Premier League 2022/23

Wiem , że to nie do mnie, ale United to absolutnie NIE, ale City tak, lubiłem Arsenal za Wengera za Artety jakoś nie potrafię.
Jak ktoś ma wygryźć City to tylko my :wink:

2 polubienia

A ja z całym szacunkiem życzę wygranej Arsenalowi, to co zrobił Arteta z tymi chłopakami - chapeau bas :stuck_out_tongue_winking_eye: oby utrzymali lidera do końca i utarli nosa MANom :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

No i właśnie przez ten “szacunek” jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Jesteśmy sentymentalnym klubem w którym w pierwszym składzie gra Milner, a Hendersonowi daje się ciepłą posadkę do emerytury zamiast sprzedać czy obciąć mocno hajs. Właśnie takie podejście tj. ten pseudo szacunek nas tutaj zaprowadził. Tymczasem piłka to jest biznes. Pracownik się nie sprawdza, obniża loty to wymienia się go na innego bądź obcina kontrakt. My tego nie potrafimy, a City nie problemu by sprzedać Sterlinga, Jezusa czy nie przedłużać konkretów z innymi, wiekowymi zawodnikami.

My za to trzymany do śmierci Gerrarda stucznie przedłużając mu karierę. Teraz to samo robimy z Hendersonem, z Milnerem i rzeszą innych piłkarzy na przestrzeni lat. I dlatego wypadamy z obiegu, bo kierujemy się zasługami, a nie bieżącymi osiągnięciami.

Zobacz statystki Gerrarda z ostatnich sezonow i powiedz czy to jego wina, ze tak gralismy. Jak w ataku biegal Lambert a w pomocy Leiva.

3 polubienia

W jaki sposób to ma związek ze stwierdzeniem, że kariera Gerrarda u nas była na siłę sztucznie przedłużana? Cofanie go coraz to głębiej i głębiej byleby tylko grał, a jak grał na DMF to wszyscy pamiętamy. Najlepsze czasy miał już za sobą.
To samo teraz z Hendersonem. Najlepszą piłkę to on już grał, a mimo to dostaje podwyżkę i lata kontraktu.

Z Gerrardem było inaczej, między nim a Brendanem coś nie grało, dlatego często nawet grzał ławę, on jeszcze przy kimś innym by pograł na wysokim poziomie i to wyżej, a to, że się potknął to wypadek przy pracy.

Gerro był generacyjną maszynką a’la obecny Modrić. Dla takich zawodników wiek to tylko liczba a nawet w bardzo zaawansowanym wieku dalej pokazują że wiele mogą. Porównywanie Hendersona i Milnera do Gerrarda jest nie na miejscu, bo oni nigdy nawet w połowie nie mogli się zrównać ze Stevem. Myślałem że to jasne i nie trzeba takich rzeczy tłumaczyć.

4 polubienia

Szkoda w takim razie, że nie ma starego forum dla przypomnienia setek postów o tym jak to Gerrard nie nadąża, jest zbyt wolny i nie nadaje się do gry na DMF.
Modric to playmaker starego typu, jak Alosno. Gerrard był zupełnie innym typem piłkarza, który opierał się również na dynamice, więc porównanie do Modrica jest bez sensu. Modrica można porównać do Alonso czy Pirlo, nie do Gerrarda.

1 polubienie

EW8umpTXYAIdQC0

Prawdą jest to, że Gerrard w ostatnich 2 sezonach już stracił na motoryce, szybkości itd, ale nadal miał genialne podania, dobrze bił wolne, strzały z daleka…
Nawet w słabszej dyspozycji z ostatniego sezonu zjadł by każdego pomocnika z obecnego Liverpoolu, nawet Thiago.
Ogólnie w naszych pomocnikach wkurza mnie to, że nie robią liczb czy jakiegokolwiek zagrożenia za pola karnego, żaden z naszych obecnych pomocników nie potrafi podać dobrej piłki prostopadłej zaraz po przyjęciu albo z pierwszej piłki i co mnie wkurza najbardziej żaden nie potrafi holować piłki do przodu jak to np ma czasami Matip w obronie.

