Polska piłka klubowa

Witam witam witam.
Bez problemu można znaleźć już ramowy terminarz Ekstraklasy na następny sezon, ale ja nie o tym.
Chcę wiedzieć, kiedy zostanie ogłoszony terminarz na nowy sezon.
Nie ramowy, a terminarz w sensie stricte.
Czy jest gdzieś już to podane, a jeżeli tak, to gdzie?

Ponieważ na parę dni zawitam do kraju :poland: to jutro wybieramy się na popisy Podolskiego w Zabrzu :soccer::blush:
90 minut + polskiego, klubowego futbolu na żywo, ciekawe czy da się to przetrzymać? :rofl:

Przy odpowiedniej znieczulicy wszystko da się przetrzymać :rofl:

Nie ma opcji, chociaż górnik teraz zaczął lepiej grać, pamiętam jak byłem na ich meczu z Radomiakiem, który skończył się 0:0 i myślałem, że sobie żyły wypruje XD

Swoją drogą Podolski podpisał kontrakt do 2025 co mnie bardzo zaskoczyło

Chopie tu nie ma co sie zastanawiać, Górnik w gazie, gra na luzie z polotem, pogoda powinna być spoko, komplet widzów przy Roosevelta, Żyć nie umierać :slight_smile:

Przeżyliśmy najazd szwedzki, niemiecki i sowiecki… :rofl:
W fajnym gronie idziemy na Poldiego i spółkę więc damy radę a godajonc po ślonsku ciepna hasłym “jo to szczimia” :smiley:

EDIT: pierwsza połowa była fatalna za to druga👍
I ten Poldi że zwycięskim golem, miodzio :slightly_smiling_face:
Atmosfera super, pełen stadion, kulturalny doping tylko te debilne race niepotrzebne!
Brawo Janek Urban za wyprowadzenie Górnika na prostą.

1 polubienie

Jak tam moi drodzy?

Ktoś jeszcze śledzi starcia gigantów z najlepszej ligi na świecie :D?

Lech, Raków i Pogoń na razie nieźle, Legia trochę zawiodła.

Oglądałem mecz Lecha. Pierwsza połowa super ale w drugiej trochę zawiedli. Liczyłem, że dobiją rywala. O rewanż jestem jednak spokojny.
Mocno liczę na przynajmniej dwa kluby w fazach grupowych i zbliżony wynik punktowy do rankingu co w zeszłym sezonie. Jak w PZPN burdel to niech chociaż ta piłka klubowa da nam trochę radości.

Fajny dzień, cieszy mały sukces mojej rodzinnej Pogoni :smiley:

Legia kompromitacja jak zwykle, ale przejdą dalej, Raków raczej się pożegna z rozgrywkami europejskimi, Lech raczej na spokojnie idzie dalej, Pogoń ładna zaliczka więc też widze ich dalej.
Tak bym to obstawiał po pierwszych meczach

E. Faktycznie, mój błąd z tym Rakowem

Raków jeśli odpadnie to będzie dalej w grze o europejskie puchary tylko że, już LE a nie LM.

Legia miala ciezki wyjazd. 3500 km od Warszawy i inny klimat. W Warszawie na spokojnie wygraja.
Rakow jak nawet przegra z Karabachem to ma LE, potem LKE. Takze mają europejskie puchary jesli wygraja jeden z 3 dwumeczów.

Raków pewny fazy grupowej :clap: liczę, że będzie to co najmniej LE, może trafią do grupy z Liverpoolem :grin:
Lech i Pogoń grają dalej. Tu Lech moim zdaniem powinien sobie poradzić ze Słowakami. Pogoń na pewno będzie mieć trudniejsze zadanie. Gent to jednak już stały bywalec przynajmniej faz grupowych pucharów.
Legia do przerwy prowadzi ale jeszcze wolę poczekać z radością. Liczę na komplet naszych w 3 rundach. Ktoś kojarzy czy kiedyś w ogóle na tym etapie mieliśmy jeszcze komplet? :thinking:

W IV rundzie zadna z druzyn nie bedzie rozstawiona (nawet Lech) i skonczy sie rumakowanie.

A czemu Lech miałby nie być rozstawiony czy ja coś w tym momencie mieszam?

Tylko Pogoń będzie mieć ciężary i prawdopodobnie nie ma szans na puchary.

Losowanie par 4 rundy jest przed 3 runda, bierzemy wspolczynnik lepszej druzyny z kazdej par i dzielimy na koszyki. Lech mial dzis sporego pecha ze malo faworytow odpadlo i na 34 pary jest… 18, wiec stracil szanse na rozstawienie.
Legia podobnie tylko jest duzo nizej, natomiast Pogon nie ma szans z Gent, ale jesli jakis cud sie wydarzy to byliby rozstawieni bo przejma ich wspolczynnik.

Nie rozumiem tego systemu losowania, dyskryminuje druzyny na skraju a wprowadza duzy element losowosci, no ale tak juz jest.

Niestety ale Lech zawiódł i to bardzo wczoraj. Najłatwiejszy rywal teoretycznie a niestety okazał się ostatnią stacją w tym sezonie.
Brawa natomiast dla Legii za walkę do końca i awans pomimo porażki u siebie.

Wciąż liczę, na dwa kluby w fazie grupowej. Raków ma pewną LE. Legia musi wygrać z Midtjylland, co łatwe nie będzie ale nie niemożliwe. Duńczycy męczyli się już z Luksemburskim Niderkorn’em więc moim zdaniem szanse Legia ma.

Miałem wątpliwą przyjemność oglądać 2 połowę tego “widowiska” Lecha i uczciwie trzeba przyznać, że to wstyd, żeby klub, który parę miesięcy temu dotarł do ćwierćfinału LKE, gdzie rywale byli 2 klasy lepsi niż Spartak Trnava, nie podołał najłatwiejszemu rywalowi spośród wszystkich rywali polskich klubów.

Nie jest mi żal Lechitów, bo dostali to, na co zasłużyli swoją grą. Szkoda punktów do rankingu UEFA, bo wreszcie coś drgnęło po latach stagnacji i wydatnie przysłużył się temu w tamtym sezonie nie kto inny jak Lech właśnie. I wszystko jak krew w piach. Nadzieja na punkty do rankingu w rękach Rakowa i Legii (choć Raków już pewny gry w fazie grupowej LE).

Edit: @everlast to akurat prawda, jeśli Raków wejdzie do LM, to korzyść finansowa znacznie przewyższy zdobywane punkty. Choć nigdy nie mów nigdy, jeśli przyfarci się w losowaniu grup i dostaną z 1 koszyka Feyenoord, z 2 powiedzmy BVB, a z 3 Crvene Zvezde, to jakieś punkty mogą wpaść (poza meczami z BVB). No ale póki co jesteśmy na etapie, gdzie do tej LM (czy nawet LKE w przypadku Legii) nadal dość daleko, bo zarówno Legię jak i Raków czeka solidny sprawdzian z duńskimi klubami.

jak Raków wejdzie do LM, to jedynie, że zarobi dużo, bo na punkty bym nie liczyl, coś jak Rangersi w zeszlym roku. Lech dramat, w miare łatwa droga do grupy i taki blamaż. Człowiek sie łudził, że jak jest ta LKE, to w koncu bedziemy mieli rozstawione druzyny a nie byli 30 ligą w Europie. No niestety sie przeliczył a poprzedni sezon to był wypadek przy pracy

Ja śledzę, ale miałem bana, więc nie miałem jak odpowiadać, a gdybym nawet mógł, to zbytnio bym się nie udzielał, gdyż uważam, że Polska piłka na każdym poziomie to jest beton i powinni to wszystko jak najszybciej zaorać.
A odnośnie mnie, to może działam pod upływem emocji, ale uważam, że Śląsk zaliczy największy upgrade pod wpływem tabeli w stosunku do zeszłego sezonu, a Motor awansuje w końcu do Ekstraklasy.
Co nie ukrywam, bardzo by mnie zadowoliło.