Roberto Firmino

W tym miejscu wszystko o Roberto Firmino.

Chyba tylko Dirk Kuyt mia┼é ┼éatwiej skompletowa─ç hat-tricka w barwach Liverpoolu ni┼╝ dzi┼Ť Bobby :stuck_out_tongue: Mowa oczywi┼Ťcie o meczu z Man Utd :slight_smile:

Bardzo się cieszę, że regularnie strzela bramki w kilku ostatnich meczach. Miejmy nadzieję, że wkrótce na stałe powróci Firmino ze swoich najlepszych sezonów.

Hatrick z Watford wygl─ůda┼é na ┼éatwy, ale kluczowe jest odpowiednie ustawienie si─Ö na boisku, ┼╝eby p├│┼║niej wystarczy┼éo ÔÇśtylkoÔÇÖ do┼éo┼╝y─ç noge do pi┼éki.

2 polubienia

tak sobie zacz─ů┼éem przegl─ůda─ç skr├│ty i dotar┼éo do mnie jaki mecz wczoraj zagra┼é BobbyÔÇŽ co on robi┼é z obro┼äcami United, szok i niedowierzanie. Hokejowa asysta na 1-0, do tego zaanga┼╝owany te┼╝ w gola nr 3 i 4. Przy trzeciej bramce to w og├│le jego zachowanie to jest poezja, bieg┼é z prawego skrzyd┼éa z pi┼ék─ů, poklepa┼é j─ů z Salahem i chyba z Jot─ů w ┼Ťrodku, a akcje ko┼äczy┼é z lewej strony bramki De Gei jeszcze absorbuj─ůc obro┼äc─Ö. Jeszcze mia┼é kilka takich moment├│w, gdzie bra┼é na siebie 2, 3, czasami 4 zawodnik├│w, sporo fajnych akcji defensywnych. Kawa┼é futbolu Bobby wczoraj zapoda┼é, umiej─Ötno┼Ť─ç generowania przestrzeni innym graczom u tego zawodnika to ju┼╝ jest jaki┼Ť stopie┼ä mistrzowski.

4 polubienia

Firmino jeden z najlepszych na boisku, wykona┼é mas─Ö pracy i w┼éa┼Ťnie dlatego Klopp na niego tak cz─Östo stawia.
1 gol asysta drugiego stopnia.
3 gol ładnie sklepał z Salahiem
4 gol zastawienie i przytrzymanie piłki
5 gol do sp├│┼éki z Jordanem zabieraj─ů pi┼ék─Ö Pogbie

Wygl─ůda na to ┼╝e Bobby wr├│ci┼é do formy!
Musz─Ö przyzna─ç to ┼╝e jeden z moich ulubie┼äc├│w, co prawda nieco ju┼╝ w niego zw─ůtpi┼éem w zesz┼éym sezonie, kt├│ry wygl─ůda┼é zwyczajnie s┼éabo, ale teraz zaczyna przypomina─ç zawodnika z najlepszych lat.

On nie jest od strzelania 20+goli w lidze tylko w┼éa┼Ťnie od ci─Ö┼╝kiej pracy na boisku. Nie znak drugiego takiego pi┼ékarza kt├│ry by potrafi┼é tak wykonywa─ç zadania jakie stawia mu Jurgen.
Ja nie w─ůtpi┼éem w niego chocia┼╝ czasem m├│g┼é irytowa─ç.

Problemem w ocenie BobbyÔÇÖego jest numer na koszulce, od zawodnika z dziewi─ůtk─ů na plecach wymaga si─Ö bramek, a on jest bardziej rozgrywaj─ůcym, cz─Östo schowanym jak DP, w ka┼╝dym razie bardzo du┼╝o pracuje na dru┼╝yn─Ö, co nie zawsze przek┼éada si─Ö na bramki.
Do tego praca w defensywie, odbiory pi┼ékiÔÇŽ nie dziwi─Ö si─Ö, ┼╝e dla Kloppa to gracz pierwszego wyboru.
A jak jeszcze czasem do┼éo┼╝y bramk─Ö albo i hat-tricka to tylko owacja na stoj─ůco.

Problemem w ostatnim sezonie by┼éo to, ┼╝e Roberto cz─Ö┼Ťciej dochodzi┼é do sytuacji strzeleckich i potrafi┼é je spektakularnie partoli─ç. Z powodu wielu sytuacji rozlicza┼éo si─Ö go zatem r├│wnie┼╝ za bramki. Poza tym gra┼é s┼éabiej w pressingu, a w rozegraniu b┼éysn─ů┼é od czasu do czasu. Wi─Öc nie mia┼é argument├│w na swoj─ů obron─Ö. Kr├│tko m├│wi─ůc, by┼é pod form─ů. W tym sezonie wida─ç, jak ta forma wzrasta. I jak b─Ödzie gra┼é tak jak wczoraj, to w dorobku strzeleckim mo┼╝e by─ç nawet za Konate, a i tak b─Ödzie kluczowy w uk┼éadance Kloppa.

