Premier League 2022/23

Z tą rotacją, która u Nich występuje? Z tymi rezerwowymi i prawdopodobnie kolejnymi wzmocnieniami? Nie żartuj sobie. To nie jest Liverpool, który z 75-80% czasu gra ciągle tymi samymi zawodnikami. Salah gra niemal od deski do deski, podobnie VVD czy Trent. Nie porównuj ich do Nas, bo Guardiola świetnie pozwala pograć wszystkim (mając przy okazji w dupie graczy FPL :joy: ) przy okazji dbając, by na koniec sezonu byli świeżsi od reszty i w dobrej formie (co po raz kolejny pokazują, że potrafią sezon ratować na przełomie zimy i wiosny świetną, równą formą i długimi seriami zwycięstw). U Nas na koniec sezonu regularnie forma spada, a w tym to jakiś wyjątek - po prostu tak się “napracowali” w pierwszej połowie sezonu, że teraz mieli siły gonić ;D

Chciałbym żeby tak było… jednak rzeczywistość może Nas niestety mocno zaskoczyć. Mam wielką nadzieję, że sztab transferowy i FSG zamkną mi mordę, ale czy na to się zanosi? Oby Curtisa trzymało zdrowie, bo jak znowu wypadnie, to nie zdziwcie się, jak z tej formy nic nie zostanie, a Henderson to jeszcze rok/dwa będzie jednym z głównych pomocników Jurgena - zapisz te słowa nawet ;D

Już nieraz były momenty, że mimo iż zdrowy Hendo był, to zaczynał mecze serynie na ławce. Po dwóch transferach, to nawet z tej ławki może się nie podnosić.

@ManiacK Czekaj - kiedy u nas spada forma w końcówkach sezonów?
2022/23 - 8 ostatnich kolejek, 6-2-0.
2021/22 - 18 ostatnich kolejek, 15-3-0
2020/21 - 9 ostatnich kolejek, 7-2-0
2018/19 - 9 ostatnich kolejek, 9-0-0.
Jedynie w sezonie mistrzoskim zaliczyliśmy wpadki, jak już zdobylismy mistrza.
Ale akurat końcówki sezonów od lat mamy piorunujące.

1 polubienie

U nas odwiecznym problemem jest okres styczeń-luty. To właśnie tuz po Npwym Roku zawalamy najwięcej spotkań gubiąc masę punktów

5 polubień

Może i wygrywamy, ale nie ma tej zabójczej formy, co często w pierwszej części sezonu. Dlatego tylko raz wygraliśmy LM, a puchary krajowe poza poprzednim sezonem są dla nas czymś obcym (wiem, że często też odpadamy w początkowych fazach).

No i tego mi szkoda w sumie, bo mogliśmy nie dość, że pobić rekord, to zamknąć ryje fanom Arsenalu. Jednak wiadomo, że nie o to gra sam Jurgen i takimi błahostkami się pewnie nie przejmuje.
W tym sezonie też mamy sporo zwycięstw, ale jak napisałem wyżej - nasza gra nie wygląda tak imponująco jak zazwyczaj pierwsza połowa sezonu i potem ciężko to wygląda w fazach pucharowych. Brawo dla chłopaków, że często potrafią wyrywać te zwycięstwa, bo takimi meczami wygrywa się często mistrzostwo w lidze (szkoda, że nie w PL), ale czuć zawsze że sezon dał w kość. W City natomiast zobaczcie jaka świeżość w grze. To w sumie widać, że oni są nakierowani, by być w formie na końcowe etapy LM - bo dosyć regularnie w lidze tracą w pierwszej części sezonu, a ligę to wygrywają “przy okazji”, skoro przeciwnicy pozwalają.

Te nasze końcówki pokazują mentalność drużyny, która potrafi się zmobilizować w ważnych momentach. Paradoksalnie najlepiej widać to po tegorocznej końcówce sezonu Arsenalu - oni mają wręcz przeciwnie.
Sezonu 2019/20 szkoda, bo mogliśmy faktycznie pobić wszelkie rekordy.

3 polubienia

Piszesz o TOP6 w PL, a potem wyciągasz europejskie puchary, wtf.

A co bramki z karnego się mniej liczą, czy jak? Bo wiesz, gdyby Saka wykorzystał z WHU jedenastkę może morale, by nie siadło i dalej graliby o mistrza? Gdyby Salah nie zmarnował dwóch jedenastek mielibyśmy dziś 70 PKT i 4. miejsce z szansą na podium. Karne też trzeba umieć strzelać i są ważne.


potwierdzenie dat okienek transferowych. To co, 3 tygodnie do ilu oficjalek :smiley: ?

