Puchar Narodów Afryki

Dzięki @Mude za wpis - właściwie artykuł.
Pytanie jak to wygląda teraz z powrotem do Anglii, czy zawodnicy będą musieli przechodzić kwarntannę czy testy wystarczą? Bo to są chyba kraje z “czerwonej” listy.

Ed: Pogrzebałem w sieci i nie ma juz czerwonej listy więc wygląda na to że po powrocie muszą tylko zrobić test i mogą trenować (oczywiście o ile wyjdzie negatywny).

Dołączam do chóru zachwyconych - świetna robota, zwłaszcza że nie znam potencjału poszczególnych drużyn Afryki.
Z punktu widzenia ‘naszych’ drużyn - Senegal faktycznie chyba ma największą szansę na sukces, Egipt nie zachwyca w PNA i Salah może wrócić szybciej niż się spodziewał.
Ja chłopakom życzę jak najlepiej, najważniejsze by wrócili bez urazów i uniknęli kwarantanny, nie wiem jakie zasady w UK pod kątem przyjazdów z Kamerunu.

1 polubienie

Dzięki Panowie. Starałem się wytłumaczyć najlepiej jak potrafię.

Z racji tego, że już się podjąłem tematu, to będę tu Was informował na bieżąco nt PNA.

Wczoraj rozgrywki zakończyła grupa A. Grupę wygrał gospodarz - Kamerun (wczoraj remis z Wyspami Zielonego Przylądka), drugie miejsce zajęło Burkina Faso. Trzecie - drużyna Wysp Zielonego Przylądka, która obecnie prowadzi w klasyfikacji drużyn z trzecich miejsc.
Po wczorajszym dniu wiemy na pewno dwie rzeczy, ale jeszcze nic konkretnego:
Burkina Faso w 1/8 zagra z drugim zespołem grupy C, to będzie mecz otwarcia fazy play-off - 23 stycznia w Limbé.
Kamerun zagra z trzecim zespołem z grup C/D/E dzień później (24 stycznia) w Jaunde.

Dziś swoje zmagania w fazie grupowej będą kończyły dwie grupy B i C. Mecze od 17:00. B to grupa z Sadio i Nabym, czyli będziemy wiedzieć więcej dzisiaj wieczorem.

3 polubienia

Senegal i Gwinea z awansem. Senegal z pierwszego, Gwinea z drugiego. Trzecie miejsce zajęło Malawi.

Z kim zagrają w 1/8 w tej chwili jest trudne do przepowiedzenia. Na pewno Senegal zagra z jakimś zespołem z trzeciego miejsca, a Gwinea na 100% zagra z drugim zespołem grupy F.

Bramka Keity i cała akcja bardzo ładne.
Dlaczego Ziyech nie gra w PNA, decyzja trenera Maroka?

Chyba sam nie chciał. Każdy zawodnik ma taką opcje.

@EDIT
Sorry, Ziyech nie pojechał bo ma “kose” z selekcjonerem Maroka.

Cytat:
Przyczyną absencji piłkarza Chelsea jest konflikt z trenerem Vahidem Halilhodžiciem, który trwa od czerwca 2021 roku. Wtedy też Ziyech wystąpił dla reprezentacji po raz ostatni. Selekcjoner zarzucił zawodnikowi brak zaangażowania i nieodpowiedni przykład dla młodszych kolegów. 28-latek miał odmówić gry w spotkaniu towarzyskim, co ewidentnie zdenerwowało Halilhodžicia.

I zamiast strzelać dla Maroka zrobił to dla Chelsea, 1-0 do przerwy z BHA.

Grupa C rownież zakończyła zmagania, a w niej nie mała sensacja - z turniejem żegna się Ghana, po sensacyjnej porażce z … Komorami. Z pierwszego miejsca awansuję Maroko, z drugiego Gabon, a trzecie miejsce zajeły Komory, jednakże ich awans z trzeciego miejsca nie jest pewny, trzeba czekać na wyniki reszty grup. Maroko w 1/8 zagra z zespołem z trzecich miejsc grup A/B/F. Gabon zagra z Burkina Faso w meczu otwarcia fazy pucharowej, 23 stycznia.

No to Arsenal bedzie mial szybciej z powrotem Parteya,a to bardzo wazny dla nich gracz,niz im sie wydawalo.
Jezeli jutrzejszy mecz dojdzie do skutku to kto wie czy juz przynamniej na lawce Ghanczyk nie zasiadzie,
Jego reprezentacja natomiast to wielkie rozczarowanie,zeby odpasc po przegranej z Komorami :man_facepalming: az musialem sprawdzic gdzie to panstwo dokladnie lezy.