2 polubienia

M├│w za siebie :smiley: Mi tam numer Firo kompletnie nie przeszkadza. Ma┼éo tego, ciesz─Ö si─Ö ze ten numer dzier┼╝y tak dobry zawodnik a nie jaki┼Ť Iago Aspas. Z reszt─ů impotencja strzelecka Brazylijczyka to jaki┼Ť durnie powtarzany mit. Od kiedy jest u nas nie schodzi poni┼╝ej 10 bramek na sezon (z wyj─ůtkiem poprzedniego). Strzela wi─Öcej ni┼╝ np. Dybala czy Muller. Nie chce mi si─Ö szuka─ç wi─Öcej przyk┼éad├│w ale og├│lnie sporo mocnych nazwisk wcale nie imponuje statystykami. Takich napastnik├│w jak Lewy nie ma wcale a┼╝ tak wiele a niekt├│rzy z tych mocno skutecznych o wiele mniej by si─Ö nam przydali. Chocia┼╝by taki kloc Lukaku. Ju┼╝ widz─Ö jak presuje i rozgrywa :smiley: je┼Ťli jest jaki┼Ť numer na koszulkach kt├│ry mi nie odpowiada to tylko 7ka Milnera hah

1 polubienie

Akurat Milner na 7 zas┼éuguje. Odk─ůd jest w zespole (praktycznie z Kloppem) mamy sporo sukces├│w. ┼╗elazny zawodnik, nigdy nie narzeka i daje z siebie wszystko graj─ůc na wielu pozycjach. Czasem tak ÔÇťniewidocznyÔÇŁ jak Firmino, a jak┼╝e potrzebny.
Chcia┼éem w┼éa┼Ťnie powiedzie─ç, ┼╝e Roberto zagra┼é kapitalny mecz. Chwil─Ö ponarzeka┼éem na jego strza┼é ale po przeanalizowaniu na spokojnie meczu (i og├│lnie ju┼╝ w trakcie meczu to zauwa┼╝y┼éem), ┼╝e by┼é wsz─Ödzie, ┼Ťwietnie operowa┼é pi┼ék─ů i gdyby go zabrak┼éo w pierwszej jedenastce to by┼éaby du┼╝a strata z United.
Tak pomy┼Ťla┼éem, ┼╝e gdyby Bruno trafi┼é na pocz─ůtku spotkania to mo┼╝e inaczej by si─Ö to wszystko potoczy┼éo ale ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e nie zawsze ma ÔÇťcelaÔÇŁ :wink:

Sadze, ze CzerwonyBartek jednak mial na mysli sam styl gry, ÔÇť7ÔÇŁ zazwyczaj dzierzyli obdarzeni swietna technika dryblerzy, a nie zawodnicy o stylu gry Milnera. :slight_smile:

Dok┼éadnie o to mi chodzi┼éo :slight_smile: Cenie Milnera ale zdecydowanie bardziej widzia┼é bym go np. z tak─ů 6 na plecach albo nawet 8k─ů. Ot taki nieistotny detal stylistyczny.

1 polubienie

Przecie┼╝ Milner do si├│demki pasuje jak og├│rek kiszony do pajdy ze smalcem. Nie obra┼╝am go sobie z innym numerem :grin:

1 polubienie

Oj nie ma co si─Ö czepia─ç numer├│w. To tylko numer, czyta┼éem gdzie┼Ť tekst o numerach 9 w Chelsea na przestrzeni lat. Pi┼ékarze graj─ů z r├│┼╝nymi numerami, najwa┼╝niejsze ┼╝eby dobrze grali, realizowali to co trener nakre┼Ťli┼é. Cieszy mnie, ┼╝e Firmino si─Ö prze┼éama┼é i po gorszym okresie pracuje ci─Ö┼╝ko, stara si─Ö, strzela bramki. A tam, gdzie Salah na sobie skupia uwag─Ö (cho─ç Egipcjanin te┼╝ strzela bramki i ma┼éo kto potrafi mu uprzykrzy─ç gr─Ö), to zostaje miejsce dla Firmino albo Mane/Joty.
Na m├│j gust, Firmino czy Milner mogliby i gra─ç z numerami 52 i 68. Mo┼╝e nr 1 troch─Ö dziwnie by wygl─ůda┼é chocia┼╝ gdzie┼Ť miga mi w pami─Öci, ┼╝e jaki┼Ť zawodnik z pola gra┼é z takim numerem.

Dzisiaj po raz kolejny zmarnowana 100% sytuacja, czasami mo┼╝na chwali─ç jego boiskow─ů inteligencj─Ö, pressing, ustawianie si─Ö na boisku. Czy jednak nie jest tak, ┼╝e Brazylijczyk zdecydowanie cz─Ö┼Ťciej rozgrywa s┼éabszy mecz, gdzie jest zupe┼énie niewidoczny na boisku i zawodzi w kluczowym momencie?

Stary, dobry Firmino wraca. A Jota na ławce przez cały mecz kpina ku#wa.

Firmino kontuzjowany, to samo co u Keity, przynajmniej miesi─ůc ma z g┼éowy

To teraz malkotenci gry Roberto Firmino b─Öd─ů szcz─Ö┼Ťliwi xd
Oby nie trwa┼éo to d┼éu┼╝ej ni┼╝ miesi─ůc, bo wbrew wszelkim pseudo opiniom Bobby to kluczowy zawodnik w naszym zespole.

1 polubienie

A pewne ze przynajmniej miesi─ůc przerwy? Zmartwi┼éo mnie to