Rozważania i spekulacje transferowe

Szczerze ciężko mi powiedzieć bo poza Maciem to nie widziałem tamtej dwójki w akcji. Ale jak ktoś jest fanatykiem ligi niemieckiej i francuskiej to zachęcam do opinii bo bym się co nieco dowiedział :smiley:

Jeśli dołożą do tego Inacio czy innego obrońcę z perspektywami na top w niedalekiej przyszłości, to… można rzec plan minimum zrobiliby. Nie ma za co chwalić, ale nie ma za co ganić (chyba że za timing tych transferów, że trzeba było doprowadzić znowu do sytuacji tragicznej w którejś linii, by odmłodzić i wzmocnić ją.

2 polubienia

Na radzie bardzo mnie martwi ze dwóch z trzech piłkarzy jest bardzo do siebie podobnych. Nie chodzi mi o kolor skóry i fryzurę, ale o grę. Tzn to co widziałem na kompilacjach to są jak odbicia lustrzane. Silny, wysoki, szybki i wybiegany dobrze broniący środkowy pomocnik. Średni w rozegraniu z pokracznym dryblingiem.

Zazdroszczę wysokich oczekiwań. Mój plan minimum to Mac Allister i jakiś drugi jakościowy pomocnik. O trzecim pomocniku i o nowym obrońcy to nawet nie myślę

To chyba syndrom FSG, coś na wzór sztokholmskiego ;D potrafią z roku na rok obniżać oczekiwania, ale tak niepozornie, że z czasem żyjesz w stworzonym przez nich matrixie. Levy z Tottenhamu niech się uczy.

2 polubienia

https://twitter.com/HazLFC97/status/1663659070128095234

1 polubienie

Do tego nowy prawy obrońca [ Kounde w mokrych snach ] i byłoby super.

A w zimie po środkowych obrońców.

Kone wydaje się ciekawą opcją, z ostatnich, które się przejawiały w jakichś newsach. Do tego Mac i można by kombinować z ustawieniem- w postaci Flaco jako drugiej szóstki, Jonesa ustawionego trochę wyżej, Bajcetica podobnie. Pojawiłoby się sporo opcji do rozgrywania środka pola.

Anyway z tego co pamiętam, co Borussia chciała jakichś abstrakcyjnych pieniędzy za Kone, więc trochę powątpiewam w ten transfer.

Ciekaw jestem, czy jeśli przyjdą: Mac Allister, Thuram i Koné, to Klopp będzie ich wprowadzał powoli, czy czeka ich szybkie wejście do pierwszej jedenastki… O ile w przypadku Mac Allistera pewne jest, że wjeżdża od razu do składu, o tyle zastanawia mnie pozostała dwójka… Oni są przede wszystkim bardzo młodzi, więc trochę wpisują się w tę politykę transferową znaną z początków FSG w Liverpoolu. No, z tą różnicą, że za nich już trzeba zapłacić “trochę” więcej, niż za ówczesne młode talenty. Strasznie ciekawi mnie możliwy środek pomocy w nowym sezonie, bo mało prawdopodobne jest, żeby podstawowa druga linia składała się z trójki nowych piłkarzy… Raczej jeden czy dwóch, wymiennie z tym trzecim. Czas pokaże.

Możliwe, że dlatego są plotki i o Kounde i o Pavardzie. Obaj nominalni środkowi obrońca (Kounde bardziej, chociaż Pavard też jako ŚO zaczynał, lecz w ostatnich 2 sezonach częściej na prawej stronie grał), którzy potrafią też zagrać na PO. Do tego na prawdę klasowi.

Z Kounde sprawa jest taka, że on nie chce być nominalnie PO, tylko grać na ŚO. W parze z VVD bym go widział, a myślę że to kogoś za niego potrzebujemy, a nie za Ibou wprowadzać. Pavard również nie przyjdzie tu siedzieć na ławce. Ciężko mi ogarnąć jaki plan byłby na któregoś z nich, jeśli w ogóle te nasze zainteresowanie jest prawdą. No i Kounde będzie strasznie drogi.

Wg mnie tego lata przyjdzie dwóch graczy do środka pola (trzeci w następnym roku za Thiago). Weźmy pod lupę minuty i mecze, które trzeba „wypełnić”:

Milner 1285 minut (za Transfermarkt) (14,3 meczu)

Keita 488 (5,4)

Oxlade 493 (5,5)

Carvalho 730 (8,1)

Czwórka, która odchodzi (Carvalho prawdopodobnie wypożyczenie) i w całości zwalnia rozegrane minuty.

14,3 + 5,4 + 5,5 + 8,1 = 33,3 meczów

Henderson 2558 (28,1)

Fabinho 3539 (39,3)

Thiago 1963 (21,8)

Trzech graczy, których rola i czas na boisku powinny być ograniczone.

8,1 + 14,3 + 1,8 = 24,2 meczów → zakładając, ze Hendo rozegra 20, Fabinho 25, a Thiago 20 meczów w pełnym wymiarze czasowym.

