Rozważania i spekulacje transferowe

Ten caly Mateusz Nunes za pare miesiecy bedzie mial juz 25 lat, a mowi sie o nim utalentowany jakby mial 19, gosc jest do bólu przecietny i narazie nie radzi sobie w Wolves, bedzie rozwijal przez nastepne 3 lata i moze wtedy bedzie z niego jakis klasowy zawodnik. Te 50 milionow to przeplacone bardziej jak 150 za Jude’a. Po prostu wyplynal z portugalii na fali niebywale udanych ostatnio transferow i plynie z prądem. Ale wiadomo ze ceny są chore, nic nam nie da poza przecietnoscią w srodku pola, aczkolwiek to juz i tak bedzie minimalny progres. Ale to tylko moja subiektywna opinia.

10 polubień

Ale dobrze się ogląda Leverkusen Xabiego Alonso, dziś odrobienie strat i zwycięstwo nad Bayernem po naprawdę dobrej grze gdzie średnia wieku podstawowej jedenastki zawodników z pola miała 23,4 lat. Mam nadzieję że nasi skauci są na każdym ich meczu. Tapsoba, Hincapie, Koussounu, Wirtz, Diaby mają papiery na duże granie, a Frimpong to już jest jeden z najlepszych PO na świecie

3 polubienia

Może się okazać, że to nie Steven, a właśnie Xabi będzie kiedyś głównym kandydatem na menadżera Liverpoolu. Oczywiście spokojnie, bo on dopiero zaczyna karierę trenerską, ale wyjściowe warunki ma dobre - w przeciwieństwie do Gerrarda grał we wszystkich czołowych ligach i współpracował tam z najlepszymi trenerami (Ancelotti, Mourinho, Guardiola).
Początek w B04 ma bardzo dobry.

@madman99 mnie Nunes nie przekonuje, w przeciwieństwie do Nevesa - tego bym u nas chętnie widział, poza grą facet potrafi dołożyć gole, co w naszej II linii jest wielką rzadkością.

5 polubień

Zgadzam się. Szczerze mam nadzieję co do naszych alternatywnych celów (przypomnę, że nie byłoby tu Salaha czy Wijnalduma, gdyby cele nr 1 do nas trafiły). Osobiście liczę, że jeśli nie uda się podpisać Bellinghama to pójdziemy po Barellę i Mounta + obierzemy kurs w stronę Nevesa. Wtedy mogłaby to być najlepsza pomoc w samej PL, a kosztowałoby to naszych właścicieli ok. 170 mln funtów. Ponadto wystarczyłoby kupić stopera i prawego obrońcę (w stylu Tsimikasa) za pieniądze ze sprzedaży Matipa, Philipsa i Kellehera.

Wiadomo, że to tylko nasze gdybania, lecz naprawdę mam nadzieję, że Klopp i cały sztab widzą to w ten sam sposób… .

5 polubień

teoretycznie taka pomoc obok tej z City byłaby chyba najlepsza w lidze, w praktyce wielu uwarza że Neves i Mount, topem nie są, ktoś pisał że Maison to największy hamulcowy reprezentacji Anglii, sam już do końca nie wiem, ale na pewno dobrze iść tą drogą niż kupić Word-Prowse i sucicia i marzyć z nimi o mistrzostwie. Tak, Neves, Mount i barella to by była bardzo dobra pomoc.

Nie no, błagam Was. James Ward-Prowse zbawcą Liverpoolu? Jasne, gość jest fenomenalny przy stałych fragmentach gry. Świetnie potrafi rozegrać rzut rożny, czy posłać piłkę z wolnego, ale co poza tym? Jeśli chcemy bić się o najwyższe cele, to musimy szukać o wiele lepszych graczy. Nie pamiętacie Adama, Downinga, Lamberta i innych tego typu piłkarzy? Popadliśmy w przeciętność, bo zaczęliśmy ściągać wtedy przeciętnych piłkarzy. Jest troszkę lepszy niż przeciętna ligowa, ale nigdy nie był i już raczej nigdy nie będzie piłkarzem, który zrobi karierę w wielkim klubie. Porównanie do Zahy? On odbił się od średniego United, ale kariery nie zrobił z innego powodu. Raczej głowa nigdy nie dojechała za potencjałem, który posiadał. Chyba, że mówimy o nim, jako rezerwowym za 20 milinów, wtedy ten transfer ma sens (ale jest kompletnie nierealny). Zdaje sobie sprawę z naszych deficytów w środku pola, ale Ward-Prowse nie będzie na nie lekarstwem. Kto następny w koszulce The Reda? Pascal Gross, Iwobi, czy Soucek?

4 polubienia

Okazuje sie,ze prawie wszyscy sa dla LFC be! :man_facepalming:

No tak do nas to tylko Mbappe,Jude,Messi w prime czy Ronaldo.
My na codzien gramy HendoFabami ale Rice nie pasuje,Mount za slaby,Nunes(jego to trzeba bylo rok temu sprowadzic “za waciki” a nie teraz za duuuza kase) tez nie.
Dobrze,ze od biedy to przynajmniej Neves moze byc.

I nie! tez nie chce kupowania Adamow czy innych Downingow ale nie przesadzajmy bo nagle sie okaze w sierpniu,ze skoro pewien mlody Anglik sie na nas wypial to zostaniemy z obecna kadra w pomocy.
Czy ktos naprawde tego chce czy tez moze jednak kupmy tych MountoRicecow???

