Puchar Narodów Afryki

Bez przesady. W tym sezonie obaj grają tak słabo, że raczej są bez szans na ZP. Jeżeli PSG wygra LM to ZP dostanie Mbappe nie Messi. Na mundialu argentyna szans dużych nie ma. Portugalii raczej nie będzie

No. Dlatego wygra albo Messi albo Ronaldo albo Mbappe. Żaden z nich nie jest Salahem.

Ano tak zapomniałem, że ZP raz jest za wyniki indywidualne, a raz za wyniki drużynowe.

Lewandowski dostanie ZP za nastrzelanie +30 goli ogórkom w lidze niestety. Ewantulnie Mbappe za wygranie mundialu/LM. Messi z takimi statystykami nie ma szans.

Tak jak w tym sezonie dostał? XD

1 polubienie

No bo tak jest. Czemu dostał w tym roku Messi a nie Lewy? Bo wygrał CA.

Dostał za tamtem sezon ZP. W Barcelonie zrobił świetne statystyki, a na CA był królem strzelców.

Lewandowski miał indywidualnie lepsze statystyki. Grał kozacko jesienią a Messi skończył grać w lipcu. No i oczywiście Lewy pobił rekord Gerda.

Messi wygrał złotą piłkę, bo są zakątki świata, które głosują na Messiego w ciemno. Wystarczy, że zagrał w Copa America, który obejrzały kraje totalnie nie liczące się w światowym futbolu i to wystarczyło. Nikt nie patrzył na to, że Messi gra totalne gówno. To jest właśnie minus demokracji, że każdy głos liczy się tak samo.

2 polubienia

Salah taka kariera i nawet w głupiej jedenastce TOTY nie będzie. Może docenią go pod koniec kariery jak Penaldowskiego?

O, i o tym mówię. ZP to jest plebiscyt popularności, nie umiejętności.

Tak co do samego turnieju i jego znaczenia.
Przestańmy z tym “europacentryzmem”!
Dla Afrykańczyków to bardzo ważne wydarzenie i ta drużyna Senegalu została właśnie legendą w swoim kraju.
Doceńmy inne kontynenty i akceptujmy ich odmienność😁

2 polubienia

Oczywiście że jest ważne. Aczkolwiek nie powiesz mi, że cokolwiek innego poza Mundialem jest bardziej prestiżowe niż Euro.

1 polubienie

Tego nie powiedziałem,oczywiście że MŚ a potem ME.
Ale nie odbierajmy Africa Cup czy Copa America ich znaczenia dla tamtejszych krajów.

1 polubienie

Mane kolejny fatalny występ jeżeli chodzi o kończenie akcji. W senegalu mu wybaczą, bo strzelił decydującego karnego, ale Klopp ma dylemat. Narazie Mane jest bezpieczny, bo Diaz będzie kilka miesięcy uczył się filozofii Kloppa, ale od nowego sezonu zanosi się na ławkę.

Jak porażka wpłynie na Salaha to niewiadomo. Może być zdruzgotany, ale może też odczuwać sportową złość. Na pewno jest w tej chwili bardzo zmęczony. Zagrał tyle minut ile się maksymalnie dało na tym turnieju. Za 10 dni gramy z Interem, więc Salah powinien te 10 dni odpoczywać.

Jedyny mecz, jaki obejrzałem na Africa Cup of Nations to finał od 75 minuty. Głównie ze względu na Mane i Salaha. Bardzo przykro było widzieć Mo z twarzą ukrytą w koszulce jeszcze zanim Mane wykonał jedenstkę. Myślę, że Mo już wiedział co nadchodzi. Cóż, tak w życiu bywa. Mam nadzieję, że się szybko pozbiera.

A co do samego karnego - kapitalne uderzenie. Sadio lepiej sobie nie mógł wymarzyć momentu, w którym zapewnia Senegalowi zwycięstwo. Gratulacje i niech się cieszy chwilą, bo to wielki człowiek o jeszcze większym sercu.

Mając takiego wykonawcę jedenastek jak Salah Egipt prawdopodobnie popełnił błąd nie pozwalając mu być pierwszym ze strzelających lub przynajmniej jednym z pierwszych (pozycja od 1 do 3, max 4). Zawodnik piąty w kolejności bardzo często nie doczeka się na swój strzał z jedenastki, bo wynik jest już rozstrzygnięty. Strzał Lasheen’a praktycznie przegrał Egiptowi te karne.

Takiej szopki z wręczeniem pucharu w życiu nie widziałem. Przejść się z pucharem, aby dziadziu w loży go dotknął po czym wrócić do kolegów. Taka trochę żenada.


Zdjęcie dnia :soccer::grinning_face_with_smiling_eyes:

A skąd wiesz ze Polska się nie zakwalifikuje, widzę z ciebie taki sam kibic reprezentacji jak i Liverpoolu

Czyli Salah kończy ten wybitny rok bez poważnego trofea (pucharu ligi i fa cup nie liczę). No szkoda. Liga przegrana od grudnia, a w LM są trzy lepsze drużyny od nas. Lipa