Rozważania i spekulacje transferowe

Oby, bo to raczej nie będzie lepszy zawodnik niż Jones, a już Jonesa mamy i co więcej jest wychowankiem. Moim zdaniem lepiej kupic 2 topowych zawodników niż 3-4 średnich. Mamy w końcu Thiago, ciągle rozwijających się Jonesa, Bajcetica, Eliotta plus pewnie zostanie co najmniej 1 z Fabs/Hendo. Wraca Morton jeszcze do tego. Czuję, że i tak celujemy w 2 transfery i Gravenberch to nie jest właśnie transfer jakiego potrzebujemy w takim wypadku.

Poświęcanie non-HG miejsca w składzie akurat dla Gravenbercha, to byłby bardzo ryzykowny i mało sensowny ruch. Ok, przemawiają za nim młody wiek oraz niska kwota transferu, ale na dobrą sprawę nic więcej, z naszej perspektywy to kot w worku. Nie sądzę, że ściągniemy do pomocy więcej niż jednego obcokrajowca, ponieważ potrzebujemy również transferów HG, dlatego powinniśmy celować w kogoś dużo lepszego niż Holender.

5 polubień

Jestem świadomy, że mówi się o tym, że Liverpool, Newcastle i inni mają oko na Conora Gallaghera. Jego odejście tego lata jest możliwe, ale nie ma jeszcze nic jasnego na temat klubów zbliżających się do niego. Na tym etapie nie ma nic zaawansowanego. Chelsea rozważy oferty, ponieważ muszą sprzedać kilku zawodników, ale nic nie jest jeszcze w 100% przesądzone.

Co do doniesień o ważnym spotkaniu rekrutacyjnym Liverpoolu, które odbyło się w zeszłym tygodniu - szczerze mówiąc to normalne, że czołowe kluby spotykają się i omawiają cele, nie brzmi to dla mnie jak wielka wiadomość. To rutyna dla klubów piłkarskich. To, co mogę powiedzieć na razie, to że Jurgen Klopp będzie miał dużą rolę w decyzjach, a pomocnicy pozostają priorytetem dla the Reds.

Alexis Mac Allister i jego obóz uważają letnią przeprowadzkę z Brighton za w 100% zagwarantowaną. Oczekiwania dotyczą rychłego transferu. Zarówno Liverpool jak i Manchester United wyglądają na nastawione na otwarcie rozmów w sprawie zawodnika w najbliższym czasie.

Jurgen Klopp o tym, ile nowych podpisów zostanie skompletowanych: “Nie mogę podać liczby, nie chcę jej podawać. Chodzi o robienie właściwych rzeczy. Zawsze staramy się być mądrzy na rynku transferowym”.

(F Romano)

1 polubienie


W nowym opracowaniu, główny dziennikarz piłkarski Mirror, mówi, że The Reds zostali wezwani do zwiększenia zainteresowania na wyższy poziom poprzez rozpoczęcie rozmów z Bayernem. Twierdzi również, że obecnie zarabia 100 000 funtów tygodniowo w Niemczech, co może spowodować, że Liverpool zaoferuje mu podwójną stawkę, co nie zostało uznane za problem po negocjacjach z doradcami Gravenbercha.

image
jak my chcemy płacić takiemu zawodnikowi 200, czy lepiej to jak my mamy zapanować nad wydatkami. Mam nadzieje, że to tylko plotka bez pokrycia.

edit. 'Player is ours' - Jose Enrique may have already revealed Liverpool midfield signing - Liverpool Echo
Jose Enrique(który może, a nie musi wiedzieć cos więcej) wygadał się, że Gravenberch już zaklepany.

1 polubienie

Ponoć jednym z kandydatów na nowego dyrektora sportowego jest Tim Steidten. Pracował on wcześniej w Werderze i Bayerze. W Werderze z mlodziezowego skauta wyrósł w 7 lat na dyrektora sportowego. Natomiast w Bayerze był 3 lata szefem skautingu, a potem zaledwie 8 miesięcy koordynatorem sportowym(nawet ciężko mi powiedzieć co to za funkcja). Od marca bezrobotny, ponoć Chelsea też się nim interesuje.

