Reprezentacja Polski

Przerazajaca statystyka potwierdzajaca niejako sposob grania repki pod wodza Czesia :man_facepalming:

Niestety ciężko się to ogląda, podobnie gra Anglia ostatnio, to się właśnie nazywa antyfutbol. Maksymalnie dwa, trzy strzały w meczu i pseudo obrona. Oj będą nam krwawić oczy podczas MŚ.

Wracając nieco do tematu Lewandowskiego i opaski w barwach Ukrainy

1 polubienie

Bardzo poczciwie. Lubię takie gesty.

1 polubienie

Wincyj bezsensownych meczow w zupelnie niepotrzebnej LN,wincyj!!! :man_facepalming:
A co tam UEFA bedzie troszczyc sie o zdrowie zawodnikow-najwazniejsze jest “kasa misiu,kasa!”

Jak w każdym biznesie liczy się kasa. Jednak widać, ze krajowe federacje również aprobują ten pomysł.

Ograniczania ilości spotkań raczej nie ma co się spodziewać. Wg mnie zespoły powinny z tym walczyć poprzez podwyższenie limitu zawodników zgłaszanych do rozgrywek. Aktualnie jest to 25 zawodników i przy braku czasu na właściwą odnowę biologiczna wskutek zacieśniania kalendarza to poza zwiększeniem liczby zmian na mecz (co nastąpiło) powinna wzrosnąć ilość seniorów jaką kluby mogą zgłaszać do rozgrywek do 28 lub nawet do 30

1 polubienie

https://www.sport.pl/pilka/7,65037,29050371,oficjalnie-michniewicz-oglosil-liste-powolanych-na-liscie.html#s=SNO_Img_1

Czesto pojawia sie w dyskusji o “mega pokoleniu” argument,ze obecni gracze w przeciwienstwie do bylych kadrowiczow graja w bardzo dobrych europejskich zespolach.
To spojrzmy ilu z 47! powolanych przez Czesia zawodnikow mozna pod to “podpiac”:

  • Szczesny(Juve); Zalewski(Roma); Zielinski(Napoli); Szymanski(Feyenoord a co); Lewy wiadomo oraz Milik(Juve).

No faktycznie niesamowita generacja czyli naciaganych 6!!! chlopa :joy:

To sie takie Waldochy,Hajty z Schalke,Krzynowki z Leverkusen czy inne Dudki z Liverpoolu na przyklad moga schowac :grimacing:

Milik w Juve. Swego czasu z tej reprezentacji Krychowiak w Sevilli a nawet w PSG, Glik w Monaco , Piatek w Milanie. Tak wieki temu ale jednak nadal stanowia o sile tej reprezentacji

W kadrze znowu glosno: Ujawniamy. PZPN zatrudnił Robertowi Lewandowskiemu ochroniarza z gangu neonazistów - WP Wiadomości

Okazuje sie, ze prezes zwiazku to kretacz i uklada sie z kryminalistami (Michniewicz, Grucha…)? Nikt sie nie spodziewal. :slight_smile:
Polska pilke powinno sie zaorac i zniszczyc, jakiekolwiek finansowanie powinno byc finansowaniem wylacznie prywatnym, na kazdym szczeblu.

Na kanale YouTubowym ‘Meczyki’ pojawił się bardzo ciekawy, ponad godzinny wywiad z selekcjonerem naszej repki:

Polecam posłuchać, można dowiedzieć się paru ciekawych, zakulisowych rzeczy. Ponadto widać, że Czesiek jest bardzo inteligentnym i charyzmatycznym trenerem. Mimo kontrowersji związanych z jego osobą jestem zadowolony z tego, że to on prowadzi naszą reprezentację.
Warto jeszcze dodać, że mniej więcej w 45:40 minucie filmiku, Czesław mówiąc w kontekście krytyki spływającej na niego ze strony byłych trenerów i piłkarzy, między innymi Jurka Dudka, przyznaje, że jest wielkim kibicem Liverpoolu. Myślę więc, że z naszej perspektywy jest to mały plusik do postrzegania Michniewicza :slight_smile:

2 polubienia

czyli mamy następce Kloppa. Czesiek musisz :joy:

2 polubienia

Bramkarze
Drągowski, Skorupski, Szczęsny

Obrońcy
Bednarek, Bereszyński, Cash, Glik, Gumny, Jędrzejczyk, Kiwior, Wieteska, Zalewski

Pomocnicy
Bielik, Frankowski, Grosicki, Kamiński, Krychowiak, Skóraś, D. Szymański, S. Szymański, Zieliński, Żurkowski

Napastnicy
Lewandowski, Milik, Piątek, Świderski

Jak dla mnie Jędrzejczyk, Grosicki lekkie nieporozumienie. Tak samo Żurkowski co w ogóle nawet w składzie Fiorentiny nie jest ujmowany. Szkoda Kozłowskiego, który w przeciwieństwie do Żurkowskiego gra regularnie. Myślę, że z grupy wyjdziemy w końcu, a później to już zależy od rywala i dyspozycji dnia.

Za czasów moich studiów na AWFie we Wrocławiu, uczęszczałem na kurs instruktora sportu piłki nożnej (odpowiednik dzisiejszej UEFA C) . Jednym z naszych gości na wykładach był właśnie Czesiu. Od dawna jest zafascynowany Rafą Benitezem, w szczególności jego podejściem do gry w defensywie, poruszeniem się obrońców. Podawał wiele przykładów z gry właśnie LFC i Valencii za czasów Rafy.
Ogólnie chłop mega sympatyczny. Jak zacznie gadać to ciężko go zatrzymać anegdoty sypie z rękawa no i lubi też czasem coś tam golnąć :wink:

Myślałem, że się Czesiu z tym Jędrzejczykiem jednak nie będzie wygłupiał, a tu taki klops…
Ja osobiście już dawno podziękowałbym Glikowi (choć jego powołanie zaskoczeniem nie jest), bo to drewno wszechczasów, zero umięjętności, typowy przecinak, który w młodości nadrabiał zaangażowaniem, ale młodości niestety już dawno brak.
Środek obrony i pomocy nie wygląda zbyt obiecująco jesli Bielik się połamie, a Krychowiak będzie bez formy to kto miałby zagrać na DMie? Damian Szymański i Żurkowski?
Podejrzewam obronę częstochowy jak w U21 i laga na Robercika.
Albo się uda albo się nie uda.
Mam jednak nadzieję, że Czesiu nas zaskoczy i będziemy grać trochę odważniej niż zwykle.
Wołabym, żeby szybko wrócili, ale po miłej dla oka grze, niż żeby doszli do 1/8 po tej standardowej padace.

ktoś musi pić wódkę z Czesiem.

8 polubień

I od czasu do czasu ustawic jakis meczyk i zrobic z siebie debila w internecie/telewizji.
Gosc idealnie nadaje sie na selekcjonera reprezentacji.

1 polubienie

No sory, ale proszę mi tu Kamila nie obrażać. Jak był ostoją defensywy przez lata w Monaco, Torino czy reprezentacji to ciekawe czy też tak pisałeś. Co prawda najlepsze lata ma za sobą, ale to wciąż nasz najlepszy środkowy obrońca.

Wątpię, żeby zaryzokował jakimś odważniejszym stylem gry, jeżeli odkąd nas przejął gramy zachowawczo.

Też mi szkoda Kacpra, zaczął fajnie grać chłopak. Z drugiej strony nie da się wszystkim dogodzić.

Zawiedziesz się moim zdaniem, ale oby nie. Moim zdaniem będziemy grali straszną kupę i nie wyjdziemy z grupy

jak można nie powołać Klicha, a powołać Grosickiego? To już przesada. Jeżeli nie wyjdziemy z grupy to Czesio won

1 polubienie

Grosicki i Jędrzejczyk mają powołanie za robienie “dobrej” atmosfery w kadrze. Czego nie rozumiesz ?:stuck_out_tongue:
Bo za umiejętności to na pewno nie.

1 polubienie

Bawi mnie to, ze oni w primie swoim byli słabsi od 50% kadry, a prime maja dawno za sobą :sweat_smile: