Premier League 2022/23

Wszedłem z czystej ciekawości i dowiedziałem się, że Liverpool Kloppa nie taki straszny i ogólnie przehajpowany :sweat_smile: Oni już nas z top 4 wywalają, chyba zapomnieli o tym 0-9 :upside_down_face:

3 polubienia

Myślę, że komentarze z debilpage pozostawić powinniśmy do tematu #humor.

4 polubienia

Dajcie spokój z tym MU, ich kibice są odklejeni.

Zresztą już dzisiaj balonik pękł, jeszcze zanim się sezon zaczął :joy: :joy:

Brawo Stevie :sparkling_heart:

BTW
Fajnie, że z nimi gramy już w 3 kolejce.

3 polubienia

Klopp: "It looks like City in the end will be the champion [of the Premier League in the upcoming season]. If we hadn’t have been champion I think they would’ve won it five or six times in a row which is really crazy in this country.”

Dobrze że Jurgen nie ma konta na lfc.pl, bo zostałby zwyzywany od fałszywych kibiców, niedowiarków i w ogóle to powinien iść kibicować arabom z city skoro cos mu nie pasuje

Kloppo przed każdym sezonem od 5 lat mówi, że City wygra. Niestety dla Nas - tylko raz się pomylił :confused:

Fulham vs Liverpool/6 sierpień/13:25 polskiego czasu/Canal+Sport

Poniewaz do rozpoczecia sezonu pozostalo juz tylko pare dni to zabawmy sie :smiley: i sprobujmy wytypowac zespoly,ktore powalcza o tytul mistrza Anglii a takze top4 i ostatecznie kandydatow do spadku.
Chetnie widziane jakies uzasadnienie takich a nie inych wyborow ale naturalnie mozna podac tylko nazwy klubow.

Odkrywczy oczywiscie nie bede stwierdzajac,ze o glowna nagrode boj stocza City z naszym LFC.
Oba zespoly dokonuja akurat zmian w formacji ofensywnej w sferze personalnej ale byc moze takze i w sposobie przeprowadzania atakow-bardzo ciekawe co wymysla zarowno Pep jak i Jorgus.
Moim zdaniem nikt inny nie ma takiego potencjalu aby podjac na przestrzeni calego sezonu skuteczna walke z ta dwojka.
Wzmocnily sie co prawda Koguty ale jak juz niejednokrotnie pisalem to nie jest klub zdobywajacy trofea-jakos nie maja tego “genu” potrzebnego aby wygrywac cale kampanie.

Zdecydowanie jednak ekipa trenera Conte powinna powalczyc o 3/4 lokate i to byc moze z pozytywnym skutkiem.Ich glownymi rywalami beda sasiedzi zza miedzy a wiec Chelsea oraz Arsenal.
Ci pierwsi wydaja mi sie jednak byc z kazdym miesiacem pod kuratela Tuchela slabsi,za to podopieczni Artety silniejsi i to ich upatrywalbym jako tych,ktorzy ostatecznie zamelduja sie w czworce.
Jest jeszcze co prawda “memnited” ale nawet z przyjsciem ten Haga nie sadze aby tam sie wiele zmienilo-oni potrzebuja jeszcze wiekszej wymiany kadrowej aby zaistniec w scislej czolowce.

Nielatwo jest wskazac tak naprawde kto bedzie musial sie w maju przyszlego roku pozegnac z liga ale jakis tam kandydatow mozna jednak przedstawic.
Uwazam,ze Forest to na tyle ciekawy projekt,majacy wystarczajaco dobra kadre by myslec pozytywnie i spokojnie utrzymac sie w PL.
Tak samo jak to bylo w przypadku Sheffield zapowiadam ciezki sezon dla Brendford-wiadomo jak to jest w drugim roku.Oczywiscie zarowno Fulham jak i Wisienki czeka ciezka przeprawa jak to bywa w wiekszosci przypadkow z beniaminkami.Ciekawe czy odbije sie niejako od dna Leeds czy tez znowu beda drzec do samego konca.
Z wymienionej czworki wyloni sie wiec w mojej opinii ta nieszczesna trojka.

