Podsumowanie sezonu 22/23

Z racji końca sezonu czas na podsumowanie:

Ocena za sezon : 4/10
Piłkarz sezonu : Alisson
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Salah
Najlepszy mecz : Zwycięstwo z Man Utd 7-0
Najgorszy mecz : tutaj można długo dyskutować, ale wybieram porażkę z Napoli 1-4
Największe rozczarowanie : Fabinho
Największe odkrycie : Bajcetic
Transfer sezonu : Gakpo
Najgorszy transfer : Melo
Najładniejszy gol : Gol Diaza z Crystal Palace EVERY ANGLE OF LUIS DIAZ'S SCREAMER! - YouTube

Bonusowo:

Użytkownik sezonu lfc.pl @ynwa19

Najgłupszy wpis z tego sezonu:

Zachęcam do wrzucania swoich podsumowań :smiley:

12 polubień

Ocena za sezon : 5/10
Piłkarz sezonu : Alisson
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Salah
Najlepszy mecz : Zwycięstwo z Memczesterem 7-0
Najgorszy mecz : Napoli 1-4
Największe rozczarowanie : Núñez
Największe odkrycie : Bajcetic
Transfer sezonu : Gakpo
Najgorszy transfer : Núñez
Najładniejszy gol : Elliott z Wisienkami

Ocena za sezon : 3/10
Piłkarz sezonu : Alisson
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Elliott
Najlepszy mecz : 7-0
Najgorszy mecz : Brighton 0-3
Największe rozczarowanie : Fabs
Największe odkrycie : Bajcetic/ zmartwychwstanie Jonesa
Transfer sezonu : Gakpo
Najgorszy transfer : Arthur
Najładniejszy gol : Elliott z Wisienkami

Ocena za sezon: 3/10
Piłkarz sezonu: Alisson
Najbardziej niedoceniony piłkarz: Elliott
Najlepszy mecz: 7:0 z Manchasterem United
Najgorszy mecz: o Boże, chyba każdy mecz z okresu po mundialu ale weźmy Brighton 0:3 oraz 2:5 z Realem
Największe rozczarowanie: Fabinho
Największe odkrycie: Bajcetic + bonus redemption arc Curtisa Jonesa
Transfer sezonu: Gakpo
Najgorszy transfer: Arthur
Najładniejszy gol: Trent z Leicester i Nunez z Realem (pain)

W sumie zapomniałem o Arthurze, to tym bardziej świadczy o jakości tej transakcji :smiley:

1 polubienie

Ocena za sezon : 2/10 - Można było większość przewidzieć przed sezonem :slight_smile:
Piłkarz sezonu : Alisson
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Salah ( zrobił 45 goli w sezonie, a ludzie i tak się dowalają. )
Najlepszy mecz : 7-0 MU
Najgorszy mecz : Liverpool 2-5 Real
Największe rozczarowanie : Fabs
Największe odkrycie : Ocknięcie się Kloppa i danie TAA na środek pola
Transfer sezonu : Gakpo
Najgorszy transfer : Arthur
Najładniejszy gol : Gakpo z Newcastle

Zazdroszczę, ja niestety nadal czuje się jak śmietnik jak pomyślę o tym meczu. Najpierw nadzieja, a potem takie gongi na ryj i to od przeciętnego Realu w tym sezonie.

30 goli i 15 asyst.

1 polubienie

O Boże to faktycznie jest najgorszy mecz sezonu, to było tak straszne, że aż to wyparłem z pamięci, żeby już do niego nie wracać

1 polubienie

Ocena za sezon : 3/10
Piłkarz sezonu : Alisson
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Salah @Ewagim jakie 45? Z tego co widzę to 30 we wszystkich rozgrywkach :thinking:
Najlepszy mecz : 7-0 MU
Najgorszy mecz : Liverpool 2-5 Real
Największe rozczarowanie : Nunez
Największe odkrycie : TAA na srodku
Transfer sezonu : Gakpo
Najgorszy transfer : Nunez
Najładniejszy gol : Gakpo z Newcastle

Ocena za sezon : 2/10
Piłkarz sezonu : Alisson
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Konate
Najlepszy mecz : 7-0
Najgorszy mecz : 1 - 2 Leeds
Największe rozczarowanie : Fabs, Elliott, Carvalho, VVD, Henderson, Thiago, Milner, Nunez, Matip, Gomez,
Największe odkrycie : Bajcetic
Transfer sezonu : brak
Najgorszy transfer : Arthur
Najładniejszy gol : brak

Widzę, że większość z nas ma bardzo podobne wnioski… trudno się dziwić.

Ocena za sezon : 3/10
Piłkarz sezonu : Alisson
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Salah - nie osiągnął swojego poziomu, ale jako jedyny ciągnął nas w ofensywie w miarę regularnie
Największe rozczarowanie - zawodnik : Fabinho i Carvalho
Najlepszy mecz : sprawa jasna, 7-0 ManU nie zdarza się często, co innego 4-0 :slight_smile:
Najgorszy mecz : można z 10 różnych, ale jednak Liverpool 2-5 Real - gdyby to były zwykłe baty to trudno, ale prowadziliśmy 2-0 i wystarczyło nie dać się Realowi obudzić
Największe rozczarowanie sezonu : zima - świadomość niemocy Liverpoolu i przeczucie już przed meczem, że znów będziemy przez 90 minut żyć nadzieją, że jakoś uda się nam wepchnąć bramkę, nie tracąc jej samemu.
Największe odkrycie : Jurgen Klopp - zmiana taktyki i pozycji Trenta, budząca się potrzeba wzmocnień i zmian w składzie po sezonie
Transfer sezonu : Gakpo
Najgorszy transfer : Arthur
Najładniejszy gol : Nunez z Realem
Ulga sezonu : pożegnanie Keity i Oxa.

Ocena za sezon : 4/10 końcówka trochę uratowała
Piłkarz sezonu : Alisson
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Jota ( po jego powrocie i dobrej grze wskoczyliśmy na odpowiedni poziom)
Najlepszy mecz : 7-0 MU
Najgorszy mecz : Liverpool 2-5 Real
Największe rozczarowanie : Núñez
Największe odkrycie : nowa hybrydowa pozycja TAA
Transfer sezonu : Núñez
Najgorszy transfer: Arthur
Najładniejszy gol : Diaz 1:1 z Crystal

JA ogólnie niestety mimo niezłych liczb nie jestem w stanie przyznać, że Salah ciągnął drużyne, czy tam zagrał dobry sezon. W momencie właśnie jak nie szło i potrzebowaliśmy coś extra Mo, mimo że wypoczęty(brak gry na mundialu) po prostu statystował na boisku. Dlatego nie jestem w stanie go wyróżnić w tym sezonie.
Trzeba mu oddać, że liczby wciąż robi dobre i ma momenty. Niestety coraz częściej to są tylko momenty…

@Ewagim Było mnóstwo takich meczy, gdzie po prostu rozbijał sie o obrońców jak o ścianę. Przyjęcie piłki ruch do przodu i strata na pierwszym obrońcy i tak 90% akcji w 5-10 meczach z rzędu. TO było tak bolesne, że aż mnie skręcało.
No nie ciągnął on, gdyż liczby łapał, jak cała drużyna grała. Jak drużynie nie szło to i on liczb nie robił. Ciągnie się jak nie idzie, a jednak te punkty wpadają i tego nam własnie brakło.

@Ewagim ja po prostu wymagam od takich zawodników więcej, jak drużynie nie idzie, a właśnie Mo sie wtopił w otoczenie i o to mam najwiekszy problem. Bo jak idzie to i Rashford potrafi grać, czy Joe Gomez. Zawodnicy najwięksi tym się wyróżniają, że właśnie dają od siebie cos więcej, tej magii trochę, jak drużynie nie idzie. I tej magii właśnie mi zabrakło w momentach, jak jej potrzebowaliśmy.

Jeśli Salah nie ciągnął naszej gry to nikt to nie robił. Chociaż fakt były mecze w których grał dramatycznie słabo, problem w tym, że jeśli on grał słabo to też inni nie grali dobrze. Te liczby robi kiedy nasza obrona gra najgorzej od przyjścia Kloppa do Liverpoolu, nasza pomoc to tylko iluzja była w tym sezonie. Elliott który nie nadaje się na pomocnika, Milner i Hendo którzy byli tragiczni i bez formy zajechany Fabinho. Keita i Thiago kontuzja, na Ox’a i Carvalho nie ma co liczyć. A jedynym pomocnikiem był TAA którego przenieśli na środek.
To jak na brak wsparcia dla Salaha to rozegrał świetny sezon.

No nie zgodzę się z tym, że nie ciągnął. Ujmowanie typowi co zrobił 45 goli w tym sezonie w takich warunkach wybacz, ale nie.

