Premier League 2023/2024

Szkoda, że Maddison wylądował w Londynie, a nie u nas.
Przydałby się, a kosztował rozsądne pieniądze.

2 polubienia

Fajnie wygląda również Sarr i Bissuma. Mają lekkość w wejściach w zasieki rywala.

Chyba Casemiro to jest “tłusty najedzony kot”. Przez pół tamtego sezonu zachwycał, jeszcze z nawykami z Realu Madryt. Druga połowa tamtego sezonu i początek tego tragedia. Ociężały, ambicji jakiejś nie widać a już 31 lat na karku. Prawie 80 mln wydali na niego.

Dobrze, że nie wydaliśmy 70 mln na tego Mounta, to byłby dramat.

10 polubień

Martinez to niezły flop.

Junajted poprawia humor w sobotę👌

2 polubienia

Casemiro to trochę ich cały środek pola w 1 osobie. Jeśli jemu forma spadnie, to mogą mieć bardzo ciężką przeprawę, jeśli idzie o awans do Ligi Mistrzów. I bardzo dobrze xD

No i co gdzie sa teraz ci zwolennicy mounta w LFC? Gdyby klub kupil tego drewniaka zamiast szobo to klopp bylby w dupie

2 polubienia

Nadal jest, bo środek pola brodzi w takiej obfitości, że jedno zawieszenie lub kontuzja i będziemy kopać się po czole bardziej niż United z Mountem.

No to nie ulega wątpliwosci, że nadal brakuje przynajmniej 1 klasowego pomocnika, ale z Mountem zamiast węgra sezon można by bylo juz spisywac na straty. Szobo zrobil w dzisiejszym spotkaniu więcej niz Mount przez caly poprzedni sezon.

Nie chcę zapeszać, ale w United chyba powiela się kolejny raz to samo. Nowy trener, 1 sezon niezły, jakieś wicemistrzostwo, za ten Haga nawet puchar, co prawda najmniej warty i ze śmieszną drabinką, ale puchar, kolejny sezon - powrót Memchesteru.

Już w meczu z Wolves wyglądali tragicznie, a grali na OT z zespołem, który jest kandydatem do spadku, dziś ich ograł Tottenham bez Kane.

1 polubienie

Ja nie oceniam zawodników, których mieliśmy kupić, a grają obecnie w innym klubie. Inna taktyka, inny trener, inni partnerzy. Skąd pewność, że któryś właśnie u nas by się nie spisał o wiele lepiej ?
Kibice united w formie.

1 polubienie

Nie można oceniać jakiegokolwiek zawodnika po jego grze w United- oni tam z Sancho zrobili człowieka mema i agenta 007.

Skoro Mount był w stanie zrobić double/double pod Tuchelem i kręcić wyniki w okolicach 15g/a pod parodystą Lampardem to musi umieć grać w piłkę.

Ławka City jaka dziś

juz widze co by sie działo jakby u nas taka ławka byla :smiley:

Po wczorajszym zwycięstwie nad MU, Tottenham pokonał na swoim nowym stadionie każdego rywala PL z którym grał, oprócz jednego. Nigdy na Tottenham Hotspur Stadium w lidze nie pokonali Liverpoolu.

Mount wszedł z deszczu pod rynnę. Czy Mount jest gorszy od Kovacica? Jest lepszy od niego, ale trafił do złego zespołu. Ale to jego problem. Dla Liverpoolu to nie problem. Nie przyszedł Mount tylko Szobo, więc dla nas to sytuacja win, bo Szobo to top claas. Jego kariera w tym momencie jest jedną nogą na macie, a drugą na skórce od banana.

Co do TTH. Dla mnie to wczorajsze zwycięstwo zero zaskoczenia. Ange wszedł do zespołu, który ma skład na środek tabeli, a tworzy zespół ultra ofensywny. To odmiana od mdłego stylu Conte. Świetnie przepracowany presezon robi robotę. Co prawda mają już Kane’a, a na środku biega fawelarz. Widziałbym w składzie Jonathana Davida. Nie mniej jednak kibice pokochają Ange. TTH trafił w odpowiednie ręce.

No miał dwa sezony dobre i to by było na tyle. Jak w tym sezonie nadal będzie grał jak gra od roku, to będzie gigantyczny flop, co nie dziwi w United xd

Jest szansa że klub odwoła się od czerwonej kartki dla Alexisa, i Argentyńczyk będzie dostępny na mecz z Newcastle? Czy czeka go 3 meczowa przerwa? Oj, podobny przypadek co do Darwina. 1 mecz na Anfield i czerwona kartka…

A ja mam całkiem odmienne zdanie, oglądałem mecz z Barceloną i tą nową taktyką z kwadratami, którą próbuje przenieść z Celticu. Według mnie przejedzie się i to ostro. Zbyt wysoki poziom prezentuje liga angielska, żeby to wyszło. Udało się wczoraj, bo United to pepegi, każda ich porażka cieszy. Wracająć do Spurs, to ani nie wytrzymają kondycyjnie 38 spotkań w tempie, który sobie narzucają, ciezko będzie im dograć każdy mecz, chyba że w trakcie sezonu wyewoluuje to coś w bardziej rozsądnego.

Największą bolączką będzie bardzo bardzo bardzo wysoko ustawiona obrona, już Brendford (2:2) to wypaczyło. Pierwszy raz widziałem, żeby dwóch środkowych obrońców grało u boku ofensywnego pomocnika, w tym przypadku Maddisona. Bardzo często było widać sytuację, że Madds schodzi do boku a w jego miejsce wchodzą obai boczni obrońcy. To powoduje ogromne przestrzenie na bokach, wręcz autostradę którą jeden Bissouma trudno będzie miał załatać. Wszystko fajnie się wydaje do momentu straty piłki i kontry. W Celticu to może wyjść, gdyż Celtic dominuje w lidze i przeciwnicy nie mają aż tak wartościowych piłkarzy, żeby pokarać taką taktykę. Premier League to wyższa półka tutaj zespoły posiadają bardziej jakościowych piłkarzy, którzy potrafią coś więcej niż wykopać piłkę.
Brendford było groźne, gdy byli cofnięci i grali z kontry jak i również gdy wysoko podeszli w presingu.

W pre sezonie było widać jeszcze jedną niedoskonałość, środkowy obrońca jest przyklejony do napastnika i często stał z nim w kole środkowym. Wystarczy ustawić szybszego napastnika koło niego, który się urwie i już mamy wolne przestrzenie, albo tak jak w tamtym meczu Lewanowskiego, który wygra pozycje i może zagrać piłkę na wolną przestrzeń.

We wczorajszym meczu United stworzyło sobie 22 sytuacje bramkowe i miało xG 1.94. Tylko to że są upośledzeni i bez Rashforda w formie nie istnieją spowodowało, że nie wygrali tego meczu.

Tak więc według mnie Postecoglou jest jednym z pierwszych kandydatów do zwolnienia, bo Wolves nie posiada żadnego trenera.

1 polubienie