Rozważania i spekulacje transferowe

Jeśli mamy się wnieść na wyższy poziom, to trzeba zaryzykować. Przykład Grealisha, trochę mu czasu zajęło, ale co on teraz wyczynia w City, to głowa mała. Haaland też nie było wiadomo, czy świetne wyniki strzeleckie z podobnych jednak lig, jakie są Austriackie i Niemieckie BL przeniesie do Anglii, a tu jednak się okazuje, że można. Fakt faktem samo funkcjonowanie zespołu się zmieniło i wszystko musi się jeszcze “zgrać”, ale obawiam się tego co pokażą w przyszłym sezonie.

U Nas Nunez się nigdy nie odnajdzie jak w Benfice, jeśli do gry będzie miał za sobą Heheszkę czy innego Elliota/Jonesa/Milnera. To jest parodia, że my jako kibice po tylu latach wspinania się na szczyt przez klub zastanawiamy się, czy stać nas na zakup JEDNEGO Bellinghama, gdzie w takim Arsenalu czy MU pomimo braku wyników gdyby była możliwość, to by ściągnęli NA JUŻ Jude, a zapewne też Masona Mounta (i brakuje tu Ugarte i/lub Caicedo na 6).

Powiem tyle, będę jak ten skończony dekiel cisnął po FSG, że aż Radbugowi się znudzi mi odpisywać, jeśli w lato nie ściągniemy trójki pomocników do pierwszego składu. NIE MUSI być Jude (inna sprawa, że będziemy frajerami przez kolejny rok, jeśli go nie ściągniemy, a on do tego gdzieś pójdzie, a nie zostanie w BVB), lista którzy by się sprawdzili i wielokrotnie byli wymieniani w kręgu naszego zainteresowania jest długa - ruch należy do osób decyzyjnych: Mount, Neves, Rice, Ugarte, Barella, Koopmeiners, Caicedo a w razie W jako ten trzeci do ogrania może być spróbowany Gravenberch, Jacob Ramsey, Manu Kone, Gabri Veiga, Lavia. Byle nie widzieć regularnego grania w tej formacji Heheszki czy dalszego łatania wszelkich dziur Milnerem, który kolejny rok odchodzi do Leeds, ale Klopp go przekonuje do zostania, bo nie mamy nikogo innego.

1 polubienie

Doprecyzujmy, że chodzi o to, że waha się, czy pojechać na urlop na Dominikanę czy spędzić go u siebie na działce. Henderson jeśli będzie zdrowy, to zacznie sezon w pierwszej jedenastce, bo jest ulubieńcem Kloppa. To on walczył jak lew o nowy kontrakt dla Hendo i o warunki, które usatysfakcjonowały kapitana.

5 polubień

Nie wiem jak się potoczy ta saga z przebudową składu latem ale jedną rzecz widać już teraz - mamy za mało pieniędzy na nasze potrzeby. Udowadnia to choćby problem ze znalezieniem dyrektora sportowego. Teoretycznie Liverpool wydaje się prestiżowym miejscem i chętnych nie powinno brakować. Tylko jak taki kandydat słyszy - masz 150-170 mln i musisz kupić 4 naprawdę dobrych zawodników - to każdy załamuje ręce. Za tyle to można było kupować 7-8 lat temu. Niestety takie są realia. Nie kupowaliśmy wcześniej bo “zbieraliśmy czy składaliśmy” na to żeby w jedno okienko kupić klasowych zawodników a teraz się okazuje, że jednak będą z tym wielkie problemy

2 polubienia

bum bum bum bum…
bum bum… bum bum…
bum uu uu uu uua.

Gdzie się podziały
tamte transfery niezapomniane
Jude Bellingham, Caicedo albo Barella

Gdzie się podziały tamte transfery
Gdzie Ci piłkarze, gdzie tamten cash
Gdzie się podziały nasze marzenia
Tamtych szalonych wspaniałych okienek transferowych

bum bum bum bum… bum bum… bum bum… bum uuu uuu

2 polubienia

Niby człowiek się spodziewał, ale i tak czuję się opluty. Są dwie opcje - albo ktoś w zarządzie jest bardzo naiwny i sądził że sprowadzimy Jude’a za mniej niż 100 baniek, albo kłamano od samego początku.

@Vrubzzi lichwiarze myśleli, że uda się kupić Bellinghama na raty, najlepiej na okres 5 lat, a Niemcy zażądali pieniędzy płatnych z góry. Chyba każdy wiedział, że FSG nie wyłoży 200 mln w jednym okienku. To będzie cud jeżeli połowę z tego wyłożą…

1 polubienie

Może być też taka sytuacja, że kupimy najpiew dwie tańsze opcje typu przykladowo macallister i nunes w miedzy czasie kogoś jeszcze sprzedamy i z tego co zostało plus może jakiś dodatkowy przelew z bostonu i wrócimy do tematu juda

1 polubienie

:rotating_light::red_circle: | 𝐁𝐑𝐄𝐀𝐊𝐈𝐍𝐆: Jude Bellingham

Liverpool have cooled their interest in Jude Bellingham at this stage — as reported by UK media tonight :england:

◉ No official bid has been submitted as Liverpool will no longer work on this deal at current financial conditions.

