Rozważania i spekulacje transferowe

Ugarte rozmawia z United, Kephern Thuram blisko Juve. Yoro jest zdeterminowany by trafić do Realu, nawet za rok.

Thuram już jest w Juve.

1 polubienie

Którą z palących potrzeb by rozwiązał, oprócz zdublowania pozycji 8ki / box to boxa?

Rozmawiać siebie mogą z Ugarte. Może nawet iść z Ten Hagiem na kolacje przy świecach. Mnie interesuje jedynie co się wydarzy finalnie. A w porównaniu z Manu napewno nie jesteśmy na straconej pozycji. Sportowo oferujemy więcej.

2 polubienia

To tymbardziej dziwne, ze w wieku 15 lat przechodzi do gorszej akademii.

A my rozmawiamy z powietrzem. Klub marzycieli

Z tego co ktoś pisał powyżej - samemu mu sporą kasę.

A co w tym dziwnego? Każdy widzi co się dzieje w Chelsea. Droga do pierwszej drużyny jest trudna i nawet, jeśli młody jest bardzo utalntowany może w każdej chwili zostać sprzedany by zrobić miejsce dla innego “talentu” niekoniecznie większego. Pierwsze lepsze przykłady: Hall, Livramento czy Maatsen. Musiala czy Olise to też fajne przykłady.

Do 19stki bo warto sprostować informację która często jest tu podawana - Ngumoha za tydzień kończy 16 lat. Więc jeśli jest to faktycznie taki generacyjny talent jak tu pisało paru ekspertów od wszystkiego po 15 minutowym riserczu, to za 2 góra 3 sezony powinien być już regularnym graczem pierwszego składu.

2 polubienia

Niech go biorą, mamy już swojego Adeyemiego w postaci Diaza

Podobny styl zawodnika, szybki, zwinny, dobry drybler ale dodatkowo calkowity jezdziec bez głowy

Jeden nam taki w zupełności wystarczy XD

Chyba że Diaz out, ale wtedy w zastępstwo widziałbym Williamsa albo Gordona

2 polubienia

Z ostatniej chwili. Podobno Frimpong ma klauzulę 40 mln. Eur, która lada moment wygasa za ok. 10 dni. Intersują go 3 zespoły, Real, Arsenal i my. Podobno wybrał nas i coś jest na rzeczy, to by był ciekawy transfer, obaczymy co się wydarzy.

Tylko gdzie on by u nas grał? To typowy wahadłowy, kiepski w obronie.

1 polubienie

BVB chce upchnąć Ademiego bo ściąga Cherki z Lyonu

Jeden taki trochę na lewym skrzydle nastukał minut w ostatnim sezonie.
Ale jak już zakupy robić to lepszych zawodników niż już mamy.
A wątpię, że będzie lepszy niż Gakpo.

Coś mi się wydaje, że to deal w stylu zamienił stryjek… :joy:

1 polubienie

A ten Cherki aż tak dobry, że PSG go chciało wziąść do siebie? Widziałem kilka niusow o tym.

Bramkarz: Alisson, Kelleher
Prawy obrońca: Trent, Bradley
Środkowy obrońca: VVD, Konate, Quansah, Gomez
Lewy obrońca: Robertson, Tsimikas
Defensywny pomocnik: Endo, Bajcetic
Środkowy pomocnik/Ofensywny pomocnik: Szoboszlai, Mac Allister, Jones, Gravenberch, Carvalho
Prawy Skrzydłowy: Salah, Elliot
Napastnik: Nunez, Jota
Lewy skrzydłowy: Diaz, Gakpo

Na każdą pozycję teoretycznie mamy co najmniej dwóch zawodników. Najprawdopodobniej minuty dostaną również młodzi, tacy jak Clark, Doak, Danns czy McConnel. Liverpool już nie raz nam udowadniał, że jak kogoś chce, a sam zawodnik jest chętny tu przyjść, to transfer zaklepany jest już pod koniec czerwca, początek lipca. Slot chyba musi nie mieć mocnej karty przetargowej jeśli chodzi o transfery. Pieniądze zostaną wydane na nowe kontrakty dla Salaha, TAA i Van Dijka, a ewentualne transfery będą wynikały z wcześniejszych odejść. Być może klub ściągnie doświadczonego bramkarza, i zastępstwo na lewą obronę, jeśli Grek opuści klub. FSG pewnie zaraz kupi Bordeaux, więc znając ich skąpstwo tyle wydatków im wystarczy. Ile razy mamy się jeszcze nabierać, że właściciele mają większe ambicje niż miejsce kwalifikujące grę w Lidze mistrzów, i od czasu do czasu jakiś krajowy puchar. Już na zakończenie przypomnę zimę 2023, kiedy to nie kupili Kloppowi pomocnika argumentując to chęcią sprzedaży klubu, lub chociąż jakiś mniejszościowych akcji, a kilka dni po zakończeniu okna dumnie ogłosili że wycofują się z tego pomysłu. Quo Vadis, Liverpool?

2 polubienia

Niestety, ale Eliotta nie można zaliczyć jako zastępcę Salaha. Młody nie daje rady na skrzydle. Pozostali zmiennicy są, ale nie ma jakości. Endo ? Bajcetic ? Czy to jest materiał na pierwszy skład ? Trent gra coraz gorzej na prawym skrzydle i tylko jeśli Bradleya ominą kontuzje można mówić, że mamy prawego obrońcę. Bez transferów w zimie będzie ciężko.

1 polubienie

Tak patrząc na listę to wychodzi więcej braków .
Prawa ok, środek obrony potrzebny przynajmniej jeden transfer jako partner Van Dijka, reszta może grać puchary czy w razie kontuzji wskoczyć do podstawy, lewa obrona potrzeba kogoś do podstawy jednego z dwójki którą posiadamy sprzedać.
Defensywy pomocnik nikogo nie mamy kto się nadaje na podstawowy skład.
Na 2 pozycję pomocników mamy tylko Maca który się nadaje na postawę i może Szobo jeżeli będzie grał jak pierwszy miesiąc rok temu. Reszta nadaje się tylko na puchary myszki.
Prawe skrzydło mamy tylko starzejącego się Salaha.
Napastnik Nunez I Jota ( osobiście dla mnie ok, dla niektórych Urugwajczyk się nie nadaje , a Jota nie wytrzyma pełnego sezonu)
Lewe skrzydło też trzeba z tej dwójki przynajmniej jednego wymienić na kogoś ogarniętego.

W każdej linii coś nie gra :grimacing:

4 polubienia

Sprzedać greka, wypożyczyć bajcetica. Wtedy kupujemy lewego obrońcę i topowego dmf. Endo na ławkę, robbo do rywalizacji z nowym graczem i mamy skład który jest wstanie wygrać mistrzostwo. Oczywiście sam kupiłbym jeszcze stopera (Gomez od lat lepiej wygląda na boku, quansah jest jeszcze młody i tak naprawdę jeden dobry sezon za sobą, a konate choć topowy to zbyt dużo urazów), prawo skrzydłowego który w tym roku by się przy salahu ogrywał, a za rok stanowił o sile naszego składu(marzyłem o olise, zostaje Bakayoko).
Można byłoby pozbyć się też Cody gakpo i w jego miejsce widziałbym Williamsa (musiala/wirtz to byłoby marzenie). Jednak z racji skąpstwa naszego zarządu i nowego otwarcia struktur transferowych ciężko mi uwierzyć że zrobimy więcej niż 2/3 transfery. My niestety nigdy nie kupujemy kogoś na zabezpieczenie a tylko zupełne minimum i wiemy niestety jakie później są tego efekty