Premier League 2023/2024

Dlatego nienawidze Guardioli i City. Bo Klopp powinien zakonczyc swoja przygode z LFC znacznie pokazniejsza ilosfia trofeow. Coz. Zycie jest niesprawiedliwe. Za 30 lat Guardiola bedzie uznawany za cudotworce i geniusza a o Kloppie byc moze bedzie sie niewiele mowilo. A wystarczylo zeby nie bylo w PL korupcji i monopolu na wyczyny szejkow.

Jest legendą, bo jednak dzięki niemu wiele drużyn zaczęło grać inaczej. Wiele punktów, mistrzostwo z drużyną, która w BPL nigdy w sumie go nie zdobyła. Nie wszystkie legendy muszą mieć 10 medali na szyi.

Gerrard też jest legendą Premier League.

6 polubień

Skoro jest temat Kloppa poruszany to przypomniało mi się jak latem nazywano go hipokrytą za te wypowiedź " Jeśli sprowadzisz jednego gracza za 100 mln i on dozna kontuzji, to wszystko pójdzie z dymem. W dniu, w którym takie pieniądze będą regularnie wydawane na graczy, mnie już nie będzie.", gdy Liverpool złożył ofertę za Caicedo. Wychodzi jednak na to, że dotrzymał słowa i już go nie ma :sweat_smile:

2 polubienia

Jest szansa, że będzie uznawany za menadzera oszustów :wink:

W całej piłce jest korupcja. Myślisz, że dlaczego wpuścili szejków do Europejskiej piłki? Dla rywalizacji? Do tego fakt, że ten khelafi czy jak mu tam z psg jest jakims wysoko ustawionym członkiem w uefa. Za wygląd dostał to? Katar czemu zorganizował mundial? Że nawet czas trwania ustawili pod to. Tam pod stołem te frajery z uefa dostają taką kasę, że sam bym miał w dupie sportową rywalizację… I tak jak widzisz sport sam się broni w LM chociażby. Tylko raz przez te wszystkie lata wygrały szejki czy z psg czy city.
City nic nie zrobią, tam pracuje taki sztab prawników nad tym a i sama uefa nie będzie robić wszystkiego aby ich ukarać. Lepiej ukarać mały everton czy inny Nottingham. Po co złota kurę z city męczyć? Psg to już nawet nie ma tematu jakiejś kary czy coś…
A Guardiola to jest zwykłym pionkiem w tym wszystkim. A że lubi wygrywać to poszedł tam gdzie najłatwiej jest…

A co do trofeów, to bardziej od PL bolą mnie porażki z realem w finałach… Zwłaszcza ten z Paryża. Tego nie mogę jeszcze przeboleć, i chyba zawsze to będzie mnie w sercu dusić.

1 polubienie

Dokładnie. Jest takie powiedzenie ‘‘gdzie siła tam prawda’’. A wszyscy dobrze wiemy jaką siłą jest szmal. Mogli pozabierać punkty Evertonowi czy NT, a nie mogą zabrać punktów City czy Chelsea. Nawet żadnej kary finansowej nie dostali czy czegoś podobnego. Tutaj nawet nie chodzi stricte o arabów. Przecież Chelsea nigdy nie miała arabskiego właściciela. Po prostu uefa jest mocno skorumpowana i rządzi ten kto ich sponsoruje, a w lidze angielskiej takimi klubami jest City i Chelsea. Tutaj musiałby pójść jakis protest kibiców i tylko i wyłącznie kibice mogą zakończyć tę samowolkę.

squawka zrobiła głosowanie o najlepszej 6 w tym sezonie. W głosowaniu Caicedo wyprzedził Bruno. Oczywiście nie powinno być zaskoczenia, że Rodri to wygrał.

1 polubienie

ESPN zrobiło podsumowanie błędów Varu w tym sezonie, i ku wielkiemu zaskoczeniu słynny LiVARpool, znajduje się na szczycie poszkodowanych z okrągłym wynikiem -4.

Wynik oczywiście jest błędny, bo nie wliczyli błędu z meczu z Man City za odcisk korków na klatce piersiowej Maca. To byłoby -5.

4 polubienia

Cześć,

zmienię lekko temat ale może mi ktoś nakreślić jak to będzie w przyszłym sezonie z meczem o Tarczę Dobroczynności? Jeśli City jutro wygra z United to zdobędzie Puchar Anglii i Premier League. Czy w tym wypadku będzie grało z nami jako zdobywcami innego krajowego pucharu czy też z wicemistrzem Arsenalem jak to miało miejsce w zeszłym roku? (przy czym pamiętam, że rok temu była jeszcze inna sytuacja).