Okej, ja uważam że dał radę ty nie. Szanuję twoje zdanie, ja uważam trochę inaczej.

1 polubienie

Ocena za sezon : 3/10
Piłkarz sezonu : Alisson
Najbardziej niedoceniony piłkarz : TAA
Najlepszy mecz : 7-0 MU
Najgorszy mecz : Brighton 3-0
Największe rozczarowanie : Arthur Melo
Największe odkrycie : nowa hybrydowa pozycja TAA
Transfer sezonu : Núñez
Najgorszy transfer : Arthur
Najładniejszy gol : akcja Salaha z Gakpo na 3-0 z United

Ocena za sezon : 5/10 końcówka trochę uratowała
Piłkarz sezonu : Robertson (najrówniejszy sezon i zawsze waleczny)
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Robertson (ale też zastanawiałem się nad Jotą)
Najlepszy mecz : 7-0 MU
Najgorszy mecz : Napoli 4-1 Liverpool
Największe rozczarowanie : Thiago
Największe odkrycie : Bajcetić w środku pola
Transfer sezonu : Núñez
Najgorszy transfer : Arthur to raczej wypożyczenie. Dla mnie najgorszym transferem przynajmniej na ten moment to Carvalho, ale chciałbym, żeby jednak wystrzelił
Najładniejszy gol : TAA na 3:0 z Wisienkami (9:0)

Ocena za sezon : 2/10
Piłkarz sezonu : Alisson
Najbardziej niedoceniony piłkarz : TAA
Najlepszy mecz : Zwycięstwo z Man Utd 7-0
Najgorszy mecz : Porażka z Napoli (było wiele innych propozycji)
Największe rozczarowanie : Fabinho + Chamberlain i Keita, ale ta dwojka to po prostu uselessy wiec nie bylo to stricte rozczarowanie - kazdy sie spodziewal, ze nie sa zadna wartoscia dla zespolu, ale finalnie stanowili gorszy produkt niz Fabinho. Takie troche rozczarowanie bez zaskoczenia.
Największe odkrycie : TAA (na nowej pozycji)
Transfer sezonu : Bez żartów
Najgorszy transfer : Melo (wypożyczenie). Transfery oceniam na po prostu średnie. Nunez został kupiony nie wiadomo po co bo i tak nie gra na swojej pozycji, a Gakpo to przeciętniak, który nie powinien grać w podstawie klubu walczącego o mistrzostwo, obaj mogą się przydać.
Najładniejszy gol : TAA vs Leicester

Jak bardzo są tu odklejeni ludzie, jeżeli w sezonie gdy potrzebujemy na gwałt pomocnika, ściągamy na wypożyczenie niechcianego przez żaden klub Arthura, gra 13 minut i wypada na resztę sezonu z kontuzją, a ludzie i tak wybierają Nunez na najgorszy transfer :smile:

Ocena za sezon : 5/10
Piłkarz sezonu : Alisson
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Salah
Najlepszy mecz : 7-0 Manchester United
Najgorszy mecz : 3-0 Brighton
Największe rozczarowanie : Van Dijk
Największe odkrycie : Bajcetić/Jones
Transfer sezonu : Gakpo
Najgorszy transfer : Arthur
Najładniejszy gol : TAA z Leicester

2 polubienia

Ocena za sezon : 8/10
Piłkarz sezonu : Nunez
Najbardziej niedoceniony piłkarz : Milner - potrafił świetnie uspokajać grę w końcówkach meczów
Najlepszy mecz : 0:0 z Evertonem, nikogo Nam nie połamali
Najgorszy mecz : 2x 0:0 z Chelsea - no jak możemy z tymi amatorami remisować?!
Największe rozczarowanie : Salah (bo nie zdobył króla strzelców)
Największe odkrycie : Henderson wspomagający ofensywny tercet, gdy pozostali pomocnicy grali podwójnego pivota, maestria w jego wykonaniu
Transfer sezonu : Arthur Melo
Najgorszy transfer : Klubowy lekarz
Najładniejszy gol : dobicie Realu przez Salaha na 2:0 po błędzie Courtisa

2 polubienia

Przed nami teraz mecz o pietruszke, bo mistrzostwo zapewnione. Jak myślisz damy radę w Stambule?

przepraszam, już poprawiłem ;D
nie żartuję, jestem bardzo poważny :thinking:

4 polubienia