Gerrard ostatni sezon jak już rzekomo nie domagał:

Tutaj Henderson:

Fabinho:

Thiago:

Zgadzam się co do obecnych pomocników, że trzeba ich pogonić , Milner może śmiało dołączyć do sztabu, Hendersona i Fabinho spieniężyć.

Porównujesz Gerrarda do ligowych wyrobników :thinking::fearful: przecież to zupełnie inny rozmiar kapelusza. 35 letni Gerro z miejsca posadziłby tych wirtuozów na ławce. Gerrard w ostatnim sezonie jako DM zaliczył z kilkanaście bramek w lidze. To tym bardziej bez sensu, że rok temu twierdziłeś że jeszcze starszy od tamtego Steviego, Ronaldo pozamiata ligę.

2 polubienia

I ile wyciagniesz za starego Hendersona? Jego rolą jest tu pozostac do konca kariery i jeden dzien dluzej. Potem mam nadzieje ze bedzie w stabie albo w innej roli klubowej. Takich zawodnikow sie nie powinno pozbywac. Zwyczajnie wystarczy posadzic go na lawce, zmniejszyc jego role w druzynie i znalezc nastepcow.

Fabinho jeszcze ktos wezmie, mysle ze te 30-40 milionow jest do wyciagniecia.

1 polubienie

Co ty chłopie pieprzysz. To że jakieś odpowiedniki dzisiejszych Grzegorzów jechali po Stevenie to jest argument? Pingwin nie potrafił z niego skorzystać i tyle. Pingwin wgl średnim trenerem był i miejsce Gerrarda sciągał takie odpady, że aż żal przypominać.

1 polubienie

No i pozamiatał. 37 lat, 24 gole i 3 asysty w 3000’. Pokaż mi innego zawodnika w tym wieku, w przeciętnie grającym klubie, który robi takie liczby na poziomie PL. Ani Firmino, ano Jota ano Diaz nie zbliżyli się do licz wykręconych przez “emeryta” w fatalnie grającym ManU.

@LiverpoolJestCzerwony Zmniejszyć rolę i posadzić na ławie? Pełna zgoda. Dać kilkuletni kontrakt z dużą podwyżką? Nie.

1 polubienie

Tak samo jak Ronaldo a jednak jeszcze 18 miesięcy temu sądziłeś że skonsumuje ligę :joy::joy::joy::joy:

Gowno prawda. Zesrał się a nie skonsumował ligi. Do tego rozwalił im drużynę. Jedziesz po Gerrardzie a rozdzierasz szaty nad Ronaldo. Bez sensu. Rodgers to była dupa nie trener. Gdyby Jurek przyszedł 3 miesiące wcześniej to i Gerrard i Sterling by został .

Już, daj mi chwilkę

Grając jako DM xDDDD

+sezon wcześniej double double

A przykłady? Zlatan chociażby i on przynajmniej się nie spłakał w takim Milanie i nie uciakł do Arabów bo trener be nie chce go w każdym meczu wystawiać.

@LiverpoolJestCzerwony to jest wgl niepoważne, żeby przypieprzać się do Stevena kiedy na jego miejsce były takie tuzy jak Adam czy Allen. Kompletna odkleja. On go porównuje do Milnera i Hendersona gdzie ich GŁÓWNYM atutem było wybieganie i pressing a nie dalekie crossy, strzały z daleka, dośrodkowania i wszelkiej maści podania. Nie mówiąc o prawdziwej mentalności lidera a nie papierowej jak pokrzykujący mistrz podłych baloników.

Nie rozmawiamy o Firmino, Jocie ani Diazie tylko o Gerrardzie który był przedstawicielem wąskiej grupy piłkarzy wybitnych, tak samo zresztą jak i Ronaldo.

