Reprezentacja Polski

Chyba jednak nie Martinez

Ponoć StevieG rozmawia z PZPN, ale to byłby hit :sweat_smile:

1 polubienie

Jedyna rozsądna opcja to Klinsmann, gość myśli nieszablonowo, jest świetnym trenerem, potrafi budować atmosferę w zespole i podnieść jego morale a dodatkowo fajnie oglądało się jego drużyny. Kiedyś się zgłaszał ale był za drogi. Teraz myślimy o Gerardzie któremu trzeba by było 10mln za AV zapłacić jako rekompensatę bo nie chce mi się wierzyć, że tak po prostu SG z tego zrezygnuje.

Wg Romana Kołtonia Prezes PZPN Kulesza kontaktował się z Diego Simeone w sprawie objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji. Na szczęście nie był zainteresowany.

1 polubienie

Jeśli to prawda to kolejna kompromitacja PZPN i tego kretyna, który robi tylko show wokół swojej osoby. Przypomne tylko, że Simeone zarabia 43 mln euro rocznie czyli więcej niż Klopp i Guardiola razem wzięci.

Klinsmann od 3 lat jest na bezrobociu, więc nie wiem czy taki świetny

Stevie odmówił Polsce

i całe szczęście. To polskie kopane piekiełko z leśnymi dziadkami mogłoby mu zniszczyć karierę.

Kulesza twierdzi, że nowym selekcjonerem będzie trener zagraniczny, żaden z polskich na teraz nie jest brany pod uwagę. Stawiam na Petkovicia, z kadrą Szwajcarii miał niezłe wyniki, a jednym z argumentów dla PZPN jest doświadczenie na stanowisku trenera reprezentacji.

Petkovic to swietna kandydatura poniewaz:

  • doswiadczony w pracy w reprezentacji
  • z przecietna Szwajcaria awansowal do kazdego turnieju i za kazdym razem przechodzil do rundy pucharowej,zaliczajac na ME 2020 cwiercfinal
  • i chociaz uwazam to w sumie za nieistotne to nie jest wada jego slowianskie pochodzenie

Brac! i dac kontrakt do konca eliminacji MS 2026 z automatycznym przedluzeniem na czas trwania tychze w przypadku awansu.To ma byc program dlugofalowy a nie “krotka pilka” :smiley:

Według Romano temat Gerrarda jest nadal grany. W naszą reprezentację już nie wierzę, ale byłaby dodatkowa motywacja, żeby iść na stadion. :sunglasses:

ciekawy wybór i zaskakujący całkiem

https://www.sport.pl/pilka/7,65037,29387380,mila-obawia-sie-zagranicznego-selekcjonera-boje-sie-zawsze.html

Mila jełopie! O to właśnie chodzi, że nawet średnio ogarnięty zagraniczny trener wie więcej o nowoczesnej :soccer:niż Wy, byli piłkarze oraz te “trenejra” z tzw :poland: myśli szkoleniowej :man_facepalming:t2:
I dlatego boisz się obcokrajowca bo was ustawi w szeregu i pokaże waszą niekompetencję.

1 polubienie

Ja jedynie bym postawil na Kasperczaka z Polaków. Dziwie sie ze nigdy na niego nikt nie chcial postawic mimo ze ma najwieksze sukcesy i doswiadczenie miedzynarodowe.

Bento już nieaktualny. Zostaje Petković albo Santos. Jak dla mnie Serb jest dosyc dobrym wyborem. Santos jest bardzo przereklamowany, nic wielkiego nie osiagnal prowadzac druzyne pelna gwiazd.

O ile dobrze pamietam to Henio Kasperczak byl przymierzany z conajmniej dwa razy do repki(ten drugi to bylo chyba przed naszym EURO) ale jakos nic z tego nie wyszlo a szkoda-zgadzam sie z Twoja opinia :smiley:

Jednak wybór padł na Santosa. Szkoda, bo wolałem Bento. No nic, oby nie był kolejnym bajerantem bez pomysłu jak jego portugalski poprzednik.

Szkoda, że nie wzięliśmy Bento, a jednak Santos. Zawsze jakoś mnie się wydawało, że pod nim Portugalia nie wykorzystuje w 100% swojego potencjału (nawet jak wygrywali ME), coś jak casus Martineza w Belgii, choć w jego wypadku na pewno na plus byłoby przygotowanie wokoło reprezentacyjne (jak m.in. ten problem z ośrodkiem). Bento za to nieźle pokazał się w Korei, fajna ofensywna gra i dużo młodszy, co pozwalałoby wierzyć, że będzie bardziej dążyć, by coś osiągnąć z naszą reprezentacją i przejąć kogoś lepszego potem. A jeśli nie Bento, to Renard z AS. Sądzę, że u Nas trzeba zarówno fachowca taktycznego, jak i motywatora. Santos to będzie mocny teoretyk z naciskiem na taktykę i nie sądzę by zawodnicy tak za nim byli tak bardzo.

Też uważam, że Portugalia na posiadamy potencjał, grała poniżej oczekiwań, a do tego dość nudno, trudno, gorzej niż z Cześkiem, Probierzem czy Hajtą nie będzie, a na pewno nie będzie tak wk…ał jak oni potrafią. Ale trzeba przyznać, że ten Pan jest taki… nijaki, brak mu charyzmy.

Z nich nawet Guardiola zbyt wiele chyba nie wycisnie. Umiejetnosci podawania, przyjecia pilki, dryblingu uczą w klubach, a w reprezentacji nawet z takimi podstawami wiekszosc ma problem. No nic, przynajmniej w razie niepowodzenia Santosa juz nikt nie powie ze tutaj potrzeba odpowiedniego selekcjonera. Jeśli ktos tak doswiadczony jak Santos nawet z nimi nie poprawi wynikow to zwyczajnie nikt tego nie zrobi. A wydaje mi sie ze jesli mieliby jakiekolwiek ambicje i wyzsze cele to nawet z jakims polskim selekcjonerem cos by pokazali. Dlaczego takie Czechy, Chorwacja, Slowacja, Serbia maja swoich trenerow jakos trzymajacych poziom a u nas potrzeba nie wiadomo kogo dla gwiazdeczek? Czas zweryfikuje czy mam dobre spostrzeżenie.

@grypka może dlatego właśnie go wybrali? Jest znany i zagraniczny trener? Jest. Jest trener który nie urazi gwiazdeczek? Jest.

Gorzej jak nie wyjdzie, bo wtedy nie będzie ratunku dla gwiazdeczek.

Wielu z nas chciało Martineza, trafił do Portugalii więc będziemy mieć porównanie z Sousą, mnie by usatysfakcjonował chyba tylko Loew :slightly_smiling_face:, Klinsmann też wydawał się ciekawą opcją, choć czytałem też wiele, że jest mocno odklejony, ma swój świat, nie taka prosta sprawa z tym trenerem dla naszych kopaczy.