1 polubienie

Jeśli ktoś twierdzi że Rice jest za słaby na Liverpool to nie mam do niego pytań

3 polubienia

No tak.bo.Ox,Keita, Milner, Jones są od nich lepsi na każdym kroku. To jak jesteście tacy mądrzy to.czemu się nie zatrudnicie w Liverpoolu?

Nie daje im szans, bo to nie czas na zbieranie doświadczeń tylko ratowanie słabego sezonu - dlatego wchodzą gracze z doświadczeniem ligowym. W poprzednich latach brak rotacji z młodymi zawodnikami też miał podobne podłoże - non stop graliśmy o puchary. Zobacz, że w innych klubach z czołówki PL też nie ma rotacji z młodymi graczami.

Pamiętajmy, że Southampton to nasz sklep z piłkarzami w PL :grinning:

Zielińskiemu, którym się interesujemy od 5 lat też dopiero “przeskoczyło” i jego zespół, przy jego dużym udziale idzie po mistrzostwo Włoch i LM.

Mało tu dyskusji o piłkarzach Aston Villi a dokładniej trzech pomocnikach:
John McGinn - Klopp kiedyś powiedział że jest pod wrażeniem tego piłkarza bo ciągle biega, podobny profil do Milnera - może grać zarówno w środku pola jak i na bokach pomocy.
Douglas Luiz - też pod naszą obserwacją miał rzekomo dołączyć podczas deadline’u jednak przyszedł inny brazylijczyk z juve :smiley:
Jacob Ramsey - młody jednak ograny w angielskiej(70% możliwego czasu w tym sezonie na murawie) do tego 3 gole 2 asysty w EPL

Ismaila Sarr ma opuścić Watford pod koniec sezonu, nawet jeśli od razu wróci do Premier League, pisze Adam Leventhal.

Do tego czasu kontrakt reprezentanta Senegalu będzie obowiązywał tylko przez rok, a plan jest taki, że odejdzie z Vicarage Road, niezależnie od tego, co wydarzy się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy kampanii. Watford, który spadł z Premier League w zeszłym sezonie, ma obecnie pięć punktów straty do baraży o mistrzostwo, zajmując 10. miejsce.

Sarr był bliski dołączenia do Aston Villi zeszłego lata za 25 milionów funtów, ale transfer załamał się w ostatniej chwili. Chociaż Watford zasugerował, że mogą przedłużyć jego kontrakt, dyskusje na temat nowej umowy nigdy nie posunęły się naprzód.

Kiedy Watford spadł z Premier League po sezonie 2019/20, zarówno Liverpool, jak i Manchester United rozważali posunięcie za rekordową kwotę 30 milionów funtów. Crystal Palace również bacznie obserwowało jego sytuację w ciągu ostatnich kilku sezonów.

25-letni Sarr nie zagra w tym miesiącu w dwóch meczach eliminacji Pucharu Narodów Afryki przeciwko Mozambikowi, by poddać się leczeniu kontuzji ścięgna podkolanowego, przez którą opuścił dwa ostatnie mecze Watfordu przeciwko Birmingham i Wigan Athletic .

Ja też. Jak mamy zadomowić się w środku tabeli to jest idealny.
Przeciętniak do przeciętnego klubu.
Wszystko gra!

"Coraz mniej prawdopodobne jest to, że Bellingham przejdzie do Liverpoolu!

W tej chwili to Real Madryt i Manchester City są w mocniejszej pozycji. Oczekiwana opłata, siła finansowa i chęć wejścia w wojnę ofertową pomiędzy tymi drużynami poddała w wątpliwość szanse klubu z Liverpoolu."

David Ornstein (The Athletic)

1 polubienie

Jeśli rozegra się licytacja pomiędzy City i Realem to nie ma sensu w nią wchodzić. Zresztą w takich przypadkach i tak jesteśmy poza grą. Trzeba się przygotować na to, że Jude będzie przepłacony, czas pokaże, czy zasadnie czy nie.

1 polubienie

Nic nowego w tym artykule nie napisał. Ciągle piszą to samo, a zapewne nikt nic nie wie.

3 polubienia

Ale co licytacja? FSG nie bawi się w licytacje oni dają 80 mln w ratach i bierzesz albo nie. Chyba, że ktoś kupi Matipa za 50 to dadzą tą okrągłą stówę. A tak poza tym to pismaki nadają, że to obecna sytuacja LFC zniechęca Bellinghama. I co mu się dziwić u nas nawet dyrektora sportowego nie ma.

Jeśli to prawda No to żenada jak nie wiem. Czekać pińcet lat na jednego piłkarza. Poświęcić cały sezon graniem zbiorowiskiem emerytów, kalek i renegatów w środku pola po czym dostać środkowy palec na dowidzenia. Klopp i pacynka od pisania książek powinni stracić wypracowaną przez lata pozycje przy ustalaniu transferów. Moja teoria jest taka, że jest to właśnie powód rezygnacji w krótkim odstępie czasu Edwardsa i Warda. Ward idzie sobie do Ajaxu, gdzie może wyszukiwać młode perełki a nie licytować chore pieniądze za najbardziej hajpowanych grajków.
Być może cała afera wzięła się stąd, że mu scouci wypatrzyli np. Enzo przed sezonem a ten się cały spocił bo mu tatuś Juda obiecał gówniarza więc wzięli Melo na przeczekanie.

5 polubień