XD przecież ten Partey ch*ja gra w tym Arsenalu.

1 polubienie

Grupa D zakończona. Z pierwszego miejsca wychodzi Nigeria, z drugiego Egipt, a trzecie miejsce zajął Sudan, który żegna się z turniejem, 1 punkt nie wystarczy do awansu.

W 1/8 Nigeria zagra z trzecim zespołem z grup B/E/F. Egipt zagra ze zwycięzcą grupy E, która swoje zmagania kończy jutro.

Faworyt PNA- Algieria odpada w fazie grupowej. Salah w 1/8 zmierzy się z zespołem, który moim zdaniem kadrowo jest najmocniejszy- WKS

Tak swoją drogą ludzie tak cisną bekę z PNA a dla mnie to są trzecie z rzędu najciekawsze rozgrywki kontynentalne po Euro i Copa America.

No fajnie. Są przed Pucharem Azji w zestawieniu. To naprawdę dodaje prestiżu tym rozgrywkom.

1 polubienie

To City to naprawdę na kodach gra, już pomijając budżet i te sprawy, to w tym sezonie covid praktycznie ich minął szerokim łukiem, kontuzji dość mało (De Bruyne chyba jedyna poważniejsza kontuzja, której w sumie doznał na euro) i teraz jeszcze Mahrez ledwo wyjechał i już wraca. Kiedy ten ich dołek wreszcie nadejdzie :stuck_out_tongue:

Możesz się śmiać ale Afrykańczycy są takimi samymi ludźmi jak my i mają prawo do rozgrywek w obrębie swojego kontynentu jak my do Euro. Denerwuje mnie troszkę takie podejście na zasadzie pępków świata. Niech Anglia zrezygnuje z bezsensownych dwóch pucharów i zrobi dłuższą przerwę zimową i problem z głowy.

Jeśli źle zinterpretowałem twoje słowa to sorka.

Bardziej to kwestia tego, że Puchar Sawanny jest w środku sezonu, a niektóre zespoły mają z tamtych krajów liderów… Oczywiście Mahrez wraca po 3 meczach do City, a naszych przed lutym nie zobaczymy… Niech ten sezon się już skończy

Człowieku, masz dzisiaj mecz i w niedzielę, a potem masz 2 tygodnie przerwy, i mecz w Pucharze Anglii z Cardiff. Dopiero 10 lutego gramy z Leicester mecz ligowy, nawet jakby któryś z naszych doszedł do finału PNA, to finał jest 6 lutego, więc tak nie panikujcie bo nie ma nawet powodów. Tak naprawdę to gdybyśmy nie awansowali do półfinału Pucharu Ligi, to by chłopaki póki co opuścili 1 ważny mecz z Brentford. A taki Egipt to już na 1/8 może zakończyć udział bo trafiają na WKS który jest jednym z faworytów, a nie oszukujmy się ale poza Salahem w Egipcie nie ma kto grać. Mane z Senegalem może pograć nieco dłużej, chociaż i tak grają bardzo przeciętnie więc wszystko jest możliwe. Pół roku był płacz że piłkarze jadą na PNA, a tak naprawdę to mogą opuścić jedynie 2-3 mecze ligowe :open_mouth:

1 polubienie

Uspokoiles mnie, obyś miał rację :pray: Dobrego meczyku. Coś czuję, że dziś nasi wejdą mocno wkurzeni za ostatni remis :wink:

Kiedyś mocniej śledziłem te rozgrywki, gdy były transmisje w Eurosporcie, Egipt wygrywał 3 razy. Obecnie trochę denerwuje mnie termin w środku sezonu ale co zrobić, każdy ma prawo do własnych rozgrywek.
Na minus w tej edycji na pewno Ghana i Algieria - takim zespołom nie przystoi odpadać w fazie grupowej, zwłaszcza gdy są 24 zespoły i z trzecich miejsc wychodzą 4 drużyny.

1/8 finału

Burkina Faso - Gabon
Nigeria - Tunezja
Gwinea - Gambia
Kamerun - Komory
Senegal - Republika Zielonego Przylądka
Maroko - Malawi
WKS - Egipt
Mali - Gwinea Równikowa

Ta faza zaczyna się od niedzieli i potrwa do środy, 26 stycznia.