◉ Package worth £130m plus salary and commission is considered to expensive as squad has to be refreshed.

◉ Liverpool will sign two or three midfielders in any case this summer and Mount remains in the list.

◉ Real Madrid and Manchester City remain keen on signing Bellingham, as Man United and PSG interest now depends on different factors.

@Fabrizio Romano

1 polubienie

2 polubienia

No a pisałem w trakcie dnia po informacji, ze niby ma chcieć do nas przyjść, ze po prostu możemy się nie dogadać z BVB. To i dobrze i złe. Jak się okaże tak dobry jak jest hype, to szkoda, że odpuszczamy. Jak za ta kasę kupimy dwóch zawodników co odpala z miejsca, to tez nie będę płakać.

1 polubienie

Potrzeba 3 pomocników i 2 obrońców. Ci ludzie muszą przyjść na pocztaku okienka. Z Judem saga będzie trwała do końca sierpnia. Racjonalna decyzja pod warunkiem że z jajami ruszymy po inne cele.

3 polubienia

Pusty śmiech ogarnia. Na szczęście nie napalałem się na ten transfer wiedząc ile może kosztować Jude i ile fsg są w stanie wyłożyć. Więc na totalnym luzie przyjmuję informację, że klub zmierza w przeciętność. Sporo głosów sie pojawiło, że “dobrze, że Jude odpuszczamy, będzie kasa na Nunesa, Mounta, Barelle itd” - Bareja miałby gotowy scenariusz do filmu. Tylko pytanie czy będą dostępni, bo to, że klub ich obserwuje, jest chętny i kibice by chcieli to mało istotne. Ważne jest to ile fsg jest w stanie rzeczywiście dać i kto chciałby na chwilę obecną u nas grać. Pod względem sportowym z topu spadliśmy na łeb na szyje.

Czuje, że jak nie bedzie zastrzyku gotówki to tylko ruszymy po 2 pomocników, plus może kogoś w stylu Ramsaya tylko na stopera czy właśnie pomoc i może rezerwowego golkipera jeśli Kelleher będzie chciał odejść. W zimie pewnie stoper albo pomocnik, a na lato znowu właśnie pomocnik/stoper i skrzydłowy powoli za Mo. Pewnie tak się skończy jak nie będzie spektakularnych sprzedaży w stylu Jota czy Mo. W przypadku właśnie braku pucharów w przyszłym sezonie 2,5 transferu może wystarczyć jak tych 2 środkowych będzie jakościowych. Raczej będziemy szli w minimalizm jak zwykle w ostatnich latach.

Tylko, że 2 pomocników to za mało…
Każdy raczej zdawał sobie sprawę, że ciężko będzie o Bellinghama z finansowego punktu widzenia.
Nasi właściciele jak i sztab patrząc na transfer Núñeza może doszli do wniosków, że lepiej kupić 2 zawodników za mniejsze pieniądze.

My potrzebujemy minimum 2 pomocników i to od razu do pierwszego składu.
Środkowego Obrońcę do pierwszego składu.
Prawego obrońcę zmiennika.
Zmiennika Salaha.

To jest plan minimum.

Jak w następnym sezonie TAA i Salah znowu będą grali od deski do deski.
Od 1 min mecze będzie rozpoczynał ktoś z dwójki Fabinho/Henderson.

To po prostu będzie to już poddanie sezonu na starcie.

Nie ma co oceniać okienka przed jego otwarciem, ale mnie trochę martwi tak ( mała) oferta za Bellinghama.
Miał to być nr 1/główny cel, każdy wiedział, że cena będzie oscylowała w granicach 130/150.

Daje to sygnały jakby nasz klub jednak nie ma aż tak dużego budżetu jaki powinien mieć przy tak słabym sezonie i chęci naprawy błędów z poprzednich okienek.

Wyniki przestały bronić nasza strategię transferową do tej pory, więc potrzebne są zmiany.


No to żem trafił, cale pół dnia było :rofl:

4 polubienia

Niestety, ale jak widać raczej oszczędzamy. Co do prawej obrony to wraca Bradley i wciąz jest Joe oraz Calvin. Co do środka obrony to właśnie może jakiś młodzik przyjdzie, chyba że oddamy Matipa to może transfer zrobimy. Co do zmiennika Salaha, to jak nie sprzedamy jego ani Joty, to raczej nie spodziewałbym sie jakiś ruchów z przodu. Co do dwójki Fabs/Henderson to jednak przy dobrych wiatrach czyli dwóch dobrych transferach do środka to przed nimi w kolejce będą dwóch nowych, Thiago i może nawet Jones i Eliott, Bajcetic.

