Reprezentacja Polski

Trener ma mieć obycie czy być po prostu specjalistą w swoim fachu? Probierz to polski beton, a Papszun to przy nim wirtuoz taktyczny.

Probierz jest wypalonym trenerem, ale rozumiem że znajomości w polskiej rzeczywistości mają największe znaczenie. Dlatego to on będzie selekcjonerem.

1 polubienie

Może lepiej, że nie Papszun, teraz stołek selekcjonera to taki gorący kartofel, umowa pewnie na eliminacje plus opcjonalnie same mistrzostwa.
Mnie w zasadzie wisi kto będzie bossem, i tak zespół się zepnie na baraże, a potem znów oklep na turnieju.

Gdyby Kulesza nie był prezesem PZPN to nikt by nawet nie pomyślał o Probierzu jako o potencjalnym selekcjonerze. Ta nominacja i brak większej reakcji kibiców pokazuje w jakim państwie żyjemy. Zatrudnianie ludzi związanych z ustawianiem meczów, później kolegów po fachu… Państwo z kartonu

3 polubienia

Najlepszy kujon w klasie często kończy gorzej niż reszta, bo ma braki w komunikacji a większość życia przesiedział w książkach. Papszun to taki Graham Potter, nie wiadomo czy jest taki dobry czy dobry był system w którym funkcjonował. A pracował w klubie o małej skali i presji. Ten brak obycia wypluł Fornalika i niejednego kto za szybko zrobił duży krok.
Wybór jak między dżumą a cholerą. Przypomnę jak się skoczył głos ludu - Smudą.

Zaskoczony wyborem Probierza nie jestem. Wygrały znajomości i Kulesza wrzucił swojego znajomka na fotel selekcjonera. Ciekawe jak sobie polski Pep poradzi na tym stanowisku. Trzeba mu życzyć pwoodzenia

2 polubienia

Na euro raczej awansuje, sztuką byłoby nie wywalczyć awansu. Będzie można odtrąbić sukces.

Super sprawa z tym wyborem. Czyli jest tak jak myślałem od początku - celem na najbliższe miesiace jest sprawienie żeby ludzie tęksnili za wynikami i stylem gry jaki reprezentacja pokazywała pod wodzą Santosa.

Jakoś mnie to nie dziwi.

6 polubień

Trener z bogatym CV nie wypalił, to teraz czas na takiego, który przypomina świetnego trenera

1 polubienie

Był polski Mourinho,czas na polskiego Guardiole

1 polubienie

Potem skończymy na polskim Kloppie (czyt. Papszun) i wyjdziemy na tym najlepiej😁 albo Kulesza sam weźmie sprawy w swoje ręce i poprowadzi najlepiej ten okręt…na dno😆

Przynajmniej Kulesza jest konsekwentny jeśli chodzi o osobowości trenerów, był Czesio, teraz Misio.
Ciekawe, ile trzeba będzie włożyć do puszki po odżywkach przed meczem z Wyspami Owczymi?

1 polubienie

A ja cały czas się zastanawiałem skąd te wcześniejsze porównania do Guardioli myśląc, że gość ogarnia taktykę może na jakimś ponadprzeciętnym, jak na polskie standardy, poziomie. :rofl:

Po cichu liczyłem na Papszuna (mimo wszystko wolę podobiznę Kloppa od Guardioli), o którym można poczytać same pozytywne opinie. Nasza reprezentacja potrzebuje powiewu świeżości, jakiejś młodszej i odważnej myśli taktycznej, ale raczej się na to nie zapowiada.

Jak Probierz będzie miał większe jaja, niż Brzęczek i zmusi nasz zespół do nieco odważniejszej gry, niż Michniewicz, to może nawet obejrzę w końcu jakiś cały mecz. :wink: Santos sprawił, że od paru spotkań było o to mega trudno.

Dlatego bardzo dobrze, że Santosa odesłaliśmy, bo gość ewidentnie odcinał w tej pracy kupony. Dla Probierza prowadzenie kadry to szansa życia (podobnie jak wcześniej dla Michniewicza), więc pewnie będzie zmotywowany do osiągnięcia czegoś z naszymi kopaczami (o ile Ci nie przestaną kopać się po czołach).

Stylu Probierza nie znam, bo Ekstraklasy nie oglądam, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Kulesza jak na razie nie popisał się wyborami selekcjonerów, więc do tego wyboru podchodzę zupełnie bez emocji i bez większych oczekiwań pocieszając się tym, że pod względem gry, taktyki i nastawienia mentalnego gorzej w kadrze już raczej być nie może…

1 polubienie

Probierz już działa. Krycha musiał pewnie otrzymać jasny przekaz odnośnie przyszłych powołań.

Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem zarówno dla człowieka jak i dla sportowca. Sportowo, nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć „dziękuję”. W dniu dzisiejszym rezygnuje z występów w Reprezentacji Polski. Dziękuję kibicom którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle ile mogłem, żebyście byli z nas dumni. Dziękuję mojej Żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu i każdemu kogo spotkałem na mojej reprezentacyjnej drodze. Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach!

Zobaczymy kogo będziemy mieć w jego miejsce.

Może z bardziej doświadczonych zawodników Klich otrzyma jeszcze jakieś powołanie. Co prawda to nie DMF, ale fajnie byłoby go zobaczyć w reprezentacji.

Dobry wynik w Albanii, dodatkowo Czesi w 10. Najdziwniejsze, że znów bardziej liczymy na mecze innych niż na samych siebie. Po pierwszej połowie prowadzenie, ale sama gra bez szału. A przypomnieć warto, że to Wyspy Owcze, a nie poważna reprezentacja.

Mocno kontrowersyjna kartka, nie wydaje mi się, że był tam kontakt…

Za to zachowanie Kiwiora powinno skończyc się kartką i karnym dla gospodarzy. Fajnie się to zaczyna

Ja już nic nie rozumiem, wznowili mecz i po kilku sekundach wrócili do sytuacji.
Klauny z FA tłumaczalinze to są europejskie zalecenia, dlatego sędziowie nie mogli zmienić decyzji.

Btw. decyzja zła Milik zaczął się przewracać jeszcze przed kontaktem z przeciwnikiem, a jeśli już odgwizdał faul to powinien być karny.

2 polubienia

Trochę flaki z olejem.
Wygrywamy ale to amatorzy grający w 10. Strasznie zachowawczo, żeby im jescze ten bilans bramkowy nie odbił się czkawka