Rozważania i spekulacje transferowe

Jak dla mnie jest to trochę zastanawiające… Edwards swoją decyzję o odejściu motywował, po pierwsze, dekadą spędzoną w klubie, a po drugie, chęcią podjęcia nowego wyzwania. Mówiło się o RB Lipsk, a nawet Realu Madryt, ale jakim wyzwaniem dla Edwardsa ma być Chelsea? Jeśli on by tam faktycznie poszedł, to uważam, że byłoby to bardzo nie w porządku w stosunku do nas. Przecież nikt go z Liverpoolu nie wypychał, a skoro podjął decyzję o odejściu, to bardziej zrozumiałe byłoby podjęcie wyzwania w innym kraju, na co wskazywały pierwsze spekulacje. No nic, zobaczymy czy faktycznie zakotwiczy w Londynie.

Panowie, to źródło (MailSport) jest tyle warte, co Przegląd Sportowy. Tyle w temacie.

W sezonie 16/17 dziesiątka grała na szóstce i dziesiątka grała na ósemce. I kolejna dziesiątka grała na dziewiątce. Uważasz, że dziesiątka nie może zagrać na ósemce?

Ja na starym forum czytałem po przyjściu Salaha, że będzie siedział na ławie, bo przecież Mane gra na prawym skrzydle xD Nic mnie już nie zdziwi :man_shrugging:

Dopóki na sport.pl o tym nie napiszą :ghost:, to nawet nie ma się co przejmować rzekomą plotką o zainteresowaniu Chelsea Edwardsem.


Mané, Origi, Minamino, Karius, Woodburn, Sheyi Ojo out
Darwin, Fábio Carvalho, Calvin Ramsay in

Szczerze mówiąc, to nie wiem, co mam myśleć o tym okienku. Bardziej łatamy dziury i odmładzamy skład mając na uwadze długoterminowy progres zamiast się wzmacniać pod kątem uderzania w walkę o tytuł w następnej kampanii, a nie za kolejny rok. Mimo wszystko, jestem wdzięczmy, że stosunkowo szybko załatwiliśmy zastępstwo za Mané. Wielki kamień z serca!

No i młody Carvalho daje jakąś nadzieję na powiew świerzości w ofensywie, a może nawet coś więcej typu znaczący wkład w osiągnięcia Liverpoolu w następnym sezonie? Od Nuneza będzie się tego wręcz oczekiwać. Szczególnie po odejściu Sadio, więc oby sprostał presji i wyzwaniom.

Ramsay, miejmy nadzieję, ściągnięty do niemal całkowitego odciążenia Trenta na mecze Carabao i FA Cup pod warunkiem, że dobrze się wkomponuje w grę zespołu. Może w końcu Klopp przestanie męczyć Gomeza na tej pozycji i da Trentowi częściej odpocząć.

Na pewno będzie ciekawie, bo zawsze z większym zainteresowaniem i uwagą ogląda się poczynania zespołu z nowymi twarzami w składzie. No i do tego coraz więcej wydaje się wskazywać na to, że pewnie będziemy drżeć o to, aby żaden z kluczowych pomocników nie doznał kontuzji, czyli scenariusz zdecydowanie w stylu Liverpoolu. Muszą być emocje i dramat. :wink: Wciąż jednak liczę na to, że taki obrót spraw nie stanie się faktem i Liverpool odpali przynajmniej jeszcze jeden transfer do pomocy.

Patrzę w kalendarz i widzę, że pierwszy mecz o stawkę gramy za nieco ponad 5 tygodni. Czas szybko zleci. A już za niecałe 3 tygodnie gramy z United!

