Rozważania i spekulacje transferowe

Wydajemy w miarę mądrze pieniądze i wygraliśmy całą jedną ligę i jedno LM. City wydało 2.5x więcej i w sumie jeśli nic zaskakującego się nie wydarzy, to w końcu (niestety…) szejki wyrwą ten puchar europejski, a nie chcę mówić ile mistrzostw zdobyli. To nie my MU czy oni Nas powinni się obawiać w kontekście największej ilości mistrzostw za jakiś czas, tylko oboje powinniśmy kierować powoli wzrok w stronę City. Im dłużej tam Pep zostanie, tym gorzej dla rywalizacji w lidze. Jedno ze słabszych City w ostatnich latach i tak zdobywa mistrzostwo.

W pierwszej fazie sezonu grali faktycznie słabo (jak na ich standard), ale w drugiej fazie grają najlepiej w swojej historii. Nie bez przyczyny rozwalili Bayern i Real, a Arsenal na ich tle wyglądał jak spadkowicz. Ale fakt, mistrzostwo z uwagi na pierwszą słabszą fazę było możliwe do wygrania przez inny zespół. Jeżeli chcesz wygrać mistrzostwo z Man City to musisz celować w liczbę 100 punktów. Bardzo mały margines błędu.

1 polubienie

Mający problemy z psychiką urugwajski Morata xDDD

Jurek to genialny trener ale i populista. Jego wzniosłe hasełka na mnie już wgl nie robią wrażenia. Po bełkotach typu “mamy kompletną kadrę”, “nie potrzebujemy transferów”, “w naszej grze było wiele pozytywów” po najgorszych meczach w sezonie, kompletnie już mu nie wierzę. Powie to co trzeba w danej sytuacji. Jak będzie taka potrzeba obróci kota worem do góry.

Ja bym się nie martwił o to, kto będzie strzelał bramki. Takie same pytania padały po odejściu Torresa czy Suareza. Po odejściu Coutinho też padały hasła o to, kto będzie teraz rozgrywał. Zawsze się ktoś znajdzie. Zresztą… W Newcastle nie ma Salaha, a mają tylko 4 bramki mniej niż my. W Brighton nie ma Salaha, a zdobytych goli mają tyle samo co my.
Osobiście ja bym Salaha do końca kariery tutaj nie trzymał (do którego roku on ten nowy kontrakt podpisał?). To nie jest zawodnik typu Scholes, KDB czy Lampard, którzy często mądrzej stoją niż inni biegają i potrafią wygrać mecz jednym podaniem. Salah bazuje na sile, przyspieszeniu i zwinności, a te umiejętności z wiekiem lecą, co często po Salahu już było widać w tym sezonie. Ewentualnym wyjściem może być przesunięcie go z upływem czasu na “9”, ale chyba nie po to kupowaliśmy Nuneza.


@CzerwonyBartek
Nie wiem, czy Ty masz jakiś uraz do tego Ronaldo? :sweat_smile: Tak jak wielokrotnie już Ci odpisywałem. Wieszczyłem i uważam, że miałem rację. W fatalnym ManU, w wieku 36/37 lat Ronaldo zrobił liczby - 18 bramek i 3 asysty w 2456 minut. Według Ciebie to są słabe liczby i Ronaldo się nie sprawdził, ale 30 letni Salah z 19 bramkami i 11 asystami w 3207 minut już jest topowym zawodnikiem nie do zastąpienia?

Gerrarda zawsze bardziej postrzegałem jako dynamicznego B2B w dobrze ułożoną nogą, któremu jednak do umiejętności technicznych Lamparda czy Scholesa trochę brakowało.

3 polubienia

Ciekawe, że nie podałeś przykładu Gerrarda do tego grona :sweat_smile: To wszytko i tak się sprowadza do subiektywnej opinii. Dla mnie Salah to piłkarz o bezwzględnie najwyższych umiejętnościach w drużynie. Wystarczy spojrzeć chociażby na jego ostatnie asysty… No ale każdy ma prawo do swojego zdania. Ty chyba z tego co kojarze wieszczyłeś zjedzenie ligi przez Ronaldo a następnie oblizanie palców jak po sytym posiłku i wprowadzenie Manu z powrotem na salony. A skoro to była iwna klubu to dlaczego drugą połowe mają taką soliną? Ale z tym że Mane to piłakrski bankrut miałęś racje

Edit @Tsubasa1990
nie róbmy sobie kwadratowych jaj…
image
image

Rozumiem, że na boisku gra tylko sam jeden Salah. To nasz najlepszy piłkarz czy tego chcemy czy nie…

Wściekły ma prawo jak najbardziej być na obecną sytuację. Zamiast kozaka do pomocy w poprzednim okienku, klub ściągnął Melo i Nuneza który potrzebuje niańki trzymającej go za rączkę w momencie oddawania strzałów sam na sam…

2 polubienia

Ja rozumiem Salaha. Nie tylko on ale każdy w klubie powinien być wściekły. Rok temu graliśmy w finale LM. W przyszłym sezonie nas tam w ogóle nie będzie. To bolesny upadek. Wydawało się wszystkim że wskoczyliśmy na najwyższy poziom i wypadnięcie LM już nam nie grozi…

1 polubienie

Wściekły powinnien byc tylko na siebie.
Karne zmarnowane, bezbarwne wystepy, masa niewykorzystanych sytuacj.