To zapraszam do dyskusji :smiley:

  1. Man City
  2. Liverpool
    (teraz zaczynają się ciężary)
  3. Tottenham
  4. United (jeżeli zostanie Cristiano)
  5. Chelsea
  6. Arsenal

Spada:
Brentford
Leeds
Forest

  1. Liverpool
  2. City
  3. Chelsea
  4. Arsenal
  5. Spurs
  6. United

  1. Everton
  2. Bournemouth
  3. Fulham.
  1. Liverpool
  2. City
  3. Tottenham
  4. Arsenal
  5. United
  6. Chelsea
  7. West Ham
  8. Newcastle
  9. Wolverhampton
  10. Aston Villa
  11. Crystal Palace
  12. Brighton
  13. Southampton
  14. Brentfort
  15. Leicester
  16. Everton
  17. Fortest
  18. Leeds
  19. Fulham
  20. Bournemouth

Uważam, że powinniśmy typować od 3 miejsca bo 1 i 2 pewnie każdy z nas napisze Liverpool/City :wink: Ja umieszczę Liverpool na 1, pewnie nie jestem tu obiektywny, ale uważam że Haaland może im troszkę wyjść bokiem przy stylu gry Guardioli, choć swoje pewnie nastrzela bo to bdb napastnik.
3 miejsce Totki- dla mnie Conte należy do top5 trenerów na świecie więc wyciągnie z nich ile może, zrobili kilka fajnych transferów, jeśli Conte tam zostanie na dłużej to powiedzmy za te 2 lata mogą rywalizować o mistrza.
4 miejsce to już są schodki - Arsenal/Chelsea, na ten moment dałbym Arsenal, wydaje mi się że po wymianie całego bloku obronnego w Chelsea i nieudolnych próbach sprowadzania nowych zawodników wkradnie się tam nerwowość, ale wstrzymałbym się ze skazywaniem ich na brak ligi mistrzów do końca okienka.
6 miejsca pewnie ekipa ten Haga, choć nie zdziwię się bardzo jeśli zaskoczy jakiś Newcastle, które świetnie się spisywało w 2 części sezonu. Ciekawi mnie też, czy West Ham będzie w stanie powtórzyć taki dobry sezon i czy Leicester wróci do czołówki. Nie zapominam też o Aston Villi z Gerrardem, fajnie jakby trochę namieszał.
Nad spadkiem nie będę się bardzo rozwodził - Fulham, Brentford i życzeniowo everton ( :stuck_out_tongue: )

  1. Liverpool
  2. Tottenham - nie wierze, że wymurują sobie drogę do mistrzostwa, ale wice jest w zasięgu ręki, chyba, że Kane odejdzie do Bayernu wtedy się zesrają
  3. City - czuje, że City spuchnie po dwóch zwycięskich kampaniach, poza tym ich transfery do klubu mi nie imponują i uważam, że Haland będzie dużym rozczarowaniem
  4. Chelsea - cudem, ale Tuchel to ogarnie po czym umrze
    5/6 Armatki albo United - jedni i drudzy nie mają jaj na Top4

Spadnie Fulham, Bournemouth i upośledzony sąsiad w końcu

Moje przewidywania na sezon wyglądają następująco:

1/2. Liverpool/City
…10-15 punktów przepaści…
3. Chelsea
4. Tottenham
5. Arsenal
6. Man Utd

7-9 miejsca: West Ham, Newcastle, Aston Villa

Spadną: Leeds, Bournemouth i Southempton

Pomiędzy 1 i drugim zespołem różnica wyniesie ok 5 punktów. Odbędzie się bez dramaturgii i ten klub, który wejdzie lepiej w sezon w jego trakcie wypracuje sobie nawet większą przewagę.