W najlepszym scenariuszu to widzę coś takiego, że jednak sprzedajemy Jote, Fabsa i MAtipa. To zamiast tych 2,5 transferu to jeszcze dorzucamy 6tkę, stopera i prawoskrzydłowego. Prawego obrońcy uważam, że naprawdę nie potrzebujemy.

To teraz wszyscy pomocnicy, którymi się interesujemy +20mln do ceny…

Jeżeli Mount przyjdzie za więcej niż 70mln to jesteśmy skończonymi frajerami. Do tego Nunes, którego można było rok temu za drobne kupić… Ehh.

Nie wiem jak wy ale ja nie wiem czy sensowniejsze nie byłoby zaorać cały skład, scashować się i zacząć budować od 0 na zawodnikach 20-23 lata a gdy oni dojrzeją dorzucić kilku klasowych 26-28 Latków. Wtedy mieć znów drużynę na Topie 4-5 lat.

A tak, w tym sezonie dodamy 2 pomocników, w kolejne lato 2 obrońców, potem znów atak zacznie być wiekowy. I tak w koło. Problem taki, że niestety właściciele nie oszczędza kaski.

Obawiam się, że po tłustych latach (5 wygranych meczy więcej i mielibyśmy w szafce 5 pucharów więcej) czeka nas kilka lat bardzo chudych. Przespaliśmy kilka okienek transferowych + sprowadziliśmy kilku drogich niewypałów.

Ja też spodziewam się raczej okienka jak zawsze z 2/3transferami…

Tak jak wcześniej nie miałem z tym problemu, bo broniły nas wyniki, tak teraz dla mnie nie ma przebacz.

Jak popełnimy te same błędy co w ostatnie okienka to i efekt końcowy będzie podobny.

Plusem na pewno jest to , że części pijawek kończą się kontrakty to przynajmniej w odróżnieniu do poprzednich lat pozbyjemy się trochę szrotu.

@Aldor
Smutne , ale prawdziwe

Z ciekawosci - tak po prostu pusciles wodze fantazji czy serio wierzysz, ze Liverpool sciagnie 5-6 zawodnikow godnych gry w pierwszej 11 w ciagu jednego okienka?
Nie przypi**** tylko pytam. Po prostu zastanawiam sie w jakim stanie jest forum i kibice.

Zachodze tez w glowe jakim cudem FSG tak dobrze potrafilo wyprac mozgi fanom Liverpoolu zeby Ci nadal wierzyli w bajki o Jude Bellinghamie, 300 milionach na transfery czy pelnej sprzedazy klubu. Chociaz to ostatnie to tylko kaczka dziennikarska w sumie bo w wywiadzie, od ktorego zaczela sie cala granda pt. “Liverpool jest na sprzedaz” Henry wprost mowil, ze poszukuja tylko dodatkowego inwestora… no, ale, ze kibice sami sobie stworzyli jakas projekcje i w nia wierzyli tez o czyms swiadczy.

Co do sytuacji z Jude nie jestem totalnie zdziwiony. Ten transfer to jakas totalna abstrakcja z wielu roznych powodow, o ktorych juz kiedys pisalem. Ani my nie jestesmy klubem na odpowiednim poziomie, ani nie mamy takich pieniedzy, ani tak naprawde tutaj nic nie pasuje. Najlepsi pilkarze chca grac w najlepszych lub najbogatszych klubach, tyle. Jude zwyczajnie nie pasuje do biednego, zapuszczonego Liverpoolu, ktory ma do tego mierne perspektywy i potencjal na przyszle lata.

12 polubień

Potrzeba wiele więcej, jednak bez jakiś ruchów inwestorów, czy zmiany właściciela. To zamiast 50 mln można się spodziewać może 80-100, bo odpuszczamy kilku zawodników z wysokimi kontraktami. To właśnie wystarczy na dwóch pomocników plus kogoś przyszłościowego, bo i tak sprzedamy pewnie kogoś z wypożyczonych i może Kellehera, więc dozbieramy te 20-40 mln.
Reszta myślę, że będzie uzależniona od tego, czy pozbedziemy sie kogoś z tych co pisałem wcześniej.
W związku z tym, że odchodzą od nas za darmo zawodnicy, to może spróbujemy właśnie sięgnąc po kogoś darmowego, wtedy ten transfer więcej może bedzie. Dużo zawodników , co by sie nam przydało będzie do wzięcia za darmo- Tielemans, Rabiot, może Ndicka.

@Aldor jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś zobaczył, że wcześniej napisałem, że raczej kupimy 2 do pierwszego składu. W najlepszym scenariuszu, czyli mi się marzy, że dokupimy jeszcze 3. Z czego tylko nr 6 byłby zawodnikiem na pierwszy skład, stoper do walki z Ibu i Virgilem, a prawoskrzydłowy, który będzie odciążał Mo i z czasem przejmie tą pozycje w klubie. Czyli 3 zawodników do składu pierwszego i 3 do walki o skład, jest to w miarę realne.