Rozważania transferowe (dyskusja)

Następna oferta £47 mln + 2,5 w bonusach. :man_facepalming:

Nasza opieszałość jest niebywała, ale z drugiej strony (z biznesowego punktu widzenia) rozumiem, że testujemy jak mocny jest opór Soton. Wszystko wskazuje na to, że poniżej £50 mln za sam transfer faktycznie nie zejdą, więc już chyba pora żeby albo dać im te pięć dych albo szybko zwrócić się w kierunku alternatyw, których podobno nie mamy.

No bo ten gość z Fluminense, któremu jest nie na rękę go teraz sprzedawać to wcale nie jest lepsza opcja. I kto wie, czy nie zapowiedź kolejnego bidowania, jak na jakiejś aukcji na eBay’u.

:grin::grin::grin:

2 polubienia

Ja mam wrażenie, że klub nie chce płacić tych 50 milionów, bo za kulisami dzieje się coś grubszego, na kogoś czekamy i stąd te negocjacje. Gdyby klub chciał, to już dawno Lavia byłby w klubie. Coś tu nie gra.

1 polubienie

Zastanawiam się dlaczego tyle osób dziwią te oferty. Przeciągamy Lavię i sprawdzamy alternatywy. Jak nic innego w tańszej opcji nie wypali to damy 50 bez ceregieli. Skąd zakulisowe rozmowy z Andre? Fluminese gra 1/8 9.08 i od tego meczu zależy czy Andre przejdzie teraz czy Fluminese będzie chciało go zatrzymać do stycznia. Moim zdaniem Lavia nie jest lepszy od Bajcetica, ale ktoś w zastępstwie potrzebny dlatego Andre jako druga opcja na 6 za 20M a nie jak Lavia za 50. Dodatkowo pewnie są sprawdzani inni “perspektywiczni” zawodnicy jak Lavia tyle, że z innych lig.

Nie bronię FSG bo są żałośni, ale akurat te oferty są w mojej opini celowe.
Shmadtke wszedł późno, ale patrząc jak pracował w Wolfsburgu i jak udawały się tam transfery to raczej byłbym spokojny o to, że po tym okienku będzie miał czas dopracować sobie długą listę piłkarzy na każdą pozycję.

i żałosne to jest akurat pisanie artykułów na tej stronie o tym jak żałosne są działania LFC, oraz plucie innych na ten klub i wieszczenie spadku z TOP6. Gdzie Ci kibice, którzy nawet po 3:0 na wyjeździe lub pierwszej połowie wierzą w odwrócenie losów? Może zamiast psuć morale i budować jakieś mury z żalu, warto poczekać i poczytać jakie ruchy są podejmowane (nie tylko dobrze się sprzedające clickbaity)

2 polubienia

Obawiam się, że nie ma drugiego dna.
Bardzo to źle świadczy o nas.
Southampton wie, że mamy hajs ze sprzedaży Fabinho i Hendo.

1 polubienie

Post został scalony z istniejącym tematem: Humor

Przede wszystkim nie gra, ze mamy parszywą bostonkę jako wlascicieli. Nie, nie szykuje sie nic grubszego tylko zwyczajnie dla FSG juz sporo wydalismy w tym okienku i mimo, ze wiedza, ze potrzebujemy DMa jak tlenu to chca zaplacic jak najmniej

Pearce wrzucił przed godziną, może jakiś kompromis…

Zastanawiam się co oni sobie myślą. Powinni najpierw kupić a potem sprzedać. Po odejściu Hendo i Fabihno wszyscy wiedzą, że desperacko potrzebujemy defensywnego pomocnika. Obojętnie za kogo złożymy ofertę - to jego klub będzie chciał dużo kasy. A im bliżej końca sierpnia tym będzie drożej. Są właścicielami ponad 12 lat i jeszcze na to nie wpadli?

1 polubienie

Pół skladu sprzedane, brak alternatywy, inne kluby zainteresowane zawodnikiem, liga startuje za tydzien, a ci negocjuja o jakies 5 milionow xD

Czy istnieje chociaz jeden racjonalny powod dlaczego Southampton mialoby sie godzic na sprzedaz ponizej kwoty na ktora Lavie wycieniaja?

Nie, szczególnie, że Lavią są zainteresowane kluby które by były dać więcej XD niż te 50 milionów.

Czyli w sumie które? Rozmawiamy o zawodniku, który na ten moment ma 30 meczów w dorosłej piłce i zagrał w spadkowiczu.