6 polubień

Mam podobne zdanie, ostatnie 10 kolejek trochę nam wymazały z pamięci, że Salah 3/4 sezonu grał średnio, przypomina mi to trochę Mane w ostatnim sezonie, gdzie miał z 2/3 dobre miesiące, reszta słabych/solidnych.
Za dobrą cenę bym go sprzedał, bo być może uda mu się jeszcze jeden solidny sezon zagrać, a być może będzie miał dalszy zjazd formy i będzie z niego tyle pożytku ile Bayern ma z Mane.

Egipcjanin sam sobie zawinił ( nie tylko on ), że tej ligi mistrzów nie ma.

Nie rozumiem trochę takich postów na portalach społecznościowych, może jego agent to wstawił hehe :stuck_out_tongue:.

@Lucasss z skrajności w skrajność, nikt go nie wypycha.
To nasza legenda i najlepszy atakujący piłkarz w tym sezonie. Za jakieś absurdalne pieniądze od PSG po prostu przy okolicznościach jak jego wiek, prawdopodobna dalsza zniżka formy, to żeby Liverpool mógł kogoś kupić musimy najpierw sprzedać itd itd można byłoby go sprzedać, po powrocie Joty i Diaza atak nie wygląda biednie. Za pieniądze z Salaha można poszukać kogoś młodszego, bo w następnym okienku trzeba będzie kupić bramkostrzelnego skrzydłowego pewnie znowu za 100 mln, a funduszy pewnie nie będzie .

3 polubienia

Salah napisał tweeta i już forumowe grono wypycha go z klubu. Komedia :rofl:

To nadal nasz najlepszy zawodnik z przodu. Chyba nie wierzycie, że urugwajski kloc zacznie strzelać seryjnie bramki?

@CzerwonyBartek cały czas pozostaje przy teorii, że Nunez to transfer Warda i za to zapłacił stanowiskiem. Klopp nie potrzebował napastnika tego typu, a teraz musi się z nim męczyć i nie wiadomo co z nim zrobić.

@CzerwonyBartek to prawda. Nkunku był w gronie zainteresowania Liverpoolu. Napastnik podobny do Firmino. Ostatecznie skończyliśmy z Gakpo. Nie żebym narzekał na Holendra, bo na razie to milion razy lepszy transfer niż Nunez.

4 polubienia

Bez przesady z tym klocem. Dla mnie na obecną chwilę to jest teraz zwyczajnie Liverpoolski Morata. Nie tak słaby jak mówią, nie tak dobry jak oczekiwano.

Edit. Ja z kolei słyszałem, że wzięliśmy Nuneza zamiast Nkunku. Już za kilka miesięcy się okaże jaki deal zrobiliśmy na tym xD

Edit2. jak wrócimy na stałe do starej taktyki to kicha jak chodzi o ten transfer bo pewnie będzie grał na LN. Z dzisiejszej perspektywy wizja posiadania Nkunku i Gakpo w składzie kosztem Nuneza brzmi jak naturalna kolej rzeczy przy wymianie trybików w naszej podniszczone już maszynie.

Salah nigdzie nie odejdzie. W tej chwili sprzedaż Salaha byłaby równie głupia, o ile nie głupsza, niż odpuszczenie Bellinghama. Po FSG można spodziewać się wielu głupich ruchów, co już udowodnili, ale nie sądzę, żeby podjęli aż tak kompromitującą decyzję. Salah dał upust frustracji po fatalnym sezonie i bardziej brzmiało to jak przeprosiny w stosunku do kibiców, niż wstęp do jakiejś sagi transferowej. Nawet chyba Romano zaprzeczył takiej interpretacji słów Salaha, więc ta gównoburza na forum jest naprawdę pozbawiona sensu.

8 polubień

Chce odejść? Proszę bardzo - 200 milionów i możemy rozmawiać. Przynajmniej będzie na transfery :joy:

Gdyby ktos faktycznie dał tyle to nie można by tego odrzucić ze względu na jego wiek z tymi biedakami u sterów klubu :sweat_smile: pod warunkiem, że cała kwota plus planowana wcześniej, poszłyby na transfery.

Ja coś czuje że będzie co najmniej jeden transfer z Bundesligi - signed by Schmadtke

Fani FSG w przypadku braku odpowiednich transferów będą mieć nowy argument na obronę idoli: Co prawda nikogo wybitnego nie kupiliśmy, ale pomimo braku awansu do LM nie straciliśmy żadnego kluczowego piłkarza :sweat_smile:

Coś podobnego kiedyś powiedział Levy

3 polubienia

tak jakby nie można było zrobić transferu z bundesligi bez niemca (Konate, Keita), czyli nie kupimy nikogo z anglii i marzenia o Barelli już ostatecznie upadły

Tak a jego name is Ron-Robert-Zieler

1 polubienie


Ja już się szykuję żeby przepraszać fsg jak tu niektórzy wspominali

1 polubienie

Nazwisko pierwszy raz widzę (chodzi o dziennikarza) tak wiec napewno info ma z pierwszej ręki.

A Mendes to niech nam Nevesa ogarnia stary cwaniak :sweat_smile:

Btw. Spekulacje to u tak ściek wiec zadam hipotetyczne pytanie. Jak ocebilibyscie okienko gdyby przyszedł Ugarte, Neves i Mac Alliater?

@Igtrun Panie, a kto będzie krzyczał :sweat_smile: i dodajmy do tego Colwilla bo musi być ktos HG

8/10.
Jak na standardy FSG nawet wyzej.