Premier League 2022/23

A mnie sie marzy super bogaty inwestor z…naszego kregu! :smiley:
Przeciez taki ktos to bylby jak skarb poniewaz :

  • zna LFC na wylot
  • wie czego oczekuja kibice
  • najlepiej gdyby to byl ktos pokroju…Radbuga :rofl: (tylko sie Kolego nie obraz!) ktory wiedzialby jak doprowadzic nas do sukcesow

Jestem przekonany,ze sa tu tacy co maja te “troche drobnych” na kupno naszego klubu :grimacing:
Tylko czy wtedy bedzie jeszcze dozwolona krytyka na tym portalu?

1 polubienie

Czuję, że jak się wszyscy zrzucimy to braknie :smiley: Chyba, że zrobimy sojusz wszystkich kibiców LFC, na świecie to wtedy łatwiej będzie :smiley: Tylko jak wybierzemy “króla” albo chociaż “radę nadzorczą” :smiley:

pińćset chcą, toffiki niedobre :smiley:

heh trafiłem na fajny fun fact:

ten Hag po 20 ligowych meczach ma 39 pkt, Ole miał 40, he he.

Kiedyś wspomniałem, że obecny MU to mi mega przypomina początki Norwega.

Ole leciał na formie Bruno, Holender leci na formie Rasha (btw 10 bramka w 10 meczu po mundialu, kosmos).

2 polubienia

No, a Guardiola leci na formie Haalanda. Można tak wymieniać i wymieniać. Chyba proste i logiczne ze w każdej drużynie jest lider który ciągnie resztę…

A tak w ogóle ktoś musiał odbudować Rashforda. Przed sezonem jego kariera w United i w reprezentacji Anglii stała na zakręcie, były newsy o problemach natury psychologicznej, więc to nie jest tak, że od tak przyszedł sobie Holender i każdy już swoje grał. Zadziałał bardzo dobrze i poukładał klocki właściwie.

5 polubień

Z tym Guardiolom to sobie żarty stroisz ? Guardiola wygrywał bez Haaland dużo i dużo wcześniej. W ogóle wtrącenie Jego osoby to kpina w Jego kierunku.

Odbudować ? Rash to chimeryczny grajek, 2 lata temu zagrał sezon na prawie 20 bramek w lidze (17), a potem 2 sezony przeciętne. Mega nierówny piłkarz. Trudno coś tu pisać o odbudowaniu, po prostu ten sezon mu wychodzi, tak jak 19/20.

btw
Haaland tak ciągnie City, że są w gorszym miejscu niż w zeszłym sezonie ? Sęk w tym, że w City dużo rzeczy nie funkcjonuje tak jak powinno albo inaczej - tak jak nas przyzwyczaili.

Jezu. Czy ty masz jakieś problemy z myśleniem? Tłumaczyłem, że każdy zespół ma liderów, którzy ciągną w danym sezonie grę zespołu. Dziś jest Haaland, a wcześniej był przykładowo Bernardo Silva, bardziej brał na siebie grę KDB niż obecnie, Gundogan grał dużo lepiej. Dziś to Haaland ciągnie grę. Zmienił się ciężar gry przez co City nie wydaje się być tak kompletną drużyną z Norwegiem jak bez niego. Tak jak u nas. Raz był lepszy Mane w danym sezonie, w innym Salah…

Kpiną jest, że zignorowałeś oczywisty fakt że zeszły sezon dla Rashforda był zdecydowanie najgorszym w jego karierze, który odbił się także mocno na jego psychice. Ciężko przeszedł sam sezon z Mułami jak i Euro 2020. Doznawał regularnie groźby i oprócz samego hejtu kierowano w jego kierunku ostre zachowania rasistowskie. Doszło to do takiego stanu, że chciał nawet odejść z klubu. Nie przedstawiłem także jego sytuacji zdrowotnej w trakcie zeszłego sezonu. Stracił miesiące na rehabilitacji barku, miał problemy z plecami, grał na środkach przeciwbólowych.

18/19 - 13 bramek i 10 asyst we wszystkich rozgrywkach,
19/20 - 22 bramki i 12 asyst we wszystkich rozgrywkach,
20/21 - 21 bramek i 15 asyst we wszystkich rozgrywkach.

Gdzie te twoje nierówne sezony? Po co piszesz bzdury wyjęte z palca? Sezon 20/21 nie był gorszy od poprzedniego. Dopiero 21/22 był bardzo słaby, wynikający z wielu czynników. Z regularnością u Rashforda nie było problemów, od lat jest jednym z najlepszych zawodników Mułów, a może i najlepszym. To motor napędowy Mułów od lat i w zasadzie gdy on słabo gra to cała drużyna także.