1 polubienie

200k tygodniowo dla zawodnika wyciągniętego z lawki rezerwowych Bayernu?
Jak dostanie 100k to będzie i tak sporo… mam nadzieję, że nikt nie rozważa na serio takiej tygodniówki, oczywiście zakładając, że w ogóle do nas przyjdzie.

5 polubień

@NeilJonesGoal

: This summer promises to be one of the club’s most important in recent memory

All of those players have something in common, besides being midfielders. They are young - aged between 20 and 25 - they have big talent and good experience, but still room for improvement and something to prove.


@NeilJonesGoal

: The messaging from inside

@LFC

is that THERE WILL BE money available, even if a move for Borussia Dortmund’s Jude Bellingham has been shelved

@NeilJonesgoal

: The list of potential signings for

@LFC

is a long one, featuring the likes of Mason Mount, Alexis Mac Allister, Moises Caicedo, Matheus Nunes, Ryan Gravenberch, Teun Koopmeiners and Florentino Luis, among many others

Dobre to źródło ten Neil Jones?

Florentino Luis defensywny pomocnik Benfici. W sierpniu skonczy juz 24 lata, a rozgrywa 1 powazny sezon, wczesniej kopal w rezerwach Benfici czy na wypozyczeniach w Monaco (glownie rezerwowy) i Getafe. Obecnie wyceniany wg transfermarkt na 20mln euro. Taki to jeden z naszych letnich targetów ktorzy mają odmienic naszą pomoc… Widac ze wraz z kolejnymi doniesieniami celujemy coraz nizej…

2 polubienia

To ja biorę Mounta, Mac Allistera i Koopmeinersa za… jakieś drobne w portfelu znajdę :rofl:

Dobrze rozumiem, że można ich mniej więcej pogrupować na dwie kupki i z każdej z nich wyciągniemy po jednym chłopku? :slight_smile:

Ofensywni pomocnicy:
Mason Mount
Alexis Mac Allister
Matheus Nunes

Defensywni pomocnicy lub box-to-box:
Moises Caicedo
Ryan Gravenberch
Teun Koopmeiners
Florentino Luis

Trzech pewnie nie kupimy. To by było burżujstwo, a pamiętajmy, że pieniążków musi starczyć na pensję sprzątaczki, pań z bufetu i pani woźnej :wink:

1 polubienie

Nie zapominaj o kierowcy klubowego autobusu🤣

Według mnie najbardziej optymalnie było by Barella Mount Gravenberch Ugarte.
Taka jest też moja lista, jaką bym kupił.
Ale co będzie, to wie tylko wielce szanowany i poważny Dżon Dablju Henry ;).

Wszyscy gadali, że hajs na transfery będzie a my pewnie max 100 mln wydamy. A niby mialo być 200/250 mln…

Będzie. Zainwestowanych w stadion, infrastrukturę klubową. Takie tam. Kto by się przejmował składem.

1 polubienie

A piniendzy nie ma i nie bedzie

Fabio Carvalho will leave Liverpool this summer. Fabrizio Romano

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1648597697446723586?s=20

Zdecydowanie coś się wydarzyło na linii Carvalho-Klopp, bo nie wierzę w tak drastyczne odsunięcie zawodnika od gry i to na każdym szczeblu, bo nawet nie gra w PL2, tylko z powodu braków w tężyźnie fizycznej. Pytanie czy odejdzie definitywnie czy na zasadzie wypożyczenia

6 polubień

Na pewno na nim nie stracimy, może to po prostu szukanie funduszy…

Nie dziwi mnie to, jak grał to grał słabo. I nie wiem co ludzie w nim widzieli, a z drugiej strony, jak się widzi, że Klopp zamiast młodego ograć to wpuszcza starego Milnera który nie ma żadnej przyszłości by mu podbić rekordzik. Sam bym chciał uciekać z takiego miejsca. Ale ogólnie to nie powinien do nas przychodzić na rok grania, tylko wypożyczenie od razu do klubu z Premier League powinien dostać. A tak ma stracony rok.