Premier League 2022/23

moze Fabs powroci do korzeni i bedzie grac na prawej obronie? wtedy nie trzeba bedzie kupowac PO.
A najlepiej to byloby sprzedac i kupic kogos mlodszego wybieganego. Lepszy nie będzie, a teraz to jeszcze jest cos warty.

Fab I prawa obrona ? ,:joy:
On tylko dzięki pobłażności sędziów w tym sezonie nie zobaczył paru czerwonych.

Oceniłbym ten sezon w jego wykonaniu na 2 może 3/10.
W następnym przyda się tylko na jakieś puchary.

W każdym meczu ma jakieś głupie faule, bo jest bardzo wolny i mało zwrotny.
Próbuje zawsze odebrać piłkę na raz, ale przez jego tempo co chwilę ma głupie faule.

Już sobie go wyobrażam na prawej obronie jak w 20 min schodzi za 2 żółte kartki.

Ten sezon głowie zapamiętam go za truchtanie do obrony przy kontrach przeciwników.

Alexis na ławce z City. Chyba już na dniach jakaś oficjalka, BHA chyba zaczynają próbować się przyzwyczajać bez Argentyńczyka. Bo czemu miałby siedzieć na ławce w tak prestiżowym meczu jak w weekend koniec sezonu.

Z tymi stoperami Brighton i ofensywą City, to gwałt się szykuje.

Oglądam BHA-MCI i bardzo mi się podoba 18 letni Facundo Buonanotte. Słyszałem o nim jeszcze jak kopał w Argentynie, ale nie sądziłem, że z takim luzem będzie też grał w Anglii. Kapitalny drybling, pressuje na całej długości boiska. Perełka.

Z tego samego rocznika jest Enciso, który właśnie rozerwał siatkę. Też ciekawy grajek. Do tego Caicedo i się okazuje, że Brighton ma największe perełki w lidze.

Za dwa/trzy sezony za Buonanotte dawać będziemy 80 baniek.

Ogromne wrażenie robi na mnie to Brighton.
Świetny projekt!

2 polubienia

A potem biorą do siebie takiego dziada jak Milner i myślisz o co tu chodzi XD

O doświadczenie i wpływ mentalny na młodych zawodników.
Bardzo dobrze przemyślany ruch De Zerbiego.
Ja ani trochę się nie zastanawiam.

2 polubienia

Te Brighton no jest super, uważam, że nawet jak wykupią im pół drużyny, to znowu znajdą kogoś na miejsce swoich “gwiazd”. Wygląda to na dobrze zarządzany klub, raz wygrywają, raz przegrywają ale zanotowali bardzo duży i szybki postęp po awansie do PL. Lubię takie historie.

Fajnie, że Pep daje też pograć “zmiennikom”.

Też byłbym ostrożny w skreślaniu Fabsa. Rozegrał przeciętny sezon, ale końcówkę miał już znacznie lepszą i wcale nie będę zaskoczony, że Klopp nadal będzie na niego stawiał. Na pozycji defensywnego pomocnika motorka, dynamika i szybkość nie mają znaczenia. Na 6 liczy się inteligencja boiskowa, doświadczenie i umiejętność czytania gry, a to są bardzo mocne strony Fabsa. Będzie miał obok siebie wybieganych graczy, to znowu może odżyć. Ja wierzę, że Łysy jeszcze ostatniego słowa nie powiedział.

Czyli w sumie z Soton gramy totalnie o nic. Mamy pewne 5 miejsce

może Memczester przegra dwa ostanie spotkania i wtedy bilansem wchodzimy do LM :sweat_smile:

Zobaczymy dzisiaj jak zagra Chelsea. Jeśli wygrają z United to trzeba walczyć do końca. Jeśli będzie remis lub wygrana Manchesteru to możemy spokojnie wystawić rezerwy (o ile jakieś mamy zdrowe :wink: )

A dlaczego w ostatnim meczu sezonu mamy oszczędzać zawodników?

