Premier League 2022/23

To dla mnie główny argument - rozumiem twardą, męską grę, ale w granicach przepisów i rozsądku. Jak chcą się bawić w Roya Keana, to niech spieprzają do Championship i się nie podnoszą stamtąd jak najdłużej. Zdrowie NASZYCH zawodników ponad derbowe spotkanie. Trochę emocji więcej z tego spotkania nie przysłuży się nam w rozgrywkach ligowych, jak regularnie będziemy kogoś tracić po tym meczu.

6 polubień

Everton jest dla mnie przykładem klubu który jest tragicznie zarządzany. Możliwości mają na minimum TOP10 co sezon a znowu walczą o utrzymanie. Niech lecą.

5 polubień

Ja myślę jednak, że Tofiki wyciągną 3 punkty, nie powiem, że byłbym szczęśliwy z takiego finiszu.

Kiwior pierwsze trafienie dla Arsenalu. Co ciekawe gra dziś na lewej obronie, będzie kadra miała z niego pożytek.

2 polubienia

Everton no jakby nie patrzeć psim swędem zostają w PL, na przestrzeni całego sezonu zasłużyli na spadek. Leeds tragiczne, Moura gdyby chciał to wbiegłby do bramki z tą piłką przy swojej bramce. Zasłużony spadek. Leicester na pewno zostanie rozkupione, może Vardy zostanie ale tak to nie widzę żeby został Barnes czy Maddison. Duże emocje do końca, mimo wszystko to szkoda, że już koniec sezonu.
Z perspektywy z jakiej startowaliśmy to i tak powinniśmy się cieszyć, że zajęliśmy 5 miejsce. Taka padaka jaka była w pierwszej części sezonu to ja proszę. Nie żeby druga była idealna, ilość punktów też chluby nie przynosi.

1 polubienie

No i za rok kolejne derby Merseyside. Nie powiem, że się cieszę, ale Lisy zapracowały na spadek.

@dzemek Vardy to jest główna przyczyna spadku Leicester. Tragiczny sezon, grał w pierwszym składzie tylko za nazwisko

Newcastle dwa remisy w ostatnich meczach :frowning: Oczywiście jest to trochę złudne, bo gdyby nie mieli pewnej LM to graliby znacznie lepiej, ale i tak czuć niedosyt, bo to było do zrobienia

Przecież nawet jakbyśmy zdobyli te 4 pkt więcej (za win z AV i Soton), to przegralibyśmy z nimi bilansem bramkowym. I to nie jest mała różnica, bo aż 7 bramek.

Everton to taka psikuta, że drugi rok z rzędu o włos od spadku. Ślizgają się do tego Champioship, może za rok.

7 polubień

Totki i Chelsea poza pucharami europejskimi, kosztem Newcastle, AV i Brighton.
Jeszcze w przypadku Newcastle można było to przewidzieć, że mogą zamieszać, tak przyznam, że przed sezonem kompletnie nie przypuszczałem, że zarówno Villa jak i Brighton skończą na tak wysokim miejscu. Prędzej stawiałem na West Ham, ewentualnie Crystal Palace pod wodzami Vieiry.

Zupełnie nie jestem zdziwiony spadkiem lisów, Brendan z całym szacunkiem, ale to jest trener na maksymalnie dwa sezony dla zespołów pokroju wisienek, może Fulham czy Southampton, czy głównie na Championship :slight_smile:
Może w ich sytuacji być bardzo ciężko o awans w przyszłym sezonie do czołówki, podobnie jak w przypadku Southampton. Wydaje mi się, że te dwa kluby dostaną mocno wyprzedane ze swoich najlepszych zawodników, którzy są przyzwyczajeni do
A) wysokich zarobków i premii
B) prestiżu gry w najlepszej lidze w kraju skąd mają dobrą trampolinę do innych klubów
C) czysto sportowych wyzwań i walki o puchary europejskie

Ciekaw jestem też odejść w Tottenhamie, kolejny sezon bez trofeów i zapowiada się następny z walką jedynie na krajowym boisku, co nie zachęci potencjalnych graczy do przyjścia oraz nie zatrzyma obecnych

