Rozważania transferowe (dyskusja)

Napisz to Guardioli xD

Nie ma co płakać. Pożegnać Hendersona i Fabinho. Hendo z szacunkiem, a Fabinho z wzajemnością jeśli to prawda co o nim piszą i tyle. Miała być rewolucja? i Jest. Bo przyjście Maca i Szobo za dwóch parodystów i emeryta Oxa, Keitę i Milnera to żadna rewolucja bo oni i tak nic nam nie dawali w końcowym rozrachunku. Wymiana Fabinho i Hendersona to będzie coś i taka prawda że im szybciej nam się to uda tym lepiej dla nas. Bo ten zespół już zaczął budowę na kolejne lata i nie możemy popełnić błędów z poprzednich sezonów gdzie daliśmy dupy po całości z transferami do środka pola przez co nam klub zanotował zjazd i zgrali co raz gorzej.

Fabs był bardzo wyjątkowy jeśli chodzi o wprowadzenie, głównie przez jego pozycje i dostosowanie timmingu do ligi Angielskiej oraz nauczenie się gry przez niego jako jedyna osoba na pozycji 6.

Nie ma szans, że Mac i Szobo będą rezerwowymi i będą pół roku czekać na grę. A dlaczego? Bo nasza pomoc jest gówniana. I może jedynie Jones i zdrowy Thiago z tego mają prawo grać.

8 polubień

Tu nie ma reguły. Flaco wdrażał się rok, inni wchodzili z marszu do składu. To zależy od wielu rzeczy; ogarnięcia taktyki, znajomości języka, przykładania się do treningów, charakteru, alternatyw na daną pozycję. Ciężko przewidzieć jak nasze nowe nabytki się zachowają ale tak na oko to bym powiedział że AMA bardzo szybko zacznie grać, Węgier może trochę później bo mam wrażenie że jego ego może być przeszkodą, Jurgen lubi team playerów.

Ja powiem tak- nie możemy żyć przeszłością. Kilka lat temu to Fabihno był jednym z najlepszych na świecie DM-ów. Henderson zdaje się że został piłkarzem sezonu w Premier League. Ale co oni grali w tamtym sezonie? To był poziom zespołów z dolnej połowy tabeli. W którym czołowym klubie ta dwójka by grała w pierwszym składzie? Trzymanie kogoś za zasługi i nazwisko to zły pomysł… Guardiola tam nie ma sentymentów. I Klopp też nie powinien ich mieć. inaczej nic nie wygramy

6 polubień

Przecież jeśli wierzyć temu co o nim mówią XD to typ jest bardzo team playerowy, biega bardzo dużo na mecz, angażuje się bardzo mocno w defensywę i lideruje jako kapitan.

Rozpierdala ładnie mi głowę czytanie, że wrzucanie nowych po całym presezonie nie jest czymś odpowiednim, ale granie słabymi Fabinho i Hendo to już zapewne super rzecz, nie możemy wdrażać za szybko nowych zawodników, bo kurna jeden czy drugi zawodnik tak mieli. Nie zauważyłem tego przy ostatnich większych transferach, Nunez od początku sezonu gra, Gakpo od razu się wdrożył, Thiago w sumie również z marszu zaczął grać. Kto tam jeszcze wprowadzał się jak Fabinho?

Zrozumcie - to, że to jest tak gwałtowna zmiana to jest wina klubu. Takie okienko pewnie wielu oceni na 10/10, gdy jeszcze przyjdzie 1/2 pomocników i 1/2 obrońców. Tylko, że te transfery to są po rok/dwa spóźnione, dlatego łączą się tak bardzo z odejściami. Tak samo spóźnieni byliśmy w sprzedaży, więc teraz jak ktoś chce rezygnować z takiej kasy, jaką oferują Saudowie za zawodników, za których w Europie rzucili pewnie MAX 1/2 tego, to mnie ta głowa jeszcze bardziej pęka z próby zrozumienia tej logiki, by zostawiać czy to Hendo czy Fabsa.