@Kijoraptor jak dla mnie to powinno się dać pożegnać z sezonem/kibicami tym co najwięcej grali plus zawodnikom odchodzącym :slight_smile:

Bo to ostatni mecz, który i tak nic nie zmieni (jeśli United odskoczą) ? Bo tak z reguły powinno się robić, skoro nie dawał Jurgen szans rezerwom w trakcie sezonu niech chociaż na koniec to zrobi ? Bo lepiej chuchać zimne, by nie było kontuzji ? Żeby na przyszły sezon ktoś nie szukał wymówki, że “graliśmy do końca” i są zmęczeni :wink: ?

2 polubienia

przecież ten sezon nawet w połowie nie był tak intensywny jak ostatni.

22/23 52 mecze(jeśli liczyć Tarczę)
21/22 63 mecze.

Do tego dochodziła nieporównywalnie większa presja i obciążenie psychiczne, z powodu 3 finałów i walki z City o mistrzostwo. Obecny sezon to był relaks w porównaniu do wcześniejszego.

Ciekawe jest jeszcze to że jeżeli wygramy to wyrównamy najgorszy sezon za Kloppa, czyli 20/21. Wtedy też zdoybliśmy 69 punktów. Jedyna różnica jest taka, że wtedy TOP4 dawało 67 punktów, teraz prawdopodobnie 72/73.
Eh, cholerne Bournemouth i Leeds u siebie…

Jest coś takiego jak emotikonka, której użyłem :wink: Świadczy to o humorystycznym podejściu do zagadnienia/zdania. Bardziej sarkazm.

Yyyyy @Loku64 my to zrobiliśmy ostatnio na Anfield. Pożegnanie kibiców, pożegnanie odchodzących (dwójka nie grała), Firmino pożegnał się z golem i tak go zapamiętamy. Z kim mamy się żegnać na St. Merry’s ? Zwłaszcza gdy to właśnie święci będą się chcieli pożegnać z kibicami i wygrać za wszelką cenę, a wtedy o kontuzje u nas nie trudno (większa intensywność gry). Powtórzę, jeśli United dzisiaj zdobędzie punkty dajmy pograć ławkowiczom: Eliott, Carvalho, Kelleher, Milner i Firo od początku, Gomez, Matip, Tsimikas, Nunez jeśli będzie mógł, Jota i może ktoś z głębszych rezerw. Po co jechać podstawą w meczu o nic ?

1 polubienie

Też uważam, że jeżeli dzisiaj Manchester nie straci punktów, nasza sytuacja w tabeli nie poprawi się, nie będzie szans na LM, to wystawiłbym Kellehera itp. oczywiście oprócz OXa, Gomeza itp, nawet bym poszalał z ustawieniem. Ale nam się łatwo mówi a Klopp i tak zrobi swoje. Raz, ryzyko kontuzji a dwa, po prostu może to być mecz o przysłowiową pietruszkę już dawno niespotykany na koniec sezonu.

Nikt nas już nie dogoni, mamy pewne 5 miejsce, czy coś więcej okaże się po meczu Manchesteru United z Chelsea. Nie zależymy od siebie. Może i LE to puchar pocieszenia ale może przydałby się zejść puchar niżej żeby się odbudować.

Też jestem zdania, że nie zasłużyliśmy na LM, jako tako w drugiej połowie sezonu zaskoczyliśmy ale marny to był sezon w naszym wykonaniu, gra, pomysł, brak planu B, kontuzje itp itd. Cholernie męczyłem się oglądając nasze spotkania, apogeum przyszło, gdy przegrywaliśmy 0:2 w 15 minucie (Wolves? Brighton? Już nie pamiętam) gdy wyłączyłem spotkanie i poszedłem bawić się z dzieckiem. Totalnie mnie wtedy zawiedli.

Wow, ale Chelsea ma szpital. Przecież ten skład z dziś to dramat jest.