Jeżeli chodzi o piłkarzy to:

  1. Królem strzelców: Salah
  2. Powyżej 20 bramek strzelą jeszcze: Kane, Haaland i Jesus
  3. Najlepszym asystentem: TAA

Dodatkowo:

  1. Grealish zagra bardzo dobry sezon
  2. Sancho wykręci około 8 bramek i 8 asyst
  3. Sterling strzeli 15+ bramek i będzie najlepszym strzelcem Chelsea. Podobnie często trafiać będzie Mitrovic i Toney
  4. Ronaldo jeżeli zostanie to nie strzeli nawet 15 bramek

U nas:

  1. Nunez strzeli pomiędzy 12-18 bramek. 2-4 bramki więcej niż Jota.
  2. Diaz zakręci się w okolicy double-double
  3. Elliott będzie jednym z najlepszych młodych graczy ligi
  4. Jones będzie grał częściej niż Keita
  5. Salah zostanie graczem sezonu PFA, FWA, FPY i PPS. YPY powędruje znowu do Fodena.
  1. LFC

  2. Spurs - zgadzam się z przedmowcą - totki mają fajny skład i balans w nim. Będą bardzo groźni.

  3. MC - zakładam niedyspozycje Hallanda w sezonie (patrząc na jego ostatnie sezony) oraz fakt, że odchodzi potencjalnie Gundogan

  4. Ars - obok Spurs najbardziej się wzmocnili względem poprzedniego sezonu (Jesus i Zinchenko to też mental mistrzów a tego w szatni brakowało)

  5. Chelsea - niestety remont w obronie się odbije

  6. NUFC - czarny koń. Druga połowa sezonu poprzedniego pokazała, że Eddie ma na to pomysł a mądre wzmocnienia przed tym sezonem dadzą jeszcze lepsze efekty.

  7. Bournemouth - szybki awans, szybki spadek…

  8. Brentford - tu nie ma już kto tego ciągnąć

  9. Everton - same story. Brak Richarlisona, komik zamiast trenera i kiepsko z kasą na wzmocnienia. Pre-season również pokazuje, że jakoś tam jakości brakuje (0-4 od drużyny z MLS…)

Ogólnie uważam, że czeka nas bardzo wyrównany sezon. Zarówno my jaki i MC musimy się dostosować do nowych nabytków. Również my odczujemy brak Mane czy brak Takiego w pucharach.

P.S. zawsze oprócz tabeli bawiliśmy się w inne typy

Top scorer - Son i Salah podobnie jak w poprzednim będą rywalizowali
Best player - Son wg. Mnie będzie kluczowa osoba dla Spurs
Young player - Fabio - trochę życzeniowo patrząc na to co chłopak pokazuje - jeżeli będzie dostawał szansę na potencjał by stać się gwiazdą

Best transfer - Bissuma albo Jesus - będą mieli bardzo duży impact na zmianę jakości gry swoich drużyn
FLOP transferowy - Hallanda - zdrowie nie dopisze

Niespodzianka - Nottingham - dla mnie będzie drugim Brighton
Rozczarowanie - ManU - poza europejskimi pucharami

Liverpool
City
Tottenham
Arsenal
Chelsea
MU
AV
Newcastle
WH
CP
Wolves
Soton
Forest
Leicester
Everton
Brighton
Fulham
Leeds
Brentford
Bournemouth

1 LFC - prosta matematyka Nuno + Mo = majster
2. City - dużo zmian w składzie, gdy Pep zaczyna kombinować to wiadomo ja to się kończy
3. Chelsea - zbyt dużo potencjału by mogli wylądować poza pudłem
4. Tottki - ciekawa ofensywa na rynku transferowym, ale to nie jest i nie będzie drużyna zdolna ugrać coś więcej niż top4
5. Newcastle - w kilkanaście tygodni z samego dna szturmem chcieli wziąć górną połowę tabeli i prawie się to udało - “stać ich” na walkę o puchary

8+. MemUnited - pozbyć się CR i zrobić dwa kroki w tył czy zostawić CR i zrobić dwa kroki w tył - oto jest pytanie?