Ceny są wywrócone do granic możliwowści, ale cały czas rozmawiamy o zawodników z co najwyżej niezłym potencjałem, który mimo wszystko- wcale go jakoś wybitnie nie pokazywał w tamtym sezonie.

1 polubienie

United spokojnie zaplaci ponad 50 mln i do tego grają w lidze mistrzów. Dla lavi może to być lepszy kierunek, tymbardzej że mógłby się uczyć od casemiro a u nas musiałby od razu wejść w buty fabinho.

Aha to skoro klub uwaza ze Lavia nie jest wart takich pieniedzy to mam genialny pomysl, moze wystarczy przestac skladac za niego te smieszne oferty i kupic kogos innego?

6 polubień

No jak to które, jak wyżej- psg, które ściągnęło już Ugarte + ma problem z FFP w związku z czym ściagają Ramosa z Benfici z płatnością na przyszły rok, manU które ma Casemiro i Scotta jako back up na tej pozycji i ciągle starają się wypchać z klubu Freda, jak również chelsea, która ściągneła niedawno Enzo i z tego co kojarzę też podpisali jakiegoś młodego DM ostatnio ( tu nie pamiętam nazwiska, można się pogubić w tych ruchach chelsea) więc czego nie rozumiesz? :wink:
Z ciekawości wszedłem dziś na forum po pewnym czasie, oczywiście celowo po odrzuceniu 3 oferty przez Soton, nie zawiodłem się, potężny jazgot. Też nie jestem zadowolony z tego okienka, ale moim zdaniem największym plusem, póki co, Lavii jest to, że nie będzie trzeba go zgłosić a później dostanie status HG, pytanie brzmi, czy warto za to płacić 50mln? Moim zdaniem nie, ale myślę że ostatecznie i tak do nas przyjdzie. Czekam jednak i mam nadzieję, że Schmadtke patrzy ciągle na swój niemiecki rynek, który zna najlepiej i tam toczą się zakulisowe rozmowy z jakimiś zawodnikami, nie chce mi się wierzyć, że nie wykorzysta swoich kontaktów i skończy się tylko na Szobo stamtąd. Powinniśmy jednak działać szybciej, widać że sprzedaże Fabsa i Hendo były nieplanowane i trochę nas spowolniły w tworzeniu kadry. Zobaczymy z jakim składem skończymy to okienko, póki co jest moim zdaniem słabo, jednak polecam również Wam z ostatecznymi ocenami się wstrzymać i nie płakać w co 2 poście.

3 polubienia

Mnie zastanawia nasz genialny scouting. Kupno Alexisa i Szobo nie wymagało żadnego scountingu. Kupno Lavii także nie wymaga. A skoro nie stać nas na Lavię to… Gdzie jest nasz scouting szukający tańszych i mniej znanych alternatyw? Co stało na przeszkodzie by kupić Lavię rok temu za 12 mln? Jakaś perełka z rynku niderlandzkiego? Niemieckiego? Trudno mi sobie wyobrazić, by poza Lavią w całej Europie nie było tańszych, mnie sprawdzonych alternatyw.
Nie tak dawno jeszcze potrafiliśmy na rynku naprawdę zdziałać cuda. Jasne, kupno Alissona czy VVD to nie była żadna filozofia. Ale dostrzeżenie Robertsona? Matipa? Sturridge’a? Coutinho? Naprawdę, poza klasowymi zakupami, potrafiliśmy wyrwać ciekawych zawodników. Teraz próbujemy być jak City - kupować tylko gotowych, z tą różnicą, że nas na to nie stać.

3 polubienia

To teraz, na czwartą ofertę, znowu będzie z tydzień czekania. Przyszły poniedziałek pewnie. Akurat po batach od Chelsea.

Gdyby nie poprzednie okienka może uwierzyłbym z czekaniem do ostatniego dnia. Ciągle jest ta sama gatka, a od 3 lat w każdym okienku brakuje 1-2 transferów. Przed sezonem 20/21 powini kupić śo, zrobili to rok później gdy oprócz tego potrzebny był pomocnik i napastnik. Napastnika kupili rok później, ale oczywiście pomocnika a nawet dwóch nie. Pearce już chyba od 2 lat mówi co okienko o rewolucji, a potem nic.

Panie, trzeba czekać jeszcze 2137 lat żeby ocenić bo przeciez FSG jest tu od niedawna i nikt nie wie jak działają, dajcie im czas do końca okienka to na pewno zrobią przebudowę, a jak nie to w 2024 juz na 100% xD

2 polubienia