Liderzy? Jak nie ma, to się wyklarują, jednak sądzę że są - przede wszystkim Jurgen jest liderem, inni mogą pociągnąć przede wszystkim sportowo na boisku. Po cholerę mi drący mordę Henderson po zawodniku, który nie naprawił JEGO błędu? Niech drze się do lustra po swoich zajebistych przyjęciach na 5m, podwajaniu przeciwnika zostawiając “swojego” wolnego czy babolach puszczanych do przodu, po których tylko Jota z Gakpo wzruszali ramionami “po co?!”.

Więc odpowiedz mi @tomi9 jakiej kurvva równowagi chcesz, że nie możemy być za dobrzy w środku pola? No więc Henderson z Fabinho muszą odpowiednio zaniżać czy ki chvj bo już inaczej nie mogę od czytania dzień w dzień tego pierdolenia, że powinni zostać. Henderson SAM rozumie, że nie pogra za dużo i sam chce odejść, to jak on to rozumie, to czego Wy nie rozumiecie.

21 polubień

Podpisuje się pod tym. Ten post powinien być przypięty.
Nie dziwię się wkurwienia.

2 polubienia

Tak, tylko u nas jest tak, żeby kupić np jeszcze kogoś, to trzeba sprzedać. Może nie dla kasy, ale np zeby zejsc z płac. To jest absurd na taki klub. Co ma kupienie kogoś do środka z zostawieniem np Hendo czy Fabsa. Odeszli Keita Ox i Milner i slysze argumenty ze nie grali wiec ich nie ma co liczyć ich. Ale co to za argument. Własnie na tym polega ta wymiana, ze ZA NICH mielismy kupic graczy którzy będą grali.

Nikt nie był na tyle niepoważny, żeby dać Hendo nagrodę zawodnika sezonu EPL, aczkolwiek w sezonie 19/20 został wybrany najlepszym zawodnikiem u nas😜

Ależ tutaj bedzie ból dupy na forum, wielki zawód i rozwiane marzenia jak sie okaże, że Henderson jednak zostanie :laughing: Mogę sie zalozyc ze Klopp, w jednym okienku nie pozwoli odejsc zarowno Fabsowi jak i Hendo. A, ze ustalil warunki kontraktu to nie znaczy, ze Klopp nie moze zablokowac transferu albo przekonac naszego asa do pozostania jeszcze pol roku czy rok.

Dostał nagrodę gracza sezonu od dziennikarzy - FWA - za sezon 19/20. To jest najmniej prestiżowa spośród prestiżowych nagród gracza sezonu - jest jeszcze oficjalna nagroda ligi i najbardziej prestiżowa - stowarzyszenie piłkarzy (PFA).

Był na drugi miejscu za KDB,
wygrał też inne nagrody. Też uważam, że trochę przehajpowany był ten sezon, ale obok KDB nie był najlepszym ŚP w lidze, zaś U nas lepszy sezon uważam że rozegrał TAA.

Wtedy nie było kogo wpuszczać, bo ich nie było - jeśli przyjdzie jeszcze 2 pomocników przy odejściu Fabsa i Hendo, to mamy 4 nowych, Curtisa, Bajcetic, Thiago, prawdopodobnie dalej Elliota też w środku. to licząc przede wszystkim na zdrowie Curtisa i pozostaniu w formie (Thiago to będzie miły dodatek :joy: ) - 8 zawodników, licząc pół na pół Thiago i Elliota (jeśli wróci plan na skrzydło), to 7. Braknie nam? Jeśli tak, to będziemy mieli jeszcze zimę do uzupełnienia.

Nie ukrywam, że się nieco zdenerwuje, że skoro pojawiła się okazja, to z niej nie skorzystamy. Nie tak bardzo, jeśli to już będzie po dealu z Fabinho, ale fakt - skoro pozwalają zarobić i zaoszczędzić na wygórowanych kontraktach (jaki właśnie ma Henderson), to wstyd nie skorzystać.

