Premier League 2023/2024

No tak, u nas to mentality monster u innych fart. Naprawdę?

15 polubień

Ale ja nie pisałem o meczu z Fulham, odklejka straszna to co piszesz.

1 polubienie

Trochę nie wypada pisać płaczliwym tonem o płaczkach. Tam nie było spalonego, sędziowie pewnie dobrze to widzieli i widocznie byli pewni więc pewnie stąd decyzja o nie sprawdzaniu spalonego na VAR.

:rotating_light: Pep on pundits: “They know how difficult it is [to win PL four times in a row]. Neville, Micah Richards… never, ever. And then Jamie Carragher didn’t win one once”.

:red_circle: Jamie Carragher: “I think I’d have probably won one if Liverpool were owned by a nation state, and pushed the rules so far that the PL charged us 115 times!”.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1732204449945235475?t=-4P8SxPc9KddKoeJhP9mTA&s=19

Carra króciutko :grinning:

3 polubienia

Niech wygrywają, jeśli Mistrzostwo nie dla nas to lepiej Arsenal niż €ity po raz czwarty.

Nie życzę im mistrzostwa, wolę City… jeszcze. Ciężko byłoby przełknąć, że tak szybko i konsekwentnie zrobili mistrzowską drużynę, a my mieliśmy tak pod górkę, a w zasadzie pecha, bo akurat trafiliśmy na prime City gdzie nikt nie był w stanie z nimi konkurować.
Kanonierzy mogą to zrobić za pierwszym poważnym podejściem. Zeszły sezon to tylko przymiarka, żeby oswoić się jak to jest być topową drużyną.
Widzę zalążki “ciekawej” dyskusji rodem z Darwina, gdzie niektórzy, żyją wspomnieniami i nie dopuszczają myśli o mistrzostwie Arenalu. A fakty i wyniki jasno pokazują, że w przypadku dłuższego doła City (prawdopodobny scenariusz, może już ma miejsce) to oni zgarniają mistrza.

Nie chcę arse-analu na mistrza, choć uważam, że w tym sezonie mają na to trofeum zdecydowanie większe szanse niż rok temu. Nie cierpię ich kibiców, którzy po kilku latach posuchy nagle gdy projekt Artety odpala strasznie obrośli w piórka, ale trzeba się niestety przyzwyczaić do ich widoku na czołowych miejscach w tabeli, ponieważ ich drużyna jest wiekowo skonstruowana w taki sposób jak nasza, czyli wielu kluczowych piłkarzy powinno być cały czas grać jeszcze lepiej i lepiej. Najbardziej chyba wnerwia mnie to, że tak samo jak my mieli problem z brakiem klasowego ŚPD i w odróżnieniu od nas kupili go. Kupili gościa, który ma wysokie umiejętności, dobre warunki fizycznie, umie strzelić bramkę czy to głową czy nogą z dystansu, nie zajmuje miejsca w składzie dla NON-HG i właśnie wczoraj nie pierwszy raz w tym sezonie uratował im punkty. Wiem że Rice przy odejściu z West Hamu chciał za wszelką ceną pozostać w Londynie i nawet gdybyśmy poszli po niego All in to nasze szanse na ten transfer byłyby bliskie zeru, ale itak mnie ten temat drażni jak patrze na to kto gra u nich na szóstce a kto gra u nas.

1 polubienie

Arsenal po dobrym sezonie się wzmocnił, zrobili to co należy. Nam tego brakowało po sezonach “prawie” mistrzowskich.

3 polubienia

Chciałem was tylko zapewnić ze Liverpool FC, to jest nowy mistrz a nie jakiś pseudo projekt od gościa z planety małp. Ani na moment, ułamek sekundy nie pomyślałem, że może być inaczej!

Jaja, że po 14 kolejkach debatujemy nad mistrzem dla Arsenalu gdzie jesteśmy tuż za nimi a City tuż za nami. Reszta stawki tuż za całą 3ką… przecież zwyczajnie robicie kabaret. Już nie jeden chciał tu koronować Tottenham po kilku nieuczciwych zwycięstwach. Weźcie się naprawdę. Zaczekajmy chociaż do marca z dyskusją na temat potencjalnych mistrzów.

Chętnie obejrzałbym wyścig 3 koni bo dwóch to trochę szaro ta liga wyglądała. Byle Chelsea nie zaczęła wykorzystywać potencjału a Manu nie zmieniło właściciela i będzie dobrze.

3 polubienia

Dalej uważam, że głównym faworytem jest City. I w zasadzie głównie liczę że oni potracą punktów gdy są teraz w lekkiej zadyszce. Potem będą jechać każdego co kolejkę. Arsenal ma sporo spotkań stykowych, sporo też farta. Grają dobrze, ale nie wydaje mi się by tak grali do końca sezonu, zaczną w końcu puchnąć. My mamy jedynie robić swoje i nie zapatrywać się na innych, potem zobaczymy na czym stoimy.

