Rozważania transferowe (dyskusja)

Niestety jest też taka opcja, więc póki MO jest z nami, to niech lepiej zostanie chociaż do końca sezonu :smiley: nic nie trwa wiecznie, ale lepiej pierw mieć nastepce, niż potem na gwałt szukać.

Salah ma 2 lata kontraktu, więc już można myśleć kim go zastąpić i oby klub też to robił bo skończy się jak z fabinho. Pino wyglada fajnie 10 lat młodszy niż Mo i do tego już gra regularnie. No i lepiej szukać zastępstwa już teraz tak jak to robi city niż za kilka lat panicznie kupić kogokolwiek.

1 polubienie

Haha no dokładnie :slight_smile: sprzedaż nawet bardzo opłacalna czy to Mo czy Alissona czy TAA nie oznacza dobrego spożytkowania pozyskanych środków. Po tym jak zastąpiliśmy jak na razie Hendo i Fabinho pokazuje, że jedynie w wyniku widocznego i mało rokującego poprawę zjazdu wyżej wymienionej 3ki, dobrze byłoby ich sprzedać.

Istotną również kwestie zauważył swego czasu @Flymf, że w zasadzie, żaden następca/zastępca piłkarzy z mistrzowskiej 11ki nie może zostać jak na razie jednoznacznie uznany udanym transferem. A już na pewno nie kupiliśmy w ostatnich latach zawodnika, który byłby lepszy od od tego którego zastępuje. Najbliżej miana bardzo udanego transferu jest w moim mniemaniu Gakpo ale nie pokazał jeszcze na tyle oraz nie rozegrał tylu meczów aby napisać: to był transfer 10/10 - 8/10. Na pewno jak na razie nie można też napisać, że gość jest lepszy niż Firo. Jota i Diaz przeplatają wybitne momenty z długimi fragmentami gry bezbarwnej. Do tego jak na czas spędzony w klubie, bardzo dużo czasu spędzili u lekarza, lecząc poważne urazy. Nunez… ach ten Nunez. Ten chłop to nawet może się jeszcze okazać totalnym flopem. Ciężko coś przy nim wyrokować. Panowie w pomocy są za krótko aby oceniać chcoiaż oni akurat nie mają aż tak wywalonej w kosmos poprzeczki i jeśli masz zastąpić Hendo, Giniego czy Milnera to jeśli jesteś naprawdę kozakiem, powinno ci się udać. Nie sądze aby Endo był lepszy od Fabsa w normalnej dyspozycji. Konate… niby lepszy od Matipa a zwłaszcza Lovrena ale poziom VVD to to chyba nigdy nie będzie. Plus te kontuzje. Raczej będzie to sierżant obok generała a nie nowy generał jak już Holender odejdzie.

Tak więc nasze transfery już tak nie imponują jak w przypadku Salaha czy Mane. Zdecydowanie wylałbym obudowywać to co już jest niż sprzedawać weteranów aby w panice szukać ich przepłaconego zastępstwa, które przypuszczalnie patrząc na ostatnią transferową koniunkturę w naszym klubie i tak prezentowałoby o oczko niższy poziom.

1 polubienie

Jak tam @Hanys kiedy jaki transfer? W tym tygodniu już pewnie nie, w przyszłym na początku czy na końcu tygodnia? :stuck_out_tongue:

1 polubienie

@Lfc_Dream
Daj już spokój i poczekaj do końca okienka.

