Premier League 2023/2024

Za 10 min. nieoficjalne rozpoczęcie nowego sezonu, Tarcza Wspólnoty City - Arsenal. Jestem ciekawy postawy Arsenalu i jakichś początkowych 10 spotkań w ich wykonaniu.

Nie dziwne, my mamy niedobór zawodników HG, nie damy rady wystawić 25osobej kadry. A problemy będą jeszcze większe jak odejdzie Kelleher i Phillips. Dlatego m.in tak zabiegamy o Lavie - to zawodnik, którego można wpisać na listę U21, a w wieku 21 lat osiągnie status HG.

Przepraszam, że tutaj ale macie transmisje Tarczy Wspólnoty na Viaplay? nigdzie nie widzę ;/

Wiem, tylko na livesports niby pokazuje, że na Viaplay też jest a Eleven chwilowo nie mam

Na eleven leci 0:0 na razie

Jeśli chodzi o puchary Viaplay ma tylko puchar ligi.

Po co w ogóle trzymać ten viaplay? PL będzie pokazywana na canal+?

1 mecz na kolejkę będzie na C+, w przyszły weekend Arsenal vs Forrest.

@EDIT
Mała poprawka - dwa mecze na kolejkę. Drugim za tydzień będzie MU - Wolves.

2 polubienia

Patrząc na sklady Arsenalu i City mozna smialo powiedziec ze Liverpool jest juz lata swietlne za nimi, na boisku widzimy wlasnie 4 defensywnych pomocnikow z których kazdy bylby z miejsca zawodnikiem pierwszego skladu Liverpoolu, identyczna sytuacja z obroncami.

1 polubienie

No nie wiem, czy któryś obrońca Arsenalu byłby z miejsca w I składzie LFC, może Saliba za Konate, jedynie.

Arsenal ma linię pomocy lata świetlne przed nami, ale na pewno nie resztę formacji.

2 polubienia

Tak naprawdę to klasowy defensywny pomocnik i nasza pomoc na słabą nie wygląda. Jednak u nas zawsze coś musi sie odpier… Hendo nie żałuję, bo jakby miał grać na 6 to lepiej, że odszedł, jednak puszczenie dodatkowo Fabinho bez w ogóle opcji, która go zastąpi to jest zwykły kryminał. Zobaczymy. Może czymś nas zaskoczą jeszcze… Defensywny pomocnik musi przyjść. Wybiegany, silny fizycznie, po prostu klasowy defensywny pomocnik. Inaczej leżymy kolejny sezon.

Fajny mecz Timbera i Rice w Arsenalu- przynajmniej przez te 70 minut- trochę szkoda tego Timbera bo nie pogardziłbym nim w Liverpoolu. Zmiennik dla Robbo czy spokojnie mógłby ogarnąć środek.

2 polubienia

Palmer z golem otwierającym mecz. I to mnie boli, bo znowu w City wchodzi ktoś młody i potrafi grać w piłkę. A my się jaramy jak 3 mecze pod rząd zagra dobrze Jones.

Jak to znowu? XD

Od 13 lat tylko jeden zwycięzca Tarczy Wspólnoty wygrał potem PL, tylko akurat było to City z 2018 xD.

Jones zagrał kilka dobrych meczów pod rząd, a nie tylko trzy. Pod koniec sezonu był naszym najlepszym pomocnikiem i liczę że w tym sezonie będzie grał na podobnym poziomie.

3 polubienia

I też miał bardzo dobry turniej u21 wiem o tym, ale musiał rozegrać z 80 meczów średnich/słabych by zaczął grać dobrze. Jeśli weźmiemy, że TAA to obrońca to tak, był naszym najlepszym pomocnikiem, ale nasza pomoc jest/była tragiczna. Trochę jak by był najmądrzejszy w klasie specjalnej. Niby spoko, ale to nadal klasa specjalna.

Jones zagrał 63x w PL, z czego 80% tych występów to ogony. O czym Ty piszesz xD. Jones to 22latek, a ten Palmer, notabene rok młodszy, to póki co nawet bramki w PL nie strzelił, już nie mówiąc, że nawet 20 spotkań nie ma.

Fakt, masz rację, trochę przesadziłem z tą oceną. Nie ukrywam, że mocno się Palmerem zajarałem oglądając u21 i teraz jak odszedł Mahrez jestem pewien, że Pep na niego będzie stawiał.

Arsenal gruby fart z tą bramką w 101 minucie.

Myślisz że Pep nie kupi nikogo w miejsce Mahreza?

A ja myślę że na pewno kupi, słyszałem o Mitomie i Olise. Ale swoją drogą ten Palmer robi robotę