Premier League 2022/23

I zawsze też jest to beniaminek który wygrał Championship w poprzednim sezonie.

To może od razu Mude dajmy mistrza City. Wakacje się nie skończyły, a już City jest pewniakiem. Wiadome jest, że aby wygrać premier league nie można sobie pozwolić na straty punktów. Ale City to już nie ta drużyna co wczoraj. Mają Hallanda, ale nie ma Gundogana, Fernandinho i póki co żadnych większych wzmocnień (chyba,że coś po cichu załatwiają). Pozostałe zespoły jak Tottenham czy Chelsea nadal będą mega groźni i chętni do walki o mistrza. Nie dopisujmy nikomu punktów póki mecz się nie skończy.

Jezus Maria!
Ukazał się terminarz a tu już ględzenie :man_facepalming:t2:

A dla mnie układ rozgrywek jest jaki… jest i nie ma co wyciągać daleko idących wniosków ponieważ wszystko będzie się rozstrzygać na bieżąco.

To po tytuł mistrza Anglii 22 /23

Come on LFC :red_circle::muscle:

Naprawdę nie wiem jak cię nazwać, „bo Mahrez nie strzelił karnego” jprd. Co mnie to interesuje ze tego nie strzelił, interesuje mnie to że mecz skończył się wynikiem 2:2 a i WHU miało jeszcze niezłe sytuacje. Także można na to patrzeć w dwojaki sposób, ogólnie widzę ze ty już wiesz co będzie w sierpniu, w tej lidze każdy z każdym może wygrać, bez wyjątków.
Jesteś jednym z najgorszych gatunków kibiców, ponieważ jesteś pesymista a w momencie kiedy będzie inaczej niż piszesz to jeszcze buchniesz a bo to, a bo tamto. Jeżeli ktoś dzisiaj uważa ze wyjazd na WHU i Newcastle to easy mecz to ciekawi mnie które są to medium a które hard. To jest Anglia i jak pisałem wyżej, możemy pojechać do Fulham i na starcie stracić punkty, to zasada działa tak samo w każdej drużynie

Nie jestem pesymistą, jestem obiektywny po prostu, ty za to, za grosz nie masz obiektywizmu. I to własnie różni kibiców Liverpool - niektórzy już widzą 5-6 pkt straty City w pierwszych pięciu kolejkach, a niektórzy podchodzą do tego realnie :slight_smile:

BTW
6 największych transferów PL w historii:

Grealish - 100 mln funtów
Lukaku - 97.5 (z Interu do CFC)
Pogba - 93.25
Lukaku - 90 (z Evertonu do MU)
Nunez - 85.4
Maguire - 80

Każdy z nich, póki co oprócz Nuneza, to spory flop, oby Nunez nie poszedł w ich ślady.

Gdzie ja napisałem ze city straci punkty, raczej wniosek wysuwa się taki z moim postów ze maja szanse tak samo wygrać jak i przegrać czy zremisować, a nie żadne easy mecze. Chyba napisałem ze równie dobrze my możemy stracić punkty z Fulham na starcie. Kurczę naprawdę masz aż taki problem ze zrozumieniem i próbujesz coś wmówić komuś czego nie miał na myśli nawet przez chwile

Podawanie kwoty transferu wraz z bonusami, gdy żaden z bonusów nie został jeszcze spełniony, to jak podawanie długości penisa wraz z kręgosłupem.

2 polubienia

Piętnaście najwyższych transferów w PL:
1 Jack Grealish, ManC, 117,50 mln €
2 Romelu Lukaku, CFC, 113,00 mln €
3 Paul Pogba, ManU, 105,00 mln €
4 Harry Maguire, ManU, 87,00 mln €
5 Jadon Sancho, ManU, 85,00 mln €
6 Romelu Lukaku, ManU, 84,70 mln €
7 Virgil van Dijk, LFC, 84,65 mln €
8 Kai Havertz, CFC, 80,00 mln €
9 Nicolas Pépé, Ars, 80,00 mln €
10 Kepa Arrizabalaga, CFC, 80,00 mln €
11 Kevin De Bruyne, ManC, 76,00 mln €
12 Darwin Núñez, LFC, 75,00 mln €
13 Ángel Di María, ManU, 75,00 mln €
14 Rúben Dias, ManC, 68,00 mln €
15 Riyad Mahrez, ManC, 67,80 mln €

Z tej grupy naprawdę sprawdzili się Virgil, Dias i de Bruyne, reszta to większe lub mniejsze nieporozumienia.
Można powiedzieć jedno - mnóstwo pieniędzy potrafi wydawać wiele klubów, rozsądnie robi to City, mimo obecności Grealisha i Liverpool, operując jednak mniejszymi kwotami od MC. Na drugim biegunie przede wszystkim ManU i w dalszej kolejności Chelsea, natoiast rodzynkiem jest Lukaku - dwa razy w dziesiątce i dwa razy w sumie bez rewelacji, zwłaszcza ostatnim razem.

1 polubienie

Mahrez to nieporozumienie? Najlepsza lewa noga w lidze zaraz po Salahu i jedna z najlepszych na świecie

3 polubienia
Cytat

Albo podałeś złą walutę albo brakuje np. Alissona :thinking:

Alison przyszedł za 72,5 mln €

Racja, Brazylijczyk za 72,5. To tym bardziej pokazuje, że nasze transfery są najlepiej dopracowane, co dobrze wróży z Nunezem. Co do Mahreza - każdy może to ocenić inaczej, pod względem efektów nie ma podejścia pod KdB czy VvD, za taką kwotę można było jednak od niego wymagać więcej.

Ciekawe, czy przyjście Halanda, przy prawdopodobnym odejściu Bernardo, zmieni system gry City.

Każda ta kwota jest podana z bonusem, a nie tylko Nunez. Z tego co czytałem na necie, to bonusy Nuneza są śmieszne, chyba 20 występów, 10 goli itd. Wiec na bank to się spełni.

Ciekawe transfery w Arsenalu i Tottenhamie. Do United też przyjdzie kilku nowych piłkarzy. Zapowiada się bardziej walka o top 4, a nie o mistrzostwo

1 polubienie

A kto konkretnie do United przejdzie? Czytam w miarę regularnie ich debilpage i na razie każdym są tylko “zainteresowani”…

Edit: właśnie Timber pokazał im fucka :grin:

1 polubienie

Ten cały VIera z 4senalu ma zarabiać 25 tysięcy funtów tygodniowo.
Jednak da się dać jeszcze normalną tygodniówkę, gość kosztował 40mln

Osobiście w to nie wierze ani trochę, transfer o takiej kwocie niesie za sobą napewno przynajmniej tygodniówkę 70+k, więcej zarabiają zawodnicy w Champioship

Tzn tam sytuacje strasznie zblokował Van Gaal który powiedział że przechodząc teraz do junajted zamknie sobie możliwość wyjazdu do Qataru

Bardzo, ale to bardzo ciekawy sezon się zapowiada, Tottki, MU, Arsenal, Newcastle dokonują ciekawych transferów, a to przecież jeszcze nie koniec, szkoda, że tych kilku ciekawych grajków potrafi jeszcze skusić taka Barcelona, Kurewscy czy Juventus, bo mielibyśmy Superligę w Anglii, a tak to mają w LM lekką przewagę bo po angielkiej rzeźni kluby w maju są lekko zajechane, co widać też po angolach w Lidze Narodów.

A kogo kupiło MU? Bo na razie to się tylko pozbywają zawodników, a sprowadzić nikogo nie są w stanie.