Premier League 2022/23

Trudno się spierać :joy:

1 polubienie

lepszy Enzo niz Nunez, juz to pisalem ostatnio

Chelsea może i nawet 100 grajków kupić, bez napastnika nic nie ugrają.

Chelsea robi różnice, co prawda nie zrobili żadnej z Fulham, ale widać, że Potter wie co robi, ściągną jeszcze 8-9 zawodników latem i kto wie może nawet o top6 powalczą

5 polubień

Ogromny progres w Chelsea po przepracowaniu zimowego okienka, poprzednio z Fulham przegrana 2:1, dziś już remis. Kto wie, może latem jak sypną znowu z 300mln będzie szansa na zwycięstwo.

5 polubień

Mychajło Mudryk skrót występu

https://twitter.com/AnfieldRd96/status/1621625481425571842?t=F0ZdBPWBzuCYnRZtuJW2LQ&s=19

2 polubienia

Nie ma się co śmiać, bo z nami typ wyglądał groźnie.

5 polubień

◉ João Palhinha has won 171 duels in the PL this season, at least 32 more than any other player

◉ João Palhinha has won 98 tackles in the PL this season, at least 27 more than any other player

Bierzmy go w lecie.

1 polubienie

Mówcie co chcecie ale każdy z nowych nabytków pokazał trochę swojego potencjału w tym meczu. Jedynie Mudryk zagrał fatalnie ale są informację, że chory i źle się czuł. Ten sezon i tak do piachu, a jak się zaaklimatyzują i zgrają to za rok bez ligi mistrzów mogą być jak Arsenal w tym sezonie.

Nie ma się co śmiać z Mudryka. Chłopak młody, z wielkim talentem. W meczu z nami w kilkanaście minut zrobił większe zagrożenie w pojedynkę pod naszym polem karnym niż my przez całe spotkanie pod bramką Kepy.

więcej transferów, budżet wytrzyma. Teraz widzicie, że kupowania na hurra piłkarzy nie działa. Potter ma już nie tylko nóż na gardle z powodu miejsca w lidzie, ale teraz też ma jaja w imadle z powodu transferów. Z naszej perspektywy to doskonała wiadomość, że Chelsea przestała się liczyć.

1 polubienie

Na posadę trenera Chelsea ochotę ma Mourinho, który nie do końca jest zadowolony z realiów w Romie, jeśli by faktycznie zmienił Pottera w lecie to Chelsea będzie kandydatem do tytułu.

Nie no wiadomo, z drogich zawodników innych klubów jak Mundryk to nie ma co się śmiać jak znikają na połowe meczu, ale z Nuneza to można jak najbardziej beke pocisnąć, jeszcze jak! Przypominam, że Darwin w 1 meczu po wejściu z City też błyszczał :slight_smile:
W Szachtarze w tym sezonie Mudryk robił fajne liczby 7 bramek 7 asyst, widać że ma odejście i fajny drybling, ale 100mln za człowieka po 1 dobrym sezonie w lidze ukraińskiej? Moim zdaniem przepłacili bardziej niż my za Darwina, ale taki już chyba będzie ten rynek.

Ma chłopak papiery na wielka grę, coś czuje, że będzie rządził w EPL przez lata.

1 polubienie

Oczywiście że ma papiery na granie, bo potencjał jest ogromny. Ale nie oceniajmy go też przez pryzmat jednego meczu. Pogra z pół roku, można pierwsze wnioski wyciągać, na razie jest na to o wiele za wcześnie.

O ile o jego zdolności techniczne jestem spokojny, tutaj bardziej chodzi o sferę psychiczną. Jest najdroższym zawodnikiem w historii PL, więc będzie cały czas na ustach wszystkich fanów, ekspertów itd. Niech tylko będzie miał nieco gorszy okres, zagra 2-3 mecze trochę gorzej to zacznie się fala krytyki i hejtu. Po jednym to spłynie, drugi będzie się tym mocno przejmował.

