Premier League 2023/2024

Nawet nie. Przeboleją jeden sezon bez LM, zawsze to mogą swoje mocne rezerwy testować w LE przecież, a to puchar którego przecież też nie wygrali ;D

Ja nie wierzę w żadną konkretną karę dla $ity lub ewentualnie w przyszłości dla Newcastle ( o ile dopuszczą się jakichś nadużyć ). Najwyższe władze piłkarskie wzięły grubo w łapę w kwestii przyznania Katarowi organizacji mistrzostw świata, sprawa wyszła na jaw, i … praktycznie nic. Football jest przesiąknięty korupcją, a nową piłkarską potęgą finansową są właśnie Katar i Arabia Saudyjska, dlatego należące do nich podmioty piłkarskie będą traktowane na specjalnych zasadach i nie wierzę, że ktoś z tym coś zrobi. W kwestii kary dla $ity to według mnie nawet jeżeli w I instancji będzie to odjęcie punktów, degradacja lub odbiór tytułów mistrzowskich to jestem przekonany, że po apelacji skończy się po raz kolejny na śmiesznej karze finansowej. Czyli będzie tak, jakbyśmy ukarali Eskimosa karą pobawienia 5 kg śniegu, albo Araba karą pozbawienia 5 kg piasku. Myślę, że Pan Boehly nie będzie mógł liczyć na tego typu ochronę, a dodatkowo w przypadku chelsea mogą wyciągnąć jeszcze jakieś nieprawidłowości z czasów Romka, więc wydaje mi się, że tutaj sytuacji może być zgoła inna.
P.S. Płonne według mnie są również nadzieje Kloppa, że władze piłkarskie dostosują czas trwania okienek transferowych w Europie i Arabii, bo przecież to by wymagała skrócenia czasu trwania okienka u tych drugich…

1 polubienie

To nie tak. Jeżeli są przepisy i my ich przestrzegamy, a ktoś inny ich nie przestrzega, to są to tytuły, które nam się po prostu należą.

Tak samo jak prowadząc firmę, byłbym za ukaraniem, kogoś, kto działa w tej samej branży i nie płaci podatków, nie przestrzega prawda i dzięki temu wyniszcza mój interes, bo może mieć lepsze warunki.

Przedstawiam swój punkt widzenia tylko. Ja się z takich tytułów ucieszę.

Mało tego. Wtedy bym puścił pozew do City o zyski utracone z tytuły mistrzostwa. I odszkodowanie za ten sezon w którym się do LM nie dostaliśmy.

To niech tak będzie. Prawo ma być prawem a przepisy przepisami. Nie ma to znaczenia czy będzie to wygodne, czy zrobi zamieszanie.

1 polubienie

Co do spadku City czy odebrania im tytułów to również niewierze. Natomiast nie zdziwię się w ujemne punkty. W sumie byłaby dla nich to najlepsza kara, bo ani nie będzie głosów, że nie zostali ukarania, ani głosów, że kara finansowa to za mało.

Haaland jeszcze udaje kontuzje?

Gdzie tam. Już jest ok.

1 polubienie

W sumie ale byłby kwik w Polsce, gdyby tak Lewy symulował sobie przed kadrą, bo ma meczyk z Realem za dwa tygodnie. Hohland przeproś norwegów

A nie było tak, że zamiast grać mecz z Węgrami za Sousy to wolał sobie na urodziny do kogoś pojechać?

Tak, dzień przed balował u właściciela Inpostu Rafała Brzoski.

1 polubienie

No o to mi chodzi, że nie LM tylko jakaś LE czy LKE… Pamiętajmy, że będą naciski z UEFA żeby czasami City nie straciła prawa do bycia w Europejskich pucharach…

2 polubienia

No jest to paka która mogłaby pokusić się o wygranie wszystkiego co jest możliwe do wygrania .

To pokazuje jak bardzo Suarez grał w swojej własnej lidze skoro ma średnią ocenę meczową o 0.5 większa od drugiego De Bruyne xd

5 polubień

Suarez to był materiał na top 3 piłkarzy świata przez wiele lat gdyby grał w obecnym Liverpoolu a nie pod Messiego.

5 polubień

To co Suarez grał w sezonie 2013/14 to jest coś czego możemy już nigdy nie doświadczyć, wybitny sezon i nie chodzi tu nawet o same bramki, bo chłop nie dość, że zasuwał po całym boisku, strzelał bramki to często jeszcze rozgrywał i robił miejsce dryblingami.

@Kolumbjajo To był dobry sezon, ale nawet nie było blisko tego co robił Suarez. Salah miał liczby, był szybki, dobrze się odnajdował w polu karnym często, ale porównania nie ma. Tak samo jak Haaland z poprzedniego sezonu, super sezon, ale to nie to samo.

Dlatego zresztą ani jednego, ani drugiego w tym zestawieniu nie ma.

5 polubień

Już doświadczyliśmy w wykonaniu Salaha w sezonie 17/18, miał doskonały sezon i strzelał równie spektakularne bramki po dryblingu kilku zawodników

Suarez w sezonie 13/14 w PL zdobił 31 goli i dorzucił 17 asyst w 33 meczach, nie wykonując ani jednego karnego!

Karne wykonywał wtedy Gerrard, który dziesięciokrotnie trafil do siatki. Łącznie przyznano 12 karnych, raz nie strzelił ww. Steven i raz chybił Sturrige.

Jakby te karne doliczyć Suarezowi, to mógłby być rekord na lata.

Edit:
bestie gryzą :grimacing::smile:

4 polubienia

Salah był świetny, ale sezon Suareza był wyjątkowy. Nie bez powodu Salaha w tym zestawieniu nie ma. I ktoś słusznie zauważył, że Suarez nie wykonywał karnych, a przecież jeszcze pauzował kilka spotkań na początku sezonu z powodu zawieszenia. Równie dobrze mógł mieć 43 gole w 33 meczach.

To było coś takiego, że każdy jego kontakt z piłką był jak nie idealny, to bardzo temu bliski.

Swoją drogą do tej pory nie mogę odżałować, że nie wpadła ta bomba z woleja z Arsenalem na Anfield (co Kolo potem przy dobitce nie trafił do pustej)… to byłaby bardziej spektakularna bramka niż ta z Norwich.

1 polubienie

Jeszcze 5 meczów pauzy za ugryzienie :joy:

To zestawienie to jakiś statystyczny gniot. Oceny na podstawie durnego algorytmu o czym świadczy obecność Fabianskiego za sezon w którym po prostu musiał bronić dużo strzałów, które podbijały ocenę do absurdalnego poziomu.

Salah w sezonie 17/18 miał gorszą końcówkę, która zmiejszyła ocenę, ale nie mam wątpliwości, że w Salah z okresu czasowego: od października 2017 do kwietnia 2018 to najlepszy piłkarz jaki kiedykolwiek grał na wyspach.