Rozważania transferowe (dyskusja)

To okno to gówno. Kupiliśmy tylko 2 piłkarzy na 6 których potrzebujemy. Klub nic się nie uczy.

2 polubienia

Bardzo ciężko ocenić mi to okienko. Na pewno jesteśmy dużo mocniejsi w środku pola niż rok temu(choć nie wiem, czy nie było za dużo zmian), atak obsadzony potężnie, obrona średnio. Jakby patrząc na same zastępstwa to dałbym takie 7,5/10 przez brak obrońcy i niepewną sytuację z DM’em. Ale patrząc na kwoty? Czy my wgl negocjowaliśmy w tym okienku? Wierząc, że to Ward jeszcze ogarniał Maca, za którego była niska klauzula i to chyba kradzież okienka w naszym wykonaniu, to nie wiem czy Schmadtke cokolwiek negocjował- Szobo 70mln klauzula (oczywiście wydaje się warty swojej ceny, ale nie o to mi chodzi), Endo ponad 20 mln, Gravenberch docelowo 45 mln. Sprzedaże w miarę ok, ale też nie jestem pewny czy za takiego Fabinho nie mogliśmy wziąć więcej. Biorąc to wszystko pod uwagę + brak ściągnięcia ŚO i całe zamieszanie w tym okienku dam 6/10, bo wydaje się że mamy w końcu mocną i nie tak łamliwą pomoc.

Szczerze to okienko jest bardzo rozczarowujące. Po raz kolejny wykazaliśmy minimalizm. Niestety nie umiemy ani zawodników sprzedawać ani odpowiednio na czas zastępować. Początek był świetny bo maca i szobo to świetne transfery na lata za dobre pieniądze i z niską pensja. Transfery i timing 9/10. Potem mądre odejścia Hendo i fabinho były spowodowane nie naszymi staraniami a ofertami z Arabii (jednak była to dobra decyzja więc za to plus dla ekipy). I na tym koniec dobrych rzeczy w tym okienku. Fabinho został zastąpiony piłkarzem który do tej pory nie grał nawet blisko poziomu przez nas oczekiwanego (oczywiście wiem że może odpalić tak jak każdy inny zawodnik na świecie ale muszę ocenić sytuację na ten moment) dodatkowo starszy niż fabs za kwotę 20 milionów. Trzeba też dodać na obronę samego Japończyka że miał on mniej xzasu na przystosowanie naszej taktyki niż mógłby mieć bo fabinho odszedł sporo wczesniej. Na stoperze mamy vvd który robi powolny zjazd, konate który łamie się po 2 dobrych meczach, Gomez który potrafi zagrać 10/10 jak z Newcastle by kolejne kilka spotkać robić babole i matip który ma kruche i zdrowie i w nowy ustawieniu sam przyznał że nie wie jak grać. Zmiennikiem Arnolda który ewidentnie jest zajechaniu, jest chłopak który grał tylko w 3 lidze. Wisienka na torcie czyli transfer holendra uważam za super. To chłopak który ma olbrzymie papiery na granie i jest to zawodnik który może też grać ofensywna 6 (dobrze bronić i świetnie inicjować ataki) oraz naturalnie pozycję nr 8. Ten ruch pokazuje że JK raczej nie ufa na dłuższą metę curtisowi. Widzi go gość w treningu lepiej wie i jest to trochę smutne. Szybkie podsumowanie. Obawiam się że zajmiemy 3 miejsce i z niewielką strata i bd nam towarzyszyło uczucie że gdyby dokupiono fajnego stopera i lepszego defensywnego pomocnika to mielibyśmy mistrza.

Bez porządnego defensywnego pomocnika - będziemy mieli ciężki sezon. Naprawdę nie rozumiem ja ak można było przez dwa miesiące nie znaleźć dobrego zawodnika na tę pozycję. Brak wzmocnienia tej pozycji (a z całym szacunkiem Japończyka nie uważam za wzmocnienie) odciśnie duże piętno na naszych wynikach

1 polubienie

Mam pytanie do wszystkich piszących o DM. Miałem podobne zdanie, ze powinnismy pójść po chociażby takiego Palhinhe. Z drugiej strony, ciężko mi nie podejść do tego z zastanowieniem. Klopp zna ten zespół, widzi ich na treningach i bierze odpowiedzialność. Za tą kasę mogliśmy kupić DMa, a mimo to bierzemy Ryana. Może trochę więcej wiary w Jurgena panowie? trochę siedzi w tym biznesie :wink:

1 polubienie

Też uważam że brak ściągniętego defensora odbije się nam czkawka. Ale nie od razu. Konate jak przychodził też potrzebował trochę czasu żeby się ogarnąć i wskoczyc do składu. Już teraz miał przyjść jakiś młody stoper, który będzie stopniowo grywał i wchodził w rolę 3 środkowego obrońcy
Matip już gra ostatni sezon w lfc

A który sezon był lekki? :slight_smile:

Nie, ja już nie ufam ludziom zarządzającym klubem. Nie wiem na ile to decyzje Kloppa a na ile FSG ale to, że nie ma zmiennika na PO, nie mamy porządnego stopera za Matipa/Gomeza i przede wszystkim klasowego defensywnego pomocnika - to jest zaniedbanie które będzie spowoduje dużo straconych bramek. Może się uda wrócić do top4 ale na nic więcej nie ma szans. Kolejny sezon w którym nie ma mowy o walce o trofea

Salah został, a można go było spieniężyć. Od gościa, który zarabia 350k funtów oczekuję w tym sezonie, żeby asystował w każdym meczu, był szybszy od środkowych obrońców i dawał radę mijać obrońców jak tyczki jak to miał w zwyczaju w swoim prime. Skoro już został to oby skończyło się bez kontuzji, bo byłby to wizerunkowy postrzał w kolano Kloppa. Poza tym pozostawienie Salaha to kolejny dowód na ogromny wpływ Kloppa. Gdyby było inaczej za taką chorą kasę FSG by go spieniężył bez mrugnięcia okiem.

1 polubienie

Palhinha ma bardzo kiepskie statystyki ofensywne. Pewnie nikt w klubie nawet nie rozważał jego kandydatury.

@josif pytanie tylko co przeszkodziło Arabom w przyjściu z ofertą tak cirka miesiąc wcześniej? Kozia miłość? Daj spokój. Co by nam było po nawet 200 mln gdybyśmy nie mogli z nich skorzystać. Mbappe by tu nie przyszedł. Bowen to kilka półek niżej niż Salah. Raphinha kocha Barcelonę (bez wzajemności), Saka obecnie ma lepsze perspektywy w Arsenalu (co może się zmienić po sezonie). Szobo w ataku to marnowanie jego potencjału 8/10ki.

@cynar nie zgadzam się z tobą. Gdyby zamiast Endo przyszedł Caicedo/Ugarte/Rice to rewolucja pomocy byłaby wręcz spektakularna.
Sam daje za okienko 6/10 gdyz zabrakło Gvardiola/Inacio/Hincapie.

No to okno to był jeden wielki dratam. Po samych transferach Maka i Szobo dawałem ocenę 4/10, ale po tym co się odwaliło w sprawie Lavii i Caicedo a następnie transferach Endo i Gravenbercha to moja ocena spada do 3/10. Pod kątem wzmocnienia kluczowych pozycji ŚPD, ŚO, PO- PORAŻKA, pod kątem wizerunkowym-PORAŻKA, pod kątem kwot wydanych na Endo i Gravenbercha- PORAŻKA. Przynajmniej wiadomo, po co przyszedł do klubu szmatka, skoro Mak ugadany był jeszcze przez jego poprzedników, a reszta transferów tylko z bundesligi. Już mecz z Aston Villą pokaże nam, czy brak kupna klasowego ŚO nie odbije nam się czkawką, a na przestrzeni najbliższych meczów przekonamy się, czy nie położy nas brak klasowego ŚPD. I jeszcze kwestian finansowa, gdzie nawet sam Klopp przyznaje, że jest ciężej bo nie ma ligi mistrzów, że w kwestii transferów ,nie zawsze dostaje to czego chce", a my wywalamy ok 60 mln euro na zbędnych w tym momencie Endo i Gravenbercha, zamiast których powinien przyjść rasowy defensywny pomocnik w postaci Docoure lub Palhinhy. Będąc kibicem innej drużyny to okienko w LFC oceniałbym jako ,Komedię", ale jako kibic LFC oceniam je jako DRAMAT.

1 polubienie

Typ ma udział przy 3 golach na 3 mecze. Także twoja narracja się nie spina jak w 99% postów które wysrywasz

10 polubień

Nie jestem w stanie zrozumieć skąd bierze się ta krytyka Salaha, tak jakby grał niesamowicie słaby sezon (były zaledwie 3 mecze). A przede wszystkim to on nie miał ani jednego słabego sezonu, a wręcz wszystkie były świetne (mniej lub bardziej ale wciąż). W tym sezonie rozegrał 3 mecze, a strzelił bramkę i asystował. No jak na moje oko to nie zapowiada się na słaby sezon w jego wykonaniu i pewnie znowu skończy z sumą asyst i bramek powyżej 20

9 polubień

Ok sprzedalibyśmy go i co dalej? Przecież nie było czasu na znalezienie zastępstwa. Moim zdaniem bardzo dobrze, ze został, bo Salah to dalej gwarancja goli i asyst w tym sezonie a za rok go sprzedamy i tak za ok. 100mln. Dodatkowo mamy bardzo dużo czasu na sprowadzenie kogoś za niego.