Brendan doprowadził Lisy do pucharów, wygrał z nimi Puchar Anglii, więc nie można powiedzieć, że nie jest trenerem na zespoły z ambicjami.
Lisy miały mnóstwo mankamentów:

  • zjazd Vardy’ego, Tielemansa
  • odejście Schmeichela i w efekcie ręczniki w bramce
  • kuriozalną linię obrony
  • brak mentalu (to chyba po części też efekt odejścia KS), widać to było najlepiej na St James’ Park, gdzie grając o życie do 90 minuty nie oddali strzału na bramkę. Miał to Everton dlatego utrzymał się w lidze.

A co do Evertonu- miałem nadzieję nie oglądać ich w przyszłym sezonie w PL, to klub którego szczytem marzeń jest utrzymanie w lidze i ewentualnie remis w derbach. W przeszłości chętnie bym widział powrót do realiów lat 80, czyli Everton i Liverpool walczący o mistrzostwo czy wygraną w Pucharze Anglii, ale od kilku sezonów (czyli od czasów kasowania naszych zawodników) niezmiennie życzę im dłuższej przygody w Championship. Szkoda, że znów mieli obok siebie zespoły jeszcze gorsze od siebie.

1 polubienie

Trzy uznane firmy spadają z Premier League. Szkoda zwlaszcza Soton przeszarżowali z odmladzaniem skladu, nie zachowali balansu mlodosci i doswiadczenia i lecą z ligi mając póki co wielu ciekawych pilkarzy Sulemana, Lavia, Bella-Kotchap, Alcaraz. Leicester troche placi za swoje skąpe ruchy na rynku transferowym mimo zarabiania sporej kasy na sprzedazy graczy. Mają pilkarzy z ktorymi spokojnie powinni sie utrzymac. Żal też Leeds calkiem niedawno razem z Bielsą zachwycali wszystkich swoją grą, teraz lecą z ligi. W przyszlym sezonie bedzie Burnley, Sheffield Utd., Luton, Nottingham, Bournemouth, Fulham, Brentford zrobi nam sie takie mini championship w premier league.
Dla nas ten sezon to pasmo niepowodzeń, frustracji, niespelnionych oczekiwań i zawodów. I najgorsze ze okienko i przyszly sezon wcale nie wygladają optymistycznie. Gratulacje dla fsg za spierdolony sezon.

2 polubienia

Finaliści Carabao i FACup zagrają w Lidze Mistrzów, czy miejsca w pucharach europejskich przechodzą na kolejne zespoły w lidze?
Temat był na którymś wątku omawiany, ale teraz juz wiadomo jak się skończył sezon w PL.

kolego ale Ty pierwszy sezon kibicujesz? tak AV zagra w LKE.

A co ma jedno z drugim wspolnego mądralo?

@madman99 ja za Soton jakoś szczególnie nie płaczę, wszystkie trzy kluby spadające z PL nie pomogły ruchami trenerskimi, zwłaszcza Święci po zwolnieniu Ralfa. W Nottingham powstrzymali się od takich ruchów i Cooper utrzymał zespół.

Ciekaw jestem jak poradzi sobie Burnley Kompany’ego. Czy będzie jak Leeds po powrocie do PL - zespół grający fajną, ofensywną piłkę.

Nie będziesz miał łatwo i powiedziałem ci to z doświadczenia.

3 miesiące przerwy w tak gównianym sezonie oszczędziło mi naprawdę wielu nerwów.

5 polubień

Mauricio Pochettino oficjalnie trenerem Chelsea.
https://twitter.com/ChelseaFC/status/1663153089904353283?s=20

Ciekawe jak ogarnie tę stajnię Augiasza… ale chyba mimo wszystko najlepszy możliwy kandydat na trenera CFC.

https://twitter.com/David_Ornstein/status/1665394325520261126?t=1nUrjBxG4Y6WNz7eY3MONw&s=19

Buu… bardzo poważny kandydat na stanowisko Tottenhamu. Bardzo dobry menadżer, który powinien ogarnąć ten burdel pozostawiony po Conte. Nie jest to najłatwiejsze zadanie, ale sobie poradzi.