Rozważania transferowe (dyskusja)

Brak chęci zakontraktowania Pavarda który zabezpiecza 2 pozycje to dla mnie kuriozum w tym okienku. Co stoi na przeszkodzie żeby taki ruch wykonać? Tygodniówka około 200 tys. Nie wierzę, że Inter ma większe możliwości finansowe.

2 polubienia

Inter nam sprzeda Barelle więc będą mieli kasy jak lodu :sweat_smile: (ktos musi zastępować Sebe z tymi bezsensownymi teoriami)

No, ale po co komu Pavard? Joe Gomez z Matipem to kozaki, Pavard zagrałby co najwyżej w pierwszej rundzie Kakao Kap, zawodnik tez chce grać

1 polubienie

A to nie jest tak, że Klopp nie ma pieniędzy, tylko nie chce ich wydawać? Co zaoszczędzi to mu na konto spływa?

Czy on jest jakims meczennikiem , czy co? Dlaczego taka narracje prowadzisz, a nie bierzesz pod uwage, że po prostu nie dostaje wsparcia, co jest znacznie bardziej logiczne. Niż brak ochoty na wydawanie pieniedzy, szczególnie nie swoich…

Endo dogadaliśmy w 1 dzień, zapewne da się zawodnika szybko kupić i nie trzeba robić podchodów przez miesiące, jak się jest zdecydowanym i ma się fundusze.

Wy z @josif zaczynacie tu prowadzić jakąs krucjatę antyKloppową. Bardzo mi się to nie podoba, widać, że pewnie pojawiliście się niedawno w szeregach kibiców klubu i nie macie pojęcia ile się zmieniło pod sterami niemieckiego managera.

1 polubienie

Ej spokojnie, moze to faktycznie byly szachy 5d i FSG rozegralo Chelsea jak dzieciaczka 2-3 latka max? :smiley:

Tak powaznie - tez mysle, ze juz nikogo nie kupimy, tym samym bedzie to jedno z gorszych okienek jakie byly. Nie powiem, ze najgorsze, ale pozostawienie skladu bez DP z prawdziwego zdarzenia uwazam za skandal. To w ogole dziwne okienko bo jezeli sciagnelibysmy DP i jakiegos obronce (nawet nie z topu) to pewnie byloby uznane za jedno z najlepszych… ot, bardzo cieka linia pomiedzy radoscią i chwałą, a porażką. Mysle, ze to sytuacja na rowni z sezonem 20/21 gdzie panicznie ratowalismy sie Kabakiem, a w obronie wystepowal Henderson czy Fabinho. W tej chwili jest podobnie, jest drugi mecz sezonu, a my nie mamy nawet 2 realnie podstawowych zawodnikow w srodku pola dostepnych. Jedynym pewniakiem na teraz jest Szoboszlai ( ktory jednoczesnie jest nowy w zespole i nie mozemy od niego oczekiwac, ze za kazdym razem poniesie wszystkich na plecach), a poza tym dziura. Przy naszej intensywnosc nie jest niczym niewyobrazalnym sytuacja gdzie w jednym momencie wypadnie Thiago, Bajcetic, Mac i np. Elliott. Zreszta, w zasadzie juz mamy taka sytuacje, a dopiero sezon zaczelismy. Predzej czy pozniej to sie na nas zemsci i odbije na wynikach. Szkoda, ze finalnie nie mamy DP, TAA jest bez zastepstwa na prawej obronie, w srodku obrony tez moze sie zrobic nieciekawie jak juz Konate wypadnie, a Robertson juz od jakiegos czasu gra slabiej i nadal nie ma realnej konkurencji na swoja pozycje.

O ile w tym sezonie moze jakos uda sie to posklejac bo nie gramy w CL, tak nie za dobrze to zwiastuje na kolejne okienka i lata - zespol nadal bedzie w duzej przebudowie. Juz teraz mozna sie spodziewac, ze w przyszle lato naszym absolutnym must have beda zawodnicy na pozycje LB, CB, RB, DM, RW. To bedzie znowu obowiazek sciagnac az 5 graczy w jedno okienko, z czego realnie 3 bedzie do pierwszej 11. To jest niemozliwe dla FSG wiec za rok, po oknie letnim przed sezonem 23/24 pewnie znowu bedziemy plakac i lamentowac, ze mamy przed soba kolejny rok w przebudowie…

2 polubienia

Coraz bardziej skłaniam się ku tezie, że Klopp też jest jednym z głównych problemów w klubie, pieniądze na transfery są, to Jurgen zdecydowal że nie bedzie juz transferu dm’a co jest tragiczną decyzją. W transfer obroncy tez juz zaczynam watpic, nie ma w ogole zadnych informacji o zainteresowaniu jakimkolwiek obronca

4 polubienia

Ale niestety mają rację. Klub zaczął się rozpadać wraz z nowym kontraktem dla Kloppa i zwiększeniu decyzyjności Niemca. Odszedł Edwards, potem Ward, a teraz jest figurant szmatke.