Jak City zdobędzie Puchar Anglii, a wszyscy wiemy, że tak się stanie, to zagra z wicemistrzem, Arsenalem.

@Beol W naszym drugim meczu z Chelsea nasi rywale zapracowali na co najmniej jeden rzut karny, a nie uwzględnili też tego. Aczkolwiek z całościowym obrazem się zgadzam - Liverpool bez dwóch zdań był najbardziej poszkodowaną drużyną w tym sezonie, a takiego wału jak z Tottenhamem prawdopodobnie w historii futbolu na profesjonalnym poziomie nigdy nie było. Bo to nie tylko ukradziony gol, ale też dwie czerwone kartki, których nie powinno być.

Chelsea z nowym trenerem:

https://x.com/FabrizioRomano/status/1795082111830900761

Coś zapanowała moda na łysych :rofl:

Unai Emery z nowym kontraktem do 2029 roku:

https://x.com/FabrizioRomano/status/1795110020150939698

1 polubienie

Nie tylko na łysych, co na ludzi związanych z Guardiolą.

Arteta, Xabi, Kompany i teraz Maresca. Kto będzie następny? :wink:

1 polubienie

Kieran McKenna po odrzuceniu przez Chelsea, sam odrzuca Brighton i postanawia zostać w Ipswitch Town na następny sezon. Brighton rozważa powrót Pottera.

Nie spodziewałem się, że będzie taki ruch na rynku trenerów, a na rynku zawodników póki co cisza.

@Beol jeszcze Xavi był niedawno ale teraz zwolniony. Każdy szuka swojego Guardiole.

To już pewne? Bo ponoć United się nim interesowało.

Ornstein i Romano podają to raczej pewne. United pewnie zostaje z Ten Hagiem lub stawia na jakieś bardziej doświadczone opcje jak Tuchel, Pochettino czy De Zerbi.

1 polubienie

Na łysych i na wynalazki z Championship i okolic. Zorientowali się, że uznane nazwiska dostępne na rynku mają już za sobą trenerski prime, więc teraz każdy chce odkryć nowego Alonso

1 polubienie

W Manchesterze po wygraniu FACup chyba trochę głupio im wywalić EtH.
Z kolei do ManU bardzo chce Poch.
Nie rozumiem Chelsea, wywalić Pochetino, który im dłużej trwał sezon tym lepsze miał wyniki z Chelsea, żeby zastąpić go gościem z Championship…

2 polubienia

Tam z Poczetino poszło o bieżący kontrakt,
Jego kontrakt kończył się w momencie trwania klubowych mistrzostw świata w Stanach za rok.
Tam ogólnie to jakiś kyrk na cółkach

1 polubienie

Pochettino chciał być managerem, który ma wpływ na budowę zespołu, a Chelsea chcą trenera, który będzie grał tym co dostanie. Dlatego trenerem zostanie świeżak Maresca.

Co do Ten Haga to wiem, że to niepopularna opinia ale ja bym go zostawił na miejscu United.
Gość pokazał, że potrafi ustawić zespół na ważne mecze, potrafi wprowadzić do zespołu perełki z akademii. Ograniczyłbym mu jednak rolę do bycia trenerem, a transfery zostawił dyrektorowi sportowemu.

5 polubień

Ja zrozumiałem, że bardziej chodzilo o wizję zespołu. Właściciele Chelsea chcą stworzyć drużyne grającą stylem opartym o posiadanie piłki. Pochettino natomiast preferuje szybką piłkę, więcej kontr i szybkich ataków niż tiki taki. Z tego powodu ponoć bardzo chciał zatrzymać Gallaghera, który pasuje do tej wizji. Nie pasuje on jednak do wizji zarządu, bo przecież nie po to wydali 107 mln funtów na “flagowy” transfer Enzo. Dodatkowo jest wychowankiem, więc z perspektywy FFP to czysty zysk w przypadku sprzedaży. No i sie nie dogadali.

Leicester prawdopodobnie zostanie ukarane odjęciem 6 -15 punktów. Podobno kilku kluczowych zawodników będzie musiało zostać sprzedanych przez problemy finansowe/FFP. Strata menadżera na 2,5 miesiąca przed startem ligi. Już przed startem sezonu poznaliśmy pierwszego spadkowicza.
https://x.com/FosseHub/status/1795365052104454513