Premier League 2022/23

Shearer tez wiele nie nawygrywal się( 1 mistrzostwoPL) a wciaz najlepszy strzelec w historii. Kane go pewni zmieni i jak zostanie w Tottenhamie, to skończy bez tytułu.

Jednak jedno mistrzostwo Anglii to wciąż duży sukces. Tej jednej cegiełki brakowało Gerrardowi do pełni szczęścia piłkarskiej kariery. Gerrard coś jak Totti. Wierny cała karierę klubowi jedynie ocierającemu się o status wielkiego klubu. Ale coś jednak wygrał. Kane… kompetnie nic.

Sytuacja jest prosta jak budowa cepa🤣 wygrajmy 7 razy by mieć 71 punktów a które miejsce to da to już niestety nie zależy od nas.

Takie Newcastle może zdobyć 12 oczek maksymalnie a czy to jest możliwe… teoretycznie tak ponieważ mogą przecież zremisować z Evertonem, Brightonem oraz Chelsea a także przegrać z Arsenalem a resztę rozstrzygnąć na swoją korzyść co da te 12 punkcików i wtedy zdecydują bramki😬

Analogicznie “MEMnited” mając 8 gier może polec z Brightonem, West Hamem oraz zremisować z Chelsea, Spurs jak również AV i tylko 3 razy zwyciężyć i uciułać te 12 pkt tylko a bramki mają zdecydowanie gorsze :grimacing:

Niezbadane są wyroki boskie!
Nie ukrywam, że wariant 2 podoba mi się i to bardzo :rofl:

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1650536532225191938?s=20

Tottenham zwolnił tymczasowego trenera Cristiana Stelliniego po porażce 6:1 z Newcastle.

Ja pierdziele, ja już nie nadążam za zwolnieniami.
Żyłem w świadomości, że tam jeszcze jest Conte :joy:

1 polubienie

Mnie zastanawia kto z dobrych trenerów pójdzie w takie miejsce jak Tottenham? Mówiło się o Nagelsmanie, ale trenerzy z takiej półki tam raczej nie wdepną.
Podobnie z piłkarzami- jak oni chcą budować silny zespół, ściągać dobrych piłkarzy, mając taki chaos w klubie i takie wyniki na boisku…
Conte to dość dosadnie podsumował przed odejściem ze Spurs.

Może Mauricio Pochettino wróci na stare śmieci?

"Rozmowy między Mauricio Pochettino a zarządem Chelsea postępują bardzo dobrze. Proces trwa - to jeszcze nie jest done deal, ale jest coraz bliżej po pozytywnych rozmowach, jakie odbyły się w poniedziałek wieczorem. To był kluczowy moment, ponieważ przeprowadzili pozytywne rozmowy na temat projektu, na temat składu.

Pochettino powiedział swoim pracownikom zaplecza, aby przygotowali się, ponieważ jest bardzo blisko i od piątku jest zdecydowanym faworytem. Chelsea podejmie ostateczną decyzję wkrótce, ale Pochettino dołączyłby w czerwcu, nie teraz. Chelsea wciąż musi przygotować ostateczne umowy, ale Pochettino jest bliżej niż kiedykolwiek, aby otrzymać tę pracę."

F.Romano

Jak Pochettino będzie w Chelsea to ani Mounta ani Gallaghera nie ściągniemy. Nie wierze, że Poch by oddal biegacza.

1 polubienie

Mount chce odejść niezależnie od trenera, głównie przez to co się odwala w Chelsea i jak go traktują.
Także Pochettino raczej go nie uratuje, za to jak zablokuje Gallaghera to powinniśmy się cieszyć. Typ jest na poziomie naszego Jonesa.

Ktos wie, czemu Guaita w Crystal Palace i Ward w Leicester siedzą na ławce? Takie zmiany po zatrudnieniu nowych trenerów?

Niektórzy tutaj chcieli Gerrarda po Kloppie. Emery, który nie poradził się w Arsenalu całkowicie zmiażdżył cały warsztat Anglika. Trochę analogicznie jak Tuchel w Chelsea po zwolnieniu Lamparda. Szokujące jak dużo potrafi zmienić lepszy trener. Niby Ci sami piłkarze na boisku, a wyniki znacznie inne

image
kursy na ukończenie w top 4, Brighton przed nami minimalnie. Jednak jak widać wielkich szans na spadnięcie ze stołka się nie daje Srokom i diabełkom

Jeżeli wygramy wszystko do końca sezonu to myślę, że znajdziemy się w tym TOP4. United w najbliższych trzech kolejkach gra: z Tottenhamem na wyjeździe, Aston Villą i Brighton (też wyjazd). Myślę, że strata kilku punktów jest realna. Warunkiem koniecznym, żeby jednak o tą Ligę Mistrzów powalczyć jest seria zwycięstw.

1 polubienie

Sroki na pewno zostaną w top 4, jak już to United może tylko wypaść po za czwórkę.

Dlatego zamiast kalkulować kto z kim może potracić punkty skupmy się przede wszystkim na własnych spotkaniach. Jak pokazał mecz z Forest nawet drużyna w tak poteżnym kryzysie może spowodowac u nas palipitację serca. Ledwie wycisnęliśmy z nimi 3 pkt. Strzelili nam 2 bramki, co nieczęsto im się zdarza (zaledwie 6 razy w tym sezonie), a byliśmy bardzo blisko utraty trzeciej gdyby nie poprzeczka. Poza tym nadchodzące mecze raczej będą należeć do trudniejszych niz spotkania z Leeds i Forest

1 polubienie

No to dla nas bardzo dobrze.

Zaraz gramy wyjazdowy mecz(mamy tragiczny bilans punktów w spotkaniach wyjazdowych) w białych strojach(mamy tragiczny bilans punktowy w białych strojach) więc na prawdę darowałbym sobie kalkulacje🙂

Wygraliśmy też w presezonie jakiś sparing chyba całkiem wysoko. Chodzi mi o ligowe zmagania.

Nie przesadzaj, w tych koszulkach od Colgate’a wygraliśmy mecz z półfinalistą LM. Towarzyski, z Milanem w przerwie mundialowej. https://i.dailymail.co.uk/1s/2022/12/16/18/65664575-11545337-image-a-5_1671215031637.jpg

1 polubienie

Crystal Palace i Wolves chyba już prawie pewni utrzymania, mają 9 punktów przewagi nad 18. Evertonem. Myślę, że WHU też szybko ogarnie utrzymanie. O utrzymanie będą walczyć drużyny poniżej ekipy z Londynu.