Rozważania i spekulacje transferowe

Teraz z klubu odchodzi 4 piłkarzy trzech typowych ŚP i jeden z zamiarem bycia ŚP czyli Fabio.
Nie odejdzie nikt ze środkowych, bo wtedy popełnimy błędy z poprzednich sezonów. No rozumiem zjazd Fabinho i kontuzje Thiago, ale ci piłkarze nadal dają nam więcej niż Jones czy Bajcetić czy Elliott w środku pola. Dodajmy proces adaptacji tych trzech piłkarzy którzy do nas przyjdą. To absolutne minimum do środka pola to 3 piłkarzy. W zeszłym sezonie przy starcie brakowało nam piłkarzy, pod koniec sezonu też nie mieliśmy dużo piłkarzy do środka pola. I mamy się jeszcze kogoś pozbywać? Jak już to takich leszczy jak Morton czy nie wiem kto tam jest wypożyczony w niższej lidze. A nie Fabinho czy Thiago. W Lidze europy gra się więcej meczów niż LM to raz, dwa będziemy nadal chcieli się liczyć w jak największej ilości trofeów, trzy będziemy chcieli moim zdaniem walczyć o mistrza, a do tego trzeba mieć szeroki skład. Ba nawet do top4 trzeba mieć szeroki skład. Mimo iż odchodzi od nas 3 pomocników i przychodzi 3 pomocników to ci co odchodzą to leszcze których nie powinno być w klubie od 2-3 sezonów Bo i tak nie można było na nich liczyć. Więc odchodzi 3 którzy nic nie dawali.

3 polubienia

Ogólnie co by nie pisać, to okienko zapowiada się ciekawie.
Byleby nie skończyło się jak zwykle…

Tak, tak. :slight_smile: Poza tym, ze za te 2 lata to Salah bedzie mial 32 lata, Robertson 31, VvD 33, a srodka pola to juz w ogole nie bedzie. Przy czym pierwsza trojka (pomoc - bez komentarza) juz teraz zalicza duze zjazdy w trakcie sezonu (VvD to juz w ogole zaliczyl zjazd na amen, jest po prostu slaby od dawna, od kontuzji). Jezeli teraz sciagniemy kogos na “8” to nadal potrzeba DMa i jeszcze kogos do srodka. No chyba, ze zakladasz, ze o to mistrzostwo to bedziemy sie bic ze srodkiem Mac Allister + Bajcetić + Henderson. Lub Mac Allister + NOWY + Henderson/Fabinho/Jones. Do tego potrzebny wlasnie stoper, jakis zmiennik Robertsona i koniecznie ktos za Salaha. W przypadku prawego skrzydla znowu - albo ryzykowanie z kims za 30-50 milionow i liczenie, ze odpali, albo wydanie ogromnych pieniedzy. Zeby realnie pograc o mistrzostwo (nie liczac na totalny geniusz Kloppa znowu) trzeba sciagnac min. 2 pomocnikow teraz i najlepiej 1 obronce. W kolejne okienko wymienic Salaha i znalezc powazny backup dla Robertsona i znowu kogos perspektywicznego do srodka - kto bedzie mogl wskoczyc za Bajcetica jezeli ten sie nie sprawdzi albo pozostac po prostu do rotacji bo w kolejnym oknie Henderson i Fabinho juz dawno powinni byc albo w domu spokojnej starosci, albo w innym klubie.

Natomiast wiadomo jak to u nas jest. Zapewne bedziemy sie interesowac 20 pilkarzami przez 2 miesiace, sciagniemy Mac Allistera i tyle. A za kolejne okienko kolejna wielka przebudowa z magicznym budzetem 300 milionow gotowym do uruchomienia. xD

Brzmi jak mokry sen Kloppa, u niego to powinno odpalic - taki Henderson i Wijnaldum z dobrych lat? Nie potrafia kopnac pilki prosto, ale za to duzo biegaja i maja zelazne pluca?

I jest max przecietny.

Tylko w najważniejszych momentach najlepszych sezonów zabrakło kreatywności w wielu meczach. W sezonie mistrzowskim były mecze gdzie graliśmy w 10 bo Gini był absolutnie fatalnym. Co potem wyszło choćby w pierwszym meczu z Atletico, czy w meczach których przegraliśmy mistrza 2019 roku.

Dodatkowo futbol się rozwija, że nawet Pep się zmienia, a my chcemy tworzyć coś co działało parę lat temu zamiast szukać nowego pomysłu.

Kone to bardzo dobra alternatywa za Jude’a. Kilka dni temu widziałem statystykę, że Francuz ma prawie tyle samo ofensywnych pojedynków przy wyższej skuteczności. Do tego jest jedynym pomocnikiem w Europie, który zbliża się do liczb pressingowych Anglika.

Mac Allister - Thuram - Kone - Nowy ŚO

Za całą trójkę byśmy zapłacili około 140-150 mln funtów. Do tego dorzucić jakiś młody talent (Scott/Matheus Franca) i oddać na wypożyczenie.

