Premier League 2023/2024

5 polubień

czyli Dominik potrafi bronić ,a mu to zarzucali co niektórzy, że on na 8 nie da rady.
Jak nie będzie mial kontuzji, to z jego motoryką i strzałem to może byc nasz nowy Gerrard.

To rodzaj piłkarza, który umie chyba wszystko (coś jak Bellingham, czy Milner xD ). Może zagrać wszędzi i poniżej pewnego poziomu nie zejdzie.

Polityka transferowa Chelsea może sprawić, że ten klub posypie się jak domek z kart. Podpisywanie 5-8letnich kontraktów i amortyzowanie tak wysokich kwot transferowych przez tyle lat sprawi, że z każdym kolejnym okienkiem będą coraz bardziej przyblokowani. Nie wiem ile dokładnie tych drogich transferów mają obecnie amortyzowanych, ale można przyjąć, że to minimum Mudryk, Nkunku, Fernandez, Caicedo i parę mniejszych transferów (choć wciąż wysokich), co kręci się pewnie wokół 80-90mln funtów na rok. Trzeba przy tym zaznaczyć, że jeśli któryś ze 100milionowych transferów okaże się totalnym flopem, to będzie mega problem przy sprzedaży, bo wtedy amortyzacja już nie działa i trzeba uwzględnić całą pozostałą kwotę, pomniejszoną oczywiście o wartość sprzedaży danego zawodnika, co przy Lukaku/Mudryku/Caicedo może zakończyć się pokaźną stratą. Jak może to wyglądać, pokazuje przykład Lukaku, który trafił do Chelsea za 100mln euro 2 lata temu, a obecnie jest problem, co z nim dalej zrobić. Chłop siedzi na walizkach, jest wypychany ze Stamford Bridge. Kontrakt do 2026. Sprzedaż będzie wiązała się ze sporą stratą, chyba że znajdzie się klub w Arabii Saudyjskiej, który rzuci za niego 60-70mln. Najbardziej opłacalne są dla Chelsea wypożyczenia, bo wówczas zawodnik wciąż jest na kontrakcie i można amortyzować wartość transferu, nie pogarszając drastycznie sytuacji finansowej pod kątem FFP. To zmierza w kierunku, gdzie The Blues sami zamkną sobie drogę do kolejnych drogich transferów, bo balon amortyzacyjny spuchnie zbyt mocno i FFP stanie im już ością w gardle, o ile wciąż będzie istnieć.

Dla mnie ten projekt nie obroni się ani sportowo, ani finansowo. Boehly żyje chwilą, nie znając kompletnie realiów piłkarskich. Newcastle zje ich na przystawkę, choć to w sumie już nastąpiło. Nie widzę ich w TOP4 ani w tym, ani w kolejnych sezonach. Zero jakiegokolwiek planu. Nie zdziwi mnie, jeśli Pochettino poleci w trakcie sezonu.

2 polubienia

36 postów zostało scalonych z istniejącym tematem: Sprawy pozasportowe

Dajcie spokoj… ;/
Był chyba temat sprawy pozasportowe

Coś czuje że Orły urwą dzisiaj punkty Arsenalowi

Na papierze bez szału ten pierwszy skład Arsenalu

Wuja Roy chyba nie płacił składek emerytalnych i musi dalej pracować

Całkiem fajnie prezentuje się ten Guehi, przydałby się nam

stroje Arsenalu wyjątkowo brzydkie

Ta czerwona kartka dla Arsenalu taka dyskusyjna mocno. Teraz w ogóle będą sypać się kartki przez zaostrzone przepisy.

1 polubienie

Świetna decyzja sędziego o ukaraniu żółtą kartką za grę na czas, nie przystoi Arsenalowi takie granie, wypisz wymaluj taki Everton. Teraz druga żółta i czerwona, brawa dla sędziego, jestem pełen podziwu.
Zostało 20 kilka minut, może CP jeszcze zdoła wyrównać.

Przecież ta druga żółta to z dupy, przy aktorzył Ayew strasznie. I teraz ewidentny karny dla CP nie odgwizdany. Kolejny sędzia daje dupy.

Tak samo kartka powinna być dla Parteya za gesty, by sędzia pokazał kartkę niby za symulke. Już któryś gracz dostał żółtą za takie gesty. Co kraj to obyczaj, w tym wypadku co sędzia to inne zasady kartkowania. Zmienili przepisy, ale sędziowie zapomnieli odbyć szkolenie.

2 polubienia

Wiem, że każdy sędzia ma swoje zdanie, metody i wypracowane zachowania ale brakuje konsekwencji, bliźniaczo podobne sytuacje i raz jest karny, raz nie ma, raz jest żółta, raz nie ma. Wiem, że to nie jest zero-jedynkowe ale bądzmy konsekwentni w przepisach.

Ehh… dwa wzmocnienia na poziomie i moglibysmy spokojnie myslec o walce z Arsenalem o drugie miejsce, duzo nam do nich nie brakuje ;(

Jestem zszokowany, że Havertz ma takie branie w PL, to jest większe drewno od Lamberta. Nie rozumiem jak można za niego zapłacić 60 mln.

1 polubienie

Sporo. Przede wszystkim nam sędziowie nie pomagają, a Varsenalowi regulrnie :smiley:

4 polubienia


Chelsea to chyba jedyny klub w kraju, który nas przebija pod wzgledem kontuzji

@Ewagim w zeszłym też mieli spore problemy

W tym sezonie owszem. Ale w przeciwieństwie do nas mają tyle dużo piłkarzy ze mogą.