Zamiast pisać bzdury to się doinformuj i nie siej kłamstw, bo oszukujesz jedynie samego siebie.

To jest takie pitolenie z perspektywy kogoś, kto ligę angielską ogląda na livescore, zwłaszcza, że wskazałeś Rashforda jako motor napędowy, podczas gdy to Casemiro robi tam teraz najlepszą robotę. ETH poukładał grę MU i może wyniki nie są najlepsze, ale od odejścia Fergusona ich gra nie kleiła się tak, jak zaczyna się kleić w tym sezonie.

Powiedz mi ile czasu Casemiro gra w nowym klubie, a przez ile lat Rashford przyczynia się do tego, że Muły w jakikolwiek sposób mogą marzyć o tym by być w top 4? Dziękuję.
Dla jasności to nie umniejszam roli Casemiro, ale deprecjonować rolę najrówniejszego zawodnika ofensywnego Mułów od sezonu 18/19 to dopiero słaba znajomość realiów.

Oczywiście można wyróżniać Fernandesa, Casemiro, Eriksena, ale w meczach derbowych zawsze najbardziej się obawiam Rashforda. Ma jakiś patent na duże mecze.

Premier League ogłosiła terminarz rozgrywek do końca marca.
Żeby ułatwić Wam życie napiszę teraz w tym temacie owy terminarz.

22 Kolejka
3.02 (piątek)
21:00
Chelsea - Fulham
4.02 (sobota)
13:30
Everton - Arsenal
16:00
AV - Leicester
Brentford - Leicester
BHA - Bournemouth
MU - CP
Wolves - LFC
18:30
Newcastle - WHU
5.02 (niedziela)
15:00
NF - Leeds
17:30
Tottenham - MC

23 Kolejka
11.02 (sobota)
13:30
WHU - Chelsea
16:00
Arsenal - Brentford
CP - BHA
Fulham - NF
Leicester - Tottenham
Southampton - Wolves
18:30
Bournemouth - Newcastle
12.02 (niedziela)
15:00 Leeds - MU
17:30 MC - AV
13.02 (poniedziałek)
21:00
LFC - Everton
15.02 (środa) - mecz zaległy
20:30
Arsenal - MC

24 Kolejka
18.02 (sobota)
13:30
AV - Arsenal
16:00
Brentford - CP
Chelsea - Southampton
Everton - Leeds
NF - MC
Wolves - Bournemouth
18:30
Newcaslte - LFC
19.02 (niedziela)
15:00
MU - Leicester
17:30 Tottenham - MC

25 Kolejka
24.02 (piątek)
21:00
Fulham - Wolves
25.02 (sobota)
13:30
Newcastle - BHA
16:00
Everton - AV
Leeds - Southampton
Leicester - Arsenal
WHU - NF
18:30
Bournemouth - mC
20:45
CP - LFC
26.02 (niedziela)
14:30
MU - Brentford
Tottenham - Chelsea

26 Kolejka
4.03 (sobota)
13:30
MC - Newcastle
16:00
Arsenal - Bournemouth
AV - CP
BHA - WHU
Chelsea - Leeds
Wolves - Spurs
18:30
Southampton - Leicester
5.03 (niedziela)
15:00
NF - Everton
17:30
LFC - MU
6.03 (poniedziałek)
21:00
Brentford - Fulham

27 Kolejka
11.03 (sobota)
13:30
Bournemouth - LFC
16:00
Everton - Brentford
Leeds - BHA
Leicester - Chelsea
MU - Southampton
Spurs - NF
18:30
CP - MC
12.03 (niedziela)
15:00
Fulham - Arsenal
WHU - AV
17:30
Newcaslte- Wolves

28 Kolejka
17.03 (piątek)
21:00 NF - Newcaslte
18.03 (sobota)
16:00
AV - Bournemouth
Brentford - Leicester
LFC - Fulham
Southampton - Spurs
Wolves - Leeds
18:30
Chelsea - Everton
19.03 (niedziela)
15:00
Arsenal - CP
BHA - MU
17:30
MC - WHU

1 polubienie

Nic odkrywczego teraz nie napiszę, ale chciałem sobie porównać naszych pomocników z tego sezonu, do sezonu w którym zdobyliśmy ligę, a także do najlepszych ekip w obecnych rozgrywkach. Nie będzie to porównanie super dokładne , brałem pod uwagę tylko pomocników którzy zagrali w większości meczów i to jest dramat jak gra nasza pomoc w tym momencie.