Chelsea musi przeprowadzić jeszcze jeden transfer żeby zaczęło to funkcjonować. Wywalić Pottera i sprowadzić trenera który to wszystko poukłada. Jeżeli nowy trener to ogarnie, i zgra tych wszystkich chłopaków to na prawdę będą walczyć o najwyższe cele.

Nunez póki co w każdym meczu potrafi coś koncertowo spierdolić i generalnie poza szybkością i grą głową dużo nie pokazał. Mudryk szybkością też od Nuneza nie odstaje, ale jeżeli już porównać zwinność i kontrolę nad piłką to tutaj jest przepaść.
Przepłacony? Zdecydowanie. Jak wszystko w obecnej piłce, ale osobiście widzę w nim, na ten moment, większy potencjał niż w Nunezie.

W pierwszym spotkaniu z City Darwin aż tak wcale nie błyszczał. Normalne spotkanie. Strzelił jedną bramkę, a inną sytuację koncertowo zmarnował. Przez 30 min na boisku wykonał tylko 3 podania.

Pewnie dlatego, że Mudryk to skrzydłowy więc musi być bardziej zwinny, Nunez to 9tka (przynajmniej mam taką nadzieję, bo jeśli docelowo mamy go widzieć na skrzydle to nawet nie będę się wypowiadał). Tak czy inaczej za rok czy 2 lata zobaczymy na liczby i Nunez w debiucie z bramką, a Mudryk bez. Ogólnie ja mam wrażenie, że Nunez musi popracować też nad grą w pressingu, mam nadzieję że to ogarnie bo jeśli Klopp na konferencji mówi, że Gakpo świetnie gra w obronie i wystawia go na środku mimo zdrowego już Nuneza to nie jest najlepsza wróżba na przyszłość. Potencjał jak dla mnie Nunez ma duży, Mudryka widziałem kilka gier więc ciężko ocenić, na pewno też będzie dobry.

@Lapaino jakby coś to ja tylko tu powtórzyłem słowa Kloppa, ale no Nunez na pewno dużo słabiej pressuje niż Gakpo. Póki co to w pressingu niestety Nunez przypomina trochę Origiego, co z tego że podbiegnie, nawet powiedzmy że agresywnie skoro nie robi tego w odpowiednim momencie? Zespół później stara się nadrobić miejsce, ale nie da się tego zrobić, robią się luki, 3 podania i mamy kontry. Pressować trzeba mądrze, rozumieć kiedy można ruszyć i kogo atakować. Mamy maszynki do pressingu w zespole jak Jota. Firmino też świetnie czuje kiedy ruszyć. Gakpo może brakuje agresji póki co, ale na pewno lepiej czuje moment.

Nie wiem dlaczego ludzie powtarzają ten mit o grze obronnej Gakpo. Tzn rozumiem, że z wypowiedzi Kloppa, na pewno Niemiec widzi go na treningach i lepiej wie od nas jak się piłkarze prezentują, a także jakie mają mocne strony.
We wszystkich meczach Gakpo właśnie porusza się jak wóz z węglem i nie ma w grze obronnej zero pożytku ( na razie, może się to zmienić).
Núñez już bardziej mnie przekonuje pod tym względem .
Jest bardziej zawzięty, bardziej ruchliwy i ogólnie biega więcej żeby tę piłkę odebrać.
Być może zaniedbuje się taktycznie przez co widzimy go na skrzydle.

1 polubienie

Wątpię w 3 powrót Mourinho. Do tego Jose i projekt długo planowy to się gryzie ze sobą. Czytałem, że Boehly jest fanem pracy Glasnera z Eintrachtem, więc to może być następcap Pottera.

Jak na spadkowicza to Everton stawia skuteczny opór liderowi tabeli. 2 strzały Arsenalu w pierwszej połowie to niecodzienny widok w tym sezonie. Do tego Tofiki skutecznie presują, pachnie remisem. Choć kilka razy Arsenal w ostatnich minutach wyrywał zwycięstwo.