Reprezentacja Polski

Spoko :grinning:
Niestety na tej calej sprawie czyli braku powolan Casha traci tylko nasza reprezentacja.
Oczywiscie nie wiemy dlaczego tak naprawde Probierz nie widzi go w kadrze ale osobiscie wykluczam wzgledy sportowe no chyba,ze nasz selekcjoner ma jakas taktyke (ktorej nie dostrzegam !) do ktorej Matty mu nie pasuje.

Dlatego, że to reprezentacja Polski, więc powinna być dla Polaków, a nie dla jakiś odpadów z innych krajów, którzy chcą sobie zagrać na mundialu czy euro ale są za słabi by zrobić ze swoim krajem.

1 polubienie

Szkoda, że te ,odpady" są lepsi od naszych rodowitych asów ;). Nie powiesz, mi że Cash czy Zalewski się nie nadają, choć Zalewski to chyba coś po polsku gada. Pozbywanie się ich bo po polsku nie mówią to głupota, liczy się w końcu jak najlepszy skład.

jak dla mnie cash może być niemy lub jakikolwiek, byle nie oglądać frankowskiego czy innego skórasia na wahadle

3 polubienia

Dokładanie, reprezentant to nie powinien być tylko przypadkowy posiadacz polskiego obywatelstwa potrafiący grać w piłkę, powinien to być też ktoś w jakiś sposób związany, utożsamiający się z naszym krajem, język polski to jest minimum podstaw jakie powinien mieć taki reprezentant.
Nie wiem jak często zdarzają się reprezentanci w innych krajach, nie potrafiący skleić zdania w “ojczystm” języku.
A tak w ogóle nie oszukujmy się, Cash się pcha do naszej repki bo w angielskiej nie ma najmniejszych szans i wielu jemu podobnych obiera podobną taktykę, bo lepiej być jakimkolwiek reprezentantem niż żadnym.

1 polubienie

Zalewski mówi po polsku i gra w reprezentacji od u16, więc to pokazuje jego przywiązanie do Polski.

Z twoim tokiem rozumowania to może powołajmy najlepszych ruskich piłkarzy skoro tam nie mogą grać w końcu liczy się najlepszy skład w tym klu… znaczy reprezentacji.

Przecież te wszystkie farbowane lisy nic nie wzmocniły reprezentacji włącznie z Cashem. Już więcej kadrze dawały te “fusy” z polskiej ligi. Tylko pewnie psują atmosferę w szatni jak taki gość co nie mówi po polsku zajmuje miejsce Polakowi dla którego to marzenie grać dla kadry. Tak jak Polaków irytują Ukraińcy to pewnie podobnie jest w kadrze z tymi farbowanymi lisami.

1 polubienie

Zalewski i Cash to dwa inne przypadki, pierwszy grał w młodzieżówce, mówił w domu po polsku i zawsze chciał grać dla Polski, Cash co najwyżej umiał powiedzieć “pierogi” i gra, bo jest za słaby na Anglię, co tu się oszukiwać.

1 polubienie

Powiem krótko jakby chciał to do tej pory poziom podstawowy by opanował przez te kilka lat. Czasu miał wystarczająco tylko się nie chciało. Przykładem obcokrajowca, że się da jest Wilfredo Leon. Dodatkowo to latynos, którym ciężko przecież nauczyć się jakiegokolwiek języka, a co dopiero polskiego.
Nie mówię, żeby Casha skreślać szczególnie przy takim deficycie jaki mamy w kadrze, ale trzeba Go trochę opierniczyć i postawić warunki językowe, a nie od razu wyrzucać, bo jakby nie patrzeć wyjazdy na kadrę i do Polski coś na pewno pomoże w nauce. Jeżeli Mu nie zależy wtedy podziękować.

Piłkarz zarabia tyle pieniędzy, ma nomen omen dużo czasu wolnego, wiadomo, że trenuje ale rehabilitacja to już na pewno ma dużo czasu. Zawsze w autobusie/samolocie można puścić sobie rozmówki, była ta metoda co się słuchało i dało się nauczyć języka. Kiedyś uczyłem się czeskiego, sporo już zapomniałem ale często słucham czeskiego radia i w miarę wyłapuję pewne słowa, zwroty.

1 polubienie

Przykład z ruskim jest tak samo dziecinny, jak wyjeżdżanie że dobrze, że nie mamy takiej polityki jak Chelsea :slight_smile: nic pośrodku ajaj. To sobie dalej wydrapuj oczy patrząc na naszych asów z ekstraklapy, bo ktoś lepszy od nich po polsku nie mówi :slight_smile:
@Roan no teraz na Ukraińców przeszedł, brawo! Kończę, bo nic nie dociera niestety.

Całkowicie się z tym zgadzam, sama nauczyłam się rozumieć hiszpański ze słuchu korzystając tylko z dobrodziejstw internetu, nie mając nawet podręcznika w ręce :slight_smile: Nie chodzi tu o osiągnięcie pełnej biegłości i poziomu C2, tylko zwykłe rozmawianie sobie na treningach o pogodzie, drużynie czy czymkolwiek. Moim zdaniem zupełnie realna i osiągalna rzecz.

Ty widziałeś jakiś mecz reprezentacji?
Cash nic nie grał w tych meczach, a ty ciągle męczysz ten argument, że jest lepszy od innych, bo w klubie nieźle gra.

Spokojnie za 20 lat będziemy mieli reprezentacje Ukrainy zamiast polskiej i pewnie będziesz ją oglądał z przyjemnością, bo w końcu liczy się, że ktoś jest trochę lepszy nie ważna narodowość w rozgrywkach reprezentacji :see_no_evil:

@fanlive94 kończ wstydu oszczędź

Jak ktos ma problem z zawodnikami,ktorzy nie urodzili sie Polakami a grali/ja w reprezentacji z orzelkiem na piersiach to polecam historie naszego przedwojennego,kilkukrotnego kapitana bialo-czerwonych Jerzego Bulanowa :grinning:

1 polubienie

podtrzymuję moje zdanie po tym meczu niestety

2 polubienia

naprawdę żenujące gadanie

9 polubień

Bednarek to jest jednocześnie przegryw i wygryw. Być tak chvjvym obrońcą, najgorszym SO od kiedy oglądam reprezentację Polski i mieć zapewniony podstawowy skład w praktycznie każdym meczu - mistrzostwo.

2 polubienia

No a kto niby ma za niego wejść ? Jaki jest taki jest, ale przynajmniej gra w klubie, bo pozostali to więcej siedzą na ławce niż grają.

1 polubienie

Jak to kto? Każdy podstawowy obrońca z ekstraklasy zagrał by lepiej niz on. Co to za pytanie XD
Jestem przekonany, ze na 10 meczów wstawiasz no-name w jego miejsce i ten no-name gra 10 lepszych meczów niż ostatnie 10 meczów betoniarka

2 polubienia

10 polubień

Jak dla mnie to i FanLFC25 moglby za niego wejsc bo gorszy raczej nie bedzie. Mimo, ze nie wiem czy kiedykolwiek gral w pilke. Betoniarek to jest fenomen, zarowno w klubie jak i w repce.