Rozważania transferowe (dyskusja)

2 posty zostały scalone z istniejącym tematem: Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

W transferach liczy się to, że ktoś przeszedł. Póki co nasza sytuacja niczym się nie różni, również go nie podpisaliśmy

1 polubienie

Po pierwsze to nie jest do końca pewne że wyraził zgodę na transfer do Liverpool po drugie po co siadać do rozmów jeżeli nie ma się pieniędzy żeby zapłacic klauzulę tylko liczyć na to że uda się rozłożyć platność na raty a co będzie jak Real się uprze i będzie chciał płatność w jednej transzy.
Do tego przekazanie do publicznej wiadomości iż transfer Zubimendi jest już dograny.
Amatorka.

Dlatego napisałem “jeśli”. Transfer może upaść nawet jeśli panowie wykonają swoją robotę wzorowo, własnie ze względu na brak funduszy. A czemu siadają do rozmów? Bo bez tego nie będa wiedzieć czy klub zgodzi się na rozłożenie platności, ale to już w gestii FSG jest zapewnienie odpowiednich środków gdyby jednak nie było takiej opcji. Zwłąszcza, że w przypadku klauzuli sprawa jest prosta i nie musimy obawiac się postawienia zaporowej ceny. A sama kwota jak na dzisiejsze standardy jest nawet promocyjna

Ja nawet jestem skłonny uwierzyć, że zawodnik jest otwarty na transfer, bo podejrzewam, że gdyby dał stanowcze weto to temat szybko by został zdementowany. Problemem jest FSG i mimo, że wg niektórych użytkowników “pieniądze nigdy nie były problemem” to raz za razem nasze priorytety transferowe przepadają z tego właśnie powodu

2 polubienia

Zamykam wątek.

Otworzę go w odpowiednim czasie. Jeśli w kwestii transferów zadzieje się coś istotnego, to otworzę go szybciej.

Jeśli komuś nie podoba się ta decyzja, nie interesuje mnie to.

Wprowadzimy sobie niebawem też pewne zmiany w funkcjonowaniu forum a propos doniesień transferowych.

Na koniec dodam, że chamstwo i spam nie będzie od tej pory na forum tolerowane.

Tymczasem polecam ochłonąć.

44 polubienia

Moi Drodzy,

Jak zapewne zauważyliście, w wątku “Rozważania i spekulacje transferowe” sytuacja wymknęła się spod kontroli. To, co działo się w ostatnich dniach, było szczytem absurdu, jakiego dawno tutaj nie widzieliśmy. Od skrajnej euforii po totalne załamanie – a wszystko to na podstawie często niesprawdzonych, wykluczających się plotek.

Wielu z Was ma dość przeszukiwania forum w poszukiwaniu konkretnych informacji, tylko po to, by natknąć się na bezwartościowy bełkot. To musi się skończyć.

Od teraz wszyscy przykładamy większą wagę do jakości źródeł transferowych. Nie będziemy tolerować wklejania śmieciowych informacji z „baitowych” stron. Koniec z tym.

Wprowadziłem nowy podział tematów, który zaprowadzi porządek i ułatwi życie tym, którzy szukają konkretnych informacji:

HERE WE GO! - informacja transferowa: Nowa nazwa dla tematu, który wcześniej nazywał się “Informacje transferowe”. Od teraz będą w nim zamieszczane tylko pewne, nieoficjalne informacje o dokonanych transferach Liverpoolu, podawane przez dziennikarzy z Tier 1, Tier 2 i Tier 3. Zero dyskusji – tylko linki lub screeny!

Doniesienia transferowe (tylko linki lub screeny): Nowy wątek, przeznaczony wyłącznie do zamieszczania spekulacji transferowych z krótkim wskazaniem źródła, np. „Tier 1 - Paul Joyce (+ link)”. Przed wklejeniem czegokolwiek, należy sprawdzić, czy ktoś już tego nie zamieścił wcześniej. Bezmyślne powielanie linków lub screenów tworzy niepotrzebny bałagan, który będziemy eliminować. Zero dyskusji – tylko linki lub screeny!

Rozważania transferowe (dyskusja): To nowa nazwa wątku “Rozważania i spekulacje transferowe”. Tutaj możecie dyskutować o spekulacjach i dzielić się swoimi marzeniami transferowymi.

Wszystkie trzy wątki zostaną ponownie otwarte dziś o godz. 18:00. Proszę o bezwzględne stosowanie się do nowych zasad.

Te zmiany mają na celu podniesienie poziomu dyskusji na forum. Jeśli komuś się to nie podoba – trudno, nie zamierzam tego zmieniać. Forum ma być miejscem wartościowych rozmów, a nie śmietnikiem dla wszelkiej maści plotek. Od teraz nie będą też tolerowane przejawy chamstwa i wzajemne “wycieczki osobiste” pomiędzy forumowiczami - skupiamy się na meritum, a nie na sobie. Za celowe nieprzestrzeganie zasad będziemy BANOWAĆ, szczególnie tych użytkowników, do których od dłuższego czasu prośby nie docierają.

Na koniec – zaktualizowana lista wiarygodnych źródeł transferowych na okno 2024/2025, opracowana przez reddit.com. Podkreślam raz jeszcze, że tylko doniesienia z poniższych źródeł mogą być przytaczane na forum:

Tier 1 (źródła najwyższej jakości):
Paul Joyce, David Ornstein, BBC (non-gossip).

Tier 2 (sprawdzone źródła z dobrą reputacją):
Neil Jones, James Pearce, Melissa Reddy, David Lynch, Chris Bascombe, Simon Hughes, David Maddock, Dominic King, Lewis Steele.

Tier 3 (średnia niezawodność):
Athletic (linki do artykułów są zabronione, ale tweety od dziennikarzy oraz z oficjalnego konta są dozwolone), Fabrizio Romano, Florian Plettenberg (dla zawodników związanych z Niemcami), Pipe Sierra (dla zawodników związanych z Kolumbią), The Guardian, Phil McNulty, Telegraph, Andy Hunter, Sam Wallace, John Percy, Henry Winter, Mohamed Bouhafsi, Guillem Balague, Alex Crook.

Tier 4 (źródła pośrednie, niska niezawodność):
Ian Doyle, Paul Gorst, Echo, Times, Kicker.de, The Independent, Bild, De Telegraaf, Gianluca Di Marzio, Sky Sports, Andy Heaton, Record, Ojogo, Abola, Gazetta Dello Sport, Calcio Mercato, Goal.com, Marca, Jan Aage Fjoertoft.

Tier 5 (agregatory, niska niezawodność):
L’Equipe, Mirror, Miguel Delaney, Giannis Chorianopoulos, Nieuwsblad, ESPN, SPORT1.de, TEAMtalk, Tancredi Palmieri, Kristof Terreur, CaughtOffside, Tabloidy, strony sportowe ogólnego przeznaczenia.

Banned (ŹRÓDŁA NIEDOZWOLONE! – ich nie przytaczamy w ogóle, ponieważ są kompletnie niewiarygodne):
The S*n, Daily Mail, The Express, Indy Kaila, MEN, Don Balon, Dean Coombes, Mootez Chelade, DaveOCKOP, Talk Sport, News Aggregators, Anfield Watch, Anfield Edition, Anfield Talk, Watch LFC, LFC Transferroom, 442oons, Anfield Sector, Anything Liverpool.

15 polubień

Ale żeby nie było że tylko obrazek. Mam nadzieje ze na dniach Zubiego ściągniemy. Martwi ze sie przedłużaja rozmowy co do struktury oplaty. Myślicie ze jak sie nie dogadamy to aktywujemy klauzule czy pojdzie wycofka?