W mistrzowskim sezonie nasi pomocnicy mieli łącznie takie statystyki:
• bramki 16
• asysty 11

Obecny sezon mimo, że jeszcze nie skończony to:
• bramki 1
• asysty 1

Mimo, że to półmetek to jest dramat i nasz największy problem!. Fakt, że nasza gra opierała się na asystach bocznych obrońców i oni w tym sezonie też nie dają rady, ale żeby pomocnicy mieli tylko jedną asystę to szok.

A teraz dla porównania City w tym sezonie:
• bramki 8
• asysty 22

I Arsenal:
• bramki 13
• asysty 10

Tutaj zawodnicy Liverpoolu których brałem pod uwagę:






Tutaj City:




Arsenal:



To jest przepaść i pokazuję, że to jeden z powodów dlaczego Arsenal i City biją się o mistrza, a my będziemy walczyli i o ligę Europy.
Kiedy już ta oficjalka jakiegoś kozaka do środka hmmm :joy::joy:

1 polubienie

Sean Dyche ma w ciągu godzin zostać trenerem Evertonu.

No to w Liverpoolu ilość drewna będzie większa niż w nazwie pewnego klubu z Nottingham :wink:

1 polubienie

ile jest drewna w nazwie Notts County? :slight_smile:

co do Evertonu… Z Dychem raczej w tym sezonie spadną, ale jeśli utrzyma posade mogą wrócić i utrzymać pewne miejsce w dolnej tercji tabeli Premier League!
Ciekawe jak poradzi sobie Sean z klubem o troche wiekszym budżecie transferowym, co by nie mówić to w Burnley robił wyniki ponad stan.

no to czekają nas mecze z drewnianymi rzeźnikami. Virgil lubi to :wink:

Wrzucam posta w tym wątku, bo dotyczy paru klubów z ligi angielskiej.
Artykuł przetłumaczyłem na szybko, mogą być błędy.

10 klubów z najwyższą średnią frekwencją w 2022 roku:

10- A.C. Milan - 57 748
A.C. Milan gra na legendarnym stadionie San Siro. Oprócz tego, że jest to popularny stadion we Włoszech, jest on również ulubionym miejscem dla turystów z całego świata, którzy chcą zobaczyć Rossoneri w akcji. W ostatnim roku, kiedy klub wygrał również Serie A, średnia frekwencja na meczach domowych wyniosła 57 748.

9- Inter Mediolan - 58,464
Inter Mediolan dzieli San Siro ze swoimi lokalnymi rywalami A.C. Milan. Średnia frekwencja na ich meczach wynosiła 58,464 na stadionie, który ma pojemność 80,018. Zawodnicy tacy jak Lautaro Martinez, Milan Skriniar i inni przyciągnęli wielu widzów, aby zobaczyć ich w najlepszych zawodach jak Seria A i UEF.

8- Celtic - 58,480
Celtic gra w Scottish Premier League i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Szkocji. Zespół cieszy się ogromną rzeszą fanów, a ich kibice regularnie wypełniają Celtic Park. Największy w Szkocji stadion może pomieścić 60 832 kibiców, a w 2022 roku oglądało go średnio 58 480 widzów.

7- Arsenal - 60,028
Kluby Premier League dominują na liście ze względu na ich popularność na całym świecie. Arsenal jest jednym z najbardziej znanych klubów w piłce nożnej i w 2022 roku na Emirates Stadium, który ma pełną pojemność 60,704, zobaczył średnią frekwencję 60,028. Z pewnością fani przybyli w ogromnej liczbie, aby poprzeć projekt Mikela Artety.

6- Tottenham Hotspur - 60,094
Tottenham Hotspur gra najnowocześniejszym i światowej klasy stadionie, został zbudowany niedawno i ma pełną pojemność 62 850. W 2022 roku, 60,094 było średnią frekwencją wewnątrz stadionu. Zawodnicy tacy jak Son Heung-Min, Harry Kane i inni przyciągnęli wielu fanów swoimi rewelacyjnymi występami.

5- FC Bayern Monachium - 60,362
Niemieccy giganci FC Bayern Monachium dominowali również w 2022 roku. W zeszłym roku klub wygrał Bundesligę po raz dziesiąty z rzędu. Allianz Arena to jeden z najpopularniejszych stadionów na świecie, na który przychodzą ludzie z całego świata. Na stadionie o pełnej pojemności 75 000, średnie obłożenie wynosiło 60 362.