Dodatkowo przecieki które strasznie są niekorzystne dla Kloppa, że to on chciał przedłużać kontrakty z Milnerami i innymi leszczami

2 polubienia

Sęk w tym, że nadal się zmienia, tylko już niekoniecznie na lepsze. Wpływ Kloppa zwłaszcza po przybyciu był ogromy, ale nic nie trwa wiecznie i ja np. odnoszę wrażenie, że Niemiec z charyzmatycznego lidera zmienił się w sfrustrowanego uparciucha. Jaka jest przyczyna nie wiem i mnie to nie obchodzi. Ja chce żeby było lepiej.

Ale to wszystko sie gryzie to mnie dziwi, ze was to nie niepokoi :smiley:

Niby ma więcej wladzy, a kontraktow nie moze przedluzac.
Czy Ci to nie smierdzi?
To na czym ta wladza polega, skoro niby nawet Milnerowi nie może dać nowego kontraktu :smiley:

Może decydować o wielomilionowych transferach i w ogole kierunku rozwoju klubu, a nie może zadecydować o kontrakcie dla Milnera na poziomie pewnie z 30-40k/week

Po prostu dostajemy jakieś dziwne wykluczające się wzajemnie informacje i niektórzy to przyjmują bez przemyślenia.

@manero oczywiście ja też chce, żeby było lepiej i myslę, że z Jurkiem przy sterach może wciąż być lepiej.

Ja się nie zgodzę, nawet jak przyjdzie dobry ŚPD i dobry Śo, takie okienko uznałbym za poprawne przy tym ilu graczy odeszło i ile mieliśmy ( nadal mamy braków).

Za rok tych problemów będzie jeszcze więcej…
Po mału ktoś za Robertsona i Salaha, kogoś za Thiago itd.

Jak nie wykonany żadnych ruchów te okienko będzie po prostu słabe na okoliczności.

Przemilcze już jak jak się osmieszylismy wizerunkowo ( Bellingham i Caicedo )

  1. Od początku otwarcia okna transferowego z rynku wyparowało kilka ciekawych nazwisk.
  2. Skoro nie szliśmy po żadne z nich (przeciwnie do takiego Maca czy Szobo, których zaklepaliśmy tak szybko jak tylko mogliśmy) to sugeruje, że DM nie był w planach.
  3. Zaskoczył nas transfer Hendo i Flaco, bo nazwiska, które się pojawiały zaczynały przybierać panicznej formy.
  4. Klub składa ofertę ponad 100 mln za Caicedo (Last dance ruch, trochę na szybko, ale generalnie ktoś kto powinien odpowiadać Kloppowi).
  5. Caicedo wybiera inny klub, w my idziemy po jakiegoś Endo xD

I teraz pytanie, na którym poziomie Klopp nie dostał wsparcia xD?

To niezła krucjata antyKloppowa, że ten wkręca sobie tylko określone nazwiska, a potem trzeba robić głupi i paniczne ruchy jak z Melo albo Endo, bo lepsze kąski nam przechodzą przed nosem- bo klub nic nie może wcześniej przyszykować.

(Tak, Klopp to jeden z najlepszych trenerów w historii tego klubu- tylko nie o tym jest rozmowa.)

@Loku64 Nie mam pojęcia czego chce w tym momencie Klopp. Pewnie chce topowych nazwisk i chce więcej pieniędzy (wszyscy tego chcemy), ale problemem jest to, że pula nazwisk, które mu odpowiadają jest wąska. Woli kisić się z jakimiś półśrodkami, aniżeli zaufać w ocenę zawodników naszego sztabu.

Zostało kilka dni do końca okienka i jeżeli nie wydarzy się jakiś cud- to my żadnego zawodnika już nie ściągniemy.

I teraz tak: albo Klopp nie dostał żadnych pieniędzy, a sprawa z Caicedo to wielki spisek, albo on znowu uparł się na jakiś nierealny scenariusz i nie chce nikogo kogo on sobie Ki upatrzył.

Powtarzam, wszystko wskazuje na to, że mieliśmy zacząć sezon z Fabinho, a to sugeruje, że Klopp umiarkowanie lub nie- ale kontent z takim składem.

