Puchar Narodów Afryki

Niestety Mo jeszcze nie wróci…

Salah ! Decydującego karnego

Egipt z awansem do 1/4 PNA. Decydującego karnego strzela Salah.
Jedynego karnego dla WKS zmarnował Baily. Człowiek z Manchesteru zawsze wyjedzie, ale Manchester z człowieka nigdy.

5 polubień

Ale jaja. WKS z taką paką zagrało tak tragicznie, że to jest szok. Egipt zasłużenie dalej.

I nasz Mo nie zawiódł :grinning:
W moim odczuciu zasłużone zwycięstwo Egiptu.

Nigeria i WKS, dwie najlepsze drużyny fazy grupowej odpadają od razu w 1/8. Magia pucharu szamana

Z taką grą to ich nie szkoda.

Egipt znowu zaskoczy i może finał z Senegalem :3

A może będzie finał Senegal vs Egipt. Bo teoretycznie szansa jest.
Sadio jako gospodarz turnieju. No i naprzeciwko Mo, i wymarzona złota piłka.

Finał Mane kontra Salah.
Rzuty karne a w nich ostatni strzelcy to Sadio oraz Mo :rofl:

Tak może być, dwa teoretycznie najmocniejsze zespoły, Nigeria i WKS odpadły po bardzo słabej grze, Egipt z Marokiem nie jest bez szans, dzisiaj gdyby Trezeguet pomyślał czasem żeby podawać zamiast strzelać Egipt wygrałby w normalnym czasie i to wyraźnie. Salah kilka patelni kolegom wyłożył niestety żaden się nie popisał.

Aż strach myśleć, jak będzie takiego karnego Salah strzelał a tu nagle transmisja padnie. Myślę że do przyszłego sezonu ogarną to Viaplay jakoś.

Mam gigowe łącze może dlatego mi nie padło, a swoją drogą podejrzewam, że co by się nie działo to Kamerun jako gospodarz, zostanie do finału przepchnięty, więc bardziej prawdopodobny dla mnie jest finał z Sadio niż z Mo, liczyłem, że poziom tego turnieju będzie dużo wyższy, w polskiej lidze jest więcej emocji.

Africa Cup zwany tez pucharem sawanny/szamana :crazy_face: sypie niespodziewanymi rozstrzygnieciami.Tak dobrze wygladajace w rywalizacji grupowej Nigeria,WKS czy nawet Mali zakonczyly swoja przygode w tym turnieju juz w pierwszej rundzie pucharowej.
I byly to porazki raczej zasluzone.

Dlatego wszelakie prognozy dotyczace dalszego przebiegu tego czempionatu sa dosc trudne ale jednak pokusze sie o takowe.
Gambia-Kamerun tutaj to gospodarze turnieju sa zdecydowanym faworytem ale ich rywale nie przegrali jeszcze zadnego spotkania
Burkina Faso-Tunezja postawie na przedstawiciela krajow Maghrebu choc obie druzyny jak dotychczas nie zachwycily
Egipt-Maroko bez wskazania na kogokolwiek ale naturalnie sercem za Mo i jego kolegami.Szlagier cwiercfinalow
Senegal-Gwinei bylo w Kamerunie jak …“mrowkow” wiec nie dziwi dojscie az tak daleko ktorejs z nich a konkretnie Rownikowej.Jednak to ekipa Sadio ma lepsza druzyne i powinna zameldowac sie w polfinale

Na koniec wspaniala wiadomosc :rofl: dla fanow afrykanskiej pilki.Nastepne mistrzostwa juz…za poltora roku!Gospodarzem ma byc Wybrzeze Kosci Sloniowej a turniej o dziwo! ma byc rozgrywany w czerwcu i lipcu-to Was pewnie uspokoilem.

Trochę będę funkillerem, ale czy naprawdę uważacie za konieczne nazywanie PNA “pucharem sawanny/szamana”? Nie sądzę żeby ktokolwiek był zadowolony z bycia nazywanym Polaczkiem czy w jakikolwiek inny deprecjonujący sposób. Jak byście spotkali Salaha czy Mane, to w życiu byście nie użyli takiego sformułowania, a tu to jakoś jest w porządku. Sam Mane powiedział, że oddałby wszystkie trofea za ten puchar, co pokazuje jak ważne ono jest. Poza tym, niemożliwy jest na tym forum kibic LFC pochodzący z Afryki? Finał Senegal kontra Egipt byłby z perspektywy kibica LFC mega ciekawy.

3 polubienia

Ja nie chce nic sugerować koledzy, ale Viaplay normalnie działało, a padło jedynie Viaplay na pirackich stronach :joy:

Mam nadzieje,ze Kolega wyczul ironie w moim pierwszym zdaniu.
Uzylem tylko sformulowan,ktore niestety pojawialy sie tutaj.
Dla mnie to po prostu Mistrzostwa Afryki :smiley:

Mane ma autostradę do finału, a Salah trochę wpadł z deszczu pod rynnę. Po pierwszym meczu nie dawałem większych szans Egiptowi, ale wczoraj świetnie zagrali. Według buków Maroko jest faworytem, ale WKS wczoraj też był faworytem buków.

Dziwi mnie dopiero 10 lokata Kamerunu???
Gospodarz,w eliminacjach do Mundialu w Katarze wywalili WKS.
Nie bardzo rozumiem skad oni to wzieli?

Zobaczcie jaką drogę do finału ma Senegal xD.