Na chwilę obecną okienko letnie oceniam tak na 7/10. Jakbyśmy zatrzymali Mané i kupili Darwina + Tchouameni’ego, to bybym mega podekscytowany nadchodzącym sezonem. Przez chwilę miałem nawet nadzieję, że wydawało się to całkiem możliwe, ale rzeczywistość szybko weryfikuje i sprowadza marzących kibiców na ziemię.

https://angielskieespresso.pl/post/103059/2022/06/23/gwiazda-psv-przeniesie-sie-na-wyspy/?fbclid=IwAR1m6shD23avVgHAnOJGQnj6obXWHWbCGeWEM9aJC29nJdx8VSzCC3luLlM

Informacja o Naszym rzekomym zainteresowaniu Sangare. Moim zdaniem to byłby dobry ruch. Nasz cel nr jeden Tchoumeni przeszedł do Realu, więc sięgamy po opcję B. Widać, klub miał w planach kupienie w tym sezonie zawodnika do środka o bardziej defensywnej charakterystyce i Sangare tu pasuje.

Jeśli uda się go kupić i sprzedać Oxa to mamy bardzo dobre okienko, takie 5/6.

Może grać jak najbardziej, ale nie w tym rzecz. Chodzi o to, że w pomocy mamy mnóstwo opcji w postaci Fabinho, Milnera, Hendersona, Keity, Thiago, Jonesa, Elliota. 7 zawodników na trzy pozycje, zakładając, że Ox odejdzie w takim bądź razie gdzie tam chcesz wcisnąć Carvalho? Wiadomo od biedy w przypadku kontuzji pewnie zagra tam kilka meczy, ale docelowo jego pozycja to jest atak. Dlaczego? A no dlatego, że tam tylu opcji nie mamy. Salah, Nunez, Diaz, Firmino, Jota. 5 zawodników na trzy pozycje. Ta piątka nie da rady zagrać całego sezonu na wszystkich frontach, potrzeba jeszcze kogoś do rotacji i tym kimś według mnie będzie Carvalho.
Nie chcę się sprzeczać, po prostu wyrażam swoją opinię, a jak będzie tego tak naprawdę nie wie nikt poza Kloppem także czas pokaże.

Nkunku ma mieć w nowym kontrakcie z Lipskiem wpisaną klauzulę wykupu o wysokości 60 milionów euro! Ma ona obowiązywać od Lipca 2023!!!

@Igorix czyli oficjalnie Liverpool go nie kupi

Czemu nie liczysz Elliota jako skrzydłowego? To jego naturalna pozycja. Skoro z niego zrobili środkowego pomocnika, to tym bardziej mogą zrobić z Carvalho, który niemal większość sezonu rozegrał za napastnikiem. Potrafi też powalczyć o piłkę, choć widzę w nim drugiego Coutinho - jest zadziorność w odbiorze, ale warunki fizyczne mimo wszystko na wiele nie pozwalają, za to w ofensywie nadrobi z nawiązką. Coś czuję, że za Nunezem właśnie będzie grał Carvalho, a Fabinho z Thiago będą dwiema 6tkami w docelowym ułożeniu, jak wszyscy będą zdrowi. Łatwe do przejścia w inne ustawienie, jak się zmieni Nuneza na Jotę, ale wtedy pytanie kto wchodzi za Carvalho? Henderson? :smiley:

2 polubienia

A czemu zmiana Nuneza na Jote miałaby się wiązać z zejściem Carvalho?

Te wasze wypociny to są Rozważania Transferowy?

4 polubienia

Jeśli chodzi o te wszystkie lamentacje transferowe dotyczące zwłaszcza środkowego pomocnika. To odnosze wrażenie że większość pseudofanów tutaj liczy jakieś miliony, lamentuje bo trzeba sprowadzic nazwisko za wielki hajs, zachowują się jak kibice petrodolarowych klubów którzy nie rozumieją jak działa ten klub. Porównałbym to do ludzi którzy mowia że sa fanami rapu, a słuchaja tylko tych którzy wożą się najlepszymi furami( typu malik). Nie interesuje ich przekaz tylko jarają się ich furami . Do tych wszystkich Liverpool to nie malik tylko np taki Kęke.
(((((Odnośnie środkowego pomocnika. Jeśli Ramsey okaże się drugim Robertsonem (czego nam życzę) to Arnold automatycznie pójdzie do środka pola i bedzie Gullitem 21 wieku (coś jak ewolucja poliwaga w poliwirltha) i takiego De Bruyne to będzie połykał pod względem tych wszystkich waszych rożnych wyliczeń). )))))

weźcie to sobie zapiszcie obliczeniowcy. A w tym samym czasie na anfield znowu pojawi sie kilku chłopakow za drobne, dadzą z siebie wszystko i my kibice bedziemy pamietac każdego piłkarza ktory przyszedł i dał z siebie wszystko dla tej rodziny ktorej już pozostanie częścią. YNWA
Liverpool coś więcej niż klub.

