Premier League 2022/23

19 meczow za nami tak wiec osiagnelismy polmetek.Sprobuje wiec od matematycznej strony nakreslic scenariusz na druga polowe sezonu aby,dosc mocne sci-fi w tej chwili,udalo nam sie zakonczyc ta kampanie w top 4

Ta pierwsza polowke zakonczylismy z bilansem 8-5-6 a wiec bardzo przecietnym!
Z kolei Newcastle mialo 10-8-1 a “memnited” 12-3-4.Zalozmy wiec,ze powtorza swoje osiagniecia co daloby im 38 badz 39 punktow a w konsekwencji 76 albo 78 oczek po 38 rundzie.

Tak wiec przy naszym aktualnym stanie posiadania(ledwie 29 punkcikow) aby wyprzedzic wyzej wymienionych rywali potrzebowalibysmy 48 badz 50! punktow w 19 grach co po rozlozeniu na czesci daje bilans 15-3-1 albo 16-2-1 a wiec osiagniecie …Arsenalu.

Coz rozum podpowiada,ze to jest utopia a serce :hearts: kaze wierzyc jak wtedy w pewnym meczu w przerwie w …Konstantynopolu :rofl:

EDIT: jeszcze taka uwaga apropos nas.Gdyby nie te 9 goli nastrzelanych Wisienkom to mielibysmy bilans bramkowy 25 do 25!!! :man_facepalming: co tworzy z nas absolutnego,ligowego przecietniaka niestety.

3 polubienia

Ja tam się pogodziłem z tym że może nie być top 4 i radzę wszystkim tego samego. Mi zdobycie Ligi Europy też będzie smakowało bo to zrobi podwaliny pod kolejne sukcesy, a i da większe szanse na pokazanie się takiemu Bajceticiowi, Doakowi i innym. To jest sezon przejściowy. Czas zrobić przesiew i liverpoolskie (a’la mokotowskie) porządki, a od nowego sezonu znowu ruszamy z maszyną.

Ten sezon to i tak jest nic przy tym kopie w jaja jaki otrzymaliśmy w zeszłym sezonie.

Podziękować Fabinho, Keicie, Oxowi, Hendersona odstawić na pompowanie baloników na ławce rezerwowych, a Milnera już wprowadzać do sztabu trenerskiego. Czas na świeżość i nową generację tej drużyny.

2 polubienia

Sezon przejściowy? A co sie tak istotnego zmieniło w zespole, żeby nazywac go przejściowym? Sezon przejściowy nas dopiero czeka, jeśli faktycznie nastąpią zmiany w klubie. Ten sezon jest ch*jowy, a nie przejściowy

2 polubienia

Może źle się wyraziłem ale chodzi mi o to, że ten sezon będzie dla wielu zawodników o być albo nie być. Kilku zawodników znalazło się już w grupie “nie być”, a kilku nowych jest wprowadzanych do zespołu. Jeżeli kupimy tego Caicedo czy Bellinghama (a może obu, a może żadnego) to raczej będą gotowe produkty na już a nie na jutro więc ci co umocnią w tym sezonie swoją pozycję/przydatność to tu będą mieli przyszłość. Może taki Bajcetić szybko zacznie grać w podstawce i będzie naturalnym następcą Fabinho? Ja już Brazylijczyka nie widzę w tym zespole. Jest za wolny, za słaby. Podobnie jest z Keitą i Oxem którzy nareszcie opuszczą ten klub. Mam nadzieję, że to juz ostatni sezon Hendersona z tak mocną pozycją.

1 polubienie

Frank Lampard has been sacked by Everton.

5 polubień

Nie wiem czemu koledzy lajkują informację o zwolnieniu Lamparda, czym dłużej by się tam utrzymał tym większe prawdopodobieństwo, że somsiedzi z evertonu by spadli, a tak to, tfu tfu, kto wie :slight_smile:

Zastanawiam się, czy nowy trener będzie w stanie odmienić losy tofików, poza dramatyczną dyspozycją mają za rywali zespoły o większym potencjale piłkarskim i trenerskim (WHU, Wolves, Leeds, Leicester), w zasadzie chyba tylko Święci i Wisienki są w ich zasięgu…

Frank to po prostu wuefista gorszy od Solskjera. Nie dość, że gbur to jeszcze nieudacznik na ławce trenerskiej. Ciekawe jakiego przegrywa teraz obejmie.

Kane podobno “otwarty” na rozmowy z Totkami. Nie spodziewałem się, że lubi być ciągle przegrywem, stać go na lepszy klub PL.