@Ewagim rzucać można, ale kontrakt nie może obowiązywać wcześniej. My z reguły nie rzucamy oficjalkami przed okienkami. Gakpo jedynie pojawił się te kilka dni wcześniej.

@Ewagim Milner i MAtip to byli zawodnicy bez kontraktu, to co innego trochę. Z Fabinho rzeczywiście racja, nie pamiętałem tego nawet dokładnie. Co do VVD to było podobnie, jak z Gakpo zaraz przed otwarciem okienka zimowego.

Ale zdajesz sobie sprawę że można rzucać oficjalkami przez cały sezon? Stawiam, że pierwszego piłkarza ogłosimy przed “otwarciem” okna

EDIT: Matip, Milner, VVD, Fabinho, To tylko przykłady piłkarzy którzy ogłoszeni zostali przed otwarciem okna.

Jeśli jest zgoda trzech stron i podpisane są umowy to można wrzucać info, jedynie rejestracja zawodnika możliwa jest w ramach czasowych okna transferowego.

Dziwne to podejście do Fabsa na tym forum, fakt miał w tym sezonie spory zjazd i ma swoje mankamenty np. brak szybkości, ale w formie to topka ligi i u nas robi robotę, jestem pewien, że to od niego Klopp zaczyna środek pola, nie rozpedzalbym się z tym, że on usiądzie na ławce, a wręcz jestem pewien, że tak nie będzie, Henderson już jak najbardziej, nawet większość by się cieszyła.

2 polubienia

Fabs grał momentami tak słabo, ze jakby była jakakolwiek konkurencja w składzie, to by długo z ławki nie wstawał. Stad przy 2 transferach do środka i niepoprawieniu dyspozycji może zostać przyspawany do ławki na stałe.

To prawda, tyle że kto w tamtym okresie grał dobrze? , Może tylko Ali, ten sezon był dziwny pewnie MŚ mają w tym też swój duży udział, ale to prawda my końcówki sezonów mamy z reguły świetne, ale to nie jest nasz najlepszy czas, bo gdybyśmy w maju grali tak jak pod koniec listopada lub początku grudnia to w takich finałach byśmy wygrywali po 4-0 tyle że zawsze mamy duży zjazd w styczniu, lutym, myślę że to jest w pewnym sensie zaplanowane, bo wtedy jest najmniej konsekwencji-europuchary wtedy nie grają, my gramy zbyt intensywnie, jest mało rotacji, przez co łapiemy dół, mega długi taki miesiąc lub dłużej, w lidze każdy ma przynajmniej jeden dół w sezonie, ale w City trwa on najkrócej zwykle 2-3 mecze w grudniu, bo Łynio najlepiej ze wszystkich rotuje.

U Fabsa martwi mnie strasznie motoryka(jej praktyczny brak), może być strasznym hamulcowym w przyszłym sezonie. W sumie oprócz niego zostaną same młode wilki+nowi chcący się pokazać. Hendo mam nadzieje, ze będzie powoli wygaszany, a na Thiago to coraz rzadziej można liczyć. Jak postawimy na intensywność, a z Kloppem tak to z reguły jest, to Fabs może już być nam niepotrzebny.

Po prostu na przecinaka jest za wolny, a wirtuozem nigdy nie był i nie będzie. Same doświadczenie i mądrość boiskowa nie wystarczy. Oldboje to maja i jakoś nie widać ich w EPL :sweat_smile:

Only two players in the Premier League have created 40+ chances from open play, made 40+ successful tackles and made 40+ interceptions this season.

◉ Trent Alexander-Arnold
◎ Moisés Caicedo

Dawać tego Caicedo! Albo Rice’a.
Fabinho był przeciętny na początku sezonu, tragiczny w środku i zdecydowanie lepszy pod koniec, momentami nawet potrafił niezłe piłki w ofensywie posyłać.
Ale na pewno nie mozna na nim w odniesieniu do całego sezonu polegać.

W WHU juz stypa ze odchodzi i ogólnie kibice, jakby mogli to by chyba sami mu płacili, żeby został. Kawał zawodnika jest z Declana i kto go weźmie ten się wzmocni na dobrych pare lat.

Weźmie go Arsenal, bo On chce zostać w Londynie, a Arsenal potrzebuje kogoś właśnie na Jego pozycję.