Rozważania i spekulacje transferowe

Tak się podniecamy kwotą transferów a mnie interesuje jedynie jaki będzie efekt sportowy…

3 polubienia

Liverpool are working on two more new midfielders after Mac Allister but there’s also clear intention to sign a new centre back this summer. :red_circle: #LFC

Klopp and new director Schmadtke, on it — contacts are taking place behind the scenes for new CB, priority left footed. @romano

7 polubień

Mam nadzieję, że darują sobie Micky van de Vena, bo mnie gość po przeczytaniu wielu opinii o nim i obejrzeniu skrótów na YT (tak wiem… nie oddaje to w większym stopniu poziomu zawodnika, ale one zazwyczaj podbijają w górę, a tu tego nie ma) nie przekonuje. W Gvardiola lekko nie wierzę, ale to byłby na prawdę kozak posunięcie ze strony FSG pozwalające w jakimś stopniu (małym bo małym, ale jednak) zmazać “plamę” po Bellinghamie, gdyby przyszedł. Tylko skoro lewonożny zawodnik jako priorytet, to mnie dziwi masa plotek o Pavardzie. Może Matip/Gomez OUT, a dwóch nowych IN? To byłoby zaskakująca zmiana, a do tego wg mnie pozytywna, jeśli tylko tych dwóch nowych ŚO było na poziomie pozwalającym rywalizować z VVD i Ibou sportowo o miejsce, a nie liczyć na kontuzję Francuza np. Ucichło za to zainteresowanie Inacio, co wcale mnie nie martwi - działamy na tyle nieschematycznie jak na Nas, że AMA podpisywaliśmy w świetle reflektorów, a kolejnego zawodnika możemy np. w totalnej ciszy już próbować dopiąć, co raczej bardziej by do Nas pasowało.

Ciekaw jestem czy ŚO będzie uzgadniany po transferach pomocników (zależnie ile będzie trzeba wydać na nich) czy te działania są kompletnie niezależne.

Czyli następca Virgila? Jak to się ma do Pavarda który operuje po drugiej stronie defensywy.

Bellingham oficjalnie w Realu, temat zamknięty na amen.

2 polubienia

1 polubienie

Wygląda, że to bardzo prawdopodobna opcja.Gvardiol raczej nie w naszym przedziale cenowym, Bastoni podobnie. Ndicka prawdopodobnie trafi do Romy. Chyba że wyciągniemy Salisu z Soton, Colwill z Chelsea też przewijał się jako opcja… Lewonożny CB to całkiem wąska grupa piłkarzy, pamiętam, że jak Ake szedł do City to w BPL było jedynie pięciu takich zawodników, którzy mieli rozegrane więcej niż 1500 min

A mi z kolei wydaje się wręcz przeciwnie - przeszkodą jest jego agencja - Team Rayola. Liverpool z tego co pamiętam unikał i unika przedstawicieli (RIP) grubego.

Jego największym minusem jest niska skuteczność w powietrzu, co przy takim wzroście wydaje się dziwne. Natomiast plusem będzie niska cena, łatwy transfer dzięki Schmadtke, szybkość oraz oczywiście obecność Van Dijka w składzie. Van dijk będzie tutaj jeszcze przez minimum 2-3 sezonu to przez taki okres może go nauczyć jak się ustawiać i jak wykorzystywać swoje warunki. Van Dijk jest genialny pod tym względem. Na rynku nie ma zbyt wielu ciekawszych opcji, które spełniały by pewne kryteria.

Może uda się sklecić dla niego jakiś specjalny trening na wyskok i timing?

w końcu możemy się skupić na Manu Kone

1 polubienie

Coś przygasły informację odnośnie naszych transferów. Mieliśmy próbować wyrobić się przed kadrą- a coś się zacięło.

Znaczy z tego co pisali to mieliśmy wyrobić się przed pre sezonem (wtedy Klopp chciałby mieć już pełny skład). Także raczej nie ma co się przejmować. Myślę, że w najbliższe 2,3 tyg wszystko się wyjaśni (a jak nie to zaczniemy się martwić).

Ale tego Cherki’ego to bym chciał w czerwonej koszulce oglądać. To będzie wymiatacz na lata, no chyba że pójdzie drogą Ben Arfy…

Wg plotek z francuskich mediów (get French football news) nasze negocjacje ws Thurama nie są póki co zbyt pozytywne.

Widziałem też na Twitterze informacje, że Chelsea miała złożyć już za niego ofertę na 29 mln.

Źródła kiepskie więc lepiej poczekać na bardziej sprawdzone informacje.

A i Fabrizio Romano potwierdził, że Liverpool planuje ściągnąć jeszcze 3 piłkarzy.

Z tego co wiem to z nim problem jest taki że średnio pracuje dla drużyny, nie pressuje i nie wraca się do obrony. Oczywiście jest bardzo młody i jeszcze może się tego nauczyć ale na ten moment raczej by zbytnio nie pasował.

image
kursy na kolejny klub Thurama, wygląda to obiecująca, ale nie aż tak jak z Alexisem :smiley:

Lewonożny CB to całkiem wąska grupa piłkarzy

Czy ja wiem czy taka wąska? Popatrzmy kogo tu mamy z perspektywicznych nazwisk:

Gvardiol - to już wiemy że poza naszym zasięgiem
Schlotterbeck - raczej nie do wyciągnięcia z BVB
Hincapié - Bardzo się rozwinął u Xabiego, mogłaby to być super opcja
Pavlovic - Jedna z największych nadziei serbskiej piłki
Inácio - o tym panu wielokrotnie było już pisane na forum
Lukeba - duży silny młody francuz, niestety z Lyonu
Colwill - raczej nie do wyciągnięcia z Chelsea

Przeciez my juz zakonczylismy okienko wiec wszystko zgodnie z planem, wyrobilismy sie przed kadra. :smiley:

3 polubienia

Jest jeszcze szansa na Veigę

Klauzula wykupu 40 mln €