1 polubienie

Vardy robi takie liczby. Szybki przyklad z brzegu. Znaczy sie no w wieku 33-35 lat takie dalej robil :wink:

Nie no sprawa z Gerrardem jest bezdyskusyjna. Gość był naszym najlepszym pomocnikiem do ostatniego meczu w czerwonej koszulce. Nie było nikogo kto mógł realnie zabrać mu miejsce. A jeszcze wykręcał świetne liczby przez ostatnie 3 lata w klubie.

@CzerwonyBartek pełna racja. Ilu jest takich pomocnikow dzis co wykręcają podobne statystyki co Gerro w wieku emerytalnym? Na mysl mi przychodzi taki KDB, czyli mowimy tu o najlepszym pomocniku swiata. Nawet jesli juz pod koniec kariery Steve nie nadążał zawsze fizycznie, to nadrabiał jakością i zaangażowaniem. Henderson i Milner nie mają do niego podjazdu. Fizycznie juz coraz slabiej a przede wszystkim same umiejetnosci juz sa za slabe na ten poziom. Jeszcze zaangazowanie u takiego Milnera widze i dlatego bardzo go szanuję. Wychodzi na boisko i robi swoje, zagra jako zapchajdziura na kazdej pozycji i wiadomo ze nie bedzie wybitny, ale solidny na pewno. Henderson juz nawet nie chce ani biegac ani rozgrywac. Tak jak wspominales o tych balonikach jedynie proboje sie uwolnić z pilki.

to chyba nie wina Gerrarda, że mu dobierali takich grajkow i napewno nie dlatego, ze ktos mu niby sztucznie kariere przedluzał. Do tego w swoim przed ostatnim sezonie mial 13 bramek i 15 asyst. Rozumiem, że to wcale nie była jego zasługa, że prawie tego mistrza zdobylismy. ( a ten poślizg to był jakis chichot losu, żeby pokazać jak ten klub jest przeklęty i wiecznie drugi) Do tego z City i Chelsea przegralismy jak był kontuzjowany.
Owszem nie mial juz nóg, juz tak nie walczyl w defensywie, ale dawal wiele. Ostatni sezon moze po nim jechali na forum, tylko co mu za grajkow mielismy wtedy, zeby w ostatnim meczu jego kariery dostac takie baty od Stoke - to byl po prostu wstyd, jakie my robilismy transfery. Suareza zastepowac Lambertem.
Nawet jak mielismy wybitna pomoc z Mascherano i Alonso, to w obronie grali Finnan i Traore.

No dobra trochę się rozpędziłem, ale zawsze na jakies pozycji był ktoś przeciętny
Chlopak nie mial szczescia i mozna po częsci powiedziec, że zmarnował sobie kariere a na koniec ludzie jeszcze piszą , że sztucznie mu przedluzali. (a nawet jeśli to chyba on akurat na to zasłużył)

8 polubień

Coś mi to przypomina :thinking: czy byłbyś tak miły i pomógł mi odgadnąć co?

Edit. Mane, Salah i Firmino a za ich plecami… Gini Hendo i Lallana? :joy:

Generalnie chodzi mi o to, że brakowało nam kreatywnego pomocnika bo Gini, Hendo czy Milner świetnie wywiązywali się z roli koni pociągowych. Brakowało nam natomiast kogoś takiego jak Thiago. Kiedy przyszedł Thiago ruszyła lawina “brakujących” elementów. Teraz to już mi ciężko powiedzieć czego najbardziej nam brakuje.

Wcale mi to nie przypomina obecnej sytuacji tylko zupelnie odwrotnej xd

Koledze chyba chodziło o analogię.

tak to nie bylo :stuck_out_tongue: Traore nie byl w klubie, jak był w nim Mascherano. Za czasów Mascherano mieliśmy najlepszą drużynę w XXI wieku może nie licząc lat 2018-20. Grali wtedy z reguły Arbeloa-Carragher-Agger-Aurelio.
Finaan grał jescze 18 miesięcy z Mascherano, ale raczej już nie był zawodnikiem pierwszego składu

2 polubienia