2 polubienia

Nie łudziłbym sie, ze Klopp jest zdolny do zmiany stylu gry, widac, ze ma on swoje ograniczenia. Nie porownywalbym tez go do Pepa, ktory jest po prostu lepszy i bardziej elastyczny. Klopp od zawsze gra swoje - ciezkie zapierdzielanie za pilka i tyle. To jest to co potrafi robic i co chce robic, i robi najlepiej. On nawet klasyczna “9” za blisko 100 milionow wyrzucil na skrzydlo by moc grac defensywnym napastnikiem pod “swoj styl”. Takze nie spodziewalbym sie, ze nagle wyewoluuje i wrzuci nam tu jakiegos super kreatywnego pomocnika do srodka. Moj post nie byl na zasadzie “co bym chcial” czy jak ja to widze tylko bardziej na zasadzie - pasuja mi te transfery bo wydaje mi sie, ze Klopp takich wlasnie zawodnikow potrzebuje do swojej taktyki. Wijnaldum tez przed przyjsciem do nas gral wyzej i strzelal bramki, to Klopp podwiazal mu jaja i zabronil atakowac bo w jego taktyce za atak odpowiedzialni sa skrzydlowi i boczni obroncy, a te strefy musza zabezpieczyc pomocnicy. Dlatego tak wiele stracilismy wraz z utrata motoryki Fabinho i Hendersona (oraz odejsciem Wijnalduma).

Moje osobiste zdanie jest takie, ze pora juz troche odejsc od tego stylu, a za to wrzucic bramkostrzelnego Mac Allistera, TAA przesunac na stale do pomocy i dac mu duzo wolnosci, na prawa obrone kogos sprowadzic, a w napadzie grac wysunietym Nunezem lub Jotą i na skrzydlach zamiennie wysoko ustawionymi Diazem/Salahem/Gakpo/Elliottem. Ale to tylko moje subiektywne przemyslenia, ktore absolutnie nigdy sie nie wydarza i nie ma na nie cienia szansy, dopoki jest tutaj Klopp.

7 polubień

Z tym bramkostrzelnym to się uśmiałem.
Chłop ma 10 goli z czego 6 z karnych. A przy kontuzji Marcha grał na pozycji napastnika/ofensywnego pomocnika.

Khephren na łamach wywiadu dla L’equipe:
– *Chcę się rozwijać, być na boisku i dobrze się bawić. Na razie jestem w Nicei i idzie mi dobrze, bardzo lubię ten klub, więc nadal widzę siebie w Nicei. Jestem szczęśliwy tutaj. Krążą plotki, które dobrze słyszę, ale jestem szczęśliwy w Nicei i mam nadzieję, że będę się rozwijał w tym klubie"

Mam nadzieję, że tak sobie mówi, ale w razie możliwości to by się przeniósł na Anfield

Muszę przyznać, że wizja Thurama i Kone to pierwsza transferowa wizja, która mnie jakkolwiek podekscytowała po upokorzeniu z Judem, więc fajnie jakby się udało

No mnie też to przekonuje a o Manu Kone pisałem tu już chyba w styczniu.
Jakbyśmy klepneli MacAlistera i Thurama lub Kone(ewentualnie dwóch) byłoby mega zajebisćie.
Mac piłkarz na już ograny w lidze a ta dwójka do ogrania i wdrażania do podstawowej 11 w skrócie wymiana Hendersów, Milnerów itak dalej na młodych jednak to powinno być sezon a nawet dwa sezony temu.
Wtedy pomoc ze szrotu mogłaby stać się czymś o może wzbudzić powody do niepokoju u rywali
plus zagęszczenie jej przez Trenta w fazie ataku.
Czekam niewątpliwie na nadchodzące okienko

1 polubienie


niby klepniety i finansowo to wyglada ok. Teraz byle na oficjalke. Schmadtke od jutra dyrektorem, czyzby taki bang na inauguracje :smiley: ?

2 polubienia

Coś czuję, że poza Mac Allisterem każdy kolejny transfer będzie z Bundesligi. Dlatego też został sprowadzony Jörg Schmadtke na te kilka miesięcy.

1 polubienie

To w sumie by się pokrywało. Chłopy z Bundes mają potencjał oraz nie będą kosztować kroci więc idealnie się wpisują w naszą politykę transferową.

@Drzewiec myślę, że Klopp po transferze Nuneza zrozumiał, że nowi piłkarze muszą dobrze znać język w którym Klopp operuje więc angielski lub niemiecki. Nie ma już czasu na poświęcenie jednego sezonu, żeby kopacz nauczył się języka.

M.in dlatego odpuszczamy tego Ugarte. Facet prawdopodobnie nie mówi dobrze po angielsku

3 polubienia

@kuczq A Thuram zna angielski? Bo on Francuzem jest i poza granice nigdy transferu nie miał (chociaż chyba większe prawdopodobieństwo że uczą we Francji angielskiego niż w Urugwaju)

N’Dicka za darmo jakby przyszedł…

@Drzewiec nie wiem czy przyjdzie Thuram, ale angielski raczej zna. We Francji akurat dobrze uczą języków plus facet jest z bogatego domu

1 polubienie

We Francji na 100% uczą angielskiego i obstawiam, że Thuram zna ten język przynajmniej na poziomie komunikatywnym

Jego ojciec zrobił międzynarodowa karierę jako piłkarz więc też wątpię żeby pozwolił synowi mówić tylko w jednym języku

3 polubienia

Swoją drogą na tle ostatnich newsów, gdybyśmy tylko jednego piłkarza mogli zakontraktować, kogo byście chcieli i dlaczego?

  • Khéphren Thuram
  • Kouadio Koné

0 głosujących