu.

Na pewno wszyscy jesteśmy zawiedzeni tym, że nie walczyliśmy do końca o mistrza i znowu trochę zabrakło, ale gdy spojrzeć z boku i obiektywnie - ten sezon był bardzo dobry.

Mało kto stawiał nas w roli pretendentów do tytułu przed sezonem. pamiętajcie, że to miał być jedynie sezon “przejściowy” w którym wymieniliśmy całą linię pomocy i kupiliśmy wielu nowych zawodników. Dlatego celem było top4 i ten cel spokojnie spełniliśmy. Rozczarowaniem może być tak szybkie odpadnięcie z LE, bo tam to akurat byliśmy faworytem na samym starcie.

Sezon na bardzo duży plus. Nie tylko pewne 3 miejsce, nie tylko odkryliśmy kilku nowych dobrych zawodników z akademii: Quansach i Bradley, ale też nie skończyliśmy go z pustymi rękami. Moze i Carabao to najsłabsze trofeum, ale to nadal trofeum, za które kibice Tottenhamu albo Harry Kane oddaliby jedną nerkę. 7,5/10

5 polubień

Ja bym skorzystał z tego samego szablonu co rok temu, a więc:
Ocena za sezon : 7/10
Piłkarz sezonu : Van Dijk/Mac Allister
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Elliott
Najlepszy mecz : 4-2 z Newcastle
Najgorszy mecz : 4:3 z United bądź 3:0 z Atalantą
Największe rozczarowanie : Szoboszlai
Największe odkrycie : Quansah
Transfer sezonu : Mac Allister
Najgorszy transfer : Gravenberch
Najładniejszy gol : Mac Allister z Fulham

3 polubienia

W stosunku do oczekiwań na początku sezonu: ocena 10/10. Wyszło lepiej niż każdy przed sezonem prognozował.

W stosunku do stanu z marca-kwietnia 2024 kiedy to: mieliśmy formę, powrót zawodników z kontuzji i sytuację gdy mogliśmy realnie napisać wielki epilog odchodzącej legendy: marne 5/10.

Więc zależy pod jakim względem i przez pryzmat czego oceniamy ten sezon. Bo był jednocześnie bardzo zadowalający dla kogoś kto nie oczekiwał za wiele, jak i rozczarowujący jeśli chodzi o końcówkę i pożegnanie z Kloppem.

To mogła być historia jak z najlepszych filmów biograficznych, to mogły być emocje jak w Avengers: Koniec Gry. Mogła być fiesta na ulicach Liverpoolu, wielki triumfalny marsz z Dublina, no i jeszcze znacznie więcej emocji w filmie dokumentalnym. To byłby po prostu wielki prezent i podziękowanie dla nas kibiców i samego Kloppa, obie strony na to zasłużyły. Potencjalnie mogła być jedna z najpiękniejszych historii sportu, a jest zwyczajnie niedosyt.

Ale to nie problem Niemca. Zrobił co mógł. Można mieć żal tylko do zawodników. I ten żal z mojej strony nie zniknie. Zawsze będę im to wytykał.

1 polubienie

Ocena za sezon : 8/10
Piłkarz sezonu : Mac Allister
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Elliott
Najlepszy mecz : 4-2 z Newcastle
Najgorszy mecz : 3:0 Atalantą
Największe rozczarowanie : Nunez/Diaz
Największe odkrycie : Bradley
Transfer sezonu : Mac Allister
Najgorszy transfer : Gravenberch
Najładniejszy gol : Mac Allister z Fulham

Sezon 6/10.
Najlepszy zawodnik- Alexis
Rozczarowanie to na pewno salah nunez i szoboszlai
Odkrycie: Bradley
Oby za rok było lepiej

Hmm

  • Ocena ogólna wyników LFC - 9/10 w porównaniu do startu sezonu, w porównaniu do rosnących oczekiwań - 5/10.

Przed sezonem top 3 i kolejny garnek do gabloty bralbym w ciemno. Niemniej 3-4 tyg. Temu walczyliśmy o wszystkie trofea, a tytuł mieliśmy w swoich głowach i nogach. Ból dupy straszny…

  • Ocena okienka 4/10.

MAC - Kapitalny zawodnik. W szczególności gdy gra wraz z DMem.
Endo - mega zaskoczenie. Samuraj grał bardzo dobrze a niekiedy kapitalnie. Nadal uważam, że danie mu długiego kontraktu oraz jego cena to była głupota, jednak sądziłem, że będzie to totalny flop
Szobo - niestety póki co flop. Miał dobry początek ale później totalnie zniknął. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie pokaże na co go stać.
Ryan - niestety póki co flop. Na palcach jednej ręki można policzyć jego dobre spotkania.

  • Zawodnik sezonu - Gomez - za pierwszą część w szczególności. Gdy nasza obrona była połamaną chłopak ogarniał wszystkie pozycje. A co najważniejsze - grał na bardzo wysokim poziomie.

  • Odkrycie sezonu - nasza młodzież

Ten sezon pokazał jakich świetnych zawodników mamy wśród młodzieży. Quensah, Bradley, Koumas w szczególności. Mam nadzieję, że Arne będzie ich częściej wprowadzał. Quensacha w ostatniej części sezonu pokazał, że może być wyjsciewym partnerem dla VvD.

  • Największe rozczarowanie - forma Nuneza i Salaha. ( Z oczywistych względów odejscie Jurgena jest poza skala).

Salah miał świetny okres do PNA (i kontuzji), w trakcie jego nieobecności nasz agent chaosu spisywał się kapitalnie co dało nam run bez porażki. Po powrocie faraona wszystko padło na pysk. Mo był cieniem samego siebie a Ursus się zaciął. Mam mieszane uczucia co do obecności obu w kolejnym sezonie.

Co przed kolejnym sezonem?

Wydaje się, że wchodzimy w okres przebudowy. Nie zdziwię się, jeżeli w najbliższym okienku i w przyszłym roku pożegnamy duża część z ikon ery Klopa. Mo, Ali, VvD, Robbo. Edwards odpali miotle i u niego sentymentów nie będzie. Daje Slotowi kredyt zaufania ale jestem pełen obaw, że czeka nas kilka sezonów bez trofeum a może i bez Europy.

Priorytetem jest DM, RB i RW.

City I Arsenal nadal będą mocne.
Końcówka sezonu pokazała, że Poch chyba zaczął ogarniać Chelsea (a Palmer to prze-kot) więc należy się spodziewać, że mogą włączyć się do walki o top 4.

NUFC, Villa i Spurs to drużyny, które pokazują, że mają potencjał by urwać punkty najlepszym. Końcówka sezonu pokazała, że z odpowiednim trenerem CP też może być trudnym przeciwnikiem.

ManU nadal będzie memem i patrząc na powyższe - raczej znów w Europie nie zagrają :joy:.

Już nie mogę się doczekać kolejnego sezonu bo wydaje się że liga będzie jeszcze bardziej wyrównana.

1 polubienie

Również polecę szablonem

Ocena za sezon : 7/10
Piłkarz sezonu : Van Dijk
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Elliott
Najlepszy mecz : 4-1 Chelsea
Najgorszy mecz : 3:0 Atalanta
Największe rozczarowanie : Szoboszlai
Największe odkrycie : Quansah
Transfer sezonu : Mac Allister
Najgorszy transfer : Gravenberch
Najładniejszy gol : Mac Allister z Fulham

Ocena za sezon? Gdyby kierować się przewidywaniami w sierpniu to 8/10. Spełnione wszystkie oczekiwania, jedynie brak LE trochę rozczarował, ale Carabao na plus.

Gdybym jednak miał się kierować oczekiwaniami z połowy sezonu to dałbym solidną dwójkę. Od marca wszystko przewaliliśmy. Szoboszlai, Salah zaliczyli koszmarny zjazd formy

1 polubienie

Ocena za sezon: 6/10 bo powinniśmy zagrać w finale FA Cup oraz LE
Piłkarz sezonu: oczywiście Mac Allister
Najbardziej niedoceniony piłkarz: Harvey
Najlepszy mecz: obie wygrane z Newcastle
Najgorszy mecz: wszystkie 3 pojedynki z “memnited” :rage:
Największe rozczarowanie : Darwin gdyż miałem nadzieję, że się rozwinie!
Największe odkrycie: Jarell
Transfer sezonu: jeszcze raz Macca
Najgorszy transfer: chłop od bałerów :man_facepalming:t2:
Najładniejszy gol: ten który udałoby się strzelić Joe :rofl:

1 polubienie

Ocena za sezon : 7/10
Piłkarz sezonu : Van Dijk
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Salah
Najlepszy mecz : 4:0 z Bournemouth
Najgorszy mecz : 0:2 z Evertonem
Największe rozczarowanie : Nunez
Największe odkrycie : Quansah
Transfer sezonu : Mac Allister
Najgorszy transfer : Gravenberch
Najładniejszy gol : Mac Allister z Fulham

1 polubienie

Ocena za sezon : 8/10
Piłkarz sezonu : Mac Allister
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Alisson
Najlepszy mecz : 4:0 z Bournemouth ( zmiana :stuck_out_tongue:)
Najgorszy mecz : odpadnięcie z United z pucharu
Największe rozczarowanie : Szoboszlai, ciut z nim Nunez I Diaz
Największe odkrycie : Bradley
Transfer sezonu : Mac Allister
Najgorszy transfer : Gravenberch
Najładniejszy gol : Mac Allister z Fulham

1 polubienie

Ocena za sezon : 6/10
Piłkarz sezonu : Van Dijk / Becker
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Harvey Elliott
Najlepszy mecz : 4:3 Liverpool - Fulham
Najgorszy mecz : 0:3 Liverpool - Atalanta
Największe rozczarowanie : Thiago
Największe odkrycie : Quansah
Transfer sezonu : Mac Allister
Najgorszy transfer : Gravenberch
Najładniejszy gol : Nunez Vs Brentford
Największy pozytyw: Puchar wygrany drużyną dzieciaków

Jeśli już idziemy takim szablonem:

Ocena za sezon : 7/10
Piłkarz sezonu : Van Dijk
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Gomez/Harvey
Najlepszy mecz : 4:3 Liverpool - Fulham
Najgorszy mecz : 0:3 Liverpool - Atalanta
Największe rozczarowanie : Szobo,
Największe odkrycie : Bradley
Transfer sezonu : Mac Allister
Najgorszy transfer : Gravenberch
Najładniejszy gol : Macca z Fulham

Ocena za sezon : 6/10
Piłkarz sezonu : VVD
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Mo
Najlepszy mecz : 4:1 z Chelsea po tym jak Klopp powiedział, że odchodzi
Najgorszy mecz : 0:3 Liverpool - Atalanta
Największe rozczarowanie : wypadnięcie z wyścigu o tytuł po głupio pogubionych punktach. Piłkarsko chyba Nunez.
Największe odkrycie : Quansah
Transfer sezonu : Mac Allister
Najgorszy transfer : Gravenberch
Najładniejszy gol : Mac Allister z Fulham
Największy pozytyw: młodzież daje radę

Ocena za sezon : 7.5/10
Piłkarz sezonu : Macca
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Elliott
Najlepszy mecz : LFC:CHL 4:1, LFC:CHL 1:0, LFC:MC 1:1, LFC:TOT 4:2
Najgorszy mecz : LFC:ATA 0:3, EVE:LFC 2:0
Największe rozczarowanie : Trofea a w zasadzie ich brak (ale z założenia to był sezon przejściowy, przynajmniej ja tak to sobie tłumacze)
Największe odkrycie : Quansah, Bradley
Transfer sezonu : Mac Allister
Najgorszy transfer : Brak
Najładniejszy gol : Mac Allister z Fulham, Endo z Fulham
Największy pozytyw: Quansah, Bradley, Elliott

Ocena za sezon: 9/10
Piłkarz sezonu: van Dijk
Najbardziej niedoceniony piłkarz: Elliott, Gomez, Salah
Najlepszy mecz: vs Fulham 4:3, vs Chelsea 4:1
Najgorszy mecz : pucharowe starcie z United.
Największe rozczarowanie: Darwin Nunez
Największe odkrycie: zdolna młodzież - Q, Bradley, Danns, Clark
Transfer sezonu: Mac
Najgorszy transfer: -
Najładniejszy gol: Mac z Fulham oraz Sheffield
Największy pozytyw: paradoksalnie odejście Kloppa. Ten zespół potrzebuje świeżego pomysłu.

Ocena za sezon: 6,5/10
Piłkarz sezonu: van Dijk
Najbardziej niedoceniony piłkarz: 1.Gomez 2.Elliott
Najlepszy mecz: vs villa 3:0 vs Chelsea 4:1
Najgorszy mecz : united wszystkie mecze, vs Atalanta 0:3
Największe rozczarowanie: 1.Darwin Nunez 2.konate 3.jones/szobo
Największe odkrycie: 1.Bradley 2. Quansah
Transfer sezonu: Mac
Najgorszy transfer: Graven ale nie uważam go jeszcze za floopa. Po prostu młody gracz który potrzebuje czasu i miejsca do rozwoju.
Najładniejszy gol: Mac z Fulham !!!
Największy pozytyw: Powrót Edwardsa i bardzo szybkie skompletowanie działu transferowo-scoutingowego i trenerskiego. Jeśli chodzi o aspekt piłkarski nasza postawa w lidze gdzie mimo tylu urazów i błędów sędziowskim na naszą nie korzyść do prawie samego końca byliśmy w grze o mistrzostwo. Indywidualnie macca