1 polubienie

Zazwyczaj tak bylo bo kadra była zamknięta już szybciej, teraz jest inaczej. Ja tam z transferu Endo sie nie śmieję, zaczne dopiero jak sie okaże że to nasz ostatni trasnfer

Aktywnie kibicuje już dwudziesty trzeci rok oglądając prawie każdy mecz i rzucając ku*wami na lewo i prawo, to samo czytając forum. Czas odpocząć, spojrzeć na wszystko z dystansem. Oczywiście wyniki będę śledził ale tylko tyle.

[quote]

Sęk w tym, że nadal się zmienia, tylko już niekoniecznie na lepsze. Wpływ Kloppa zwłaszcza po przybyciu był ogromy, ale nic nie trwa wiecznie i ja np. odnoszę wrażenie, że Niemiec z charyzmatycznego lidera zmienił się w sfrustrowanego uparciucha. Jaka jest przyczyna nie wiem i mnie to nie obchodzi. Ja chce żeby było lepiej. [/quote]

DeZerbi #musisz!!

1 polubienie

No dobra ale mowisz ze nie chce dużych transferów/porządnego dm, a chcial niby Caicedo, więc jak miał te 100 baniek ponad. Wydał około 15 to nadal ma 100 i co kisi je?

@AquerdationLFC ale takie podejscie nie chce nikogo, bo chciał grać Fabinho, to raczej na takim poziomie nie istnieje. Po wypowiedziach Jurka raczej widać, że to facet co mocno do przodu planuje i nie sądzę, żeby nie był przekonany o odejściu Fabsa już na początku presezonu, bo inaczej by go nie zostawiał w Anglii. Tu wydają się problemem finanse. Tylko nie wiem czemu nagle pojawiła się i padła sprawa z Caicedo, potem jeszcze niby próba LAvii i wszystko się skończylo z Endo.

Więcej władzy nie oznacza =/= 100% podejmowania decyzji.
Milnera to przedłużył na 2022/2023 bo już wtedy miał odejść, ale przedłużony został przez Kloppa,
Podobnie Henderson.

Teraz podjeli decyzję, za niego z góry. Są wyżej postawieni niż on. I to by się zgadzało.

Ale z Hendo to ogólnie kontrakt przedluzylismy pozno i jakos po perturbacjach, a po kilku latach pisanie takich rzeczy jest mocno podejrzane.
Koszt Milnera na rok to jakies 2 baki, stąd mnie dziwi, że nie mogl podjąc decyzji za 2 banki. a niby ma taka wladze.

To przez to, że jesteś nieprecyzyjny. Napisałeś “okienko”, czyli słowo z języka potocznego, a odnosisz się do kwestii regulaminowej. To jakbyś napisał: “pancerka”, a potem się oburzał, że ktoś się nie domyślił, że chodziło ci o samochód pancerny, a nie transporter opancerzony.

Po drugie, wtedy nie napisałeś żadnych zastrzeń, które wpisujesz teraz: jedno z najgorszych w kontekście oczekiwań, miejsca w którym klub sie znajduje itd. To jakbyś napisał: Polonez był jednym z najgorszych samochodów w dziejach motoryzacji. A potem tłumaczył, że nie chodzi “w ogóle”, ale w określonym przez Ciebie w głowie, ale nie zwerbalizowanym na piśmie, kontekście.

Precyzja wypowiedzi to wielka umiejętność. Warto nad tym pracować. :slight_smile: Co odnoszę również do siebie.

1 polubienie

Bo może góra też była wkurwiona jak kibice który odwalał Klopp z Milnerem nabijając mu bezsensowne występy kosztem dobra drużyny. To była tak skrajna patologia.

To jest forum piłkarskie, rozumiem że nomenklatura jest tutaj znana każdemu i zakładam, że użytkownicy są na tyle inteligentni by się tego domyśleć szczególnie w wątku o spekulacjach transferowych.


O rasistowski moderator nagle wlepia ostrzeżenia.

5 polubień

JAkoś to wszystko grubymi nicmi szyte.
Jeśli są błędy to winny Klopp, jeśli sa podejmowane dobre decyzje to Kloppowi zabronili.
Jakby co nie zrobił to jest winien, bo albo on podejmuje złe decyzje, albo są mu narzucane dobre decyzje :smiley:

[Media: Liverpool Echo] Liverpool utrzymuje „produktywne” rozmowy w sprawie Ryana Gravenbercha, podczas gdy transfer Cheicka Doucoure „wciąż żyje”