1000020191
1000020192

:stuck_out_tongue::stuck_out_tongue::stuck_out_tongue:

8 polubień

Zaporowa cena za Nata Philipsa od 2 lat wychodzi nam teraz bokiem, bo co ściągniemy 6 obrońcę? No powinniśmy, bo naprawdę jakościowych ŚO mamy 2, w tym Konate, który no niestety trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, jest szklanką. Pozbyliśmy się graczy widmo z pomocy (Naby i Ox), ale w obronie ciągle hamuje nas Matip i brak sprzedaży Nata. Gomez jako rezerwa dla mnie jest ok, obstawi 2 pozycje i ma HG, ale to powinien być 4 wybór, a tu znowu się pewnie okaże, że niedługo będzie grał w podstawie. Obrońca potrzebny na wczoraj, na Konate nie można polegać, że zagra większość sezonu (trochę kazus Araujo w Barcelonie, ale Araujo jest też lepszy), Matip już przed zmianą taktyki nie nadążał, a co dopiero teraz gdy ma do pokrycia jeszcze większą przestrzeń. Jeszcze tydzień, liczę na pójście po rozum do głowy w sprawie Nata i kupno obrońcy nr 3 w hierarchii, który w związku dostępnością Konate będzie praktycznie nr 2.

Powinniśmy sprzedać tego przeciętniaka od razu po tym mitycznym sezonie w którym mitycznie nam uratował LM. Wtedy najbardziej się na niego prawie nabrały te betonowe kluby.

Jedynym plusem ich obecności było przesunięcie Fabinho do pomocy. Nic innego, bo jeden i drugi nie prezentował nawet poziomu Championship. Tragiczni piłkarze. Aż mnie mrozi jak sobie o nich przypomnę.

2 polubienia

Dla mnie również z naszych ławkowiczów/obrońców tylko on się nadaje, ale zgadzam się, że na 4 wybór (tylko puchary, a nie na ligę). Gomez potrafi zagrać dobre spotkania, ale zbyt często ma odpały gdzie tracimy punkty i tak jak odpadniemy z Corabo to pół biedy, tak w lidze na koniec te parę pkt się liczy.

Do Matipa mam szacunek , ale jego czas minął i tak naprawdę pod koniec okienka już go tu nie powinno być.

Reszta dla mnie nie istnieje.

Teraz wyobraźmy sobie jakby zawieszenia Maca nie cofnęli i to jakby wyglądał nasz wyjściowy skład na Sroki :joy::joy::joy:. Nie wspominając już o Zmiennikach na mecz.

Na necie mi się chyba wczoraj wyświetliło jak to klub ma najwęższą kadrę w lidze było tam 20-paru zawodników, a United najszerszą I mają ponad 30.

@everlast w takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd

Nie mitycznie, tylko uratowali LM wspólnie z Rhysem. Inny wariant to było granie Fabinho - Henderson na obronie i wiemy jak to wyglądało xD Co by nie mówić, chłopakom należy się za tamten sezon szacunek.

3 polubienia

Zastanawiam się dlaczego nie kupiliśmy Kudusa, zaczniemy się nim interesować jak będziemy go chcieli kupić od West Hamu za 120 mln funtów :confused: żenada ta nasza polityka transferowa

Bo kupiliśmy Szoboszlaia i Mac Alistera

2 polubienia

tylko wiesz, że możesz mieć zgłoszonych 25 + u21

1 polubienie

Plotka do przeczytania i zapomnienia.

*“Potwierdzenie”

Crystal Palace żąda co najmniej 140 milionów funtów za sprzedaż Eberechi Eze i Cheicka Doucoure.

Palace ma nadzieję, że wycena obu zawodników na 70 milionów funtów wystarczy, aby odeprzeć zainteresowanie City i Liverpoolu.

O tym też gdzieś czytałem (obniżce).

Można by powiedzieć “kurtyna, dobranoc”. Liverpool nie da więcej niż 50mln za ostatni transfer. Ba, nawet 35 sie nie spodziewam. Okienko sie powoli zamyka i nie widać ręki, która chciałaby te okno przytrzymać.

1 polubienie

Rozsądny ostatni tydzień transferów w Liverpoolu

Liverpoolowi podoba się wygląd pomocnika Nicei, Khéphrena Thurama, ale są też inne obszary boiska, którymi należy się zająć przed ostatecznym terminem.