4 polubienia

Generalnie oceniam okienko na 6+/10. Wszystko powyżej, to optymistyczne i nieco zawyżone noty. Tych ósemek totalnie nie rozumiem. Ktokolwiek dał te noty chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wąski mamy skład i jak niestabilną linię obrony.

Przesadnie narzekać raczej nie możemy, bo zastąpiliśmy co najmniej 4 notujących regres pomocników (Ox, Miler, Keita [notoryczne kontuzje], Hendo [nie ten sam poziom, co kiedyś]) nowymi, świerzymi, i młodszymi piłkarzami, z których jeśli co najmniej dwóch osiągnie bdb poziom, to będzie dobrze.

Szobo, 22 lata > Hendo, 33 lata
Mac Allister, 24 lata > Ox, 30 lat
Gravenberch, 21 lat > Keita, 28 lat
Endo, 30 lat > Milner, 37 lat
Fabinho, 28 lat > ???

Dałbym mocną siódemkę, gdyby Fabinho został z nami na ten sezon, ale z niewolnika nie ma pracownika. Jest jak jest i trzeba taki stan rzeczy zaakceptować, ruszyć do przodu i powalczyć o Top4.

Wymianę pomocy uważam za względnie udaną i obiecującą poza pozycją defensywnego pomocnika, która jest mega ryzykowna i pozostaje jedną wielką niewiadomą.

Oczywiście będę kibicował Endo i życzę mu jak najlepiej. Mam nadzieję, że nas do siebie przekona. Jednak najpóźniej w następne lato, choć mam nadzieję, że już w styczniu, musi przyjść nowy DMF.

O Gravenbercha się nie martwię, bo wiem, że Klopp zrobi wszystko, aby wykrzesać maximum jego potencjału. Mam tylko nadzieję, że chłop nie będzie narzekał w wywiadach, że za mało gra tylko będzie ciężko pracował na treningach. Coś ala Nunez, który w tym sezonie może okazać się naszym jokerem, który zbierze plony swjej ciężkiej pracy. Szanuję Darwina bardzo za to, że nie narzeka i robi wszystko, aby przebić się do składu. Tego samego oczekuję od Holendra.

Oby tylko we wrześniu nie było żadnych niespodzianek i Liverpool nie ugiął się pod jakąś kosmiczną ofertą za Salaha, bo coś czuję, że jeszcze z raz nas przetestują. Kadrowo nie jesteśmy przygotowani na to, aby tak mocno ryzykować osłabienie składu na dwóch pozycjach: DMF, RWF.

Nie pamiętam kto tam wcześniej w wątku pisał o przesunięciu Díaza na pozycję Salaha, jakby Mo miał odejść, ale taki manewr jest zupełnie niedorzeczny. Luis Díaz to nie jest prawy pomocnik i tam nikogo nie zastąpi. On lubi ścinać do środka na prawą nogę i lewe skrzydło, to jego optymalna pozycja. Ponadto, on na prawym skrzydle zagrał raptem 5 razy licząc od sezonu 2015/16! Więcej wyjaśniać chyba nie trzeba.

2 polubienia

Za to ma fenomenalne statystyki defensywne, przynajmniej top 5 defensywnych pomocników tamtego sezonu. Od ofensywy to są Szobo i Mac. W to że w klubie nikt nie rozważał jego kandytdatury jestem niestety w stanie uwierzyć

Jeśli powiem to będę miał problem i bana. Wiec wole nie określać jakim człowiekiem jest Josif.

Nie bronię Ci takiej interpretacji, ale polecam wyjąć kij z tyłka

Tak, tylko kogo byśmy kupili? Znasz kogoś młodszego kto ma potencjał żeby grać na poziomie Salaha?

Wg Pearce’a saga z Salahem się nie zakończyła, a agent zawodnika był w Dubaju i zaproponowano 1,5 mln funtów tygodniowo. Prawdopodobnie całkowity zbieg okoliczności, że agent Salah spotkał sie z klubem arabskim. Nie wiem po co miałby tam latać gdyby Salah był przekonany o swoim pozostaniu.