Pojawil sie prawdziwy fan LFC ze sloganem Barcelony haha

6 polubień

Prośba do administracji. Stwórzcie jakiś osobny wątek o pragnieniach transferowych użytkowników lfc.pl Tutaj powinny być wrzucane tylko realne informacje od dziennikarzy, a nie jakieś pragnienia randomów z internetu.

3 polubienia

Dobry trolling, czy to SEB?

1 polubienie

Ok ale my prócz fajnej gry chcemy również sukcesów a te transfery pozwalają właśnie zminimalizować różnice detaliczne które finalnie okazują się w lidze kluczowe. Tu nikt nie walczy o transfery 100 mln choć przeczysz rzeczywistości, bo właśnie wydaliśmy 100 mln na zawodnika pomimo ze nie jesteśmy klubem państwa arabskiego, to przekroczyliśmy pewną granice czego bym się nigdy w życiu nie spodziewał. Jesteśmy fajna drużyna, grająca atrakcyjnie i porywająca kibiców ale, no właśnie to ale to detale które na końcu nie pozwalają podnieść trofeum, nie mówię ze mamy to robić notorycznie choć było by fajnie, ale wypadało by jednak troszeczkę więcej zainwestować raz na kilka lat, nie możemy wiecznie minimalizować wydatków, to nie pozwoli wejść na level marketingowy największych, niestety dzisiaj w piłce musza się pojawiać nazwiska, szkoda nie wykorzystać maksymalnie ery Kloppa, w przyszłości będzie ciężko o drugiego takie człowieka który choć by w 80% będzie potrafił zdziałać rzeczy które robi Klopp. Uważam ze przy odrobinie większego wsparcia finansowego, już pomijając budżety Paryża i City Klopp totalnie zdominował by europejska piłkę, oczywiście obecna polityka jest naprawdę fajna, sprawiedliwa wobec świata piłkarskiego, za co cenie nasze podejście ale chciał bym choć raz na kilka lat takiego okienka w którym nieważne ile wydamy, ale przyjdą 2/3 nowe rokujące podniesieniem poziomu gry twarze. Jeżeli nikt się więcej nie pojawi to przeżyjemy, jesteśmy już na tym tle zahartowani ale chodzi o to, byśmy za kilka lat nie mówili ze szkoda ery Kloppa, mogliśmy wygrać z nim więcej gdyby tylko dostał większe wsparcie ze strony właścicieli choć napewno i tak będziemy go cenić bezgranicznie.

Aha i na przeniesie TAA na stałe do drugiej linii szans nie ma żadnych

2 polubienia

Niezłe porównanie brachu xd

Ja tam sądzę, że nazwa za mało chwytliwa. Lepiej onanizacje transferowe :smiley:

A tak serio serio noo to fakt, robi się tu mały śmietnik i ciężko wyłapać coś wartościowego czasem. Natomiast ja bym poszedł w drugą stronę i zaproponował po prostu ‘informacje transferowe’, wątek który na 100% był na starym forum.
Generalnie można narzekać, ale chociaż forum żyje i ciągle prowadzone są tu jakiej mniej lub bardziej wartościowe dyskusje. Lepsze to niż wymieranie. A tak btw: #wolnośćdlaAbesa xDDDDDD

1 polubienie

Generalnie fora internetowe wymarły już lata temu kiedy ludzie zaczęli uważać opinie w internecie za #seriousbusiness, zatem nie probujcie odkrywać koła na nowo i organizować dyskusji w tej dawno zdechłej formie bo to po prostu nie działa :slight_smile:

1 polubienie