33,3 + 24,2 to 57,5 meczu które trzeba będzie zapełnić.

Doliczmy do tego potencjalne 7 meczow więcej w LE, 2 w CC, 2 w FA, 1 mniej przez Community Shield. Razem 10.

10 meczów x 3 pozycje w środku pola to kolejne 30 meczów.

57,5 + 30 = 87,5

Teraz pomyślmy o graczach, którzy w przyszłym roku powinni dostać więcej szans:

Bajcetic 1448 (16,1)

Elliott 2267 (25,2)

Jones 1220 (13,6)

Zakładając, że po kontuzji Bajcetic zagra 10 meczów więcej, Elliott 5 (bo i tak gra sporo) oraz 12 Jones (na dobre wszedł do składu pod koniec sezonu) wychodzi 27 spotkań.

87,5 - 27 = około 60 spotkań do wypełnienia, czyli mniej więcej tyle, ile potrzebuje dwóch zawodników pierwszego składu.

2 CM/DM + CB, który potrafi asekurować prawą stronę boiska i pierwszy etap przebudowy można uznać za gotowy (podkreślam, pierwszy).

1 polubienie

21 polubień

Coraz więcej poważnych informacji jest o Kone i Thuramie ciekawe, czy chcemy wybrac jednego, czy bierzemy dwóch. Myślę, że jak bierzemy dwóch to albo coś nie wypaliło z Maciem, albo z kims się żegnamy. Tu jedyne opcje to zdaje się Thiago albo Fabs. Raczej to by było przegięcie kupić 3 pomocników teoretycznie na pierwszy skład i nie pozbyć sie nikogo :smiley:
Choć też teoretycznie odchodzi 4 pomocników, tylko w sumie oni i tak niemal nic nie grali.

@Loku64 Biorąc pod uwagę, że odchodzi Milner, Oxlade-Chamberlain i Keita, to nie wydaje mi się, żeby to było przegięcie. Czeka nas też Liga Europy, więc ta rotacja będzie potrzebna, a nie zapominajmy też o kwestii aklimatyzacji. Może być też tak, że Kone i Thuram będą wpuszczani powoli, żeby przystosować się do wymogów Premier League, bo jednak przeskok ich czeka spory. Na ten moment pozbywanie się kogokolwiek z trio Henderson-Fabinho-Thiago, przy tak młodziutkich nowych nabytkach, byłoby, moim zdaniem, sporym ryzykiem. Oni przynajmniej w tym sezonie muszą jeszcze stanowić ten bufor bezpieczeństwa na wypadek wahań formy u nowych zawodników.

1 polubienie

To brzmi jak życzeniowe myślenie. Thiago ciągle jest połamany, a wahanie formy, a w sumie jej brak z pojedynczymi wyskokami, to właśnie prezentowali Fabs i Hendo przez cały sezon.
Fajnie mieć szeroką kadrę i właśńie Kone I Thuram to zawodnicy trochę jak KOnate, kiedy do nas przychodził - z talentem, na pograniczu pierwszego składu, jednak patrząć na formę właśnie naszego duo to z miejsca powinni ich ze składu wygryźć.

@Clashman Też uważam, że jak odejdzie to jeden i myślę, że to najprędzej będzie Fabs :smiley: Thiago sie kończy kontrakt, to i tak go puścimy za rok. Hendo wydaje sie, że jeszcze zostanie trochę, ale mam nadzieje, że w coraz mniejszej roli :slight_smile:

Wygryźć jak najbardziej, ale niekoniecznie totalnie wypchać z klubu :smiley:
Oczywiście dni Hendersona, Fabinho i Thiago są policzone - tu pełna zgoda- natomiast uważam, że sprzedanie ich już w tym okienku wiązałoby się ze sporym ryzykiem. No może ewentualnie sprzedaż jednego z nich, ale to jest absolutny max. To też nie jest tak, że jak kogoś kupisz, to on Ci będzie już w pierwszym sezonie chodził w klubie jak maszyna - tak może być, ale raczej nie zdarza się to zbyt często, zwłaszcza w przypadku tak młodych graczy jak Thuram czy Kone. Takie płynne wymienianie zawodników “na zakładkę”, żeby spędzili ze sobą sezon lub pół sezonu, jest z perspektywy wyników klubu i aklimatyzacji nowych graczy na pewno bezpieczniejsze. Ci nowi wtedy też nie będą czuć na sobie takiej przesadnej presji, która na starcie może ich zeżreć :wink:

1 polubienie

Przecież z klubu odchodzi trzech środkowych pomocników (Milner, Keita, Ox) a sam Hehe będzie powoli odstawiany na boczny tor? czego nie rozumiesz? :wink:

@Loku64 - no widzisz ;). Ten Arthur to był takim zawodnikiem widmo, że nawet nikt nie zaliczał go do składu. Doprawdy przedziwny transfer, będą o nim jeszcze książki pisać pt: “Jak nie przeprowadzać okienka transferowego”

4 zapomniałeś o królu Arthurze :stuck_out_tongue: