Rozważania transferowe (dyskusja)

Spekulacje wroca w styczniu24 I tak w Kolko bez konkretow. Smutne:(

Ja już pisałem, że od tego Ndidiego lepszy już jest nawet Endo.
I zdanie podtrzymuję.
Doucure to niebo, a Ndidi ziemia.

2 polubienia

Ndidi to słaba opcja jak na Liverpool

Problem w tym, ze opierasz sie na informacjach, ktore podaja ci te same osoby, ktore wczesniej podawaly informacje jakoby Brendan/Dalglish byli w takiej samej sytuacji. Tzn. rzadzili w klubie i mieli finalne zdanie w kazdym aspekcie funkcjonowania tego przedsiebiorstwa, ewentualne inne opinie czy informacje zwinnie odrzucasz. Twierdzisz, ze Michael Edwards odszedl tylko dlatego, ze Klopp nim rzadzil i podejmowal wszystkie decyzje sam - tak ci powiedzieli klubowi dziennikarze. Tymczasem rozchwytywany Michael Edwards od 1,5 roku nie ma roboty - z jakich powodow? Nie wiem, moze po prostu trzymajmy sie faktow i tego co powiedzial, skoro tak bardzo sie upierasz:

“Edwards made it clear that he felt the time was right to step away and have a break after a decade of service to the club. It’s a stressful role and he’s got a young family."

Skoro byly dziesiatki klubow w kolejce po jego uslugi, a facet nadal jest bez pracy (a jest bardzo dobry w swojej robocie, tutaj chyba sie zgadzamy) moze faktycznie kurde potrzebowal przerwy, zmiany otoczenia, odpoczynku? Nie przeszlo ci to przez mysl bo jakis klubowy dziennikarzyna wcisnal, ze Edwards odszedl bo go Klopp wyrzucil. Ward tez odszedl po wielu latach pracy w klubie, teraz jest bezrobotny i nie zapowiada sie zeby mial gdzies predko trafic - jak sam przyznal potrzebuje przerwy od pilki i chce odpoczac. Te fakty jednak do ciebie nie trafiaja, nie sa istotne bo nie pasuja do twojej narracji, w kotrej Potężny Niemiec, niczym jakis mityczny stwor rzadzi calym klubem i decyduje o wszystkim, za wszystkich. I nawet ci rzeczeni miliarderzy nie maja wplywu na to co dzieje sie z klubem, pozwalaja olewac swiatowe topowe talenty - Enzo, Bruno, kogo tam jeszcze wymyslisz - tylko dlatego, ze Jurgen Klopp tak zadecydowal.

Nie bede sie opieral na “faktach” jakie podaja ci klubowi dziennikarze. Jestem tylko Aldorem z forum lfc.pl i jedyne co mi pozostaje to subiektywna ocena sytuacji jaka widze. Ocena ruchow klubu na rynku transferowym, ruchow w sztabie i jakies proby laczenia faktow. To sa co najwyzej komentarze, a nie analiza, bo do analizy potrzeba nomen omen wspomnianych faktow i danych, ktorych nie posiadamy. Tzn. ja nie posiadam - bo dla ciebie plotki kreowane przez klubowych dziennikarzy sa “faktami”, totalnie bez jakiegokolwiek pochylenia sie nad nimi.

Ale dlaczego nie? Ty sadzisz, ze w biznesie i w pieniadzach sa jakies uklady, sentymenty, przyjaznie? Jestes przyjacielem i partnerem do momentu, w ktorym przestajesz nim byc, ni mniej, ni wiecej. Bardzo glupie uproszczenie, juz zostalo przez kogos wyprostowane. Aldor to tylko jednostka, ale miliony Aldorow to juz sila, przede wszystkim finansowa. Duzo mniejsze firmy staja na glowie w PR’owych zagrywkach wiec naprawde nie rozumiem co dziwnego moze byc w zagrywkach PR’owych wartego kilka miliardow FSG? Dlaczego mieliby brac wine na siebie skoro (ponownie) moga ja po prostu zwalic na trenera. Nieprzychylnosc kibicow to problem. Borykali sie z nim nasi byli wlasciciele, borykaja sie z nim teraz wlasciciele MU. To bardzo zuchwale, ze tak bagatelizujesz przychylnosc/nieprzychylnosc kibicow, prawdopodobnie duzo bardziej ja bagatelizujesz niz ci multimiliarderzy siedzacy u sterow.

