Premier League 2024/2025

Wiem, wiem, trwają Mistrzostwa Europy i zapewne mało kogo w tym czasie obchodzą rozgrywki angielskiej ekstraklasy, no ale sezon 23/24 zakończył się blisko miesiąc temu, a terminarz na zbliżający się poznamy już pojutrze, dlatego wypadałoby już ruszyć w tym temacie.


Nie będę się jakoś specjalnie rozpisywał z tego tytułu, bo z tego co widzę “prolog” do zeszłosezonowego tematu nie był zbyt wylewny :smiley:

Tytułu broni, jak powszechnie wiadomo, Man City, co już zaczyna być tradycją, pół żartem pół serio :smiley: .
Naturalnie zespół Guardioli jest również faworytem na sezon 2024/25. Kurs na nich u polskich buków wynosi 2.00 (via Fortuna), jako największego rywala Obywateli buki wskazują Arsenal (3.25), kurs na tytuł dla Liverpoolu wynosi 9.00.

Beniaminkami w tym sezonie będą wracające po rocznej przerwie Leicester i Southampton, który awans wywalczył w barażach, oraz drużyna Ipswich Town, która wraca do PL po 22 latach, i to właśnie drużyna McKenna oraz drużyna “Lisów” są głównymi faworytami do spadku.

Sezon 2024/2025 rozpocznie się 17 sierpnia, a zakończy się 25 maja 2025 roku.

Jak wspomniałem wyżej, terminarz poznamy na dniach, co głownie popchnęło mnie do zrobienia tego tematu już dziś, a dokładnie będzie to wtorek - 18 czerwca. Z tego co pamiętam terminarz będzie podany w godzinach porannych.

Co jest ciekawe w zbliżającym się sezonie, oprócz oczywiście emocji związanych z rywalizacją o mistrzostwo, to sprawa 115 zarzutów, które ciążą na zespole City i których sprawa ma ruszyć jesienią tego roku, a jej przebieg i skutki mogą, a raczej powinny, mieć spory wpływ na końcowe rozstrzygnięcia.

I to właściwie byłoby na tyle z ogólnych informacji, poniżej wstawię grafikę przedstawiającą cały zestaw drużyn w nowym sezonie i pewnie parę ankiet, które choćby w małym stopniu zobrazują wasze przewidywania/oczekiwania.

Kto zostanie mistrzem w sezonie 2024/2025:

  • City
  • Arsenal
  • Liverpool
  • Chelsea
  • United
  • Tottenham
  • AV
  • Inny zespół
0 głosujących

Jakie są Twoje oczekiwania jeśli chodzi o zespół The Reds (nie wstawiam opcji poniżej 6, bo zapewne nikt tu nawet o top5 nie chce słyszeć :smiley: ):

  • Mistrzostwo
  • TOP2
  • TOP3
  • TOP4
  • TOP5
  • TOP6
0 głosujących

Kto zostanie królem strzelców:

  • Erling Haaland
  • Ollie Watkins
  • Cole Palmer
  • Mo Salah
  • Alex Isak
  • Phil Foden
  • Dom Solanke
  • Bukayo Saka
  • Darwin Nunez
  • Nico Jackson
  • Kai Havertz
  • Jarrod Bowen
  • Heung-Min Son
  • Jean-Philippe Mateta
  • Rasmus Hojlund
  • Ivan Toney
  • Inny zawodnik/Nowy nabytek zespołów PL
0 głosujących

Kto spadnie z PL:

  • Leicester
  • Ipswich Town
  • Southampton
  • Everton
  • Nottingham Forest
  • Wolves
  • Brentford
  • Fulham
  • Bournemouth
  • Crystal Palace
  • West Ham
  • Brighton
  • Inny zespół
0 głosujących

Pozdrawiam

1 polubienie

Jeszcze nie obejrzałem całego meczu na Euro, to nie to co kiedyś jak miałem 10 czy 15 lat.

Co do nowego sezonu PL to czekam na terminarz (pytałem już o to w innym temacie), oby nie nałożyło nam się dużo trudnych spotkań w jednym czasie (czyli Everton, United, Arsenal, City) następujących po sobie. Wracamy do LM, zobaczymy do jakiej trafimy grupy. Oczekiwania to jak zawsze zdobycie mistrzostwa ale czy jest to realne… nie sądzę, już wicemistrzostwo powinno być dla nas jakimś progresem. Nasza kadra nie wygląda na super mocną i silną, City jest kompletne i to trzeba im oddać, jedynie może zmieniłbym im bramkarza co raczej się nie stanie, Ederson nigdy mnie nie przekonywał + ostatnio często łapie kontuzje.

Do spadku typuję oczywiście beniaminków oraz przewrotnie, trochę niespodziankę West Ham chociaż bym nie chciał

Tradycyjnie postawiłem 100 zł na mistrzostwo Liverpoolu. Mam nadzieję, ze Salah sięgnie po króla strzelców, bo w tym sezonie przeszkodził mi puchar Afryki. Spadek Evertonu, Ip i Sou.

@dzemek nie ma już grup w LM.

No tak, chodziło mi o to, z jakimi rywalami będziemy grać w LM.

Mamy wstępny terminarz

Startujemy 17 sierpnia meczem z Ipswich na wyjeździe o godz… 13:30 :grin:

1 polubienie

W tych godzinach mecze bardzo zaskakują albo niespodzianką lub dużym wynikiem więc zobaczymy.

W październiku Chelsea, Arsenal, końcówka to Tottenham, Chelsea, Arsenal ale wiadomo, że jeszcze wszystko może się pozmieniać. Na papierze nie wygląda to źle.

Ten terminach przypomina mi niestety 22/23 tam tez początku z beniaminkiem fulham na wyjezdzie potem united w 3 kolejece wyjazd za dużo wspolnych wątków by byc spokojnym przed sezonem

To idziemy po tytul mistrza Anglii poniewaz nie gramy ostatniego meczu u siebie z Wolves! :wink:

1 polubienie

Co za różnica, czy z ManU w trzeciej, czy w dziesiątej kolejce?
Przestańmy narzekać na terminarz, z każdym rywalem gramy dwa razy, raz u siebie, raz na wyjeździe.

4 polubienia

Skoro tylko te dwie rzeczy (beniaminek na wyjeździe w 1 kolejce i United na OT w 3), to faktycznie sporo wątków xd.

Zobaczcie sobie na kalendarz Man City od marca 2025 r :joy: Co sezon to samo

Na to samo zwróciłem uwagę. Od marca nie stracą nawet punktu, a my ostatnie 5 kolejek mamy kosmiczne.

No i co z tego? Czy City w lidze ma innych rywli niż reszta? Ale mnie wkurzają takie narzekania. To, że mają trochę łatwiejszą końcówkę oznacza to, że mają trudniejszą pierwszą cześć sezonu.

4 polubienia

Guardiola z małym udziałem w mistrzostwie NBA😅

To wyjaśnia czemu taki zestresowany siedział na clipie, który krążył chyba z pierwszego meczu.

Druga część sezonu jest ZNACZNIE ważniejsza od pierwszej co pokazał ten sezon, poprzedni sezon i wiele innych. Jeżeli ktoś myśli, że łatwa końcówka nie ma znaczenia, bo każdy ma takich samych rywali w skali sezonu to ma zerowe pojęcie o piłce klubowej.

1 polubienie

I że niby Ty jesteś osobą która ma pojęcie o piłce? Nigdzie nie napisałem, że łatwa końcówka nie ma znaczenia. Po prostu uważam, że początek sezonu jest równie ważny i nie szukam na siłę jakiś spisków. Za każdym razem wybiorę łatwy terminarz na początek sezonu i trudną końcówkę. Łatwy terminarz na początku sezonu to szansa na dobre wejście w sezon i zbudowanie przewagi punktowej. Późniejszy trudny terminarz może nie mieć znaczenia.
Ostatni sezon to akurat słaby przykład, bo to LFC totalnie dało dupy przegrywając/remisując mecze, które powinniśmy wygrać, bo terminarz był względnie łatwy.

2 polubienia

Według Opty mamy najłatwiejszy start rozgrywek.

No bo tak jest, notabene gramy z 3 zespołami, które są kandydatami do spadku i Bournemouth, które notabene również może nim być.