2 polubienia

nie ma co panikować w tym punkcie okienka. Jest duża szansa, że pójdziemy po produkty klasy Szobo i Maca. Wtedy nikt nie będzie płakał za wypalonymi dawnymi liderami.

Chodziło mi raczej o to że sprawia wrażenie trochę zadufanego, pewność siebie jest dobra ale nadmierna może prowadzić do nadmiernej brawury i błędów. PL już wielu takich weryfikowała, oczywiście tak jak napisałem to jest tylko subiektywne wrażenie oparte na jakichś artykułach bo w BL go nie oglądałem więc może (mam nadzieję) będzie zupełnie inaczej.

Trzymam was za słowo :slightly_smiling_face:


Goretzka jest na sprzedaż i to za w miarę rozsądne pieniądze. Myśle, że jednak to zawodnik totalnie nie w naszym stylu. 28 lat, spora gwiazda i pewnie drogi w utrzymaniu.

Chłop dobrze pisze (tomi9) o zachowaniu równowagi. To był rozsądny komentarz, alr rozsądne, chłodne komentarze są tu rozjeżdżane. Twój wpis natomiast jest na poziomie gimbazy. Czytając twoje argumenty, sądzę że chyba bardzo krotko interesujesz sie piłką nożną . Ale obyś miał rację, może uda się ściągnać klasowych następców i będzie walka o mistrza.

Było widać w każdym meczu, ale to w​:blush::smiley: każdym hehe i fabs nie mieli pomysłu na grę i teraz pomyśleć ,że w 19 meczach mówię przynajmniej albo coś koło tej liczby hehe i fabs grało beznadziejne:) 10 remisów i 9 porażek w samej lidze to już jest wyczyn a co spojrzy się te remisy które też bywały koszmarne i fartownie dla nas się kończyły i bardzo źle się oglądałoa nasza pomoc nie chodziła … co najwyżej po bułki bo brakowało im głowy

1 polubienie

ale jakiej równowagi, jak nasz beznadziejny sezon wziął sie z tragicznej gry w pomocy. Przegrywalismy środek i przez to ciagle byly problemy. Kiedy dopuszczalismy do tylu strzałów słabsze druzyny? i to nie mowie o sytuacjach po stałych fragmentach. Doszło do tego, że Klopp zaczął wystawiac 18 letniego Bajcetica. I musiał wrócic do Fabsa i Hendo przez kontuzje.
Rozumiem jakbysmy mieli super sezon i tracic dwóch doświadczonych graczy. Ale płakać nad tym jak byli jednymi z najgorszych w poprzednim sezonie. Zarobić i sie cieszyć, że udało się spienieżyć.
Fabs na 90% odchodzi, Hendo pewnie zostanie, ale jesli zostanie, to podejrzewam, że zacznie w podstawie. A jak bedzie grał jak w poprzednim, a że jest coraz starszy to raczej lepiej nie bedzie grać - to zaraz sie zacznie płacz, że czemu nie sprzedalismy jak byla okazja.
Fabs z Hendo swoje tu zrobili, nie dają juz jakosci, mają za wysokie kontrakty. Wymiana pokoleniowa może nam tylko pomoc. A że za dużo na raz- no jest ryzyko, ale tak to jest jak przespalismy poprzednie lata. Wiec jak nam nie wypali sezon, bo bedzie za duzo graczy, to sie chociaz zgraja. Jak nie wypalilby sezon z Fabsem i Hendo, to nadal bysmy byli w czarnej dupie, bo znowu by trzeba kupowac nowych i ich zgrywać. Tymbardziej, że za rok odejdzie Thiago, wiec bedzie potrzebny kolejny pomocnik.
To co w przyszlym sezonie pozbylibysmy sie Fabsa, Hendo i Thiago i za nich 3 nowych? To wtedy byloby ok pozbyc sie doswiadczonych a w tym sezonie nie jest ok?
Fak logic normalnie :slight_smile:

8 polubień