Co do Schmadtke, ktory przyznal, ze rzadzi tu Klopp. Coz - dla ciebie to znowu jest jakis tam “fakt” pokazujacy jak Krol Jurgen rzadzi i poniewiera calym klubem. Dla mnie to tylko kolejny dowod na niekompetencje FSG i to, ze zatrudniony zostaje jakis wujas na 3 miesiace zamiast powaznego dyrektora sportowego. Ale w tym klubie nie potrafia lekarza ogarnac wiec trudno posadzac ich o mozliwosc zatrudnienia kogos na tak wysokie stanowisko w krotkim czasie. Nie dziwi mnie tez, ze w tej sytuacji to Jurgen finalnie podejmuje decyzje. Bo jak sie okazuje w klubie (rzekomo) wartym 4 miliardy dolarow nie ma nikogo bardziej kompetentnego. Widzisz, dla ciebie to dowod na to, ze Klopp po prostu wszystkich wyrzucil i zabronil zatrudnic kogos kompetentnego. Dla mnie to tylko kolejny dowod na zenujace dzialanie FSG.

Jeszcze co do Edsona Alvareza - podales przyklad goscia, ktory kosztowal 2x wiecej, ktorego pensja tez jest 2x wieksza i ktorego oplaty agentow tez byly 2x wieksze. Jednoczesnie - wiesz na pewno - ze klub mial na niego pieniadze, Alvarez chcial tutaj przyjsc, a jedynie zly niemiec zablokowal ten swietny transfer. Nie chodzi wcale o to, ze w klubie ogladaja kazdego funta 5x zanim go wydadza, nie chodzi o to, ze nie ma powaznych scoutow, nie chodzi o to, ze od 2 lat nie mamy dyrektora sportowego, nie chodzi o to, ze w zarzadzie brakuje chocby 2 kompetentnych nazwisk. To nie o to chodzi. Chodzi o to, ze Pearce ( czy tam inny przyglup) napisal, ze Klopp zwolnil Edwardsa wiec zapewne to tez Klopp nie chce zadnego z czolowych DP, na ktorych nas przeciez stac, a marzy i woli 30 letniego, taniego Japonczyka ze Stuttgartu.

O Caicedo sobie juz daruj, ehh. Napisalem wyraznie, ze taki ruch by mnie nie zdziwil, wcale nie twierdze, ze tak bylo. Gdyby jednak wyciekly jakies… fakty, to moglbym w nie uwierzyc. Taka zagrywka to bylaby jedynie wisienka na torcie, wrzucona przez tych patologicznych wlascicieli. Wszystko jednak sprowadza sie do tego, ze FSG nie chce wydawac pieniedzy, chca osiagac jak najwiekszy zysk, jak najmniejszym kosztem, a w klubie panuje totalny burdel i brak kompetentnych pilkarzy na odpowiednich pozycjach to tylko odzwierciedlenie tego co dzieje sie w strukturze i zarzadzie klubu.

5 polubień

Na Górze Róże,
Na dole Klopp,
To okno to wielki wtop.

Jest na 2 dni przed zamknięciem okna i nic się nie dzieje, nic. Brakuje by rzeczywiście Salah odszedł wtedy może by te socuserskie przygłupy co mieszkają w mieście wyszli by na ulice, a Hanysy by zobaczyły jak w dupie jest klub.

Propagandzisto już ci tłumacze,
No rozwalony mamy klub w strukturach, uciekają ludzie zarządzający klubem stąd.
Miało być wielkie okno i wielka przebudowa, a odeszło 7 piłkarzy a przyszło 2 dobrych i jeden który jest gorszy od naszych młodzików za potężny przepalony hajs.

XD no tak mocna kadra, że nie mamy prawego obrońcy ( TAA woli grać w środku), Mamy dwóch dobrych obrońców z czego jeden się łamie. Dwóch co powinni być poza klubem bo są połamańcami i nie posiadają żadnej jakości.
Nie mamy piłkarza na pozycji nr6, pomocników wciąż brakuje bo Thiago i Bajcetić się leczą i nie są żadną gwarancją, a Jones wrócił do bycia połamańcem.
Jedyną formacją która nie jest wąska i nie kuleje jest atak. Ale i tak Diaz, Jota mają skłonności do kontuzji, a Salah na ponad miesiąc ucieka do afryki w styczniu.
Kadra nam się starzeje, Robertson zaczyna mieć gigatnyczny zjadz, a Tsimiskas nie jest żadnym zmiennikiem. Plus Robertson nie nadaje się do tego co chce grać Klopp. Gakpo musiał grać w pomocy w każdym 3 meczów tego sezonu.
Mamy najwęższa kadrę w Premier League i gramy w Lidze Europy, dosłownie 1-2 transfery mogą nam położyć sezon. Więc za przeproszeniem zapytam cię
Co do diabła Pier*olisz?

6 polubień

Możesz opierać się na faktach, ale skąd masz pewność że wnioski które wysnuwasz są prawidłowe? Bez kitu każdy Twój wpis jest w stylu jakbyś pisał prawdę objawiona i jakbyś jedyny mial rację, trochę pokory. Ja mogę napisać, że Edwards chciał odpocząć (nie pracuje od odejścia w żadnym klubie), Graham zwolnil się akurat gdy pojawiły się informacje o sprzedaży klubu przez FSG, może to był decydujący czynnik? Był wywiad z Grahamem, w którym mówił że nie współpracuje z Kloppem na co dzień, ale chwalił ze Jurgen jest bardzo otwarty na jego analizy.
A jak te inne domysły, których ty używasz jak np. Guimares i Enzo? Skąd pewność że tak było? Coś więcej niż 1-2 tweety, w których było napisane że Jurgen wolał przedłużyć Hendo zamiast sprowadzić 1 z nich? Nie wydaje mi się. Świetny był też ten profil defensywnego pomocnika o którym pisałeś, że Jurgen się uparł tylko na silnego murzyna (przyszedł Endo).

6 polubień


:pray:

Tak. Za kilka lat odejdzie za darmo z liczbą meczów i kontuzji na poziomie Keity

2 polubienia

W Arabii to wiedzą że są też inne klubu niz liverpool i im tez można skladac oferty za zawodników bo codziennie nowe salah gomez konate był tez diaz Alison

Chodzi Ci o to, żeby odszedł czy co?

Wrzucam , ponieważ Ndidi też ponoć jest w kręgu naszych potencjalnych ruchów transferowych.

No szczególnie duet Gomez - Matip w obronie to przecież top of the top w Europie.
Emery dwoi się I troi próbując obmyslec taktykę na przejście tej mocarnej obrony w niedzielę

6 polubień

Czasem mam wątpliwości czy kibice Liverpoolu mysla czy tylko żyją nadzieją. Od upadku trabsferu Caicedo upłynęło tyle czasu ze dawno transfery powinny zostać zrobione. Tymczasem nie ma konkretnych spekulacji i nie będzie.

Osoby które wieszaja psy na Szmatke sa albo durni albo naiwni. Tak naprawdę to jest najważniejsze okienko od kilku lat. My natomiast zatrudniamy goscia emeryta który musi odwalic czarną robotę przy transferach i zostac kozłem ofiarnym dla kretynów. On nie ma nic do powiedzenia przy trabsferach ostateczna decyzje co do celow ma Klopp oraz dyrektor zarządzający ktory podpisuje czeki. Nie widzę innej opcji. fSG bez Niemca przestają miec atuty na podtrzymanie tego projektu. To jest prowizorka od kilku miesięcy trwa exodus ludzi związanych z pionem sportowym a w ich miejsce nue sa sprowadzani fachowcy. Jak mozna podchodzić do okienka z emerytem?
Ponieważ żaden liczacy sie specjalista nie weźmie stanowiska gdzie nie ma pieniędzy, pewności co dalej z tym projektem oraz pewnosci ze jego głos bedzie sie liczył.
Liverpool ma takie potrzeby, ze nawet skromne transfery znacząco pomogą na utrzymanie jakiegoś poziomu. Tak jak ktos napisal wyzej Edson Alvarez i Pavard. Te dwa nazwiska koszt nie wysoki a inaczej te okienko byłoby postrzegane. Zamiast tego jeet japońskie alibi. Trzeba czekać na nowego właściciela i naciskac FSG zeby przyspieszyli z tym tematem.

2 polubienia

W porządku. Teraz rozumiem.

1 polubienie

30.08.2023, a Ty wciąż jesteś odklejony. Nie jestem zaskoczony xD

Liverpool jedna z najmocniejszych kadr w PL i Europie, jednocześnie ten sam Liverpool z najmniejszą kadrą w całej lidze, aktualnie z brakami na pozycjach CDM, LCB, RB, a i transfer środkowego pomocnika będzie potrzebny, jeśli nie w tym sezonie, to za rok, kiedy odejdzie wiecznie połamany Thiago. Dodatkowo pod znakiem zapytania przyszłość Elliotta i Jonesa, no i jak zaprezentuje się wracający po kontuzji Bajčetić.

Chciałoby się, żeby grali jak najwięcej, ale to musi być wysoki poziom, którego aktualnie Ci panowie nie prezentują (Jones na OIOMie)

/ Ndidi na celownikiu Forest

2 polubienia

Ja nie rozumiem jednego - czy w klubie uważają, że lepiej grać KOLEJNY (tak kolejny, bo Fabinho 2 sezony to nie był DM, tylko hamulec) sezon bez DM aniżeli kupić mniej sensowną opcję (aniżeli Caicedo czy Tchouameni), ale dalej sensowną (czyli nie Endo) i czekać kilka lat na tego right playera? Tyle opcji przeszło nam koło nosa, prawdopodobnie i tak się nie dogadamy z CP w sprawie Doucure i będziemy się “męczyć” z Endo. Rozumiem ściągnąć kogoś na “przeczekanie”, ale nie było poważniejszych opcji (w sumie przeglądam i nie ma :joy: )? To już chyba lepiej byłoby ściągnąć Thurama i przemęczyć się grając te pół roku/rok 8mką na 6tce tylko ze względu na warunki fizyczne, ale za to rok mieć dalej świetną 8mkę u siebie, a dodać do kadry odpowiednią 6tkę, która wprowadzi do składu więcej niż Wataru (nie mam na prawdę nic do niego, bo to nie on decydował o tym transferze, ale zabranie 1 miejsca nonHG przez niego i patrzenie jaki mamy teraz problem to parodia - chociaż na pewno nie porównywalna od przedłużenia Adriana jako trzeci GK XD i ta jego pensja za bycie dobrym duchem hiszpańskojęzycznych zawodników).

4 polubienia

tak to można pisać o każdym transferze, że może wypali, może nie. Problemem naszego klubu jest to co napisałeś, nie ściągnęli ofensywnego pomocnika to kupili skrzydłowego, nigdy nie łatamy wszystkich dziur i brakuje nam tego 1-2 graczy aby zdobyć ten 1 punkt więcej niż city do mistrzostwa. Powinien był przyjść i Sadio i niemiec i może historia by się jeszcze piękniejsza napisała, by w finale za Mo nie musiał Lallana wchodzić itd. ciągle nam brakuje 1-3 jakościowych graczy by wejść poziom wyżej.

1 polubienie

Adriana też nie rozumiem, ma ponoć nadal pensje 60k/week, czyli taką dobra pensję w klubie z dołu tabeli. Dla mnie to jest absurdalne.

Co do Endo, to jestem w stanie zrozumieć 16mln transfer 50 k około pensji, na zawodnika co wskoczy już i coś tam będzie grał, nie brzmi to źle.

@ManiacK zgadzam się, nie jest to zawodnik na stąłe do pierwszego składu, może rzeczywiście chcemy przeczekać do zimy i wexmiemy Andre, albo jeszcze kogoś zatrudnimy w lecie.

Wataru Endo jako ten drugi DM, który miałby być opcją rotacyjną dla głównego DM lub dla większego zabetonowania środka w momencie prowadzenia jednym golem - tak.
Wataru Endo jako główny DM? Nie.

2 polubienia

@bespin
Zwykład kaczka dziennikarska żeby przyspieszyć działania Nottingham Forest. To jest zawodnik na ich poziomie.

Kolega @Lapaino nauczył to zrobię jeszcze jedną i zapytaniem do was :smiley:

Ile transferów do klubu, Liverpool FC poczyni do końca obecnego okienka transferowego

  • 1 transfer
  • 2 transfery
  • 3 transfery
  • To koniec okienka, Jurgen kupuje różaniec i modli się za zdrowie i równą formę kadry którą ma
0 głosujących
1 polubienie