Aktywujemy. Jak już paliło nam się koło dupy z Lavią i weszla Chelsea to przestaliśmy się targować o 5 milionów.

Wiadomo, że Sociedad będzie teraz grać na zwłokę. Będą prowadzić pozorne negocjacje z liverpoolem, a równocześnie będą po cichu negocjować z agentem przedłużenie kontraktu i zwiększenie klauzuli. Perez już by wczoraj wpłacił klauzulę, a dzisiaj planował testy medyczne. Ale my jesteśmy frajerami

1 polubienie

Perez :rofl:

Taki z niego rozrzutnik że właściwie dal sobie spokój z Yoro i Daviesem bo kluby za dużo chciały. To taki sam Janusz jak nasz zarząd. Tylko że do Realu chce każdy, każdemu cieknie ślinka więc może tak się bawić.

Varela wcale tańszy nie będzie, jedynie co możliwe, że Porto da się dogadać co do spłaty rat. Tylko że wg mnie to słabsza opcja, niższy, gorzej gra głową, no i ze słabszej ligi. Młodszy jedynie. Wiem, że grają inaczej, ale to już obok Macca wolałbym widzieć Edersona. Jeśli mamy grać na podwójnego pivota, a nie samotną 6 to IMO trzeba było się o Luiza z AV starać.

Na tę chwilę wiemy, że jeśli Sociedad przeciagnie strunę i wkurzy naszych, to odpalimy klauzulę. Martin jest przekonany do transferu.

@el_pistolero nie ma sprawy. Coś jeszcze przekazać?

1 polubienie

Pozdrów go od forum jak znowu się będziecie widzieć :slight_smile:

8 polubień

Sądzę że do wieczora dzisiaj będzie deal. Ciekawi mnie również bardzo co z Mamardashvilim bo chciałbym go u Nas!

1 polubienie

Kurde mnie zastanawia wlasnie ten bramkarz z Valencii. Dobrze ze szykujemy sie na zastepstwo Allisona tylko nie spodziewalem sie tego tak jakby juz teraz. Myślałem ze Brazylijczyk pogra u nas jeszcze z pare lat a wychodzi na to ze to moze byc jego ostatni sezon bo watpie ze Mamardashvili bedzie latac na wypozyczeniach przez kolejne 3 lata.


Jest Zubi na ławie dziś, ciekawe, czy wejdzie

Ok skoro luźne dyskusje to ja też cos dodam.
Wg pewnego źródła pracującego w klubie którego w żaden sposób nie potrafię zweryfikować (dlatego wrzucam tutaj jako ciekawostka) poza Zubimendim i Mamardashvilim w tym okienku pójdziemy również po:

  1. Kubo - którego od razu wypożyczymy
  2. Hato - którego albo wypożyczymy albo pozwolimy mu rozegrać następny sezon w Ajaxie.
  3. Soler - który rozpatrywany jest jako długoterminowe zastępstwo dla Robertsona.

Klub również przypatruje się blisko sytuacji Andersena który nominowany był jako zastępstwo dla Matipa ale wątpliwe jest aby CP zgodziło się pozbyć dwóch swoich liderów ze środka obrony w jedno okienko.
Gordon jest opcją tylko w przypadku odejścia Diaza i klub będzie chciał wrócić do tematu zimą lub latem przyszłego roku jeśli znajdzie się kupiec na kolumbijczyka. Transfer w to okienko jest bardzo mało prawdopodobny.
W razie niepowidzenia z Gordonem opcją rezerwową jest Kudus.
Klub wróci z tematem następnego środkowego obrońcy tylko jeśli Gomez albo SVDB odejdą z klubu.

Powtórzę, wrzucam jako ciekawostka i proszę nie traktować tego jako spam tylko formę luźnej dyskusji w tym wątku.

6 polubień

Brzmi trochę jak info pt. „Orden Otep” :laughing:

3 polubienia