Rozważania transferowe (dyskusja)

Tak dokładnie :slight_smile: Myślę nawet, że gdyby zawitał Lavia to przebudowa pomocy mogłaby być wręcz perfekcyjna zważywszy na wiek całej 4ki. Jezu ale bym chciał aby Endo sprawił, że za pół roku będzie mi głupio, że tak tu narzekam na jego transfer.

To co, podsumowujemy okienko? Dla mnie 6/10. Zabrakło większego pewniaka na DM oraz LCB.

1 polubienie

Co do Lavii, skoro tak mu nie pasował ruch do Chelsea, to czemu po fakcie nie zmieni agencji? Bajdurzenie typowe, wiadomo że $$$ najważniejsze.

Wyglada to naprawdę obiecująco. Jak Klopp to poukłada to może to naprawdę fajnie chodzić.

No nie ma DMa i tyle xD

Tak będziemy grali. Dwóch pivotów, z czego żaden DMem nie jest. Była szansa na Lavię, ale okienko nie wyszło.

Szczerze to ten skład nie wygląda źle. Wymianę naszej pomocy w tym okienku oceniam na plus, szkoda, że nie wzmocniliśmy obrony, bo na papierze wygląda ok, a w praktyce będziemy grali w weekend Matipem i Gomezem.

No nic może jakiś młody odpali jak TAA.

Jak Nunez się ogarnie na dłuższą metę to atak mamy najlepszy w całej lidze.

Idealnym zastępstwem byłby Diaby z dostępnych sensownych opcji. Jednak jak przy Ugarte, tak przy Diabym to my czekamy chvj wie na co i dajemy im odejść do innych klubów, bo nie sądzimy, że dla naszych zawodników zaraz będzie potrzebne zastępstwo. Przy Fabinho to aż się prosiło, bo jeszcze Salaha zrozumiem, ale… nie spodziewali się zakusów po Mo? Przy obecnym rynku jest mocny deficyt prawoskrzydłowych schodzących do środka, czyli lewonożnych. My nie gramy w naszym systemie prawonożnym prawoskrzydłowym. Pojedyncze mecze może i przejdzie, ale Klopp preferuje zamiennie lewonożny na prawej i prawonożny na lewej. Za nieco ponad 100mln mielibyśmy dwóch świetnych zawodników, a jak widać kasa jest.

My ani nie wzmacniamy potrzebnych pozycji, nie zabezpieczamy jak należy (PO/ŚO) ani nie myślimy naprzód. To jest tragedia. Bella-Kotchap poszedł do PSV, mógłby u Nas na wypożyczeniu być w miarę niezłym back-upem - minusem jest tylko to, że jego zdrowie jest niemal na równi z tym u Matipa. Więc wykup raczej by odpadał.

Miał… no wybrać sobie Caicedo czy Tchouameniego mógł. Szkoda, że oni go nie wybrali.

Źle nie wygląda, wymiana naszego szpitala oraz Fabhendo na nową czwórkę na pewno na plus, ale czemu ZAWSZE musi tego czegoś brakować, by było niemal idealnie? Pomijam fakt, że poza DMem brak wzmocnienia SO woła o pomstę do nieba. Już rypał pies to PO, mam nadzieję że poza ligą to Bradley będzie tam grał i da odpocząć Trentowi, na którego dyspozycję MUSI wpływać fakt, że on po prostu nie ma zmiennika i brak LM w której też musiałby występować może zadziałać tutaj na plus (oby…).

Chłopie przestań, że już tak narzekać, bo jedyne co nie wyszło, to Tobie życie, czego nie da się ukryć.

Każdy Twój post to płacz i lament.

7 polubień

Ogólnie okienko w naszym wykonaniu słabe. Maksymalnie 3-4/10. Na plus transfer Maca i Szobo. Mocno przepłacony Endo jako zastępstwo odchodzącego Fabsa to ponury żart. Japończyk nie bez przyczyny w wieku 30 lat gral w słabym klubie, w słabej lidze niemieckiej i niestety będziemy tego świadkami u nas jak nie dojeżdża umiejętnościami. Ruch w kierunku Gravenbercha jako poszerzenie skladu byłby zupełnie OK, gdybyśmy odpiwiednio zabezpieczyli pozycje DM. Niestety tak sie nie stalo i zmarnowalismy okienko na jedynie obserwowaniu pilkarzy o odpiwiednim profilu.

Tak samo wydmuszka okazaly sie zapewnienia o ściągnięciu środkowego obrońcy. Nie wzmocnilismy sie na tej pozycji, mimo uwydatnionych w zeszlym sezonie braków w umiejetnym pokryciu sektora TAA, gdy ten schodzi do pomocy. Aktualnie ciężko o ktorymkolwiek z naszych defensorów powiedziec, ze jest skałą, a w przyadku Matipa i w szczególności Gomeza to jedynym sensownym okresleniem jest - babka z piasku. Kolejnym problemem jest pominiecie w planach transferowych zastepstwa dla Trenta. Chlopak do swiat zostanie zajechany jak kon w drodze nad Morskie Oko, a jedyne opcje zapasowe to kontuzjowany, nieopierzony mlodzian lub Joe “awaria” Gomez.

Przedluzenie kontraktu Adriana to nastepna niezrozumiala decyzja. Nie dosc, ze Hiszpan nie jest wartoscia dodana, to na dodatek inkasuje o wiele za duza tygidniowke wzgledem swoich umiejetnosci i wkladu w druzyne. Rozpatrywanie możliwych zimowych wzmocnień ewentualnym brakiem zgloszenia Hiszpana do LE sprawia, ze zasadne jest pytanie o przedluzaniu na sile mariażu Adriana z Liverpoolem.

Ogolnie okienko w naszym wykonaniu mozna nazwac “z duzej chmury, mały deszcz”

9 polubień

To jest niby zastępca Milnera (takie głupoty opowiadali). A że wyszedł Fabsa, to już samo mówi za siebie.

Zamknijcie temat do stycznia, zdążymy się stęsknić XD

Okienko bardzo słabe patrząc na naszą sytuację. Nadal potrzebujemy DMa, SO I PO.Tak jak przed rozpoczęciem okienka.

Jedyne co to w bardziej ofensywnych pozycjach w środku pola zbudowaliśmy glebie.

Przyjście Ryana, mam nadzieję, że oznacza że jeszcze we wrześniu pożegnamy Thiago. Tygodniówka wysoka a spędza czas głównie w szpitalu.

Dla mnie największym problemem jest to, że nie ściągnęliśmy piłkarzy HG i zmarnowaliśmy istniejące sloty na szrot w postaci Endo i Adriana.

W kolejne lato będziemy pod duża presja aby szukać zawodników szkolonych na wyspach na kluczowe do wzmocnienia pozycję.

Należy się modlić o to aby Stefan odpalił i stał się czołowym DMem w lidze, na miarę naszych oczekiwań i aspiracji.

Zabrakło wzmocnień defensywy, moim zdaniem okienko 6.5 / 10. Ogólnie zmiany w pomocy na +, transfery tez pod trenera wiec zobaczymy jaki ma pomysł Jurgen. Ja w niego wierzę

2 polubienia

Gdyby była wspólna (zawodnika i klubu) chęć na opuszczenie klubu i transfer na Bliski Wschód to pewnie już by tutaj Thiago nie bylo.
Skoro został to będzie nas cieszył swoją grą lub rehabilitacją do konca kontraktu.

1 polubienie

Na ile oceniasz okienko transferowe w skali hejter FSG - miłośnik FSG (1-10)

  • H8 FSG <\3
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • <3 FSG
0 głosujących

@Hanys glosuj chłopie, tylko 9 jeszcze nie ma!

Koniec szopki więc można oceniać.
Okno transferowe oceniam na 3/10. Koniec zeszłego sezonu powinien jasno dać do zrozumienia parę rzeczy. Samo odpuszczenie Jude’a na samym początku okna to już był dramat. Okoliczności, nie cena itd. tylko podejście do tematu. Wiadome było, że potrzebujemy prawego obrońcę jeśli Trent ma grać w środku. Nie ma prawego obrońcy, zostaje Gomez, który raptem musi grać na środku, bo nie ma już dwóch podstawowych obrońców. Wiadomo, nikt nie mógł przewidzieć czerwonej kartki i kontuzji Ibu, ale ktoś powinien wziąć pod uwagę braki w tej formacji.
Bardzo kiepski sezon Fabinho i Hehe dał jasny sygnał, że defensywni pomocnicy są bardzo potrzebni. Dostaliśmy bardziej ofensywnych graczy. Są nam również potrzebni, bo zarówno i Mac i Szobo pokazują, że było warto. Jednak były to transfery z gatunku tych prostych, klauzula i wcześniejsze już ugadanie sprawy.
Problemy się zaczęły jak do gry wszedł Lavia i Caicedo. To była jedna wielka porażka wizerunkowa i rynkowa. Przepychać się o 5mln w sprawie Lavi by później wystawić 110mln za Caicedo, który i tak nie chciał tu przyjść. Finał tego taki, że nie ma żadnego. Tragedia.
Kolejny ruch w stronę Wataru Endo, który pojawił się znikąd. 30 latek ze spadkowicza walczącego o Bundeslige. Zamiast odmłodzić skład dostaliśmy weterana wojny wietnamskiej.
I na koniec desperacka wojna o Holendra, grającego a raczej siedzącego na ławce Bayernu. Miały być mocne wzmocnienia, jakość, a dostaliśmy nijakość. Sezon pokaże, który udźwignie pokładane w nim przez trenera nadzieję. Być może któryś zaskoczy.
Jednak samo okno transferowe było nieśmiesznym żartem. Podziwiam osoby, które oceniają na 6 i więcej, wiadomo mogło być gorzej, ale czy w takich kategoriach mamy już patrzeć ? Czy raczej mamy większe oczekiwania?

5 polubień

Może to będzie drobny hejt z mojej strony. Uważam natomiast, że transferem okienka może się okazać wytransferowanie z klubu Hendersona. Chłop od jakiś 2 lat miał zdecydowanie za wysokie miejsce w hierarchii. Wiecznie kogoś opieprzał (jak na kapitana przystało) będąc jednocześnie najsłabszym ogniwem w zdecydowanie zbyt dużej ilości przypadków.

Generalnie oprócz pozycji 6 na którą przyszedł Endo, przebudowa pomocy wyglada imponująco (Caicedo coś czuje, że jeszcze będzie żałował swojej decyzji). Pracuś Maciek, harujący magik Szobo i utalentowany box to box Rayan. Niezmiernie mnie ciekawi jak to wyjdzie w praniu.

Wgl nie macie wrażenia, że Thuram i Kone to były alternatywy za Gravenbercha? Bardzo podobne pozycje na boisku + zbliżone warunki fizyczne. Byłem strasznym zwolennikiem transferu tego pierwszego. Na kompilacjach wręcz miażdży w środku pola. Z tym, że Gravenberch w Ajaxie wyglądał jeszcze lepiej.

1 polubienie

Brak ściągnięcia do klubu jakiegokolwiek obrońcy uznaję za jawną kpinę. Zamiast Ryana mogliśmy z Monachium wykupić Pavarda, który wylądował ostatecznie w Interze za śmieszne pieniądze, szkoda.

Ja oceniam okno na takie 5/10 transfer maca i szobo na plus Endo to może fajnie skanuje i walczy o piłki w powietrzu ale uważam że taki klub jak liverpool powinien sięgać po zawodników lepszego kalibru co do gravenberga to oceniam ten transfer jako taki źle dobrany do potrzeb jakie ma nasz kochany klub ogólnie uważam że shmatke powinien wylecieć a klopp zająć się trenowaniem a nie transferami.

Ja okienko oceniam na takie 6.5/10 . Na plus pozbycie się szrotu i zbędnych zawodników, jedynie co do Fabinho mam mieszane uczucia bo z jednej strony odzyskaliśmy pieniądze które zapłaciliśmy za niego 5 lat temu i wykorzystaliśmy jego najlepsze piłkarskie lata, ale z drugiej strony nie ogarnelismy zastępstwa i nasza pomoc będzie przez to cierpieć.W tej sytuacji nie wiem czy nie lepiej było zostawić Brazylijczyka. Endo następcą jego nie jest co najwyżej mógłby być dobrym graczem szerokiego składu do rotacji. Szobo i Mac to genialne transfery tylko co z tego skoro będziemy niweczyć ich potencjał przez granie na nie optymalnych pozycjach. Gravenberch dobry transfer tylko nie rozwiązujący naszych problemów. Jak zwykle czegoś nam w tym sezonie zabraknie przez zaniedbanie okienka transferowego. Gdybyśmy kupili Dma i Lcb to okienko ocenił bym 10/10 i spokojnie możnaby wchodzić w ten sezon, a tak to czeka nas następny rok z piłkarskiego życia wyjęty z naszych najlepszych piłkarzy.

1 polubienie

W miarę pozytywnie, ale to tylko ze względu na dwa pierwsze nazwiska.Byłem bardzo podjarany kwestią ściągnięcia MacAliistera napewno bardziej niż tym Caicedo i póki co gość mnie nie zawodzi a ku mojemu zdziwieniu okazało się, że Szoboszlai wcale mu nie ustępuje. Kwestia dwóch pozostałych panów jest mocno dyskusyjna, ale trzeba im dać ten sezon żeby mogli się wykazać. Śmiałem się trochę z tych mitycznych 250 milionów, twierdząc, że jak wydamy 150+ na trzech bardzo dobrych zawodników to będzie naprawdę dobrze, przyszło dwóch i dwa koty w workach (bardzo głębokich) na co z klubowej kasy poszło jakieś 100 milionów w przybliżeniu. Szkoda Bellinghama, ale z tych dwóch pierwszych będziemy mieli o wiele większy pożytek niż z jego jednego. Pozbycie się Hendersona et consortes to duży plus. Natomiast wkurza mnie to, że póki co nasi potencjalni rywale w lidze wcale nie wyglądają jakoś znakomicie, my oczywiście też nie, ale wyglądamy lepiej niż się spodziewałem po wymianie całego środka. Może się okazać, że faktycznie wystarczyło wydać te 250 milionów, aby zdobyć mistrzostwo w tym sezonie i mieć praktycznie odmłodzony cały skład.