Premier League 2022/23

Legenda głosi, że @ynwa19 dalej twierdzi, że znajdziemy się w TOP4

5 polubień

Ty a może by tak Toddemu podesłać w kontekście trenerów Brzechwę Wiersze dla dzieci - wiersze.juniora.pl - Jan Brzechwa - Stryjek

Ja tam wiem że amerykański sen i te sprawy. Od zera (odziedziczenia fortuny od rodziny) do bohatera (umiejętnego pomnażania pieniędzy), supermeny, batmany, dzikie węże, ale w piłce może akurat by mu trochę środkowo europejskich madrości pomogło

Trzeba wiedzieć kiedy że sceny zejść :blush:
Zakład sprawa honorowa i dlatego opuszczam Was do końca bieżącego roku!
Szkoda, że nie awansowaliśmy ostatecznie do LM-cóż życie.

Zanim to zrobię to wyrażę w ostatnim poście parę życzeń:

  • wspaniałe byłoby gdybyśmy zatrudnili 3 pomocników z czego dwóch natychmiast do “once de gala” + jeden wysoce perspektywiczny oraz ŚO na wysokim poziomie jako konkurenta dla Virgila oraz Ibou
  • w nowym sezonie od początku bądźmy w czubie tabeli i walczmy o tytuł mistrza Anglii
  • wylosujemy znośną grupę w LE bez dalekich wyjazdów i trudnych rywali aby rotować składem
  • bądźmy bardziej wyrozumiali dla poglądów innych na tym portalu ponieważ jesteśmy czerwoną wspólnotą

Pozdrawiam Was wszystkich bez wyjątku :red_circle::blush:

Come on LFC :red_circle::muscle:

PS oby Everton się utrzymał gdyż DERBY MERSEYSIDE muszą być

Powrócę 1 stycznia 2024 o godzinie 00:01🤣

EDIT: spoko jakoś tą banicję przeżyję oraz pozdrowienia z pięknego Wiednia :blush:

26 polubień

No to typujemy na jakiej fazie LM skończy United i Newcastle. Newcastle obstawiam, że nie wyjdą z grupy. United wyjdą z drugiego miejsca i się pożegnają w 1/8

5 polubień

Spoko, Chelsea dziś jest memem, a za rok mogą walczyć o ligę. Prawda jest taka, ze tam dużo nowych twarzy, a dziś to po prostu jeden wielki szpital. Oni potrzebują trenera, który to fajnie ustawi. Pochettino może to zrobić. Także ja bym się z tego Chelsea na dłuższą metę nie śmiał, bo każdy się w lipcu śmiał z Arsenalu czy MU. I jeszcze sezon bez pucharów im na dobre wyjdzie.

@kuczq Tak będę typował ich wynik w grupie nie znając ich rywali w grupie, ani letnich wzmocnień, genialne. Zresztą pierwszy koszyk w tegorocznej LM może być słaby.

A teraz nt PL - bardzo solidny 1 sezon EtH w PL. Odmienił MU nie do poznania, z OT zrobił prawdziwą twierdze. Brakuje im napastnika i głębi składu, żeby walczyć o poważniejsze trofea niż puchar Myszki Miki, ale zdecydowanie MU jest zespołem, który zrobił kolosalny progres za Jego kadencji.

Niestety, Oni są w dobrych rękach i obawiam się, że wraca mocny Manchester United. Jak wezmą Kane w lato, to naprawdę będzie bardzo źle.

btw - cały Twitter jest zawalony gifami z 7UP z podpisem - dla kibiców Liverpoolu na popicie tej goryczy XD

2 polubienia

Trzeba przyznać, że United w najbardziej dobitny z możliwych sposobów zakończył nasze matematyczne szanse na awans do LM ich kosztem. Zdeklasowali Chelsea, której my od paru ładnych spotkań nie możemy nawet strzelić bramki

Facebookowy post Salaha, dodany dziś o godz. 23:12, mówi wszystko:

I’m totally devastated. There’s absolutely no excuse for this. We had everything we needed to make it to next year’s Champions League and we failed. We are Liverpool and qualifying to the competition is the bare minimum. I am sorry but it’s too soon for an uplifting or optimistic post. We let you and ourselves down.

Widać, że mocno go to zabolało, ale zastanawia mnie, skąd aż takie rozczarowanie, skoro można było się z tym liczyć, a już na pewno po remisie z Aston Villą…

2 polubienia

Wydaje mi się, że Salah to człowiek typy “Never give up”, zresztą kiedyś miał taką koszulkę :wink: Liczył, że MU przegra dwa ostatnie spotkania.

MU i Arsenal to zespoły, które najczęściej wchodziły do TOP4 w historii PL, ale to pierwszy sezon od 8 lat, kiedy obie te ekipy znalazły się w top4.

Z Chelsea ostatnio większość rywali dobitnie pokazuje swoją wyższość. Straszny znajzd zaliczył ten zespół.

Pojedynczo Chelsea ma niezłych piłkarzy. Trener (i właściciel) to jednak amatorzy.

1 polubienie

Przed ostatnią kolejką TOP6 już właściwie ustalone, jedynie MU i Newcastle mogą się zamienić miejscami co i tak nie ma większego znaczenia. Nie pamiętam kiedy ostatnio było tak wszystko poukładane w czołówce, zero emocji.
Dużo ciekawiej wygląda kwestia strefy spadkowej i awansu do LKE, na który mogą liczyć aż trzy zespoły - oczywiście zakładając że któryś z nich chce tam grać bo myślę że dla wielu angielskich klubów to nie są atrakcyjne rozgrywki ale może Brentford jest zainteresowane :slight_smile:

@Edum albo i nie pyknie, matematycznie 3 zespoły mają szansę się utrzymać.

A co tam ciekawego. Everton 100% pyknie Bournemouth i tyle w temacie.

@adamne Pyknie na pewno, pamiętaj :wink:

Myślisz, że dla Brentford LKE to nic ciekawego? Byłoby święto u nich, gdyby się zakwalifikowali.
Jednak rozegra sie wszystko między AV a Spurs, myślę że i dla AV awans do LKE byłby sukcesem, jedynie w Tottenhamie mieliby mieszane uczucia.

Co do spadku - zgadzam się z @Edum , Everton tego nie wypuści.

Everton wydaje się, że ma najsłabszego rywala spośród drużyn walczących o utrzymanie. Na doodatek, żeby drużyna z Liverpoolu spadła, to sama nie może wygrać z Bournemouth, a dodatkowo Leeds lub Leicester musza swoje spotkanie bezwzglednie wygrać.

Leeds zdaje się być na zupełnie straconej pozycji, bo przyjdzie mierzyć im się z Kogutami, które walczą o europejskie puchary a sami kontynuują serię 8 meczów bez zwycięstwa i mają najgorszy bilans (-27) spośród zespołów walczących o utrzymanie. Dla nich jedyną szansa jest zwycięstwo w swoim meczu, brak zwycięstwa Lisów i obowiązkowa przegrana Evertonu. Brzmi jak mission impossible

Lisy nie są w znacznie lepszej sytuacji. W ostatnich 15 meczach ligowych odnieśli tylko jedno zwycięstwo, a ich bilans to 1-4-10. Na pewno nie podejda do spotkania z WHU w roli faworytów czy równorzędnego przeciwnika, mimo, że dla Młotów będzie to mecz o pietruszkę

Dobrze to obrazują szanse jakie daje się klubom na relegację:

2 polubienia

https://twitter.com/afcstuff/status/1662388010762002433?s=20

“Arsenal oparł się prośbom o umieszczenie klauzuli odejścia w nowym kontrakcie Bukayo Saka i zamiast tego zgodził się dać mu krótszą umowę niż wielu się spodziewało, podpisując kontrakt na cztery kolejne lata. Kompromis ten jest korzystny dla obu stron - Arsenal chroni wartość transferową Saki, a sam zawodnik zachowuje otwarte opcje, jeśli za dwa lata będzie chciał odejść, kiedy to klub albo go spienięży, albo zaoferuje mu nową umowę.” [matt hughes]

A więc jednak Arsenal liczy na spieniężenie Saki w ciągu następnych dwóch lat. W tym momencie ma 21 lat, a więc dwa lata to całkiem dobry okres jak na przenosiny do lepszego zespołu. Teraz dali mu kontrakt na poziomie 280k/w funtów, więc przy kolejnej próbie przedłużenia musieliby mu dać minimum 350 k/w zakładając, że rozwój przebiegnie w takim tempie jak do tej pory. Pensja nie na ich możliwości. Czysty zysk będą mieli, bo nic za niego nie zapłacili.

Nie wyciągałbym tak dalece posuniętych wniosków. Po prostu po 2 latach zamierzają zapewne ponownie ocenić sytuacje i zasiąść do rozmów. Patrząc na wydatki kanonierow to tez z pewnością stać ich na kontrakt 350k/week

z tym evertonem nie przesadzaj niech to drewno jara się w championship przez długie lata

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1662531770791735297?s=20

Luton Town, Burnley i Sheffield Utd z awansem do PL 2023/2024.

Gratulacje dla Luton, ja się cieszę, bo zawsze coś nowego, szkoda, ze “stadion” mają malusi.

1 polubienie

Czy od strony przepisowej jest jakiś wymógł co do pojemności stadionu w premier league?
Z tego co patrzyłem mają 10 tyś, a trzeba też pomieścić kibiców gości itd? Ktoś się orientuje?