Premier League 2022/23

Ze mną również, milczenie obowiązuje do końca roku, a nie tylko na trzy miesiące :sunglasses:

1 polubienie

Bardzo mi się podoba to do konca roku. Oby więcej takich zakładów przyjmował

Szejki mogą chcieć inwestować ale N’castle to nie jest jeszcze uznana marka w Europie żeby zawodnicy tłumnie bili się o angaż. Dzisiejsza drużyna to mieszanka niewypałów (by nie powiedzieć porażek) transferowych z ostatnich 5 lat, wychowanków i gwiazdy mniejszego formatu z krajowego podwórka, z których Howe ulepił sobie tylko znanym sposobem dobrze funkjonującą maszynę. Dopiero Guimaraes i Issak to są zawodnicy w dołu pierwszych stron gazet, którzy najpewniej zawojują piłkarski świat, a którzy zostali kupieni z konkretną myślą i rolą w zespole.

Z roku na rok Newcastle zacznie ściągać coraz lepszych zawodników, co sukcesywnie będzie podnosic ich poziom sportowy. Mają trudniej niż jak City było przejmowane przez szejki, bo więcej grubych ryb jest aktualnie w tym biznesie.

No, ale to też nie bylo tak w przypadku Obywateli, że w pierwszym sezonie od przejęcia przez Katarczyków uzyskali awans do LM, bo ta sztuka udała się dopiero po trzecim sezonie. Newcastle dopiął tego celu szybciej, w drugim sezonie Arabów w klubie. Teraz jak już mają awans do elitarnych rozgrywek chętniej przyciągną jakościowych zawodników, a sam zespół za jakies 2-3 sezony będzie zaliczany do ścisłego topu Premier League

Zestaw chyba prawidłowy. Alison, który nam nie raz tyłek ratował i Salah, który strzelał i asystował. To jeśli chodzi o naszych. City standardowo środek pola zajęli plus król strzelców. Cała czołówka ligi w tym zestawieniu. Oczywiście bez United :joy::joy:

1 polubienie

To 11tka Carry.

Nevilla wygląda tak

Jak dla mnie biorąc pod uwagę cały sezon Mo nie powinien się znaleść. Za to Ali jak najbardziej. Jak widać nawet Gary nie dał nikogo z Manu :smiley:

@everlast
nie mówie, że koniecznie Saka. Jednak jak Saka teraz nie dojeżdża to Salah miał np taki okres.

Też Mo ma dużo lepsze liczby niż grę w tym sezonie. Szczególnie w ostatnich meczach

No ale Saka co lepszego od Salaha pokazal? Gorsze liczby. W najwazniejszym momencie nie dojechal. A Salah wrecz odwrotnie koncowke sezonu, gdzie najwieksza presja byla bo musielimy wygrywac, to strzela i asystuje.

5 polubień

Nie no, nawet obiektywnie patrząc to Salah > Saka. Liczby, gra w gorszym jak na ten sezon zespole, ciągnięcie tego wózka gdy była największa presja (tak wiem, w drugą stronę nie pomagał nabijać punktów gdy ich nie zdobywaliśmy, ale Saka zjechał z formą w jeszcze gorszym momencie, kiedy to Arsenal zaprzepaścił świetną okazję na zdobycie mistrzostwa).

Alisson trochę podobnie - przy Pope mam ten problem, że sporo czystych kont zbierał, gdy cała gra defensywna Newcastle była skuteczna i nie dopuszczała do wielu sytuacji. Obniżyli w tym aspekcie loty i też ilość czystych kont drastycznie zmalała. Jednak tu ciężko mi ocenić tak bardzo sprawiedliwie, jak przy Saka-Salah, bo meczów Arsenalu oglądałem dużo więcej niż Newcastle, więc zostawię to na 50/50. Alisson wybronił w tym sezonie wiele groźnych sytuacji i ratował Nam dupy bezsprzecznie. IMO gracz sezonu w Liverpoolu i się mocno zdziwię, jeśli ten tytuł podąży do kogoś innego, bo akurat gdy Salah był bez formy, to Alisson ją trzymał non stop i dzięki niemu często przegrane mecze nie kończyły się strasznym blamażem, jaki my fundowaliśmy np. MU :joy:

Jedenastka Carry znacznie logiczniejsza od Neville’a. Saka i Martinelli mieli bardzo dobre okresy, zwłaszcza Anglik, ale w przeciągu calego sezonu Mo jest lepszy, zwłaszcza że skrzydłowi Arsenalu w kluczowym momencie sezonu mocno spuscili z tonu.

Alisson też lepszy od Pope’a, zwłaszcza jak sobie przypomnimy mecz w Newcastle :slight_smile:

Nie oglądam wielu meczy PL poza naszymi, więc cięzko mi powiedzieć, jak inni grają regularnie. W każdym razie Mo często bardzo słabo wyglądął i mam wrażenie, że miał więcej słabych niż dobrych spotkań. Stąd myslę, że znaleźliby się lepsi. Jeśli nie Saka i Martinelli to Mitoma momentami wyglądał super, Bernardo Silva, Solly March, Callum Wilson ma bardzo dobre liczby.