Naprawdę chciałbym by chłopaki powalczyli do końca o tego mistrza by pokazać, że wbrew wszelkim opiniom i spekulacjom Klopp miał rację mówiąc o zaufaniu i że ten sezon będzie magiczny. Najważniejszy jest mental, a u nas widać jego powrót. Start mamy także świetny, trzymamy się w ścisłej czołówce, punktujemy na najcięższych terenach. Chciałoby się po prostu więcej…

Myślę, że nikt nie spodziewał się takiej gry z naszej strony w tym sezonie. Mówiło się o wesołym futbolu i hokejowych wynikach jak z początków Kloppa, a mając całkowicie przemodelowaną pomoc gramy dosyć stabilnie. A nawet lepiej niż w poprzednich latach. Dziś z takim Mane w formie to byśmy rozkładali wszystkich i zrobili ładną przewagę nad resztą stawki. Brakuje tej dobrej 6 jedynie.

Arseanal ma 3 punkty przewagi nad City, mamy grudzień. City zwykle bardzo mocno wchodzi w końcówkę sezonu. W poprzedniej kampanii to w lutym Arsenal miał chyba większą przewagę a na koniec klasycznie się zesrali. Do tego dojdzie LM na wiosnę. Dla mnie to mogą się już dzisiaj koronować na mistrza tak zresztą jak sezon temu. Ogólnie dywagacje na tym etapie nie mają żadnego sensu. Przecież w 20/21 na półmetku byliśmy 2 i dalej byliśmy rozpatrywani jako główny rywal City o mistrza a skończyło się walką o LM do ostatnich minut.

1 polubienie

Mysle, ze takie gdybanie przed okresem świątecznym i tak nie ma sensu. Przypominam tez, ze Salah w styczniu wyjeżdża na Puchar Narodów Afryki rozgrywany od 13 Stycznia do 11 Lutego. Potencjalnie, może opuścić spotkania z Bournemouth (A), Chelsea, (H), Arsenalem (A), Burnley (H) i Brentford (A).

Nie powiem, zakładając, ze na początku stycznia dalej będziemy szli jak równy z równym z Kanonierami i City, brak Mo na wyjazd z Arsenałem może bolec.

3 polubienia

Nie kupili, bo Rice to box-to-box. A już na pewno nie pojedyncza „6”. W double pivocie by się odnalazł.

@cynar u nas Mac Allister też gra jako pojedyncza „6”, co nie znaczy, że to jego najlepsza pozycja. Ja nie przeczę, że Declan może tam grać, ale najlepsze mecze ma grając wyżej.

Co Ty opowiadasz? Rice to typowy ŚPD, który dokładnie gra u nich jako pojedyncza ,6" i tak grał chociażby wczoraj. Gra też jako pojedyncza ,6" w reprezentacji Anglii za dwoma ósemkami. Pasowałoby się trochę zorientować w temacie przed napisaniem posta…

1 polubienie

Rice to typowy DM, nie wiem skąd Ty wziąłeś tego box to boxa.

1 polubienie

Stary nie brnij dalej, bo napisałeś głupotę i tyle, a ta wstawka o Maku również jest bezsensowna, bo każdy doskonale wie o tym co napisałeś. Rice nie grał i nie gra wyżej. On w odróżnieniu od Maka jest typowym ŚPD i zawsze gra jako ŚPD czy to w klubie czy to w kadrze. Jedyna zmienna w jego przypadku jest taka, że West Ham grał zazwyczaj 4-2-3-1 więc miał on przy sobie drugiego zawodnika na pozycji nr ,6", a teraz gra jako jedyna ,6" w klubie i kadrze.

1 polubienie

Nie napisałem głupoty. Oglądając mecze Arsenalu widać, że gra wyżej i jego rajdy są świetne. Wczoraj był okropny w defensywie przeciwko Luton.

Tak jak napisałeś, w West Hamie grał w double pivocie z Souckiem. Myślę, że w Arsenalu dobrze wyglądałoby trio Partey-Rice-Odegaard.

On nie gra wyżej ze względu na zmianę pozycji na boisku, tylko z uwagi na zmianę klubu na dużo silniejszy i bardziej ofensywny i stąd jego częstsze rajdy, bramki itd. Jako typowy ŚPD kosztował takie a nie inne pieniądze właśnie z uwagi na to, że posiada również wysokie umiejętności ,czysto piłkarskie", które pokazywał już za czasów gry w West Hamie. Pełna zgoda co do tego, że wczoraj w defensywie był słaby, co nie zmienia faktu że był ustawiony jako jedyna ,6" do w odróżnieniu od tego co napisałeś on jest typowym klasowym ŚPD, którego nam brakuje.

1 polubienie

Dlatego Arsenal chce ściągnąć Luiza z Aston Villi, żeby grać na dwie 6, Partey szklanka jak u nas Thiago. Pewnie by grali tak jak mówisz gdyby nie kontuzja.