Czas dla Liverpoolu w oknie transferowym upływa. Na zaledwie siedem dni do końca Liverpool jest coraz bliżej znalezienia się w tej samej sytuacji, co w ostatecznym terminie o tej porze w zeszłym roku, kiedy The Reds starali się wypożyczyć Arthura Melo.

Tym razem jednak Liverpool nie może sobie pozwolić na ten sam błąd i The Reds nie muszą tego robić. W ostatnim tygodniu istnieje rozsądna ścieżka, którą można podążać.

Khéphren Thuram to zawodnik, który był na radarze klubu przez całe lato i nadal jest dostępny na rynku, a Nicea najwyraźniej jest otwarta na pozwolenie mu na odejście.

W piątek podczas ujawnienia nowych nabytków Jeremiego Boga i Morgana Sansona dyrektor sportowy Nicei Florent Ghisolfi został zapytany o spotkania w klubie, zwłaszcza o Thurama i Jean-Claira Todibo w zeszłym miesiącu.

„Thuram i Todibo są pożądani. Mamy nadzieję zatrzymać wszystkich naszych kluczowych zawodników, ale nigdy ich nie wiązać. Jeśli wszystkie strony będą zadowolone, może nastąpić odejście” – odpowiedział Ghisolfi według France Bleu Azur.

Ta sytuacja najwyraźniej się nie zmieniła, a biorąc pod uwagę Thurama, typ zawodnika, który może grać na pozycji ósmej i szóstej, Liverpool mądrze byłoby sprowadzić go tego lata, aby dokończył przebudowę pomocnika klubu pod wodzą Jürgena Kloppa.

To jednak nie jedyny sposób, w jaki Liverpool może nadal nadzorować rozsądne zakończenie okna transferowego.

Czyżby? :wink:

Doceniam to co robisz, ale mógłbyś czasem czytać i redagować co wrzucasz z translatora? XD Bo jeśli Liverpoolowi podoba się wygląd zawodnika to martwi mnie to czym kierują się nasi skauci chociaż Szobozslai jest przystojny xD.

Bo w angielskim to zupełnie inny kontekst, zaś translator tłumaczy to dosłownie.

Ciagle brakuje nam nowego obrońcy i jeszcze jednego pomocnika. Jak zaczną się w drużynie kontuzje, to będzie naprawdę wesoło :blush:

Słyszałem już takie określenia. Może się “podobać wygląd jego gry”. Dlatego nie reagowałem i nie zmieniłem tego. Niech inni też się na ten temat wypowiedzą. Mi nie wadziło to określenie.

Analiza kandydatów. [LFC Transfer Room]. Spoko do posłuchania.

To mnie natomiast bardzo zaciekawiło. Podobno Chelsea chce naszego Darwina za dużą kasę. Na Twitterze dużo wpisów.

To musisz to wytłumaczyć, naszym polskim komentatorom. Bo to od nich często takie określenie słyszałem i myślałem, że to się w naszej PL formie przyjęło już.

Z Chelsea żadnych interesów nie robimy i nie zrobimy nawet jakby dali za Darwina 150 baniek. Kto inny proszę bardzo, ale nie Chelsea.

Philips w sezonie 2021/2022 został w zimowym okienku wypożyczony do Bournemouth i w 18 możliwych spotkaniach ligowych Championship rozegrał 17 meczów w pełnym rozmiarze, tylko raz nie załapał się do kadry. Bournemouth zajęło wtedy drugie miejsce w lidze. Philips to zdecydowanie poziom Championship, gdzie nieźle radzi sobie nawet Michał Helik.

Klopp nie lubi się rozstawać z piłkarzami, zwłaszcza gdy ci mają równo pod sufitem, a Philips to porządny gość. Biorąc pod uwagę liczne problemy zdrowotne w tej formacji, Klopp chce mieć zabezpieczenie w postaci sympatycznego Philipsa. Powinniśmy zrobić jakiś transfer do środka obrony, a Nathaniela sprzedać, bo to nie jest piłkarz na Liverpool, no ale rządzi Klopp, więc mamy to, co mamy…