Można byłoby też po prostu zostawić 2 napasnitków- Haaland i Kane
Zrobić 4 środkowych, tam więcej kandydaów- Rodri, KDB, Odeegard, Mac Alister, Casemiro…

@Kijoraptor Wilson zdobył bramkę mniej niz Mo grając 7 spotkań mniej… i prawie 2 razy mniej minut spędzając na boisku. Skoro patrzymy na liczby, to Wilson wygląda przekozacko. Mo pod względem dyspozycji na pewno nie zasługuję na 11tke sezonu.
Casemiro też obiektywnie jest wszędzie chwalony i ma bardzo dobre statystyki.
Mac Alister to trochę objawienie sezonu, zreszta jak całe Brighton.
March i Mitoma w gazie to wyglądali naprawdę rewelacyjnie.

Po prostu widziałem tyle słabych meczy Mo w tym sezonie, że uważam, iż zbrodnią byłoby umieszczenie go wśród najlepszych zawodników tego sezonu :stuck_out_tongue:

March, Wilson, Casemiro, MacAlistter ??? Ale Ty tak serio ?? Do jedenastki sezonu ?? Słowo kluczowe, których sam używasz “momenty” ma duże znaczenie.

@Loku64 no ale March ?? Casemiro, który łapał czerwone kartki szybciej niż w całej karierze w Realu ?
Salah został wyróżniony pewnie dlatego, że jest z Liverpoolu i jak na tak słaby sezon całego zespołu on jednak trzymał The Reds w grze.

Wilson ile bramek strzelił z karnego? Ma poza tym połowę mniej asyst.

Wilson zdobył 3 bramki z karnych, Mo 2.
Minuty to jakoś 1800 do 3200 na korzyść/niekorzyść Mo.

Co do Casemiro w lidze złapał 2 czerwone( w tym 1 moim zdaniem niezasłużona)

A to 11tka Carry, czyli żadne oficjalne wyróżnienie. W oficjalnej 11tce pewnie go nie będzie.


Kursy na mistrza w przyszłym roku. Jak widać bukmacherzy liczą na ciągły rozwój Srok. My z Arsenalem równo.

@MG75
Co ciekawe akcje Brighton wyzej stoją :upside_down_face:

Ja się od dawna zastanawiam, dlaczego do big six jest ciągle zaliczany Tottenham? Przecież w perspektywie 30 lat oni praktycznie nic nie wygrali, dwa Puchary Ligi.

Czołówka PL to pięć klubów - Liverpool, MC, MU, Arsenal i Chelsea. Okazyjnie dołączało się Blackburn czy Leicester, teraz pewnie dołączy Newcastle. Nawet po typach bukmacherskich widać, że Spurs nie pasują do “big”.

1 polubienie

Może dlatego, że w ostatnich 15 latach 12 razy meldował się na koniec sezonu w TOP6? Tak tylko przypuszczam…

18 polubień

Genialne, liczysz ostatnie 30 lat, dajesz Liverpool z MU, City, CFC i Arsenalem, i potem dopisujesz okazyjnie dołączyło Blackburn i Leicester.

Tymczasem fakty - ostatnie 30 lat, Liverpool tyle samo mistrzostw co okazyjne Blackburn i Leicester. XD

11 polubień

Smutna prawda :smiley: powiedzmy sobie szczerze. Określenie Top 6 to trochę produkt medialny tak jak top 5 lig europejskich gdzie francuska nawet nie jest (chyba) 5ta ale, że ma PSG to trzeba było rozciągnąć określenie.

Tottenham zasługuje na zaliczanie do tego grona z prostej przyczyny. Na przestrzeni n lat. Dajmy na to 10. Są zwyczajnie lepsis bezapelacyjnie od Lester, Evertonu nie mówiąc o Brighton czy innych jedno sezonowych strzałach. Już sam fakt dojścia do finału LM jest powodem aby nie traktować ich z przymrużeniem oka.

Drobna różnica, może nie zwróciłeś na to uwagi - Liverpool w międzyczasie wygrał kilka europejskich pucharów i od lat jest w europejskiej czołówce. Czy ja dobrze rozumiem, że Ty stawiasz nas na równi z Leicester i Blackburn? :wink:

Tottenham w czasach PL raz był drugi i dwa razy trzeci, nawet Newcastle jest tu lepsze. Historycznie mają sporo osiągnięć, ale w zasadzie kończą się one przed 30 laty.

A wracajac do tabeli którą wstawił @Loku64 - bukmacherzy chyba juz przed sezonem zakładają, że znany jest mistrz Anglii 2023/24, wydaje mi się, że jednak City też może dostać zadyszki po sezonie, w którym do końca grają na wszystkich frontach.

A ile to meczy mniej od nas rozegrali w sezonie 2021/22? Dokładnie tylko 5 mniej, a mimo to w kolejnym sezonie są w stanie rozegrać podobną ilośc spotkań

Jak zrobimy te kilka jakościowych transferów (2/3 do środka +stoper/prawy obrońca) i grając pół-rezerwą w LE to jesteśmy w stanie powalczyć o mistrza. Przynajmniej ja tak uważam, gdyż Hendo zostanie pewnie zdegradowany do epizodów, Fabs raczej też wypadnie z podstawy. Do tego ciągle się rowijają Stefan, Harvey i Curtis. Jak miejmy nadzieję obędzie się bez kontuzji większych, to może być naprawdę dobry sezon. Pod Warunkiem, że zrobimy właśnie te 3-4 transfery.