Rozważania transferowe (dyskusja)

Chiesa, jesli miałby grać tak jak w ostatni weekend z Udinese :smiley:
Szczerze jednak uważam, że czeka nas ostatni sezon Salaha w czerwonej koszulce. Zastąpić ma go “1:1” Darwin Nunez

Sprzedaż Salaha to najgorsza możliwa decyzja. Zakładając nawet, że FSG pozwoli nam wydać pieniądze z transferu (odstępne, zwolniona pensja) oraz dorzucą nam 100 mln, które rzekomo były na Caicedo, to nie ma na rynku nikogo, ale to całkowicie NIKOGO, kto mógłby z miejsca wejść w jego rolę.
Mówię tu nie tylko o gwarancji 30 g+a w sezonie, ale przede wszystkim o ogromnej pracy włożonej dla zespołu (pressing, asekuracja prawej flanki, rozgrywanie). Jest tylko kilku graczy na świecie, którzy mogliby to w szerszej perspektywie zapewnić, ale są dla nas oni całkowicie nierealni.

Myślę tutaj o takich piłkarzach jak Mbappe, Vini, Saka i może, ale to moooże Foden w formie. Z “realnych” (ale dalej bardzo ciężkich do realizacji) transferów, to może moglibyśmy powalczyć o Leao i Kvarę. Z tym, że dalej wszyscy wymienieni poza Saką czują się lepiej na lewej stronie.


Wszyscy poważniejsi dziennikarze twierdzą, ze nie chcemy puscic Mo.
Fabrizio ma spore chody w Arabii, wiec wydaje się najlepszym źródłem co do nich.

1 polubienie

Ja i może byłbym chętny oddać Salaha za jakąś solidną gotówkę w postaci 100 mln plus- patrząc na to za ile szedł Hazard do Europy, który był zawodnikiem jednak słabszym.

Niemniej problemem jest to, że obecnie trudno przewidzieć, kto w tak trudnej sytuacji miałby ostatnie zdanie w klubie w kwestii jakiegoś zastępstwa.

Salah jest piłkarzem wybitnym, prawdopodobnie najlepszym skrzydłowym ostatnich 20 lat w lidze, gdzie tylko Hazard i moze Ronaldo jakkolwiek delikatnie zahaczyli o jego poziom- tak jest również piłkarzem powoli się starzejącym.

Wątpię, że uda się znaleźć zastępstwo nawet w 50% za takiego zawodnika.

2 polubienia

Zastępcy Salaha są już w klubie - przede wszystkim Elliott i Doak. Salah i tak nie odejdzie w tym oknie, za rok myślę, że już tak i to będzie jego ostatni sezon. Dlatego Harvey i Doak muszą się w tym sezonie jak najbardziej rozwinąć, żeby potem go zastąpili tak jak Bajcetić Fabinho teraz. A sama kwota ze sprzedaży Mo prosto do kieszeni FSG i myślę każdy zadowolony.

Eliott z tą zabójcza szybkością na skrzydle? Błagam :joy::joy:

5 polubień

Widzę, że FSG ma swojego agenta tutaj.

6 polubień

Salah to jest fenomen. Nie ma obecnie w Europie, na świecie i w kosmosie piłkarza na tym poziomie. Jakieś Saki, Fodeny, Viniciusy to są kmioty przy Mo. Do tego praktycznie 100% dostępność meczowa, fizycznie cyborg. Gwarant tych 30 bramek w sezonie, nawet jeśli ma gorsze okresy. Najlepszy skrzydłowy w erze PL.

To będzie największa strata klubu i jego zastąpienie jest niewykonalne.

@jaszyn chyba każdy klub przyjąłby taką ofertę, bo jednak Salah ma już swój wiek, a gra na pozycji, gdzie każdy rok obniża jakość. Nuneza na skrzydle sobie nie wyobrażam, już prędzej Szobo byłby tam pchany.

6 polubień

Ja cały czas czekam na info że Eliot idzie na wypożyczenie gdzieś do WHU🥴

2 polubienia

Nie no sprzedaż Mo to już byłby kataklizm, choćbyśmy dostali te 100 mln to przecież ze Schmadtke max na co nas będzie stać to jakiś skrzydłowy z Wolfsburga za 20 mln bo za innych każdy krzyknie 100 mln. Za rok pewnie go sprzedadzą i w połowie sierpnia się kapną (albo i nie), ze potrzebne jest zastępstwo XD

@Hanys szalona oferta na poziomie 150 mln i Salah dostaje zielone światło, tak działa FSG i Klopp. Robi się miejsce dla Nuneza i są.pieniadze na pomocnika. Absolutnie nie jestem fanem takiego scenariusza.

4 polubienia

Przypominam, ze przed sprzedażą Hendersona i Fabinho były pieniądze na Lavie!!! A tutaj nie ma ani Hendersina, ani Lavii, ani Fabinho ani nawet hajsu. Reszta poszła na golfa, wiesz ile takie dobre kije kosztują?!

1 polubienie

Myśle, ze kupilibyśmy jednak skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia. W każdym razie ciekawe, czy Arabowie zaszaleją, trochę pozno się zebrali…

@Lfc_Dream nie rozumiem problemu. Myśle, ze w razie sprzedaży Mo, to jednak kogos kupimy sensownego.
W każdym razie na ten moment nie sprzedajemy ponoć.

@Lfc_Dream nie szedłbym już w taka rozpacz. Sam nie jestem zadowolony z sytuacji, co zreszta wczoraj krótko opisałem. W każdym razie wydaje mi się, ze nie byłoby do obronienia zgarnięcie sporej sumy za Mo i niekupienie nikogo😅

@Lfc_Dream nie wiem, chocby Mitoma, czy Writz. Zapewne u nas maja sporo nazwisk w notatkach, chyba?:sweat_smile:

Yeremy Pino się świetnie zapowiada, ciekawy zawodnik. Z czego widzę ma klauzule 80mln€, to i tak byłoby najmniej z trójki zapewne.

@Lfc_Dream za 80 to musi przejść, zawsze może da się coś z ceny zdjąć. Poza tym mimo, ze jest kilka miesięcy młodszy to ma dość dużo większe doświadczenie od Doku i dużo mniej problemów ze zdrowiem. Zaryzykowałbym nawet stwierdzeniem, ze jest lepszym zawodnikiem.

1 polubienie

Nawet jakby proponowali grube miliony za Salaha, nawet gdyby Mo złożył transfer request, to nie powinniśmy go puścić. Przecież my mamy takie dziury w składzie, że to się w głowie nie mieści. Głębii składu nie ma prawie żadnej. Ledwo co na ligę i w porywach LE wystarczy.

Poza tym, nie ważne ile potencjalnie dostalibyśmy za Salaha w to lato, to znalezienie zastępstwa w tak krótkim czasie byłoby niemożliwe. A już z pewnością nie z naszym podejściem do transferów. No i każdy szanujący się klub nie sprzedałby kluczowych graczy bez uprzedniego wydojenia nas na jak najwięcej.

Brak klasowego zastępstwa dla Salaha prędzej, czy później odbije nam się nieprzyjemną czkawką. Możliwe, że najpóźniej w przyszłe lato lub podczas obecnego sezonu, jak Mo będzie znowu eksploatowany ponad normę. No chyba, że wydarzy się jakiś cud i Doak wskoczy na kosmiczny poziom, co jest więcej, niż mało prawdopodobne.

1 polubienie

Jeszcze Cię to okienko widzę niczego nie nauczyło. Kogo Ty byś chciał kupić??

@Loku64 no to powiedz kogo kupią, oświeć nas! Po wytransferowaniu 6 zawodników tez myślałeś pewnie, ze kupią 6, No może 5, No 4 to już na pewno. A masz 3. Podaj kogo mogą kupić realnie? Mamy krater w środku pola i dziury w obronie i jakoś nic z tym nie robią. Jeszcze niech wypchną Salaha i wszystko w golfa ładują

@Loku64 poproszę o przykład zawodnika :slight_smile:

@Loku64 no w mojej opinii średnie kandydatury, żaden z nich nie jest typowym skrzydłowym gwarantującym liczby, a sprowadzić Pino za 80 nie sprowadza na pewno, skoro City daje za Doku „jedynie” 60.

My w 1,5 miesiąca nie możemy znaleźć zastępcy za starzejącego się coraz słabszego Fabinho, a tu ludzie myślą, że za Salaha znajdziemy kogoś :smiley: Czas pokazał, że klub za tego Fabinho miał w planach kupić zawodnika o nazwie Nikt. Arabia obnażyła cały klub od właścicieli po gości zajmujących się negocjacjami przy transferach po gości zajmujących się jakąś selekcją i scoutingiem. Tak szczerze przykładowo myślicie, że ktoś teraz co my sobie piszemy na forum siedzi tam w klubie i myśli nad jakimiś transferami, kto ma przyjść, za ile, na jaką pozycję itd.? Ja nie jestem przekonany, nie mamy w tym momencie w klubie ludzi, którzy bez klauzuli potrafią kogoś ściągnąć do klubu. Zobaczymy jeszcze tydzień, ale jak obstawiałem jeszcze w lipcu Arthura 2.0 pod koniec okienka tak dalej obstawiam, że jeszcze ten klub się ostatecznie nie skompromitował i nie powiedział ostatniego słowa.

5 polubień

To na prawej stronie będzie cienizna na lata z takim zastępstwem.

Guys, Salah odejdzie - face it. Czy w tym roku czy w następnym…

Problem polega na tym, że RW klasowych w ogórkowych klubach nie ma. Zawodnicy o potencjale na world class są już w topowych klubach i ich wyjęcie graniczy z cudem.

Podobnie jest teraz z DMami i za chwilę z SO. LFC nie jest jedynym klubem z TOPu, którego kadra się starzeje.

To samo tyczy się Realu, City, Chelsea czy Barcy oraz Bayernu.

Można się zastanawiać, kto bardziej daje ciała - my czy Barca… Barca ma ten plus, że ratuje ich zdolna młodziez. U nas szkolenie jest chyba najgorsze na wyspach.

Dodatkowo rywalizujemy nie tylko z tymi klubami ale też np. Z Arsenalem

Ja mam straszny ból wiadomo czego, że w momencie, w którym Arsenal cieniowal, nie wyciągnęliśmy Saki i Martinellego.

2 polubienia

Szobo na prawym skrzydle jak najbardziej. Ale wtedy trzeba mocnego zakupu do środka pola, i kogoś młodego na skrzydło.

Tańsza opcja to Gift Orban