Premier League 2023/2024

No nie wiem, pewnie dlatego, że Oni mają totalnie wymieniony skład? Jak mają to zgrać, grając co tydzień, do tego dochodzi spora konkurencja jaka jest w PL, to nie jest Bundesliga. Mają średniego bramkarza i paralityków w ataku, typu ten Mudryk. imo Obecnie większe szansę na TOP4 ma Brighton niż Oni. Ich atak, oprócz Sterlinga, to bardziej przypomina jakąś akademie niż zespół walczący o TOP4.

7 polubień

A dlaczego ma tak nie uważać? Graczy sprawdzonych na topowym poziomie to można policzyć tam na palcach jednej ręki. Sporo małolatów, może i zdolnych, ale małolatów. Dodatkowo cała drużyna po dużej przebudowie, która się nawet nie zakończyła chyba. Top 4 to byłby gigantyczny sukces Pochettino.

2 polubienia

Amerykanów**********************

Jeżeli nie wejdą dobrze w sezon zacznie się nerwowość i może im psychika siąść. Co z tego, że mają w teorii mocny skład jak to jest skład niezgrany i oparty na wielu młodych piłkarzach. Ciekawe czy Todd ma tyle cierpliwości by czekać na kolejny sezon jakby ten był nieudany?

Cwiąkała podawał, że Caicedo ma 10cioro rodzeństwa. Jego nie obchodziło ile zgarnie agent, ale przede wszystkim tygodniówka. Dwa razy większa niż oferował Liverpool!!
W Chelsea zawsze będzie burdel, bo te raty trzeba będzie co roku spłacać. Będą przychodzić i odchodzić. W zeszłym roku nie mieścili się w szatni. Za Romka też mieli sporo graczy,ale jednak grali na wypożyczeniach. Ich ruchy to działania hazardzisty. Nawet mimo wieku zawodników i dobrej sprzedaży całości nie odzyskają, zaliczą straty. A kupcy będą wiedzieć że są zdesperowani żeby łatać w przyszłości budżet, ceny będą spadać.
WHU grał słabo,. nawet bardzo licząc na jedynie na kontry.

Patrząc na dzisiejszy mecz Caicedo i poprzedni sezon ma on jedną cechę co może się źle dla kogoś skończyć, a mianowicie wykonywanie wślizgów z takim charakterystycznym agresywnym naskokiem. On może takim czymś kogoś połamać.

1 polubienie

Ciekawe jak będzie z motywacją piłkarzy Chelsea. Myślę, że nie jeden piłkarz mając pewne 200k funtów tygodniowo przez 8 lat (!) sobie trochę odpuści treningi. Zobaczymy jak będzie wyglądało wypychanie z klubu takich piłkarzy…

1 polubienie

Też na to zwróciłem uwagę, bardzo często odbiera piłkę wślizgiem na granicy faulu, podejmuje przy tym spore ryzyko.

Będę się powtarzał ale od początku twierdzę że projekt Chelsea w tym wydaniu nie wypali. Wydali gigantyczne pieniądze a dalej nie mają porządnego napastnika. W dodatku w obronie gra dobiegający 40tki Thiago Silva.

Todd te transfery robi jak typowy grać w FIFie.

A za to okienko to każde ich potknięcie będzie mnie cieszyło niezmiernie.

1 polubienie

5 polubień

czyli Dominik potrafi bronić ,a mu to zarzucali co niektórzy, że on na 8 nie da rady.
Jak nie będzie mial kontuzji, to z jego motoryką i strzałem to może byc nasz nowy Gerrard.

To rodzaj piłkarza, który umie chyba wszystko (coś jak Bellingham, czy Milner xD ). Może zagrać wszędzi i poniżej pewnego poziomu nie zejdzie.

Polityka transferowa Chelsea może sprawić, że ten klub posypie się jak domek z kart. Podpisywanie 5-8letnich kontraktów i amortyzowanie tak wysokich kwot transferowych przez tyle lat sprawi, że z każdym kolejnym okienkiem będą coraz bardziej przyblokowani. Nie wiem ile dokładnie tych drogich transferów mają obecnie amortyzowanych, ale można przyjąć, że to minimum Mudryk, Nkunku, Fernandez, Caicedo i parę mniejszych transferów (choć wciąż wysokich), co kręci się pewnie wokół 80-90mln funtów na rok. Trzeba przy tym zaznaczyć, że jeśli któryś ze 100milionowych transferów okaże się totalnym flopem, to będzie mega problem przy sprzedaży, bo wtedy amortyzacja już nie działa i trzeba uwzględnić całą pozostałą kwotę, pomniejszoną oczywiście o wartość sprzedaży danego zawodnika, co przy Lukaku/Mudryku/Caicedo może zakończyć się pokaźną stratą. Jak może to wyglądać, pokazuje przykład Lukaku, który trafił do Chelsea za 100mln euro 2 lata temu, a obecnie jest problem, co z nim dalej zrobić. Chłop siedzi na walizkach, jest wypychany ze Stamford Bridge. Kontrakt do 2026. Sprzedaż będzie wiązała się ze sporą stratą, chyba że znajdzie się klub w Arabii Saudyjskiej, który rzuci za niego 60-70mln. Najbardziej opłacalne są dla Chelsea wypożyczenia, bo wówczas zawodnik wciąż jest na kontrakcie i można amortyzować wartość transferu, nie pogarszając drastycznie sytuacji finansowej pod kątem FFP. To zmierza w kierunku, gdzie The Blues sami zamkną sobie drogę do kolejnych drogich transferów, bo balon amortyzacyjny spuchnie zbyt mocno i FFP stanie im już ością w gardle, o ile wciąż będzie istnieć.

Dla mnie ten projekt nie obroni się ani sportowo, ani finansowo. Boehly żyje chwilą, nie znając kompletnie realiów piłkarskich. Newcastle zje ich na przystawkę, choć to w sumie już nastąpiło. Nie widzę ich w TOP4 ani w tym, ani w kolejnych sezonach. Zero jakiegokolwiek planu. Nie zdziwi mnie, jeśli Pochettino poleci w trakcie sezonu.

2 polubienia

36 postów zostało scalonych z istniejącym tematem: Sprawy pozasportowe

Dajcie spokoj… ;/
Był chyba temat sprawy pozasportowe

Coś czuje że Orły urwą dzisiaj punkty Arsenalowi

Na papierze bez szału ten pierwszy skład Arsenalu

Wuja Roy chyba nie płacił składek emerytalnych i musi dalej pracować

Całkiem fajnie prezentuje się ten Guehi, przydałby się nam

stroje Arsenalu wyjątkowo brzydkie