4- West Ham United - 61,118
West Ham United ma lojalny fanbase, który namiętnie wspiera klub pomimo niespójnych wyników. Powiedziawszy to, w 2022 roku klub zajął siódme miejsce na koniec sezonu 2021-22. Średnia frekwencja na London Stadium, na którym grają Młoty, wyniosła w minionym roku 61 118 osób.

3- Borussia Dortmund - 62 894
Fani Borussii Dortmund wspierają klub w każdym meczu u siebie. Niemiecka Bundesliga gra na Signal Iduna Park, a “żółta ściana” kibiców ubranych w żółty kolor to widok godny podziwu. Średnia frekwencja na stadionie w 2022 roku wyniosła 62 894 osoby, co jest najwyższym wynikiem dla każdego niemieckiego klubu.

2- FC Barcelona - 71,564
FC Barcelona gra na kultowym Camp Nou, który ma pełną pojemność 99 354. Ludzie ze wszystkich zakątków świata podróżują do Hiszpanii, aby zobaczyć jeden z najpopularniejszych klubów piłkarskich w Europie. Giganci La Liga cieszyli się średnią pojemnością 71 564 w 2022 roku, co jest drugim najwyższym wynikiem na świecie.

1- Manchester United - 73,690
20-krotni mistrzowie Anglii Manchester United mieli najwyższą średnią frekwencję w 2022 roku. Legendarny stadion Old Trafford widział średnio 73 690 frekwencji, aby zobaczyć takich graczy jak Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes, Marcus Rashford, David De Gea i więcej. Wsparcie domowych fanów jest kluczowe dla kultury MUFC, a ludzie z całego świata wydają mnóstwo pieniędzy, aby zrealizować swoje marzenie o zobaczeniu Manchesteru United grającego w piłkę nożną na żywo.

Poza rankingiem szukałem ile ma Anfield Road i to co znalazłem na sezon 22/23:
•53.264

Szkoda, że nie znajdujemy się na tej liście.
Być może jest to jeden z powodów dla którego mamy mniejszy budżet od pozostałych klubów z Anglii (oczywiście nie jest jedynym).
Nie dziwię się , że obecni właściciele zaraz po przejęciu inwestują w powiększenie stadionu, bo żeby na stałe być w elicie potrzebny na to odpowiedni obiekt sportowy.

@Loku64 zgodzę się, że to tylko część przychodów.
Listę wrzuciłem w ramach ciekawostki.
Fajnie byłoby mieć taki stadion na 70k i mieć go wypełnionego po brzegi w jakimś półfinale ligi mistrzów.

P.s dziwi mnie trochę brak Realu w tym rankingu.

Pojemność Anfield to 54 362… Z Biletów mamy koło 70mln na sezon co daje ± 1k miejsc =1.5 mln przychodu\sezon. Ogólnie z tym rozciąganiem Anfield, czy nawet nowym stadionem to nie da to wielkiego zastrzyku pieniędzy. W żaden tez sposób nie usprawiedliwia braku wydatków/mniejszy budżet.


@Lapaino na pewno atmosferę by dodatkowo to robiło i może w trakcie sezonu można byłoby normalnie na bilet się załapać :sweat_smile:

1 polubienie

Sprawdziłem też cenę biletu na cały sezon:

I sobie to pomnożyłem przez średnią frekwencję. Wiadomo nie każdy kibic ma ,season ticket ’ .
Niektórzy kupują tylko na jeden mecz itd.
Ale tak tylko w ramach zabawy przyjmując te ceny i ilość kibiców na meczach to wychodzi taka lista :

Man City:
52 121 300 MLN GBP
Man Utd:
70 433 950 MLN GBP
Arsenal:
110 661 825 MLN GBP
Tottenham:
124 877 700 MLN GBP
Liverpool:
46 286 416 MLN GBP

Żeby było jasne nie mam na myśli, że przez mniejsze zarobki z biletów wydajemy mniej, ale można zauważyć różnice między klubami w Anglii i warto jednak coś zmienić w tym aspekcie.
Ciężko żeby Liverpool miał ceny jak kluby ze stolicy, ale cieszy mnie, że działamy, aby chociaż zwiększyć pojemność stadionu.

Nie pokazuj tego lepiej, bo zaraz podniosą ceny na bilety😂

Na brak Realu w tym zestawieniu wpływ ma pewnie przebudowa Santiago Bernabéu.

1 polubienie

Rudy w Evertonie. Sean Dyche z dwu i pół letnim kontraktem.