Rozważania transferowe (dyskusja)

Moim zdaniem, prowadzenie w końcówce okna transferowego uniwersalnego Thurama i środkowego obrońcę Hincapie pozwoliłoby właścicielom i Schmadtke “wyjść z twarzą” po tych naprawdę żenujących dwóch miesiącach dla klubu.
Zaś tylko sprowadzenie trójki w postaciach Thurama, Hincapie i Doucoure/Kone pozwoliłoby mi ostatecznie ocenić okienko transferowe na mały plus.
Przypomnę, że My w tym momencie dysponujemy tak naprawdę zaledwie 11 zawodnikami z odpowiednią jakością na miarę tego klubu. Są to: Alisson, TAA, VVD, Ibou, Robbo, Szobo, Mac, Jota, Salah, Gakpo, Diaz. Chciałbym liczyć w tej grupie Thiago i Nuneza, ale pierwszy szklany, drugi drewniany. Reszta to zwykłe przeciętniaki, które w trudnych meczowych chwilach nie stanowią praktycznie żadnej wartości dodanej na boisku. :confused:
Zatem dodanie do kadry wspomnianej wcześniej trójki znacząco podniosłoby jakość kadry i dałoby to Kloppowi WYBÓR, którego dzisiaj po prostu praktycznie nie ma… :man_shrugging:

Ten Phillips ma 26 lat, jest HG, jest nic nie warty i prawie nic nie zarabia. Co Wam on tak wadzi? Niech sobie siedzi. Ja bym i tak prędzej rotował jego, niż obecnego Matipa.

2 polubienia

Przy obecnym rynku, tygodniu do końca okienka i naszej desperacji £70M za Doucoure to nie jest zła cena. Dołożyć Hincapie za £45-50M i będzie dobrze.

2 polubienia

Niezły kandydat na offtop xD Nunez nie jest drewniany. Szybki, świetnie się porusza, drybluje i ustawia na pozycjach. Tylko… nie ma wykończenia. A to “drobny” problem u napastnika na szpicy. Drewniany to był Andy Carroll.

Jak się obejrzy kompilację z 14 strzelonymi bramkami Nuneza to czapki z głów. Super zawodnik. Ale dopiero jak się obejrzy kompilację z jego nieudanymi sytuacjami podbramkowymi, to przeciętny odbiorca doświadczy tego, co kibice LFC w ciągu sezonu.

Ja wziąłem Philipsa w obronę. Skoro grał regularnie dla wicelidera Championship, to nie można mówić, że to nie jest poziom nawet tej ligi. On mi niespecjalnie wadzi, jednak w idealnym Liverpoolu nie byłoby go w kadrze. Ma zbyt duże ograniczenia. Mamy ambicje mistrzowskie - u naszych konkurentów Man City i w Arsenalu nie zagrzałby miejsca w kadrze. No ale jego obecność w kadrze, jego rola to najmniejszy z naszych problemów.

Ogółem trochę za bardzo umniejsza się tu naszym zawodnikom. Taki Henderson to starter w reprezentacji Anglii, a my się cieszymy, że się go pozbyliśmy, jego odejście to podstawa dla niektórych, by pozytywnie oceniać okienko transferowe, mimo że przydałby się jako rezerwowy, bo mamy za mało opcji w pomocy.

1 polubienie

Chciałbym tylko niektórym przypomnieć, że na chwilę obecną mamy tylko jedno wolne miejsce non HG. Zatem trzeba się zdecydować na jednego piłkarza z listy życzeń. Sprzedać nie ma kogo, bo wyrzucany Matip właśnie wskakuje do składu w miejsce Konate.

1 polubienie

Hincapie się chyba łapie jako u21, bo się urodził po 1 stycznia 2002.

Największy błąd to było zostawienie Adriana jako 3 bramkarza jeszcze ze statusem non HG, zamiast brać kogoś z U-21. Teraz akurat by się przydało mieć wolne dwa miejsca na ŚO i DM.

to pokazuje, że my nie mamy żadnego planu przyszłościowego, samo zatrudnienie Schmadtke na 3 miesiące ,gdy mamy robić przebudowę niczego dobrego nie zapowiadało. Przez pół roku nie potrafilismy znalezc dyrektora a sie dziwicie, że w miesiąc zastępstwa za Fabinho i Hendo nie potrafią znaleźć.
Były głosy, że będziemy płakać za nimi, ja nie płaczę, ale sie nie spodziewałem, że sprzedaż oznacza jeszcze większe braki w składzie i brak pomysłu co z tym zrobić ( chociaz w perspektywie czasu to napewno byłl dobry ruch- zarobilisimy, a za rok bysmy mieli ich na kontraktach na kolejny sezon, bez możliwości pozbycia się)
@roberthum
no ale to można go teraz nie zgłosić, a potem na wiosne nie zgłosić Matipa albo Adriana

Trzeba pamietac, ze jako u-21 bedzie traktowany jedynie w rozgrywkach angielskich. W LE normalnie bedzie musial byc zgloszony do rozgrywek

Juz ja widze jak nowy zawodnik z radoscia przyjmuke fakt, ze nie jest zglaszany do rozgrywek, mimo, ze jest zdolny do gry. Blagam, zejdzcie na ziemię. Jesli jakis nowy pilkarz pojawi sie przed koncem okienka to na pewno bedzie zgloszony do LE, a w niezgloszenie Adriana przy swojej niemalej pensji nie wierzę (tylko zawodnicy z dlugotrwala kontuzja nie beda zgloszeni)

W fazie grupowej i tak beda grac zrotowanym składem, a w styczniu jest kolejna rejestracja, wiec można dopasować skład do mocniejszych rywali. Można nie zgłaszać wtedy Matipa, czy Adriana.

Uspokój się, bo jeszcze kilka dni okienka i dużo może się zdarzyć.

1 polubienie

Wydaje mi się, że LE może w początkowych fazach być traktowana nieco po macoszemu. Imo Hincapie (nie wiem jak gra ale z tego co piszecie statystycznie jest very good) + Thuram i ja będę zadowolony. Wtedy i tylko wtedy można byłoby rzec, że rewolucja faktycznie się dokonała. Przyszłoby 3ech młodziutkich bardzo perspektywicznych zawodników, jeden również młody ograny w lidze mistrz świata i niemiecki ligowiec z rzekomymi cechami przywódczymi.

A to nie jest tak, że mając tylko jedno miejsce HG to jest Thuram ALBO Hincapi? Dwóch nie możemy ściągnąć bez sprzedaży kogoś innego.

Haha pewnie, ale nawet teraz dla Hanysa okienko jest 9/10 także wiesz… po co nam jakieś transfery? :smiley:

Ty się uspokój co taki drażliwy jesteś? Pytam bo jesteś pewny transferu, wiec chciałbym wiedzieć na kiedy przewidujesz ruch, no offence

Ja jednak wyżej w kategorii głupoty traktowałbym ściągnięcie 30-letniego Japończyka z rocznym kontraktem z klubu na poziomie 2 bundesligi za 25 mln…

Adrian zajmuje non-HG podobnie jak Endo. Podobnie poziom sportowy to nie półka Top 6 EPL (czy nawet ogólnie EPL) ale Adrian jest za darmo. A nie kuffa za 25 mln




Sprzedać arabom i zapomnieć.

1 polubienie

3 tygodnie temu też było dużo czasu na ściagniecie dm, a przyszedł endo.

Nic nie bedzie. Schmadtke sie nie nadaje.