  1. Leeds - w minionym sezonie udało im się urwać się ze stryczka, ale to chyba ostatni raz
  2. Forest - nie wiem, tak mi się wydaje, że przygoda Forest w PL nie potrwa więcej niż 1 sezon
  3. Fulham - kiedy The Cottagers awansują do PL można w ciemno stawiać kto zamknie tabelę w kolejnym sezonie
  1. Liverpool
  2. City
  3. Arsenal
  4. Tottenham
  5. Chelsea
  6. Aston Villa
  7. West Ham
  8. Memczester United
  9. Newcastle
  10. Leicester
  11. Wolverhampton
  12. Brighton
  13. Forest
  14. Bournemouth
  15. Crystal Palace
  16. Brenford
  17. Southampton
  18. Fulham
  19. Everton
  20. Leeds

Ja przytupuje samo top 3.
1 Liverpool
2 City
3 Tottenham

Oł noł :rofl: nic rozczarowanie “memnited” - to byłaby niespodzianka na plus i to duuuupny!
Drużyna ten Haga gry w Europie nie wymaga :grimacing:

Sądzę, że Spurs Conte mogą powalczyć z Nami i City o Top1. Nie sądzę, by wyskoczyli wyżej niż Top3, ale będą non stop blisko, a do tego dużo zależy w jakim stanie będą kadry po MŚ w środku sezonu (bezsens totalny, FIFA do zalania betonem).

  1. Liverpool (trochę odważnie, ale sądzę że Fabio zrobi różnicę, to jest nasza perełka) - tylko, jeśli Thiago będzie zdrowy i regularnie w odpowiednich momentach rotowany z Keitą/Elliotem;
  2. City - mocno życzeniowo i trochę okrutnie, ale sądzę, że Halland pierwszy sezon może mieć pod pseudonimem Mr. Injury. Pytanie tylko czy Alvarez nie okaże się wtedy drugim Aguero, bo to może przechylić szalę na ich stronę;
  3. Spurs - blisko, już bez takiej przewagi nad resztą stawki, ale dalej bez niczego w lidze (tutaj bym stawiał, że wygrają któryś puchar krajowy i może w LM spadną do LE i zajdą tam też daleko);
  4. Arsebal - mocno życzeniowo również, bo nie lubię Chelsea i mam nadzieję, że Jesus i Zinchenko odbiją ich nieco wyżej;
  5. MU - żeby bolało, żeby było blisko, ale dalej poza LM;
  6. Chelsea - tutaj wszystko zależy jak wzmocnią się w defensywie oraz… jak kontuzje będą łapać Chilwell/James. Uważam, że jeśli obydwoje przeszliby cały sezon bez kontuzji, to oni z tego 6 miejsca mogą powędrować nawet na Top3. Tyle tylko, że każdy wie jak u Jamesa z graniem, a Chilwell wraca po długiej przerwie.

Top10 uzupełnią Newcastle, West Ham, Aston Villa, choć nieco niespodziankę może sprawić Nottingham Forrest, fajnie skład uzupełnili, nasz były zawodnik Taiwo może okazać się rewelacją ligi i może… do Nas kiedyś wróci, jak podbije ligę? ;D

Spadek dla Bournemouth, Everton i… o pozostanie powalczą Fulham z Brentford i Leeds.

Królem strzelców - Gabriel Jesus, za jego plecami Salah i Kane
Asystent - Kevin de Bruyne/Trent
Zawodnik sezonu - Son/Bowen

Odkrycie sezonu: Botman w Newcastle
Młody zawodnik sezonu: Fabio Carvalho u Nas

Inne pozytywy tego sezonu:
• Nunez z 15+ bramkami
• Grealish zagra dobry sezon w końcu, zwłaszcza jeśli odejdzie Silva i zostanie nieco cofnięty
• Awoniyi z 15+ bramkami
• S. Longstaff w Newcastle
• Bissouma w Spurs
• Undav z 12-15+ bramkami
• Bailey w Aston Villa

Przewidywania co do negatywnych postaci:
• Scamacca w pierwszym sezonie będzie Andym Carollem
• Martial i Rashford poza preseasonem nie wyjdą z formą
• Obrażony Ronaldo będzie często miał wyjazdy z powodów osobistych
• Coutinho poza dobrym początkiem będzie kontynuował słabą formę z końca sezonu
• Sterling pójdzie razem z Havertzem szukać celownika (jakby do dzisiaj go znalazł :smiley: )
• Richarlison niech się przewróci i sobie głupi ryj rozwali - oby Kulusevski nie oddał mu dużo minut