Ciekawe kogo wezmie teraz Everton, moze Tuchela :laughing:
Tak na poważnie to pojawiło się nazwisko Bielsy jako potencjalnego następcy FL.
Kane był z kolei, na razie luźno, łączony z MU, nie chce mi się wierzyć, że bedzie chciał ciągnąć dalej Tottenham, jak przedłuży kontakt to raczej utknie tam do konca kariery.

36.63 - Mykhailo Mudryk recorded a top speed of 36.63 km/h against Liverpool, the fastest speed recorded in the Premier League this season.

36.63 - Mykhailo Mudryk
36.61 - Anthony Gordon
36.53 - Darwin Núñez
36.22 - Erling Haaland
36.09 - Denis Zakaria

Mały update do tabeli, Darwin spada na 3 miejsce.

Przyznam się , że słyszałem o Mudryku, ale ogólnie nie widziałem dużo meczów z jego udziałem. W pojedynku z nami zrobił na mnie dużo wrażenie, wiadomo to jedno spotkanie i to nie całe, lecz to po jego wejściu jak Chelsea łatwo nas penetrowała lewą stroną może rozbudzać wyobraźnię kibiców Chelsea.
Będę mu się uważnie przyglądał w następnych spotkaniach.

Ja miałem przyjemność oglądać go na żywo w tej edycji LM w Warszawie i muszę powiedzieć, że to z jaką dynamiką się porusza i jak dobrze operuje piłką może budzić podziw - nawet z pozornie straconej piłki jest w stanie coś wykrzesać, a jego szybkość na żywo robiła jeszcze większe wrażenie niż w telewizji. Na mały minus wg mnie z tego co widziałem to tendencja do brania udziału w meczach w pewnych epizodach - są momenty gdy ciągle jest pod grą a potem na pewien czas znika, tak samo, w okolicy 60 minuty już wyglądał na bardzo zmęczonego i jego wpływ na grę znacząco malał i nie miało to znaczenia czy grał przeciwko Celticowi czy przeciwko Realowi. Mimo wszystko wydaje mi się, że do Chelsea trafił naprawdę spory talent (może nie do końca wart 100mln ale jednak) i jeśli w Londynie dobrze go ukierunkują i będą z nim pracowali to może być w mojej opinii w ścisłej topce skrzydłowych na świecie.

takie ciekawostki zza miedzy

Sytuacja gdy chwile po nas dwa inne kluby z Anglii zostały wystawione na sprzedaż nam nie pomaga niestety :frowning: ciekaw jestem ile będzie trwała sprzedaż United i Liverpoolu bo z chelsea poszło jakoś szybko

Z Chelsea musiało pójść szybko z uwagi na kwestie polityczne i blokadę klubu, z nami i Utd jest inaczej, bo to decyzje czysto biznesowe i nikt nie ma noża na gardle.
Everton to inna sprawa, nie ta liga, inny target. Może kupi ich jakaś gorsza wersja FSG.

Będzie ciekawie, jak Everon kupią szejki :slight_smile:

Przynajmniej część kibiców nie będzie musiała odchodzić za daleko.
I nadal będą kibicowali klubowi z Liverpoolu przy nieograniczonym budżecie. Win-win :stuck_out_tongue::wink:

1 polubienie

Pie*dole… co za logika. A może zwyczajnie kibice wierni od lat będą musieli się z tym pogodzić z żalem oglądając tyłek kolejnego arabskiego tworu? Ale będzie super…

Edit. No ja ciągle na to liczę że nas kupi obrzydliwie bogaty inwestor.

Kto wie może nas też przejmie Arab i będzie wyścig dwóch Kuhailanów.

  • Ahmed, chyba ten Liverpool jest do wzięcia, jakieś śmieszne pieniądze, ze 200 mln euro.
  • Mówisz Rashid, że tylko 200 mln? Czekaj, tyle to ja mam w portfelu, dzwoń, że kupujemy!
  • Rashid, co oni mają takie dziwne stroje?
  • czemu dziwne, Ahmed?
  • no bo jakieś takie niebieskie, a nazywają się niby The Reds…
  • nie wiem, Ahmed, spytamy czemu nie ubierają czerwonych.
  • Rashid, k*rwa, co się dzieje? Powiedziałem w naszym klubie YNWA i zaczęli wywijać pięściami i bluzgać, zerwali mi szalik i wywalili przez okno… Herb klubowy też jakiś dziwny, miał być z ptakiem, a jest z jakąś wieżą…
  • … wiesz co Ahmed, musimy pogadać… bo ten deal co ześmy go zrobili… jakby to powiedzieć, mam pewne podejrzenia… może usiądź lepiej.
1 polubienie